Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Giera nadal trzyma poziom choc jest sporo rzeczy do ktorych mozna sie przyczepic, oto kilka z nich:

- Czasami fale przeciwnikow sa az smiesznie dlugie, w jednym momencie wybilem chyba ze 100 osob, juz myslalem ze gra sie zbugowala.

- Kolesie z Shotgunami i zelazna maska na glowie sa totalnie przegieci, ja rozumiem ze gram na Hard ale sa pewne granice. Bez przesady zeby koles po 10 strzalach w tors nadal biegl i strzelal.

- Kiedy sie strzela do luster/okien to sypia sie odlamki z nich a jednak szyba pozostaje nie tknieta, generalnie gra ma dosc slaba fizyke i reakcje otoczenia.

- Niby takie nic, ale gdy stanie sie przed lustrem to nie ma naszego odbicia :P

- Bardzo mala interakcja z otoczeniem, nie mozna sie chowac za polowe rzeczy typu krzesla, stoly, porecze, kwiatki, etc.

- Nie wiem dlaczego ale nie kazdego moge atakowac w recz, czasami pojawia sie trojkat a czasami dostaje kulke w lep bo biegam kolo goscia i nic.

Misje generalnie wygladaja tak ze najpierw jest spokojna eksploracja swiata, chodzimy, ogladamy, (a jest co podziwiac), obejrzymy cut scenki, dialogi, a pozniej jest sporo walki i moze przypada jedno na misje QTE, niektore naprawde fajne np

Spoiler

Walka z Wilkolakiem

. Nie powiedzial bym ze jest wiecej Quick time event niz w takim God of War 3 na przyklad, a strzelania jest naprawde sporo. Fabula dosc ciekawa, dobry voice acting i jak juz pisalem mimika twarzy.

Jak sa jakies pytania to postaram sie odpowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 18:43, Cykada85 napisał:

/.../

Grasz nadal czy już skończyłeś? Jestem ciekawa czasu. Ja starałam się zwiedzać każdy kąt a i tak ominęłam kilka znajdziek i grałam blisko 9h na normalu. Nie wiem skąd się ludziom bierze te 5h. A nawet jak się bierze - jaki to ma sens? Jaki sens ma rushowanie przez grę nastawioną na storytelling? Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 18:55, Magwisienka napisał:

Grasz nadal czy już skończyłeś?


Gram nadal jestem na

Spoiler

moscie i ratuje Hrabiego

nie wiem jak daleko do konca. Gram na ''Hard'' choc nie gine zbyt duzo.

Troche mnie dziwi ze nie wyjasnili w grze jak to ''czarnowidzenie'' dziala, taki ala Bullettime, mozesz mi napisac czy mozna jakos podczas tego celowac? Wiem ze jest trofeum za 5 strzalow w glowe ale ja nie wiem jak ruszyc tym celownikiem, jedynie co moge robic to zmieniac cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 19:29, Cykada85 napisał:

Troche mnie dziwi ze nie wyjasnili w grze jak to ''czarnowidzenie'' dziala, taki ala
Bullettime, mozesz mi napisac czy mozna jakos podczas tego celowac? Wiem ze jest trofeum
za 5 strzalow w glowe ale ja nie wiem jak ruszyc tym celownikiem, jedynie co moge robic
to zmieniac cel.

Nie mam pojęcia, przypomniałam sobie o istnieniu tego dopiero jak spojrzałam na listę pucharków po skończeniu :D Ogarnę przy drugim przejściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 19:34, Magwisienka napisał:

Nie mam pojęcia, przypomniałam sobie o istnieniu tego dopiero jak spojrzałam na listę
pucharków po skończeniu :D Ogarnę przy drugim przejściu.


Mi sie nie chcacy wcisnelo bo ja jestem przyzwyczajony do celowania przy pomocy L1 i L2, niestety nie da sie tego przestawic :(

Wyczytalem ze targeting jest random wiec trzeba po prostu poczekac az zatrzyma sie na glowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze! Czy jest ktoś, kto ma The Crew i chciałby się wymienić na Watch_Dogs? Grę skończyłem w 95% a strasznie napaliłem się na samochodówkę Ubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 16:53, Shinigami napisał:

Ważne, że gra się podoba. Swoją drogą zobaczcie poradnik ;D

Omg, wstyd coś takiego wydawać normalnie : p. Ciekawe jak wygląda reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Order 1886 skonczony. Zajelo mi to kolo 12 godzin na Hard, wiem noob ze mnie :D Generalnie nie zaluje, giera dobra ale nie wykorzystali jej potencjalu. Mogla to byc produkcja na miare The Last of Us gdyby bardziej rozwineli watki fabularne a nie skupiali sie na jednym. Tworcy wspominali ze specjalnie wybrali date 1886 bo wtedy wydarzylo sie cos waznego, skonczylem gre i nadal nie wiem o co chodzi :P Dziwi mnie to ze wszystkie trofea sa srebrne i zlote nie ma ani jednego brazowego, praktycznie wbilem prawie wszystkie oprocz znajdziek...jutro sobie dobije platynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 01:39, Cykada85 napisał:

Dziwi mnie to ze wszystkie trofea sa srebrne
i zlote nie ma ani jednego brazowego, praktycznie wbilem prawie wszystkie oprocz znajdziek...jutro
sobie dobije platynke.

O! Tyle tygodni szukania powodu do kupna The Order i wreszcie takowy znalazłem. Było tak od razu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2015 o 07:28, Damianuss1 napisał:

To warto za te 240zł czy nie bardzo?

Kup, przejdź i sprzedaj. Gra właściwie na raz. Tak samo zrobiłem z South Park - grę sprzedałem za jakieś 10/15 złoty mniej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 07:28, Damianuss1 napisał:

To warto za te 240zł czy nie bardzo?


Zalezy dla kogo. Widzac flustracje niektorych ludzi z powodu tej gry jestem przekonany ze nie wynika ona z tego ze im sie gra nie podoba a w recz przeciwnie. Duzo osob bardzo chetnie by zagralo w The Order ale maja ograniczony budzet co jest zrozumiale, szczegolnie w Polsce, wiec wydac 240zl na gre ktora starczy im gora na 2-3 dni moze byc wkurzajace. Jezeli komus sie gra nie podoba to najprosciej w swiecie zlewa ja, da jeden komentarz i tyle, a ja tu widze sporo wahania sie u wielu osob. Ja akurat za gre dalem 10 euro wiec jej dlugosc mi nie przeszkadzala ani troche, mysle ze Gears of War mial taka sama dlugosc kampanii, o Call of Duty nie wspominajac. Wiem te gry mialy Multi ale ja znam mase ludzi w tym ja sam ktore w multiplayera w grach ktore maja singla nawet nie odpalaja. Takze jesli dla kogos kasa to nie problem, ani 10 h kampani to warto to kupic, fabula jest ciekawa, bardzo filmowa ze tak to ujme, fajnie sie strzela, grafika zapiera wdech, ja napewno nie zaluje.

@Renzov Ty trophy hunterze Ty! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem parę gejmplejii z DB Xenoverse. Matko jedyna jak ta gra wygląda słabo. Walki są szybkie i dynamiczne i to jest na plus, ale reszta. Wygląd postaci wydaje mi się jakiś taki karykaturalny. Zerowe zniszczenie otoczenia, jakieś efekty cząsteczkowe chociaż, latające kamyczki, dziury w ziemi, nic. Jeśli pojawi się element zniszczenia np na kafelkach od turniejowej mapki to po chwili znika xd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2015 o 22:39, Krzychu43 napisał:

@Cykada85
Wydaje mi się że jednym z powodów był okres działalności Rozpruwacza. Może to i oczywiste
ale
ten kto grał wie o czym pisze. ;p


Aha no nie domyslilem sie ze o to chodzi. W sumie to nawet nie wiedzialem w jakich czasach dzialal. Dziekuje za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2015 o 22:39, Krzychu43 napisał:

@Cykada85
Wydaje mi się że jednym z powodów był okres działalności Rozpruwacza. Może to i oczywiste
ale
ten kto grał wie o czym pisze. ;p

Ja jeszcze nie grałem, ale na ile wiem, to w 1886 nie było jeszcze morderstw Rozpruwacza. Są poszlaki w postaci podobnie brzmiących nazwisk kilku zmarłych osób, ale to czysta abstrakcja, ponieważ nie zmarły one w wyniku zabójstw. Whitechapel to dopiero 1888. A skoro już zdradzasz, że jest to obecne w grze, no to tak z lekka gafa za parę milionów USD, aczkolwiek skoro jest to historia alternatywna, to niech im będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2015 o 18:41, Piotrek_K napisał:

Bloodborne? BLOODBORNE!!
/.../


Grafika od strony artystycznej wygląda lepiej niż jakakolwiek gra na next geny, a gameplay zapowiada się niesamowicie. Ta gra nie może się nie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować