Zaloguj się, aby obserwować  
Pagon

Klawiatura

184 postów w tym temacie

Niestety. Hm jak czytam o przyciskach zamontowanych w nowej klawiaturze razer'a to raczej spotykam się z pozytywnymi recenzjami np. tutaj: http://gadzetomania.pl/1015,razer-blackwidow-ultimate-2014-nowa-jakosc-czy-rozbuchany-marketing-test

/Edit
Ogólnie to byłam już prawie zdecydowana na tą klawiaturę ale zasiałeś we mnie ziarno niepewności odnośnie tych klawiszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 01:33, eydeath napisał:

Ogólnie to byłam już prawie zdecydowana na tą klawiaturę ale zasiałeś we mnie ziarno
niepewności odnośnie tych klawiszy.


Cóż, ja nie twierdzę że one są fatalne. To nadal mechaniczne. Po prostu - Cherry to jednak Cherry. Używają ich w w zasadzie w każdej high-endowej klawiaturze. A tu Razer uznaje że pójdzie do Chińczyków którzy stoją np. za Zalman ZM-K500 ( http://pclab.pl/art53467.html). Nie chce mi się wierzyć żeby mogli zrobić coś lepszego niż oryginał. Za to znając tę markę nie zdziwiłbym się gdyby to była po prostu próba oszczędności.

Ot, to nie będzie miało żadnego znaczenia teraz. Czy za rok. Ale za kilka może już tak - Cherry są niezniszczalne i to udowodniły, znam klawiatury z tymi przełącznikami które żyją 10 lat i mają się dobrze. W przypadku Razera wytrzymałość to niewiadoma bo dopiero co się pojawiły takie przełączniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producent Razer''a zapewnia, że wytrzymują do 60 milionów uderzeń więc teoretycznie powinny być trwałe. Ciekawe jakie ma to odzwierciedlenie w praktyce.
Zielone od Razer'a wymagają siły nacisku 50, więc w sumie to coś pomiędzy czerwonymi, a brązowymi. Jest też opcja, że tym razem się postarali. Może wcale nie są takie złe. Hmm. Przyznam, że temat mnie zainteresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 01:50, eydeath napisał:

Producent Razer''a zapewnia, że wytrzymują do 60 milionów uderzeń więc teoretycznie powinny
być trwałe. Ciekawe jakie ma to odzwierciedlenie w praktyce.


Cóż, do tej pory wszystkie przełączniki firmy Kailh z której usług korzysta Razer miały wytrzymałość na poziomie 10-15 milionów. Podbicie do 4x większej wartości wydaje mi się nieco dziwne. Tym niemniej - nie mówię że to niemożliwe.

Dnia 14.11.2014 o 01:50, eydeath napisał:

Zielone wymagają siły nacisku 50, więc w sumie to coś pomiędzy czerwonymi, a brązowymi.
Może wcale nie są takie złe. Hmm. Przyznam, że temat mnie zainteresował.


Złe nie są na pewno, jak mówiłem - ciężko o złą klawiaturę mechaniczną :P Tym niemniej:
http://www.anandtech.com/show/7911/razer-blackwidow-ultimate-mechanical-gaming-keyboard-review/3

Ot, są plusy i minusy z tego co widzę.
"On the other hand, all keys also required between 57 cN and 60 cN to actuate, which is much closer to the rating of the Blue switches (58.9 cN) rather than Razer''s rating of 49 cN."

"We have to stress that Razer''s switches are not bad or in any way inferior to their original counterparts, the Blue and Brown designs that they were derived from. It is very difficult however to justify that Razer''s improvements are worthy of such intense advertising and that they can actually make any kind of difference for gamers"

Ot, to jest fajna klawiatura. Tym niemniej - QPAD ma choćby ładną podpórkę której Razerowi o ile dobrze widzę brakuje. Podobnie chwalą się 10 klawiszami wciśniętymi naraz - QPAD ma nielimitowaną ilość. I tak dalej. Więc osobiście postawiłbym na niego, wydaje mi się po prostu nieco ciekawszym wyborem jako całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój partner lubi prostotę to jeszcze trochę namieszam ci w głowie i polecę to http://www.morele.net/klawiatura-steelseries-6gv2-us-323838/ :) Bez bajerów, ale nieco tańsza. Switche Cherry MX Black, niestety nie mam porównania do innych przełączników, więc mogę tylko powiedzieć, że gra mi się i pisze na tym bardzo dobrze :) Do tego jak na klawiaturę to jest dosyć ciężka (waży 1,1kg) przez co solidnie stoi na biurku i sprawia przyjemne wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 09:20, eydeath napisał:

/.../ dodatkowymi bajerami :)


Solidne klawiatury mechaniczne, to często te bez tych zbędnych światełek, naklejek, nachalnych napisów na spacjach czy innych znaczków producenta w każdym wolnym miejscu. Pewnie, wszystko zależy od klienta, mi taki styl - szczególnie w sprzęcie, który swoje korzenie ma właśnie w takim nieomal ascetycznym wyglądzie - nie odpowiada. Musisz, nie psując niespodzianki podpytać co i jak. To samo tyczy się przełączników, pół biedy jak będzie to pierwsza klawiatura tego typu (to zawsze ogromny skok w stosunku do ''standardu''), w innym wypadku w grę wchodzą preferencje czy cel któremu klawiatura ma głównie służyć. Choć pewnie po lekturze tylu recenzji, większość wiesz.

Od siebie mogę polecić QF Rapid-i, o ile oczywiście klawiatura numeryczna jest zbędna. Bo do niecodziennego układu QF TK trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 10 latach użytkowania bezprzewodowego zestawu Benq postanowiłem zmienić klawiaturę.

Myszkę już mam, dostałem Razera Abyssus i pozostała mi kwestia klawiatury.

Szukam czegoś z podświetleniem i niskim skokiem klawiszy plus jakaś podpórka pod nadgarstki.

Polecacie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 14:40, Citkowsky napisał:

Po prawie 10 latach użytkowania bezprzewodowego zestawu Benq postanowiłem zmienić klawiaturę.

Myszkę już mam, dostałem Razera Abyssus i pozostała mi kwestia klawiatury.

Szukam czegoś z podświetleniem i niskim skokiem klawiszy plus jakaś podpórka pod nadgarstki.

Polecacie coś?


Jak celujesz w Razera to polecam Lycose, ja mam od paru lat i jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 14:40, Citkowsky napisał:

Po prawie 10 latach użytkowania bezprzewodowego zestawu Benq postanowiłem zmienić klawiaturę.

Myszkę już mam, dostałem Razera Abyssus i pozostała mi kwestia klawiatury.

Szukam czegoś z podświetleniem i niskim skokiem klawiszy plus jakaś podpórka pod nadgarstki.

Polecacie coś?


Jak celujesz w Razera to polecam Lycose, ja mam od paru lat i jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 22:13, Citkowsky napisał:


Upewnij się co do układu klawiszy, sam się nad nią zastanawiałem, ale wszędzie były jakieś dziwaczne układy i stwierdziłem, że nie będę wydawał takiej kasy żeby później jeszcze użerać się z chorymi wymysłami projektantów. Poza tym to podobno klasa sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........

Rzeczywiście, coś tu poprzesuwali.
Jednakże moje korzystanie z klawiatury ogranicza się do podstawowych klawiszy i takiego klawisza jak np. insert to nie wiem czy kiedykolwiek używałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 08:32, Citkowsky napisał:

Rzeczywiście, coś tu poprzesuwali.
Jednakże moje korzystanie z klawiatury ogranicza się do podstawowych klawiszy i takiego
klawisza jak np. insert to nie wiem czy kiedykolwiek używałem :)


Nawet jeśli, to inny kształt entera, krótki backspace czy chyba najgłupszy pomysł jaki widziałem - skrócenie lewego shifta i wrzucenie tam backslasha, potrafią napsuć krwi. Zauważ też, że na zdjęciach z aukcji masz co najmniej 3 różne układy (w tym wersję z cyrylicą...), więc można spokojnie założyć, że nie wiadomo co dostaniesz. Tzn wersji na Rosję raczej nie ma co się spodziewać, ale układ może być losowy, więc ja bym dopytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 12:39, rob006 napisał:

Nawet jeśli, to inny kształt entera, krótki backspace czy chyba najgłupszy pomysł jaki
widziałem - skrócenie lewego shifta i wrzucenie tam backslasha, potrafią napsuć krwi.
Zauważ też, że na zdjęciach z aukcji masz co najmniej 3 różne układy (w tym wersję z
cyrylicą...), więc można spokojnie założyć, że nie wiadomo co dostaniesz. Tzn wersji
na Rosję raczej nie ma co się spodziewać, ale układ może być losowy, więc ja bym dopytał.


Fakt, krótki backspace to głupota a ten klawisz dość często używam.
Enter mi pasuje, miałem taki.
Co do układów klawiszy itp to zawsze w x-komie zamawiam przez neta i odbieram w salonie także patrzę przed dokonaniem płatności co kupuję i ewentualnie rezygnuję więc tu problemu najmniejszego nie ma.

Dałeś mi do myślenia, przemyślę ten zakup jeszcze.

Patrzyłem też klawiatury firmy Natec. Model bodajże Medusa. Widziałeś to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 13:00, Citkowsky napisał:

Patrzyłem też klawiatury firmy Natec. Model bodajże Medusa. Widziałeś to to?


Widziałem i trochę testowałem w sklepie - technicznie wydaje się OK, ale też nie ustrzegła się chorego pomysłu jakim jest fortepianowa błyszcząca powierzchnia - widać na niej praktycznie każdy odcisk palca, a to w końcu klawiatura. No i podobno świeci jak choinka.

Sam niecały rok temu szukałem jakiejś wyspowej podświetlanej klawiatury z odpowiednim układem klawiszy i nie znalazłem nic co by mi pasowało. Najbliżej był chyba ten Natec, ale fortepian ostatecznie mnie odrzucił. Ostatecznie zdecydowałem się na A4-TECH KV-300H http://www.ceneo.pl/9552264 , który nie ma ani podświetlenia, ani klawiszy multimedialnych. Ale z perspektywy czasu nie żałuję, podświetlenie okazało się niepotrzebne, brak klawiszy multimedialnych trochę bolał, ale skonfigurowałem sobie skróty w systemie i idzie z tym żyć. Sama klawiatura jest za to świetna, wygodnie się na niej pisze (mechanizm nożycowy jednak robi swoje), nie zajmuje dużo miejsca, jest stabilna i ma wbudowany hub USB, co też jest jakimś plusem. Kupiłem ją na zasadzie "jeśli nie ma idealnych klawiatur, to chociaż kupię tanią" i trafiłem na klawiaturę dość zbliżoną do ideału. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować