Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2015 o 22:58, maniekk napisał:

a. legalne?

Jest legalne.

Dnia 17.05.2015 o 22:58, maniekk napisał:

b. nie ma potem problemu z działaniem?

Nie ma problemu z działaniem. Za 70zł "pożyczasz" tą grę. On daje Ci hasło do swojego konta na 24h, pobierasz grę, a potem już nigdy nie wchodzisz na profil na PS4 z zalogowanym jego kontem i grasz na swoim.

Dnia 17.05.2015 o 22:58, maniekk napisał:

c. Sony nie skasuje gry z twojego konta w najmniej odpowiednim momencie?

Nie skasuje bo ludzie to praktykują. Jedyny mankament to ten, że jeśli usuniesz grę z dysku, to stracisz ją dożywotnie, bo tak jak powiedziałem, tylko ją pożyczasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2015 o 13:21, Kirabaxior napisał:

/ cięcie


No i mam dwie skrajnie różne odpowiedzi na postawione pytanie ;) Ale uściślijmy: "pożyczam" konto ściągam grę i ten profil z którego ściągnąłem grę usuwam z konsoli, a gra jest dalej dla mnie dostępna?
Wiadomo, jak skasuję samodzielnie, to pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie możesz go usunąć z konsoli. Nie będziesz mógł na niego wejśc, bo inaczej konsola próbując Cię zalogować na konto PSN przypisane do danego profilu nie zrobi tego, bo koleś zmienił pasy i automatycznie zabierze Ci dostęp do danej gry. Dlatego logujesz się na profilu załóżmy "BLOODBORNE", pobierasz grę, po czym przełączasz się na swój profil i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 22:58, maniekk napisał:

a. legalne?

Nie. Przeczytaj regulamin PSN.

Dnia 17.05.2015 o 22:58, maniekk napisał:

b. nie ma potem problemu z działaniem?

Jeżeli gość sprzedaje całe konto (razem z wszystkimi danymi, w tym z "podpowiedzią" do zmiany hasła) to powinno być ok. Powinno, bo sprzedający ma do 120 dni na wykonanie chargebacka jeśli płacił kartą, za którego wykonanie na konto jest z automatu nakładany ban.
Jeżeli kupujesz "slota" to zaczynają się większe problemy. Po którejś aktualizacji PS4 konta konsoli, które nie są ustawione jako podstawowe muszą sprawdzać ważność licencji - logują się do PSN co godzinę. Wystarczy, że właściciel zmieni hasło albo dezaktywuje konto z poziomu przeglądarki i możesz się pożegnać z grą.

Dnia 17.05.2015 o 22:58, maniekk napisał:

c. Sony nie skasuje gry z twojego konta w najmniej odpowiednim momencie?

Jw., ban za korzystanie z chargeback. Lepiej kup fizyczną kopię i sprzedaj po ograniu. Stracisz parę złotych, a masz pewność, że wszystko działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myslalem ze Wiesiek bedzie wiecej zajmowal a tu tylko 30 gb i patch 400mb w tym. Pewnie jutro bedzie kolejny patch i dlc wiec liczba wzrosnie. Gra wyglada oblednie, lepiej niz Dragon Age i na tyle dobrze ze nie ma sensu pakowac kasy w PC. Spadki fps uswiadczylem tylko podczas cut scenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2015 o 18:53, Lex napisał:

> a. legalne?
Nie. Przeczytaj regulamin PSN.
> b. nie ma potem problemu z działaniem?

Poważnie "wypożyczanie" gier jest nielegalne? Po coś ta funkcja limitu odpalania na konsolach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2015 o 22:42, Kirabaxior napisał:

Poważnie "wypożyczanie" gier jest nielegalne? Po coś ta funkcja limitu odpalania na konsolach jest.

Sprzedaż konta z grami jest niezgoda z regulaminem korzystania z PSN. To, że Sony przymyka na to oko nie znaczy, że jest to legalne.

Ponadto, z wyjątkiem sytuacji, w których udzielimy wyraźnego upoważnienia, użytkownikowi nie wolno:
i)udostępniać, sprzedawać, przekazywać, wypożyczać ani podlicencjonować komukolwiek żadnej części usługi SEN i żadnego produktu SEN;

Źródło: http://legaldoc.dl.playstation.net/ps3-eula/psn/e/e_tosua_pl.html

A funkcja jest dla ludzi którzy posiadają parę takich samych konsol lub np. żeby pójść do znajomych i na ich sprzęcie grać w posiadane gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz na PS3 zmieniono liczbe aktywacji z 5 konsol na 2, a na PS4 masz konsole glowna i podrzedna i na tej podrzednej mozna grac jedynie na koncie z gra, bo na wlasnym profilu nie zagrasz. Spokojnie, powoli ukreca i ten kurek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 11:15, Piotrek_K napisał:

Juz na PS3 zmieniono liczbe aktywacji z 5 konsol na 2, a na PS4 masz konsole glowna i
podrzedna i na tej podrzednej mozna grac jedynie na koncie z gra, bo na wlasnym profilu
nie zagrasz. Spokojnie, powoli ukreca i ten kurek ;)


Myslę że nie zlikwidują tego całkowicie i pozostanie taki stan jak opisałeś na końcu ALE podobno z którymś patchem trochę usprawnili to "konsola główna i podrzędna" bo podobno aby grę mozna było uruchomić na swoim koncie gdy masz kolegi konto na głównej to musi być jego hasło aktualne wpisane.

Niby jak chodzi o zaufanych znajomych to nie ma problemu. Lecz są problemy ludzi którzy kupili konta bo jak wiadomo po sprzedaży zmienia się hasło. I mam znajomych którzy tak kilka gier kupili i teraz szamotają się aby odzyskać pieniądze. Inni dostają jakieś inne konta itp.

Nie wiem ile w tym przypadku a ile celowego wprowadzeniu w patchu ale tak mi mówiono i czytałem.

Ogólnie jestem przeciwnikiem sprzedaży kont PSNu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Pewnie pojawiało się już tutaj, ale wolę szybko zapytać: skąd kupić PS4? Tj. nie chodzi mi o żadne kopie z przemytu ani nic takiego ;) Szukam po prostu miejsca gdzie PS4 nabędę w miarę tanio i z pewnego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu pewnie?

Nie to, że to spam. Poważnie, w sklepie. Chociażby na gram.pl czy w mediamarkt masz PS4 z Wiedźminem i jeszcze jedną grą za 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić wersję cyfrową W3 ze znanej stronki alledrogo. I mam pare pytań co do tego. Jest to wersja cyfrowa i wysyłka jest emailem i tam ma być link i stamtąd mam pobrać grę. I pytanko muszę zalogować się do poczty z konsoli?(bez flameu chce się upewnić) Oraz język jest Angielski i czy jest możliwość gry w J.Polskim? Bo coś czytałem że podobno jeśli ma się konsolę po polsku to gry też pobiorą się w J.Polskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 16:06, darth_16 napisał:

Hej, mam pytanie. Pewnie pojawiało się już tutaj, ale wolę szybko zapytać: skąd kupić
PS4? Tj. nie chodzi mi o żadne kopie z przemytu ani nic takiego ;) Szukam po prostu miejsca
gdzie PS4 nabędę w miarę tanio i z pewnego źródła.

Osobiście kupiłem ze strony starej tablicy (by nie było że linki przemycam :D)
Ps4 z pełnym wyposażeniem i 2 miesięczną gwarancją w pełni sprawną ma chyba tylko z 2 ryski małe niewidoczne.
za całość 1000zł można kupić w takiej cenie tylko uważaj bo jest tam kilka osób chcących z góry pieniądze i na 99% chcą oszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie, czy Dualshock 4 podpięty pod PC działa z Lords of the Fallen i W3? Bo próbowałem grać na nim dziś ale nie dało się, w State of Decay działa dobrze, Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 3 też a w tych dwóch czyli LoTF i W3 nie działa :(. Mam zainstalowane stery do pada xboxowego plus DS 4 tools i zrobiłem wszystko z instrukcją, DS 4 tools wykrywa mi podłączonego Dualshocka 4, tyle że gdy wchodzę w gry już nie wykrywa go w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chce zakupic konsole ps4 ze wzgledu na zagranie w wiedzmina 3, gralem w 2 na xbox 360
podobno ps4 jest od xbox one lepsza moze sie myle
pytanie czy uzytkowanie z konoli jest mozliwe i granie bez internetu ? czy czasami wystarczy aby przy pierwszej instalacji ?
Jak to dziala ?

Co powinienem wiedziec przed zakupnem kosoli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kupiłem zestaw z wiadomo jaką grą :) Teraz musze dokupić jakiś telewizor do pokoju . Odświeżanie 100 Hz powinno być ok czy lepiej coś dołożyć do większego . Słyszałem jeszcze o parametrze Input Lag ale to chyba tylko przy jakiejś profesjonalnej grze przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować