Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Lepiej wyjmuj ;) Ponoć podczas włączania laser ma chwilowo wyższe natężenie niż roboczo, co może (choć nie musi) spowodować uszkodzenie ścieżki. Poza tym w razie awarii, która wymaga "odcięcia zapłonu" płyta pozostanie w napędzie aż do usunięcia usterki/rozebrania napędu na części;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 17:25, kodi24 napisał:

Poza tym w razie awarii, która wymaga "odcięcia zapłonu" płyta pozostanie w napędzie

A nieprawda - plyte mozna wyjac recznie, choc jest to troche bardziej skomplikowane niz wcisniecie przycisku Eject ;)

https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/5061/~/ps4%3A-manually-eject-a-stuck-disc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie w domu więc nie mogę sprawdzić, ale czy otwarcie obudowy nie spowoduje utraty gwarancji na sprzęt? Jest tam jakaś plomba czy cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z informacją, że wychodzi nowa wersja PS4 mam do Was pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie. Mam zamiar kupić sobie na dniach PS4 i kilka gier na których mi najbardziej zależy, ale mój budżet jest trochę ograniczony.

Dlatego też, czy pojawienie się na rynku konsoli o pojemności 1TB (wiem, że nie jest to ten sam model, co ten który ma być lżejszy i niby mniej energochłonny, bo na niego jeszcze będzie się dużo dłużej czekać) wpłynie na obniżkę ceny PS4 o pojemności 500 GB?

I drugie pytanie czy 500 GB to sporo i w zupełności wystarcza czy lepiej jednak poczekać trochę, pozbierać i kupić sobie to o pojemności 1 TB?

Z góry dziękuję, za wszystkie życzliwe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 22:15, matamir napisał:

Z góry dziękuję, za wszystkie życzliwe odpowiedzi.

Szczerze wątpię, że cena spadnie. Sprzęt Sony tak szybko nie tanieje. Czy 500GB wystarczy? Mi osobiście spokojnie wystarczy. Nowe gry zajmują po 30-50GB, nie zaśmiecam konsoli. Jak coś przejdę to wywalam i instaluję coś innego. Gry z plusa czy tam jakiejś inne cyfrowe to w zależności od tytułu 1-10GB miejsca. Podejrzewam, że ten większy dysk bardziej przysłuży się graczom kupującym duże gry w formie cyfrowej. Ściąganie tych GB zawsze zajmuje więcej czasu niż instalacja z płytki, która trwa może z 5min. W innym wypadku zawsze można sobie więcej gier na "zaśkę" zostawić na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2015 o 22:15, matamir napisał:

I drugie pytanie czy 500 GB to sporo i w zupełności wystarcza czy lepiej jednak poczekać
trochę, pozbierać i kupić sobie to o pojemności 1 TB?

Na chwilę obecną starcza, ale co będzie potem? Gry zajmują po 30-50 GB, sam chciałem już dawno kupić konsolę z takim dyskiem, bo ciągłe usuwanie, kasowanie mi się średnio widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starszy model konsoli raczej dużo nie stanieje, a nawet jeśli to... i tak lepiej będzie kupić nowszy z pojemniejszym dyskiem. Skoro jeszcze konsoli nie masz, to polecam wstrzymać się jeszcze te parę miesięcy i od razu brać nowszy model, bo powinien kosztować mniej więcej tyle, co obecna wersja teraz, więc skoro za prawie te same pieniądze można mieć więcej...

Osobiście nie widzę potrzeby posiadania tak dużego dysku, ale ja nigdy nie chomikowałem gier na dysku. Łącze internetowe mam na tyle szybkie, że ściągnięcie gry kupionej w wersji cyfrowej to kwestia zaledwie kilkanaście minut, nawet jeśl chodzi o produkcje zajmujące od 30 do 50 Gb, a dostęp do biblioteki cyfrowej jest właściwie zawsze.

Z kolei nawet te największe gry w wersjach nagranych na płycie instalują się kilka, góra kilkanaście minut, więc w czym problem? Akurat można wyjść do kuchni i zaparzyć kawę.

I wreszcie, nawet gdyby gry miały zajmować po 50GB+, to sam odpowiedz sobie na pytanie: w ile gier można grać na raz i jak często uruchamiasz jakiś nowy produkt?

Summa summarum, niby większy dysk w dłuższej perspektywie czasu może się przydać, ale z drugiej strony i bez niego można się spokojnie obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 23:39, GanD napisał:

i tak lepiej będzie kupić nowszy z pojemniejszym dyskiem.

Ale zdajesz sobie sprawe, ze nowszy model (ten co jest lzejszy i ma mniejsze zapotrzebowanie na energie) ma 500GB, a 1TB wersja to jest ta sama wersja co obecnie dostepna w sklepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale co to zmienia? Chcesz większy dysk, to kupujesz model z większym dyskiem w cenie porównywalnej z wersją, która ma dysk 2x mniejszy. Chcesz konsolę w wersji "energooszczędnej", to kupujesz model energooszczędny. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, chyba i tak lepiej się wstrzymać i kupić konsolę albo w wersji energooszczędnej albo w wersji oficjalnie mającej dysk 1Tb (bo że nieoficjalnie można tam wepchnąć i 2Tb wiadomo, ale chyba nie o to tutaj chodzi) niż dowolny model, który jest teraz na rynku.

A najlepiej to... zestaw EK MGS5 + konsola z dyskiem 1TB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 18:48, GanD napisał:

No dobrze, ale co to zmienia?

To zmienia, ze to nowszy process technologiczny. Dodatkowo mniej W, to mniejsze wydzielanie ciepla. Mniejsze wydzielanie ciepla to cichsza konsola:

-Old PS4
Tomb Raider menu screen: 153 ~ 155W
Map screen: 100W

The new PS4
Tomb Raider menu screen: 123 ~ 125W
Map screen: 80W

And less noisy overall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie jak kolega wyżej - też przymierzam się do kupna PS4. I chciałbym, jeśli ktoś ma chwilę, o jakieś podsumowanie (albo link do czegoś takiego) z wersjamikonsoli jakie są obecne na rynku, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach itp. To będzie moja pierwsza konsola (poza PSP) i zupełnie nie wiem, jak i na co patrzeć. Byłbym wdzięczny za informacje - zwłaszcza jakieś indywidualne doświadczenia - czy faktycznie głośność przeszkadza, jak to jest z tym ciepłem (raczej nie będę trzymał w szafce, tylko na szafce) itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej czekac na ta co bedzie miala oznaczenie CUH1200. Jak wspomnialem wyzej, bedzie pod paroma wzgledami lepsza. O dysk nie ma co sie martwic. 500GB to wcale nie tak malo i jak sie nie gra w 15 gier na raz to nie jest to problem.

>> Damianuss1
Sprzedaj plytke i kup cyfrowa wersje. Jak masz plusa to przy sprzedazy plytki wyjdzie Ci pewnie 50pln za cyfrowke, a ta gra az sie prosi by byc zawsze dostepna i na zawolanie by popykac pare rundek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 18:12, Piotrek_K napisał:

Sprzedaj plytke i kup cyfrowa wersje.

Nie jestem zwolennikiem cyfrowych wersji :p. Gdybym miał na dysku to przynajmniej by mi się aktualizowało regularnie. To właśnie jedna z tych gier, które swoje miejsce na dysku powinna mieć na dłużej niż inne tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 19:47, Chlorofil napisał:

Też nie wyświetla się Wam zdjęcie profilowe?


Mi chodzi :)

Gdzie znaleźć Drive Club Plus Edition na PS Store . Mam Plusa a w sklepie pisze coś w stylu ten produkt jest niedostępny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 22:42, Chlorofil napisał:

Od dzisiaj zamiast zdjęcia mam przekreślone szare koło na czarny tle . .

U mnie jest okej. Czasami coś się psuje zwyczajnie. Może spróbuj od nowa ustawić. Ja mam np czasami tak ze zrobionymi screenami, że nie da rady zrobić na nich podglądu i wywala błąd. Pozostaje je usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 22:42, Chlorofil napisał:

Od dzisiaj zamiast zdjęcia mam przekreślone szare koło na czarny tle . .


Moze linkowales konto z facebookiem i zmieniales tam zdjecie profilowe badz usuwales konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować