Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2014 o 21:01, SplitGrave napisał:

Podłączyłem dzisiaj PS4 do nowego TV (lg 27ma73d-pz) i pojawił się komunikat z pytaniem
"Czy to wejście jest podłączone do PC?". Wybranie "Tak" lub "Nie" coś zmienia w jakości
obrazu?

Nie powinno, jeżeli ustawiłeś konsolę na pełne RGB (0-255). Samo ustawienie trybu PC w TV zmniejsza input lag do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem Killzone i chciałem sprzedać grę. Wyjąłem płytę z czytnika i doznałem szoku - płyta na drugiej stronie posiada całą masę jakichś dziwacznych smug. Zupełnie jakby została zalana wodą. To jest normalne, czy mam odsyłać konsolę na reklamację?

(Dołączam foto, na którym zaznaczyłem obszary, gdzie efekt smug jest najlepiej widoczny. I w rzeczywistości wygląda to znacznie gorzej niż na zdjęciu)

20140819214840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda typowa płyta Blu-Ray (przynajmniej na zdjęciu nie widzę nic odstającego od normy - te płyty wyglądają inaczej niż CD/DVD przez warstwę ochronną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek rzeczywiscie na pewno nie jest to wina lasera (bo to fizycznie niemozliwe by stworzyl taki slad, gdyz plyta kreci sie tylko w jednym kierunku) to jednak sprawdzilem kilka moich plyt BD i ZADNA nie ma takich ''szlaczkow'' ;). Podejrzewam, ze cos poszlo nie tak przy produkcji, ale - skoro dziala to nie ma sie czym przejmowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Fallout 3 i Uncharted 2 takie mają. Może warstwa ochronna jest zrobiona z innego materiału lub coś w tym stylu. W każdym razie płyty działają jak złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2014 o 21:49, Hommicide napisał:

(Dołączam foto, na którym zaznaczyłem obszary, gdzie efekt smug jest najlepiej widoczny.
I w rzeczywistości wygląda to znacznie gorzej niż na zdjęciu)


Ciesz się że to nie twarz matki boskiej. Wtedy mógłbyś się bać "wiedz że coś się dzieje" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomniały "artykuły" z faktu o twarzy Jezusa w jajecznicy czy na toście :D

Wie ktoś z Was jak wyciszyć tło u rozmówcy podczas czatu głosowego? Mikrofon strasznie zbiera, także słyszę wszelkie konwersacje, pojazdy na sygnale, telefony komórkowe, motocykle itd. :D. Odrobinę irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie? Przed tegorocznymi świętami (tzn. listopad, wczesny grudzień) PS4 będzie tańsze czy droższe? Bo nie wiem kiedy bardziej się opłaca kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Sony szuka oszczędności - oraz negocjuje lepsze warunki z partnerami. Więc całkiem możliwe, że ceny spadną. Zresztą MS zbijający cenę XBONE też będzie miał w tym swój udział. Oby tylko nie odbiło się to na jakości samej konsoli.

Można założyć, że w pierwszym kwartale następnego roku nowe PS4 będzie kosztować jakieś 1200-1300 zł. Teraz w niektórych sklepach za konsolę z padem wołają 1450 zł. Więc źle nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 10:17, yashimara napisał:

Jak myślicie? Przed tegorocznymi świętami (tzn. listopad, wczesny grudzień) PS4 będzie
tańsze czy droższe? Bo nie wiem kiedy bardziej się opłaca kupić.


Teraz PS4 z Destiny kosztuje 1699zł. Jak odejmiesz koszt Destiny to Ci wychodzi 1480zł. Za tyle na allegro mozna samą konsole kupić. Ceny będą spadać ale uważam że ta cena jak za taką konsole nie jest jakaś ogromna. Podejrzewam że na święta nie spadnie cena bo przez najbliższe 6 miesięcy wychodzi 5 exclusivów sony i cześć z nich to spokojnie sprzeda się w pakach z konsolą w takiej cenie jakiej jest. (mocne tytuły)

Jeżeli już coś spadnie to podejrzewam że około lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2014 o 11:26, Shinigami napisał:

Można założyć, że w pierwszym kwartale następnego roku nowe PS4 będzie kosztować jakieś
1200-1300 zł. Teraz w niektórych sklepach za konsolę z padem wołają 1450 zł. Więc źle
nie jest ;)

zbyt optymistyczny jesteś. Nie będzie tyle kosztować jeśli Sony nie obniży ceny. Ja pierwszej obniżki spodziewam się za rok. Konsola zbyt dobrze się sprzedaje. Co 2 lata Sony wypuszcza nowy model, więc myślę, że wrzesień 2015 będzie miesiącem debiutu PS4 Slim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 18:12, MrGregorA napisał:

zbyt optymistyczny jesteś.


Być może, jednak 400$ - oraz prawdopodobne dalsze spadki nastrajają optymistycznie. Sprzęt w końcu zbyt mocny nie jest, a im później ktoś w niego zainwestuje, tym lepiej - w końcu dobre gry dopiero na horyzoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 19:39, maziiii napisał:

Jeśli kupie gry w wersji cyfrowej np na allegro to za kazdym razem trzeba zakładac nowe
konto i z niego sciagac ?


Nie do końca wiem jak to działa, ale wiem tyle że możesz grę tylko pobrać raz. Osobiście odradzam tego typu oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować