Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2014 o 19:15, Cykada85 napisał:

Nie widze wielkiej roznicy, napewno nie na tyle by placic znowu za to samo.

TBH też nie widzę różnicy :P Ale może jakby było jakieś zestawienie dwóch wersji byłoby łatwiej porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2014 o 19:15, Cykada85 napisał:

Nie widze wielkiej roznicy

Różnica jest ogromna i mówimy tu tylko o samym wyglądzie a nie działaniu gry (60FPS zrobi swoje). Ktoś tu chyba dawno oryginalnego TLoU nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 11:01, Henrar napisał:

Różnica jest ogromna i mówimy tu tylko o samym wyglądzie a nie działaniu gry (60FPS zrobi
swoje). Ktoś tu chyba dawno oryginalnego TLoU nie widział.


I stwierdziles to po screenach? Ja tam nigdy nie widze roznicy miedzy 30 fps a 60, w jednym i drugim przypadku gra dziala plynnie. W dodatku na screenach gra wyglada na przekoloryowana, zbyt mocne kolory powoduja ze wyglada to jak jakas japonska bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, stwierdziłem skok jakościowy w grafice po screenach (nie pisałem nic, że zauważyłem 60FPS na screenach, czytanie ze zrozumieniem się kłania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 11:49, Henrar napisał:

Tak, stwierdziłem skok jakościowy w grafice po screenach (nie pisałem nic, że zauważyłem
60FPS na screenach, czytanie ze zrozumieniem się kłania).


Ja tez nie napisalem ze stwierdziles 60 fps po screenach, tylko jakos grafiki. O fps pisze w osobnym zdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 11:46, Cykada85 napisał:

Ja tam nigdy nie widze roznicy miedzy 30 fps a 60, w
jednym i drugim przypadku gra dziala plynnie.


Nom... xD W głowie się już chyba troszeczkę pomieszało, skoro nie widzisz różnicy. No chyba że mówisz o grach 2D. Zresztą nie ma o czym rozmawiać, bo różnicy między 20, a 30 pewnie też nie widzisz i dla ciebie jest "płynnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 11:58, SplitGrave napisał:

Nom... xD W głowie się już chyba troszeczkę pomieszało,


Daruj sobie personalne wycieczki w moja strone.


>skoro nie widzisz różnicy. No

Dnia 21.07.2014 o 11:58, SplitGrave napisał:

chyba że mówisz o grach 2D. Zresztą nie ma o czym rozmawiać, bo różnicy między 20, a
30 pewnie też nie widzisz i dla ciebie jest "płynnie".


Skonczylem The last of Us 4 krotnie i gralem bardzo dlugo w multi zeby zrobic platyne i nigdy gra mi sie nie sciela czy spowolnila na PS3, wiec czy bedzie to 30 fps czy 60 to akurat mi jest obojetne. Przy 20 jest juz inaczej bo wtedy naprawde gra moze sie sciac. Wyraznie napisalem ze nie widze wielkiej roznicy a nie zadnej. A nawet niektore screeny mi sie kompletnie nie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 11:50, Cykada85 napisał:

Ja tez nie napisalem ze stwierdziles 60 fps po screenach, tylko jakos grafiki. O fps
pisze w osobnym zdaniu.


Przecież różnica jest spora.

http://i.minus.com/iblPeZiynXJ7cb.png
http://i.minus.com/ibw0h5SP8TNVCc.png

To porównanie modeli z właściwej gry i pre-renderowanych modeli z cutscenek z oryginału. Modele z cut-scenek będą teraz obecne w grze (tu np. Ellie http://abload.de/img/thelastofus_882qfp.png, tutaj Joel http://i6.minus.com/ibh2cKqJNlZMZY.jpg), a oprócz tego widocznie będą m.in. ulepszone cieniowanie, anti-aliasing, efekty cząsteczkowe, occlusion mapping, draw distance, tekstury, oprawa dźwiękowa. No i oczywiście 60 FPS. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 11:07, Diabolicus napisał:

Przecież różnica jest spora.


Nadal nie widze tej sporej roznicy. Wczoraj juz dwie osoby streamowaly na PS4 na zywo The Last of Us i na streamie wygladalo to jakby grali na ps3. Mozliwe ze to jakosc streama bo w koncu jest tylko w 720 p albo sciemniali ze maja review wersje i grali na starej konsoli, choc wtedy widac by bylo ze kamera jest ustawiona na ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 11:29, Cykada85 napisał:

Nadal nie widze tej sporej roznicy.


Przecież na podanych screenach różnica jest duża, nie rozumiem o co ci chodzi. Sama różnica między 720p/30 fps, a 1080p/60fps jest ogromna. Na streamie 720p zapewne nie zobaczysz też sporej różnicy między starą a nową wersją GTA V, choć różnica będzie pewnie jeszcze większa. Poza tym to nie miałbyć jakiś remake na silniku Uncharted 4 (brzmisz tak jakbyś się takiego czegoś spodziewał), tylko remaster, i jako remaster jest wzorowy. Chyba nie rozumiesz różnicy między nimi. Posłuchaj sobie remastera jakiegoś albumu, powiedzmy któregoś Pink Floyd, lub obejrzyj zremasterowany film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 12:47, Diabolicus napisał:

się takiego czegoś spodziewał), tylko remaster, i jako remaster jest wzorowy. Chyba nie
rozumiesz różnicy między nimi. Posłuchaj sobie remastera jakiegoś albumu, powiedzmy któregoś
Pink Floyd, lub obejrzyj zremasterowany film.


Akurat mam mase zremasterowanych filmow, ostatnio nawet ogladalem North by Northwest na Bluray z 1959r Alfreda Hitchcocka i tam zdecydowanie widzialem roznice. Nie rozumiesz sedna mojej wypowiedzi, skoro jak sam napisales Remaster jest wzorowy, to dla mnie taki remaster nie jest wart kolejnych 50e bo ja az takiej roznicy wartej tej sumy pieniedzy nie widze, bo jak sam zauwazyles to tylko remaster. Co innego bylo przy Assasin Creed gdzie chetnie doplacilem 15e zeby zamienic wersje z PS3 na PS4 tam roznice bylo widac odrazu, widocznie gre robiono osobna na kazda z platform.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 18:13, Cykada85 napisał:

Akurat mam mase zremasterowanych filmow, ostatnio nawet ogladalem North by Northwest
na Bluray z 1959r Alfreda Hitchcocka i tam zdecydowanie widzialem roznice.


Niezbyt trafne i uczciwe porównanie. Porównaj sobie coś świeższego wydanego na DVD i Blu-ray. Różnica polega przede wszystkim na ostrości obrazu, nierzadko też dźwięku. Nie inaczej jest tutaj (a oprócz tych wszystkich tekstur, AA i innych pierdół dodaj dużo wyższą płynność).

Odpal The Last of Us w 1080p/60 fps na telewizorze Full HD, czy po prostu sprawdź gdzieś u znajomego/w sklepie - różnice widoczne będą na pierwszy rzut oka (i to niemałe). Ja też nie zamierzam płacić pełnej ceny za tą grę, ale zanim kupię PS4 cena mocno spadnie. :P Choć spodziewam się też promocji typu "sprzedaj grę na PS3, kup remaster za pół ceny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 19:47, Diabolicus napisał:

Odpal The Last of Us w 1080p/60 fps na telewizorze Full HD, czy po prostu sprawdź gdzieś
u znajomego/w sklepie - różnice widoczne będą na pierwszy rzut oka (i to niemałe). Ja
też nie zamierzam płacić pełnej ceny za tą grę, ale zanim kupię PS4 cena mocno spadnie.
:P Choć spodziewam się też promocji typu "sprzedaj grę na PS3, kup remaster za pół ceny".


Pewnie u mnie w GameStopie bedzie doplata 15 e za Remastered wersje jak oddasz ta z PS3, ale nie sadze zebym sie skusil nawet na to. Pozycze sobie gre jak ktos ja przehandluje i wtedy zobacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o kupowaniu używanych PS4 na allegro? Bo różnica w cenie jest spora, ale z drugiej strony nikt nie chciałby sytuacji, w której konsola przestaje działać po miesiącu. I jak jest z ich awaryjnością pod tym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o używane PS4 to trzeba się po prostu kierować rozsądkiem. Znajomy kupił używaną PlayStation 4 i wszystko pięknie działa, konsola wyglądała praktycznie jak nówka sztuka. Nie szukał jednak super okazji, bardziej zależało mu na dobrym kontakcie ze sprzedającym, który nie kombinował i był gotów przesłać duże, dokładne zdjęcia konsoli. W jego przypadku sprzedający po prostu stwierdził, że woli zaopatrzyć się w Xboxa One i grać w FM5 zamiast czekać na DriveClub.
Nie można się szczypać, trzeba odpuścić super okazje w stylu "prawie nowe PS4 za 600 zł" na aukcjach bez zdjęć wystawionych przez kolesi z 3 komentarzami. Rozmawiaj tylko z osobami, które są w stanie normalnie uzasadnić chęć sprzedaży konsoli i nie robią trudności jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat stanu sprzedawanego egzemplarza. Niestety w Polsce nietrudno jest się naciąć na biznesmeneli próbujących opchnąć uszkodzone albo, po prostu, kradzione urządzenia. :(

Przy okazji, zastanawiam się ile osób przymierza się do zakupu Destiny? Wersje alpha i beta miło mnie zaskoczyły, nie sądziłem że Bungie zmontuje tak fajny tytuł. Oczywiście po paru godzinach testów walnąłem preorder i zastanawiam się czy jestem wyjątkiem czy też może we wrześniu serwery będą zawalone graczami z Polski. :)
https://www.youtube.com/watch?v=s4-L7-_kgvs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 15:37, RashbaNor napisał:

Przy okazji, zastanawiam się ile osób przymierza się do zakupu Destiny? Wersje alpha
i beta miło mnie zaskoczyły, nie sądziłem że Bungie zmontuje tak fajny tytuł. Oczywiście
po paru godzinach testów walnąłem preorder i zastanawiam się czy jestem wyjątkiem czy
też może we wrześniu serwery będą zawalone graczami z Polski. :)


Ja zmienielm pre order z kolekcjonerki na zwykla. Giera mnie niczym nie zaskoczyla, fajnie sie strzela nie powiem, ale jesli ktos gral w gry MMO na PC to ta gra nie wiele nowego wprowadza. Po pierwszym dniu bety bylem zachwycony, ale im wiecej gralem i czytalem o grze to moj entuzjazm przygasal. Latwo jest stwierdzic ze gra nie bedzie polegala na tym kto ma jakiego skilla tylko jaki ma gear. Na tym w ogole ma sie ta produkcja opierac, zbieraniu itemow i wymyslaniu builda, czyli jesli ktos ma mase czasu i bedzie naparzal 24/7 (a tacy sie zawsze znajda) to sila rzeczy bedzie mial lepszy sprzet i ''niedzielni'' gracze beda mieli nie wiele do powiedzenia. Oczywiscie jesli ktos chce grac tylko PvE to spoko, ale Destiny bedzie sie raczej bardziej opieralo bardziej na PvP, nawet system nagrod jest oparty wlasnie na tym trybie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kusi mnie PS4. Marzy mi się taki zestaw konsola PS4 + gra Destiny. Obecnie mam PS3 i mnóstwo też gier do rozegrania.. Ale kurde nie mam juz tyle czasu by w nie grać :).. zresztą PS3 chyba nie będę sprzedawał. Sam zresztą nie wiem co robić.

Ogólnie po pracy to mam czas na granie.. PC sprzedałem i kupiłem laptopa do pracy - świetne rozwiązanie.. Na Laptopie gram w gry na Steam.. strategie, RPG i np Menadżery piłkarskie.. Natomiast na konsoli to już w pozostałe gry np Uncharted czy inne gry Dynamiczne..

Orientujecie się czy będzie w tym roku zestaw konsoli + gry Destiny?

Na dzisieszy można już kupić nówkę PS4 za 1480zł (bez gry). To naprawdę tanio chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2014 o 15:25, Azazell napisał:

Orientujecie się czy będzie w tym roku zestaw konsoli + gry Destiny?

Będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować