Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Trzymacie swoje karty płatnicze przypisane do konta czy może za każdym razem wpisujecie dane, a później kasujecie? Mam teraz tak, że używam cudzej karty (legalnie) ale denerwuje mnie wpisywanie za każdym razem tych danych, a boję się np ataku. Co sądzicie? Szczerze wątpię, że Sony ma teraz lepszą zaporę jeśli chodzi o przypisane źródła płatnicze, a jak było jakiś czas temu pewnie niektórzy wiedzą, cyrk totalny po tych włamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przypisaną do konta. Tyle że ja mam dwa konta, jedno stricte do zakupów na PS Storze itp, także to trochę zmienia obraz sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 01:22, griefDIVISION napisał:

/.../

Z DAI śmieszna sprawa. W zeszłym roku grałam 100h, bawiłam się świetnie, gra roku 2014 jak nic. Później był Wiedźmin. Po nim uruchomiłam DAI i nie mogłam już grać, a chciałam przejść na najwyższym poziomie trudności do platynki. Wiedźmin ma kilka rozwiązań o klasę wyżej niż DAI. DAI nadrabia w sumie jedynie relacjami w drużynie jeżeli to Cię kręci. Fabuła jest o wiele prostsza, co natomiast nie znaczy, że jest słaba. Po prostu inna konwencja, czysty podział na dobro i zło, a misja to ratowanie świata.

TLOU koniecznie. Dla mnie jedna z najlepszych gier ever. Przeszłam już 4 razy i za każdym dostrzegałam nowe zalety i głębię scenariusza i relacji między bohaterami. Protip - zacznij od razu na co najmniej hardzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu podawać, ile godzin spędziliśmy przy DA:I, bo każdy spędził 50+ ze względu na fakt, że gra sama w sobie jest piekielnie długa i każdy przy niej stracił kupę życia. To może być mylące dla potencjalnych kupców. Też mi pewnie łącznie wyszło ponad 70h, tylko co z tego, skoro po ok. 20 h grałem tylko dlatego, że chciałem przejść, zmuszałem się.

Spoiler

W końcu ile razy można biegać po planszach i zamykać szczeliny? Mistrzostwo świata w przysparzaniu nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 19:56, PrinceLaCroix napisał:

Spoiler

W końcu ile razy można biegać po planszach i zamykać szczeliny? Mistrzostwo świata
w przysparzaniu nudy.


A mnie się to akurat podobało. Wszystko mi się w tej grze podobało. A później przyszedł Wiedźmin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poboczne nie wiem, podejrzewam że też się opierają na Nemezisie. Ale wątek główny jest ciekawy i pomysłowy, w dodatku na PS4 ta gra wygląda świetnie i działa równie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego ranka budzę się, a tam ktoś z mojego konta PSN nakupił punktów do Fify za 400zł. Panika i szybki telefon do Supportu. Za parę dni pieniądze wróciły na kartę płatniczą, ale od tamtej pory każdą płatność zabezpieczam hasłem i ciągłym wpisywaniem danych o karcie. Zresztą znam ja na pamięc więc nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 20:55, Kirabaxior napisał:

Pewnego ranka budzę się, a tam ktoś z mojego konta PSN nakupił punktów do Fify za 400zł.
Panika i szybki telefon do Supportu. Za parę dni pieniądze wróciły na kartę płatniczą

To jest właśnie ciekawa sprawa bo słyszałem, że Sony nie chce zwracać kasy, a jedynie o ile da się sprawę załatwić to zwracają do wirtualnego portfela.

Dnia 28.07.2015 o 20:55, Kirabaxior napisał:

ale od tamtej pory każdą płatność zabezpieczam hasłem i ciągłym wpisywaniem danych o
karcie. Zresztą znam ja na pamięc więc nie ma problemu :)

W jaki sposób to zabezpieczyć tym hasłem? Gdzie to można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 22:38, Damianuss1 napisał:

W jaki sposób to zabezpieczyć tym hasłem? Gdzie to można zrobić?

Ok już znalazłem tą opcję.

Przy okazji dzisiaj pierwszy raz w życiu odpaliłem "Podróż". Bardzo ciekawy tytuł. Mam jednak pytanie do obeznanych czy istoty, że tak je nazwę w czerwonych płaszczach, które pojawiają się i latają za nami to zwykłe NPC czy inni gracze? Chociaż niekiedy po ich inteligencji stwierdzam, że to drugie, ale chciałbym się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę na stałe podpiętą w PS Store, ale po pierwsze to nie jest moje główne konto. Po drugie, nie trzymam na nim kasy, tylko robię przelew, kiedy chcę kupić coś konkretnego.

Nie wiem, co Was tak wzięło na to objeżdżanie DAI (i dziw bierze jak można poświęcić grze 70 i więcej godzin, by dopiero się zorientować, że to jednak nie to). Na Wieśku świat się nie kończy. Zgadzam się, że gra jest świetna, ale... przeszedłem raz na najwyższym poziomie trudności, robiąc niemal wszystko i jakoś nie mam specjalnej ochoty na razie doń wracać. Tryb NG+ w ogóle mnie nie ruszył, prawie na pewno kupię i przejdę dodatki, ale do tego czasu gra jest dla mnie skończona. Dla jednego alternatywnego romansu nie będę od nowa przechodził całej produkcji, a reszta jakoś specjalnie się nie zmienia. To jednak nie Wiedźmin 2.

Inna sprawa, że to wywołanie DAI do tablicy przywróciło całkiem miłe wspomnienia. I mam w planach przejść grę jeszcze raz (choć z tego co się orientuję przy wyborze alternatywnej ścieżki na dobrą sprawę też niewiele się zmienia), ale też czekam na jakieś większe dodatki (o ile jakieś wyjdą).

Rok jest długi. Dobrych gier RPG nie za wiele, szkoda się zamykać na inne gry. Jak wyjdzie Divinity na PS4 to też będziecie marudzić, że to nie Wiedźmin? ;)

Konkludując, będę się trzymał swojego zdania. Zbieraj kasę i kup wszystkie tytuły. I poluj na promocje. Ja ostatnio wyrwałem D3 za 100 zł i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 23:51, Damianuss1 napisał:

Przy okazji dzisiaj pierwszy raz w życiu odpaliłem "Podróż". Bardzo ciekawy tytuł. Mam
jednak pytanie do obeznanych czy istoty, że tak je nazwę w czerwonych płaszczach, które
pojawiają się i latają za nami to zwykłe NPC czy inni gracze? Chociaż niekiedy po ich
inteligencji stwierdzam, że to drugie, ale chciałbym się upewnić.

Jasne, że inni gracze. Na PS3 był bodaj taki trofik, by skończyć całą grę z tym samym towarzyszem, nie wiem jak na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było problemu w przypadku płatności VISA. "Cofnęli transakcję" ponieważ udowodniłem im, że nie logowałem się na żadnym innym sprzęcie, nie mam Fify i inne takie rzeczy.

Poszukaj gdzieś w ustawieniach na stronie sony. Zabezpieczenie PINem czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leaving PS Plus on 4th August:

Rocket League (PS4)
Styx Master of Shadows (PS4)
Rain (PS3)
Mousecraft (PS4, PS3, PS Vita)
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved (PS Vita)
Entwined (PS4, PS Vita)

Entering PS Plus on 4th August:

Lara Croft and the Temple of Osiris (PS4)
Limbo (PS4)
God of War Ascension (PS3)*
Stealth Inc 2: A Game of Clones (PS4, PS3, PS Vita)
Sound Shapes (PS4, PS3, PS Vita)**
CastleStorm Complete Edition (PS3, PS Vita)

Trzeba bedzie odkurzyc PS3 widze, bo w Ascension nie gralem do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pogram w tę wersję przygód Lary. Dla mnie całkiem niezła oferta.

Przy okazji. W PS Store nowe oferty promocyjne m.in. Dragon Age Inkwizycja za 116 zł i Alien Isolation za mniej niż 80 zł. Szczególnie ta druga pozycja wydaje się być warta rozważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie sprzedał PS3 to patrzę że by w GOWa się pograło, tak samo Geometry Wars 3 miesiąc temu.

Z lary jestem bardzo zadowolony, bo poprzednią część tego izometrycznego szutera ogrywałem z miłością. Ciekawy jestem, czy jest tam online coop czy tylko split.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 20:01, GanD napisał:

Chętnie pogram w tę wersję przygód Lary. Dla mnie całkiem niezła oferta.

Przy okazji. W PS Store nowe oferty promocyjne m.in. Dragon Age Inkwizycja za 116
zł i Alien Isolation za mniej niż 80 zł
. Szczególnie ta druga pozycja wydaje się
być warta rozważenia.


No bardzo fajna , dzięki za cynk . Pojawiło się kilka fajnych cen i chyba portfel się znów uszczupli.
Obcy zacna promocja ale boję się horrorów i szkoda mi nerwów . Chce się bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Przymierzam się do zakupu PS4 w bardzo niedalekiej przyszłości i jako, że ostatnią konsolę (Wii) kupowałem naprawdę wiele lat temu i trzymałem się PeCeta (mimo iż moje gamerskie korzenie są mocno konsolowe, dzięki wielkiemu N) to jestem obecnie trochę nie w temacie i chcę dowiedzieć się paru rzeczy, których warto wiedzieć.

Zatem jakbyście mogli mi zapodać jakieś info w pigułce, typu czy się czegoś wystrzegać przy kupnie (nie wiem, jakieś wadliwe partie/serie konsoli), czy warto kupować używkę, czy jednak lepszym rozwiązaniem będzie nówka, czy trzeba dokupić na starcie jakieś akcesoria. Czym dokładnie jest PS Plus, bo jak rozumiem jest to abonament na grę online? Plus jakieś darmowe gierki co miesiąc póki się abonament kupuje? Gdzie najlepiej i najtaniej taki abonament kupić? Jakieś sklepy, allegro? Może jakieś must have tytuły (na pewno chcę rozkminić wszystkie części Asasyna, Watch_Dogs, Darks Souls II, Bloodborne, The Last of Us (mimo iż obejrzałem full gameplay z PS3 na YT, to i tak mnie nęci by samemu to przeżyć), Battlefronta gdy wyjdzie, pewno Far Cry''a 4, GTA V ... gierek jest sporo, ale jeszcze coś do polecenia co łatwo przegapić w tym gąszczu?
No i jeszcze jakieś info typu "co każdy posiadacz PS4 wiedzieć powinien", jak tam wygląda ładowanie pada, ile trzyma w nim bateria, czy bateria jest wymienna, żeby sobie w razie czego podmieniać, konsola "leży" czy "stoi", takie tam.

Dzięki bardzo z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

Zatem jakbyście mogli mi zapodać jakieś info w pigułce, typu czy się czegoś wystrzegać
przy kupnie (nie wiem, jakieś wadliwe partie/serie konsoli), czy warto kupować używkę,
czy jednak lepszym rozwiązaniem będzie nówka, czy trzeba dokupić na starcie jakieś akcesoria.


Drugi pad, kamerka praktycznie nie wykorzystywana jest.

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

Czym dokładnie jest PS Plus, bo jak rozumiem jest to abonament na grę online? Plus jakieś
darmowe gierki co miesiąc póki się abonament kupuje?


Dokładnie tak

>Gdzie najlepiej i najtaniej taki

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

abonament kupić? Jakieś sklepy, allegro?


Najtaniej na allegro kupiłem 160 złotych coś koło tego, 200zł kosztuje u Sony.

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

Może jakieś must have tytuły (na pewno chcę
rozkminić wszystkie części Asasyna, Watch_Dogs, Darks Souls II, Bloodborne, The Last
of Us (mimo iż obejrzałem full gameplay z PS3 na YT, to i tak mnie nęci by samemu to
przeżyć), Battlefronta gdy wyjdzie, pewno Far Cry''a 4, GTA V ... gierek jest sporo,
ale jeszcze coś do polecenia co łatwo przegapić w tym gąszczu?


God Of War 3 mi jeszcze przychodzi na myśl, i Wiedźmin jeszcze.

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

No i jeszcze jakieś info typu "co każdy posiadacz PS4 wiedzieć powinien", jak tam wygląda
ładowanie pada, ile trzyma w nim bateria, czy bateria jest wymienna, żeby sobie w razie
czego podmieniać, konsola "leży" czy "stoi", takie tam.


Stać może chyba tylko w specjalnej podstawce, inaczej blokuje wentylację, pad trzyma podobno 6h, tak dokładnie nie wiem, bo jak skończę jednego to go od razu podłączam do konsoli i się ładuje do pełna, a potem przestaje, ładowanie trwa mniej niż 3 godziny, bateria to wbudowany akumulatorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

przy kupnie (nie wiem, jakieś wadliwe partie/serie konsoli), czy warto kupować używkę,
czy jednak lepszym rozwiązaniem będzie nówka,


Daj sobie spokój z używką. Obecnie lepiej jest kupić teraz tą wersję z 1TB dyskiem. Jest cichsza i ogólnie to jakby nowszy model. Co do akcesoriów, zależy czy np chcesz kamerkę też kupić i inne duperele. Nie masz miejsca żeby konsolę położyć? Kup podstawkę pionową, jakiś Headset, stacja ładująca do kontrolerów. To są właściwie same takie dodatki jak masz za dużo kasy moim zdaniem. Najlepiej dokup sobie dodatkowego pada dla drugiej osoby lub w zapasie żeby mieć jeśli w zestawie dwóch np nie będzie.

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

Czym dokładnie jest PS Plus, bo jak rozumiem jest to abonament na grę online? Plus jakieś
darmowe gierki co miesiąc póki się abonament kupuje? Gdzie najlepiej i najtaniej taki
abonament kupić? Jakieś sklepy, allegro?


Obecnie niestety abonament jest wymagany aby grać online. Na PS3 dla przykładu do gry online taki abonament nie jest potrzebny. Co miesiąc w ramach abonamentu dostajesz ileś tam gier, 3 na PS4, ileś tam na PS3 i jeszcze ileś tam na Vitę. Obecnie na PS4 są to średnie tytuły, w większości indyki, niektóre jednak dają radę jak np ostatnio ten Rocket League. Na lepsze czasy dla Plusa na PS4 przyjdzie jeszcze poczekać aż biblioteka tych gier do rozdania się poszerzy. Tak samo zaczynało PS3, też było dziadostwo na początku. Osobiście polecam kupno tego abonamentu w oficjalnym sklepie Sony czyli na PSstore PL. 12 miesięcy jest za 195zł. Na portalach takich jak jakieś keye, klucze itp możesz wyrwać taniej o 10-20zł, z Allegro to już w ogóle daj sobie spokój. Najbezpieczniej bezpośrednio u Sony, a te dwie dychy w tą czy w tamtą na cały rok to boleć nie będzie.

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

Może jakieś must have tytuły (na pewno chcę
rozkminić wszystkie części Asasyna, Watch_Dogs, Darks Souls II, Bloodborne, The Last
of Us (mimo iż obejrzałem full gameplay z PS3 na YT, to i tak mnie nęci by samemu to
przeżyć), Battlefronta gdy wyjdzie, pewno Far Cry''a 4, GTA V ... gierek jest sporo,
ale jeszcze coś do polecenia co łatwo przegapić w tym gąszczu?


Driveclub jeśli jesteś fanem ścigałek, obecnie najlepiej wyglądająca ścigałka jaka się ukazała, żadne ProjectCarsy na ultra czy inne randomy do pięt jej nie dorastają. Za jakiś czas wychodzi też Uncharted The Nathan Drake Collection, można zaznaczyć sobie w kalendarzu, to dość ważna marka dla Sony i świetna seria. Trochę tych gier jest, nie wiem co lubisz. Wiedźmin oczywiście, Dragon Age? Nowy Batman, inFAMOUS Second Son (to ex na PS4, świetny ex), Wolfenstein The New Order, Obcy Izolacja, The Order (kolejny ex). Tomb Raider The Definitive Edition? W Sierpniu swoją premierę będzie miał Until Dawn, kolejny ex na PS4. Wrzesień to Metal Gear, Mad Max. Wszystko to się rozkręci jeszcze w czasie, ale grać jest w co.

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

No i jeszcze jakieś info typu "co każdy posiadacz PS4 wiedzieć powinien", jak tam wygląda
ładowanie pada, ile trzyma w nim bateria, czy bateria jest wymienna, żeby sobie w razie
czego podmieniać, konsola "leży" czy "stoi", takie tam.

Pad ładujesz poprzez podłączenie go do konsoli kablem USB. Możesz też ustawić konsolę w trybie czuwania, wszystko się wyłącza, konsola w tle pobiera np jakieś GB łatek i ładuje też pada przy okazji. Nie ma baterii do wymiany. U mnie konsola leży, do stania potrzebna jest już chyba ta podstawka, ale wątpię, że to jest zdrowe dla takiego sprzętu. Czyść ją sobie często bo ciągnie do niej kurz jak nie wiem. Jak nie grasz to odłącz kabel zasilający, po co ten zasilacz ma pracować? Otwieraj napęd poprzez pada i tak samo wyłączaj/włączaj konsolę. Po cholerę ją męczyć tymi przyciskami na panelu? Co by tu jeszcze... nie wyrzucaj pudła oryginalnego, jak dajesz na gwarancję to nie w oryginalnym opakowaniu bo nie wróci w tym samym opakowaniu. Dodając kartę kredytową do swojego konta na sonyentertainmentnetwork.com zabezpiecz się opcją hasła przy płatnościach, w zabezpieczeniach ustal sobie PIN, to też do płatności.

Przepraszam, że tak po wieśniacku napisane, ale zmęczony już dzisiaj jestem.

Dnia 31.07.2015 o 20:22, Outlander-pro napisał:

Dzięki bardzo z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować