Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W The Elder Scrolls Online nie ujrzycie modelu rąk postaci ani broni z perspektywy pierwszej osoby

22 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Czy ma to znaczenie? Gdyby zastanowić się przez chwilę, jak wygląda walka, gdy nie widać rąk dzierżących broń – ma. Z drugiej strony i tak lepiej korzystać z perspektywy trzeciej osoby, by widzieć wrogów za plecami.

Przeczytaj cały tekst "W The Elder Scrolls Online nie ujrzycie modelu rąk postaci ani broni z perspektywy pierwszej osoby" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całego Skyrima przeszedłem chodząc w perspektywie pierwszej osoby, zarówno biegając po świecie jak i skradając się z łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej zastanawia czy nie walną sobie samobója na starcie i nie zrobią rasy Dunmerów... Skoro akcja gry jest w *uj przed Areną (i nawet jej nigdzie opisanej w książkach ani wikipedii nie ma) to trochę głupio jak pojawi się rasa która wtedy jeszcze nie istniała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w podstawce pewnie nie będzie ale się zrobi płatny dodatek z mitycznmi stworzeniami i krasnoludy będą nie wiem po kiego zmieniać nazwę na dunmerów tragiczna nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mnie tam bardziej zastanawia czy nie walną sobie samobója na starcie i nie zrobią rasy
> Dunmerów... Skoro akcja gry jest w *uj przed Areną (i nawet jej nigdzie opisanej w książkach
> ani wikipedii nie ma) to trochę głupio jak pojawi się rasa która wtedy jeszcze nie istniała...

Akcja gry dzieje się już po powstaniu Dunmerów.

Ja tam nienawidzę FPP i jak się da to przechodzę grę w TPP jak Skyrim, więc mnie to nie martwi, ale wiem, że dużo osób (jeśli nie większość) grało w FPP i mogą być naprawdę rozgoryczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 19:05, Sanders-sama napisał:

Mnie tam bardziej zastanawia czy nie walną sobie samobója


Samobója to sobie sam strzeliłeś. Chimerowie zostali przemienieni przez Azure w Dunmerów pod koniec Wojny Pierwszej Rady czyli w pierwszej Erze. TESO jest osadzone dłuuuugo po tym, w drugiej erze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 19:16, Nagaroth napisał:

Samobója to sobie sam strzeliłeś. Chimerowie zostali przemienieni przez Azure w Dunmerów
pod koniec Wojny Pierwszej Rady czyli w pierwszej Erze. TESO jest osadzone dłuuuugo po
tym, w drugiej erze.


Wiesz, mi zawsze chronologia i rachuba w TESach sprawiały problemy, nie ukrywam więc że dokładnie nie pamiętam.
Także napawaj się chwilą że ośmieszyłeś kogoś kto nie pamięta wszystkich dat tak jak ty..
Dziwnym trafem gdy szukałem informacji o Almalexii to jakoś nie było wzmianki o jakimś pakcie Ebonheart i próbach przejęcia Imperial City w stolicy, a skoro to był kanon i nie zostało napisane teraz na kolanie to czemu nie ma w necie info o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas walki grałem z pierwszej osoby a podczas buszowania po świecie z trzeciej. I chyba dalej bym tak grał w Eldery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam w gry Bethesdy prawie przez cały czas grałem z perspektywy trzeciej osoby, niemniej jednak fajnie było od czasu do czasu pograć w pierwszej, trochę szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Samobója to sobie sam strzeliłeś. Chimerowie zostali przemienieni przez Azure w
> Dunmerów
> > pod koniec Wojny Pierwszej Rady czyli w pierwszej Erze. TESO jest osadzone dłuuuugo
> po
> > tym, w drugiej erze.
>
> Wiesz, mi zawsze chronologia i rachuba w TESach sprawiały problemy, nie ukrywam więc
> że dokładnie nie pamiętam.
> Także napawaj się chwilą że ośmieszyłeś kogoś kto nie pamięta wszystkich dat tak jak
> ty..
> Dziwnym trafem gdy szukałem informacji o Almalexii to jakoś nie było wzmianki o jakimś
> pakcie Ebonheart i próbach przejęcia Imperial City w stolicy, a skoro to był kanon i
> nie zostało napisane teraz na kolanie to czemu nie ma w necie info o tym?
hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do połowy ludzi tutaj nie dociera, że to już nie będzie gra single player, a MMO... Po co więc skupiać uwagę na widoku fpp (co za tym idzie, na teksturach które przecież musiałyby wyglądać lepiej), skoro i tak każdy ogarnięty gracz używałby widoku tpp, bo jest bardziej praktyczny w przypadku gier online? Większe pole widzenia = win. 10 mln graczy w World of WarCraft nie narzeka na brak trybu fpp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma nie być opcji zmiany między fpp i tpp to wolałbym to pierwsze. Oczywiście tylko wtedy, kiedy rozgrywka w ESO będzie miała podobne tempo, co w Skyrimie.
No bo jeśli to będzie kolejny WoW, to chyba i tak mi wszystko jedno, bo nie zagram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos mi tu nie pasuje

jezeli walka ma byc w systemie rzeczywistym z aktywnym blokiem, unikami itp

to jezeli nie widac rak ani broni to jak bedziemy unikac, blokowac ciosy? na slepo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 22:00, Azvar napisał:

Do połowy ludzi tutaj nie dociera, że to już nie będzie gra single player, a MMO... Po
co więc skupiać uwagę na widoku fpp (co za tym idzie, na teksturach które przecież musiałyby
wyglądać lepiej), skoro i tak każdy ogarnięty gracz używałby widoku tpp, bo jest bardziej
praktyczny w przypadku gier online? Większe pole widzenia = win. 10 mln graczy w World
of WarCraft nie narzeka na brak trybu fpp.


taaa lepiej robic klona wowa i zdechnac po roku, albo przejsc na F2P i przedluzyc agonie o kilka miesiecy - niz postawic na cos oryginalnego: jak walka only fpp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to jak pójście na łatwiznę:
Czyli tak - "Chcieliśmy by gra była w FPP ale nie chce się nam/mamy z tym problemy więc oznajmiamy, że zgodnie z zamierzeniem gra będzie w TPP".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogowie co wy piszecie...
Zagrajcie w WoWa, SWTORa czy inne MMO z raidami. Jak chcielibyście ogarnąć cały obszar walki z bossem z kamerą FPP? Walka z taką kamerą byłaby mega niewygodna, ograniczałaby widoczność, co w MMO zarówno w PvP jaki PvE, w którym model walki jest swobodny jest niedopuszczalne.
FFP okej dla widoczków sobie można włączyć, ale regularna gra z taką kamerą byłaby, nawet gdyby twórcy dodali te nieszczęsne ręce i broń ograniczona. Widoczność całej walki w MMO to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 19:52, Sanders-sama napisał:

Wiesz, mi zawsze chronologia i rachuba w TESach sprawiały problemy, nie ukrywam więc
że dokładnie nie pamiętam.
Także napawaj się chwilą że ośmieszyłeś kogoś kto nie pamięta wszystkich dat tak jak
ty..


Skoro jesteś gotów sam wyjeżdżać komuś że nie zna lore to wypadało by żebyś sam je znał. I moim celem bynajmniej nie było ośmieszenie Cię a wytknięcie Ci błędu w sposób który sam obrałeś wobec ZeniMaxu.

Dnia 20.02.2013 o 19:52, Sanders-sama napisał:

Dziwnym trafem gdy szukałem informacji o Almalexii to jakoś nie było wzmianki o jakimś
pakcie Ebonheart i próbach przejęcia Imperial City w stolicy, a skoro to był kanon i
nie zostało napisane teraz na kolanie to czemu nie ma w necie info o tym?


To że o czymś wcześniej nie napisano nie znaczy że to nie miało miejsca. Przed premierą Morrowinda nie było nic o Nerevarach, Wielkich Rodach i 90% informacji jakie tam się pojawiło. Czy to znaczy że były napisane na kolanie? To co robią w TESO to póki co normalne rozszerzanie lore i opisywanie momentów o których dotąd nic nie wspomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować