Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2013 o 00:46, kindziukxxx napisał:

> wiadomo co z wsteczną kombatybilnością ?
nie ma. bo jest inna architektura.

Tia... na PeCetach przynajmniej można odpalić gry sprzed 10 lat i więcej, ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2013 o 01:06, Darkstar181 napisał:

> nie ma. bo jest inna architektura.
Tia... na PeCetach przynajmniej można odpalić gry sprzed 10 lat i więcej, ech.

ale tym razem to fakt bo porzucili PowerPc na rzecz x86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie będzie wstecznej kompatybilności. Liczyłem, że przy zakupie nowej konsoli nadrobię zaległości z PS3.............. Dobra olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 01:06, Darkstar181 napisał:

Tia... na PeCetach przynajmniej można odpalić gry sprzed 10 lat i więcej, ech.


A na PCtach zmienił się system operacyjny w znaczącym stopniu? Architektura się zmieniła? Nie - a nawet jeśli, wszystko tam zostało obliczone na wsteczną kompatybilność - w procesorach siedzą tranzystory pamiętające czasy 8086, na dysku siedzi system, który zawiera kod z początku lat 90 plus dodatkowo jest API.

Ile razy trzeba to tłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 12:06, Henrar napisał:

Ile razy trzeba to tłumaczyć?


Powinno się raz, ale -jak to napisał ktoś przytomny na YT- "O, ps4- napiszmy coś o pc!" ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 12:14, kodi24 napisał:

> Ile razy trzeba to tłumaczyć?

Powinno się raz, ale -jak to napisał ktoś przytomny na YT- "O, ps4- napiszmy coś o pc!"
;))

Przy temacie PS4 raczej nie da się pominąć zagadnienia PC. Bo przecież do niego będą porównywane przyszłe konsole, co się bardziej opłaca, jakie gry są na co wydawane, itp.
Na architekturze konsol się nie znam, ale trudno mi uwierzyć że nie dałoby się uruchomić gier z poprzedniej generacji na nowej. Po prostu pewnie nie opłacałoby się im to i byłoby czasochłonne. Chyba że ta architektura jest naprawdę tak skomplikowana, ale kurna, jeżeli nowe procesory i karty graficzne pod PC uruchamiają gry sprzed 10 lat i więcej, to niby czemu nie dałoby się tego z powodzeniem zrobić w ich odpowiednikach na konsolach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

Przy temacie PS4 raczej nie da się pominąć zagadnienia PC. Bo przecież do niego będą
porównywane przyszłe konsole, co się bardziej opłaca, jakie gry są na co wydawane, itp.
Na architekturze konsol się nie znam, ale trudno mi uwierzyć że nie dałoby się uruchomić
gier z poprzedniej generacji na nowej.

To uwierz, bo dokładnie by tak było. Emulacja to kosztowna sprawa z punktu widzenia mocy obliczeniowej a konsole obecnej (jeszcze) generacji to układy wysoce zmodyfikowane. Z nimi jest jeszcze gorzej niż z gotowcami.
O tym, jak emulacja jest łatwa, prosta i przyjemna, można się przekonując szukając działającego emulatora Xboksa, patrząc na wymagania, które ma emulator PS2 (w niektórych grach) czy jak działają gry z pierwszego Xboksa na X360.

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

Chyba że ta architektura jest naprawdę tak skomplikowana,

Jest. Zapoznaj się z konstrukcją PS3. Do tego doszedł fakt, że gry na konsole są pisane pod sprzęt a nie pod warstwę abstrakcyjną. Kolejny problem.

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

ale kurna, jeżeli
nowe procesory i karty graficzne pod PC uruchamiają gry sprzed 10 lat i więcej

Bo na PC odpowiada za to API, takie jak DirectX i OpenGL, które odpowiadają m.in. również za to, że gra działająca na GF680 działa też na Radeonie 7970. Na konsolach tego nie ma i raczej prędko się nie pojawi, bo po co? Zajmuje to niepotrzebnie zasoby.

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

to niby
czemu nie dałoby się tego z powodzeniem zrobić w ich odpowiednikach na konsolach ?

Pewnie że by się dało. Ale kosztem gorzej wyglądających i działających gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

Przy temacie PS4 raczej nie da się pominąć zagadnienia PC. Bo przecież do niego będą
porównywane przyszłe konsole


Hehe, tylko przez kogo?.. ;)

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

co się bardziej opłaca, jakie gry są na co wydawane, itp.


Ani jedno ani drugie bardziej się nie opłaca, to można załatwić od razu :) Pc to podstawa, o czym przekonywać nie trzeba. Konsola to dodatek, jeśli ktoś lubi wysokobudżetówki, których próżno szukać na innych maszynach i nie przeszkadzają mu ograniczenia związane z grafiką i sterowaniem- można a nawet warto ją mieć;

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

Na architekturze konsol się nie znam, ale trudno mi uwierzyć że nie dałoby się uruchomić
gier z poprzedniej generacji na nowej.


AMD Jaguar (taki kociak) to nie najlepszy materiał do emulacji Cella (taki mastodont). Jeśli już, to poprzez Gaikai, ale pewnie potrzebne będzie wypasione łącze, żeby to działało jak należy. Sony popełniło błąd projektując ps3 i zapłacimy za to wszyscy. Niemniej liczę na chmurę, nie mam tylko pojęcia co z grami już zakupionymi;

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

Po prostu pewnie nie opłacałoby się im to i byłoby
czasochłonne.


Tak właśnie jest- musieli by umieszczać w ps4 drogiego Cella

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

Chyba że ta architektura jest naprawdę tak skomplikowana, ale kurna, jeżeli
nowe procesory i karty graficzne pod PC uruchamiają gry sprzed 10 lat i więcej, to niby
czemu nie dałoby się tego z powodzeniem zrobić w ich odpowiednikach na konsolach ?


To też. Niestety nowe procesory i karty graficzne na nic się nie zdadza, jeszcze nie w tej chwili;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2013 o 12:22, Darkstar181 napisał:

Na architekturze konsol się nie znam, ale trudno mi uwierzyć że nie dałoby się uruchomić
gier z poprzedniej generacji na nowej.


Typowe "znafctwo" w internecie- "Nie znam się, ale i tak się wypowiem". Te zdanie zabija całą wartość merytoryczną twojego posta. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2013 o 16:01, Bracio napisał:

Typowe "znafctwo" w internecie- "Nie znam się, ale i tak się wypowiem". Te zdanie zabija
całą wartość merytoryczną twojego posta. Niestety.

Ja tylko powątpiewam w rzekomą niemożliwość takowej kompatybilności i tyle. Eseja żadnego w końcu nie machnąłem tutaj na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 02:50, Eternal101 napisał:

bd ledwo dyszało przy technologii bo bd zbyt wymagająca?
bd się mijało z celem.
gry na PC''ta bd mogły


Co to za durny zwyczaj z pisaniem "bd" (szczególnie na forum)? Palce odpadną jak "bd" musiał napisać te 3 literki więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to w ogóle znaczy bo najwyraźniej jestem w tyle za trendami młodzieży i przyszej nadziei tego narodu?

Co do PS4 - nie wiem jakiej rewolucji się niektórzy spodziewali ja na razie jestem zadowolony z tego co widziałem. Szczególnie spodobało mi się nowe, naprawdę ciekawe, użycie Move''a i pad... ojjj spodobał mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 18:10, MKRaven napisał:

A co to w ogóle znaczy bo najwyraźniej jestem w tyle za trendami młodzieży i przyszej
nadziei tego narodu?


Na początku obstawiałem, że skrót BD oznacza Blu Ray Disc, ale się pomyliłem. Najprawdopodobniej ten skrót oznacza "bede"

Dnia 22.02.2013 o 18:10, MKRaven napisał:

Co do PS4 - nie wiem jakiej rewolucji się niektórzy spodziewali ja na razie jestem zadowolony
z tego co widziałem. Szczególnie spodobało mi się nowe, naprawdę ciekawe, użycie Move''a
i pad... ojjj spodobał mi się.


Bo wszyscy oczekiwali nie wiadomo jakich cudów na kijów rozdzielczość 4K, wygładzanie krawędzi na jakimś nie wyobrażonym poziomie, kompatybilności wstecznej (średnio roztargniony człowiek który ma logiczne myślenie wie, że to architektury są różne to nie można o niej mówić). Jacyś walnięci graficznie onaniści. Najlepsze, że ta banda hipokrytów jedzie po grafice by później mówić, że "grafika to nie wszystko ;).

Oczywiście nowy Killzone ładnie wygląda, ale już jako gameplay to standardowy jest i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 17:15, woko27 napisał:

> bd ledwo dyszało przy technologii bo bd zbyt wymagająca?
> bd się mijało z celem.
> gry na PC''ta bd mogły

Co to za durny zwyczaj z pisaniem "bd" (szczególnie na forum)? Palce odpadną jak "bd"
musiał napisać te 3 literki więcej?


Nom, wiesz o co chodzi to co się czepiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 19:43, Eternal101 napisał:

Nom, wiesz o co chodzi to co się czepiasz?

Ja nie wiedziałem i szczerze rozwala mnie poziom lenistwa osoby która skraca 4-6 literowe słowo do dwóch liter...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 19:55, Darkstar181 napisał:

> Nom, wiesz o co chodzi to co się czepiasz?
Ja nie wiedziałem i szczerze rozwala mnie poziom lenistwa osoby która skraca 4-6 literowe
słowo do dwóch liter...


Powiem ci że piszę tak jak piszę szybko, normalnie stawiam "będę" albo inne słowa bez skrótów. Przez fora różne inne taki zły nawyk mi wpadł, też kiedyś uważałem ten skrót za głupi i szczyt lenistwa no ale cóż, to jest jak zaraza.

mati285 No niestety a później pisze "zrub" "puźniej", "weś" etc ;/, smutne to ale bardzo prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować