Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2015 o 15:03, Kirabaxior napisał:

Moim zdaniem Microsoft wygrał swoją konferencją.


Watpie. 90% gier to xbox one i windows 10 więc na konsolowym rynku słabo stoją (dla mnie przy konsolach liczą się exclusivy i chociaż gram na nich w inne gry to inne mi zwisają bo jak bym nie miał konsoli grałbym na swoim PC). Zauważ że konsola xbox one w ogóle nie jest rentowna a M. traci na niej kupe kasy. Gears of War 4 też wyląduje na PC jestem o tym przekonany a że z każdym "exclusive Microsoftu" miałem racje że wyląduje na Windows to i pewnie tu strzele w dziesiątkę.

Do tego zauważ brak całkowity Kinecta, urządzenie umarło. I niestety to też w tej generacji wielkie koszta dla Microsoftu gdyż Move od Sony upadł szybciej i już nie pakowali w tej generacji w niego kasę. Wpakowanie kasy i zaprojektowanie sprzetu pod kinecta u Microsoft własnie skutkuje tym że nie dośc że wyrzucili kasę to jeszcze sprzęt jest słabszy od PS4 (ogólnie są porównywalne tylko że u m. podzespoły zostały przekierowane na kinecta i nie da się ich po zwolneniu wykrozystać i tak do gier).

Ludzie tak samo fapowali na wsteczne wsparcie. Mówiłem że to nei takie różowe i żeby się nie jarali bo oczywiście nie chciało im się przeczytać na czym to polega i jakie gry są wspierane ;) 20 tytułów których w zyciu pewnie byś nie kupił na xbox 360 ;) (może się to rozrośnie ale jak to mój znajomy debil wspomniał naiwnie "microsoft jest ql bo nie chce zarabiać na remasterach" :D:D) No ale jak to mówią głupich poznasz głupiego po słowach jego ;) Po za tym to jest konwersja gry. Jakość będzie taka jak na 360 lub słabsza nawet! bo jest jeszcze przez emulacje przepuszczona. I nie ma tak że wkładasz se płytke, dlatego będziesz grał wstecznie w to co M. Ci pozwoli a nie jak dalo nadzieje naiwniakom w to co sobie kupili ;) (ja mam gry na 360 chociaż nie po to bym kupił xbox one by grać w gry z 360)

Co roku czekam aż M. się pozbiera i da mi powód do kupna konsoli. I co roku nie pokazują nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 11:23, Kafar napisał:

Ludzie tak samo fapowali na wsteczne wsparcie. Mówiłem że to nei takie różowe i żeby
się nie jarali bo oczywiście nie chciało im się przeczytać na czym to polega i jakie
gry są wspierane ;) 20 tytułów których w zyciu pewnie byś nie kupił na xbox 360 ;) (

20 gier jest dostępne w preview. W wersj ifinalnej oprogramowania ma ich być 100. Też na wiele nie liczę, bo wiem, jak wyglądała BC w X360.

Dnia 17.06.2015 o 11:23, Kafar napisał:

Do tego zauważ brak całkowity Kinecta, urządzenie umarło.

A Vita na konferencji Sony to co? ;)

Dnia 17.06.2015 o 11:23, Kafar napisał:

może
się to rozrośnie ale jak to mój znajomy debil wspomniał naiwnie "microsoft jest ql bo
nie chce zarabiać na remasterach" :D:D) No ale jak to mówią głupich poznasz głupiego
po słowach jego ;)


Najśmieszniejsze jest to, że na tej samej konferencji Microsoft zapowiedział... remaster :D

Anyway, nie wiem czym dokładnie MS wygrał te E3. Na pewno nie najważniejszym - grami. Wszystko co pokazali to sequele, w dodatku mało zaskakujące. Zero nowych gier z segmentu AAA. Widać to zresztą było po reakcjach publiczności. W przypadku konferencji ludzie wręcz płakali ze szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2015 o 15:03, Kirabaxior napisał:

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z hajpem na tą grę? Gameplay i klimat totalnie do mnie
nie przemówił.


To samo co z tą grą co było ogłoszone na konferencji sony zbiórka na kickstarterze (nie pamiętam tytułu chodzi o jakąś 3 część mi nie znaną). Pewnie tytuły, osoby i marki mają swoją reputacje za stworzone dzieła które w świecie gier nie idą kopiuj wklej z innymi grami. Która dają przeżycia zapadające głębiej niż w pamięć bo w serca a to jest bardzo ciężka sztuka.

Taką reputacje ma team ico dzięki świetnym i niezwykłym grą jakimi były Ico oraz Shadow of the Colossus (dla mnie to drugie jest genialne w swojej prostocie). Gry mają swoją własną stylistykę oraz mimo prostoty własnie trafiają w serca i to jest ich siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 11:28, Henrar napisał:

> Do tego zauważ brak całkowity Kinecta, urządzenie umarło.
A Vita na konferencji Sony to co? ;)


Ależ Vita chwilę była na konferencji, a gry nadal wychodzą na nią i to dość sporo bo ja Vitę uzytkuje bardziej niż PS4 czasami. Dla mnie Vita jest świetnym kawałkiem sprzetu a i giern ie brakuje. Nie są to tytuły AAA ale jakoś nie podniecam się samymi tytułami AAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 18:04, Kirabaxior napisał:

Mimo wszystko czekam na jakieś sensowne odpowiedzi :)

Ludzie po prostu lubią takie historie. Chłopiec/Dziewczynka i stworzenie, które mu towarzyszy i które zapewne będzie trzeba chronić lub w jakiś sposób o niego dbać bo pewnie pojawią się ci źli, którzy będą chcieli mu zrobić krzywdę i odwrotnie, stworzenie będzie chronić też nas. Podobnie jak ICO czy SotC będzie to zapewne poruszająca historia wyciskająca łzy. Niby temat ograny, ale mało jest takich gier. Nooo może w indykach często pojawia się ten motyw. Ja osobiście uwielbiam tego typu gry, dają do myślenia, skłaniają do zastanowienia się, a najlepsze jest to, że Japończycy bardzo dobrze opowiadają takie historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wprowadzili odtwarzacz multimediów na PS4, ale jak zwykle bez obsługi napisów i większości formatów video. Np. w plikach mkv nie można wybrać ścieżki dźwiękowej jeśli są dwie. Żeby było śmieszniej moja PS3 odpala to co PS4 nie może i na odwrót :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 11:43, maniekk napisał:

Hmm, wprowadzili odtwarzacz multimediów na PS4, ale jak zwykle bez obsługi napisów i
większości formatów video. Np. w plikach mkv nie można wybrać ścieżki dźwiękowej jeśli
są dwie. Żeby było śmieszniej moja PS3 odpala to co PS4 nie może i na odwrót :D


z ,,pendrajva" ps4 zaczęło odczytywać pliki video? Z miecha temu próbowałem to nic nie szło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Citkowsky @Damianuss1

http://blog.eu.playstation.com/2015/06/16/media-player-launches-on-ps4-today/

Z pena nie próbowałem, natomiast z dysku WD Mycloud już tak. Pliki mkv otwiera, ale miałem jeden z podwójną ścieżką dźwiękową, nie było wyboru, tylko odtwarzał tą oznaczoną jako 1. Brak obsługi napisów. Chociaż, w komentarzu na blogu w linku podają sposoby obejścia tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 10:32, SplitGrave napisał:

Istnieje jakaś lista gier, które są darmowe (PS3 i PS4) dla użytkowników PS Plus?


Darmowe z obecnego miesiąca można znaleźć wszędzie :) A z poprzednich jeśli wcześniej nie zaklepałeś to nie ma możliwości juz za darmo ściągnąć. No chyba ze z ciekawości pytasz ?

Inna kwestia . Kupiłem Tomb Raider . Spoko 22 gb . Ściągło mi już 5 Gb i gra się już odpaliła. Przejdę grę bez pobierania reszty ?
Głupie pytanie ale powoli się to teraz pobiera więc w teorii szybciej zajęło by mi przejście tej gry niż samo pobranie jej w całości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam PS+ od około miesiąca i oprócz tych standardowych paru gier na PS3 i PS4 z czerwca, okazuje się, że niektóre starsze gry też są darmowe dla posiadaczy PS+. Ostatnio wyszukiwałem sobie parę gier i okazuje się, że takie GTA IV, albo Prototype też jest darmowe dla posiadaczy plusa, mimo że ich wcześniej nie pobierałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostalem na mejla kod na miesiąc PS Plus gratis w przypadku powrotu do PS Plus na 3 miesiące. Kod wklepałem wczoraj, dzis kupilem 3 miechy PS Plusa, okres sie nie przedluzyl. Ktos juz tak mial? Do supportu pisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie co to za różnica, jak zazwyczaj odpala się konsolę poprzez pada, a grami się z reguły nie żongluje, tylko trzyma przez dłuższy okres jedną płytę w środku.

Chyba że ja jestem jakiś dziwny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować