Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2015 o 14:43, Chlorofil napisał:

A to lipa . Bgz nie ma takiej oferty . Hmmm ... a mogę kupić coś na PS poprzez kartę
płatniczą po czym wykasować dane mojej karty z bazy ?


Rozumiem, że ten bank to BGŻ? Tam faktycznie są tylko dwie karty. A nie prościej Ci będzie kupić kartę z kodem i doładować konto za określoną sumę?


http://sklep.gram.pl/ps3/karta-playstation-network-100-pln-wersja-cyfrowa.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2015 o 10:08, Citkowsky napisał:

Co prawda PS4 mam podpiętą pod 23'' monitor a nie ogromny TV ale liczę i tak na przepiękne
widoki i dobrą grywalność.

Widoki są i to trzeba przyznać. Model jazdy też jest niezły, ale osobiście bardzo drażniło mnie zachowanie auta podczas deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 14:43, Chlorofil napisał:

A to lipa . Bgz nie ma takiej oferty . Hmmm ... a mogę kupić coś na PS poprzez kartę
płatniczą po czym wykasować dane mojej karty z bazy ?


Tak jak piszesz. Możesz zapłacić normalnie kartą, a potem usunąć informacje o twoim rachunku (karcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2015 o 23:23, PRINCE_JANEK napisał:

http://allegro.pl/konsola-playstation-4-500gb-czarna-pad-hdmi-gw-12m-i5685657571.html

Jest ktoś w stanie powiedzieć mi co to za model pleja?


+ od razu pytanie czy ta opcja na zakup wydaje się lepsza - http://allegro.pl/konsola-ps4-jak-nowa-gw-media-markt-i5687424792.html
?

Na tym popularnym portalu aukcyjnym wklej sobie w wyszukiwarkę: ""PlayStation PS4 z The Order+God of War+Until Dawn"". Znacznie lepsza opcja z nowym modelem ps4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem sklep z nowymi i używanymi grami na konsole. Rozmowa zeszła na dyski twarde konsoli i okazało się, że wymiana dysku 500GB na 1TB to koszt 100 zł wraz z wymianą. Cena niezbyt wygórowana ale przepadają dane zapisane na oryginalnym nośniku, czy zapisane stany gry także? Nie da ich się jakoś odzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle płacić? Wymiana dysku w PS4 jest banalnie prosta, na youtube jest zresztą mnóstwo filmów instruktarzowych. Jeśli masz opłacony PS Plus to savy są w chmurze i w ogóle nie ma z nimi problemu, trzeba tylko pamiętać, aby zrobić synchronizację osiągnięć przed wymianą dysku. Ale i bez tego wszystkie savy i ustawienia można przenieść za pomocą pendriva. Do tego też są instrukcje, wystarczy chwilę pogrzebać w google np. http://www.spidersweb.pl/2015/04/wymiana-dysku-playstation-4.html.

Co prawda da się zrobić pełną kopię zapasową wszystkich gier, ale jest to bardzo czasochłonne i lepiej przenieść tylko savy. No chyba że masz dużo gier ściągniętych z PS Store, a słabe łącze, wtedy być może lepiej zrobić pełną kopię - tylko że zamiast pendriva musiałbyś mieć dysk zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2015 o 09:01, GanD napisał:

Po co w ogóle płacić? Wymiana dysku w PS4 jest banalnie prosta, na youtube jest zresztą
mnóstwo filmów instruktarzowych. J


A ie kosztuje sam dysk 1TB? Bo tam dysk wraz z wymianą to 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak już wymieniać dysk w PS4 na 1TB to koniecznie na SSHD, bo różnica w cenie między zwykłym HDD a SSHD jest niewielka (około 50zł), a zawsze to lepsza wydajność systemu (gry mogą działać ciut szybciej). W SSD nie ma co się bawić, PS4 ma SATA2 i nie jest w ogóle w stanie wykorzystać potencjału SSD.

Wracając do ceny. To niewiarygodnie mało. Standardowy dysk SSHD 2,5 1TB kosztuje około 350 zł np. http://www.ceneo.pl/22579230?se=L-A0oZ8HFKG5Fw4Glw6LR8suYNmaiX-8&gclid=CIjH8JO1j8gCFQQNcwodiVgBeg
Zwykły HDD 1TB 2,5 to koszt około 300 zł (np. WD Red). W tej sytuacji zanim się na cokolwiek zdecydujesz lepiej dowiedz się najpierw, co oni chcą Ci tam wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata od premiery current genów i wciąż te kotlety. Ile można? Risen 3, Arcania Gothic 4(!) a teraz i Brother: Tale of Two Sons. Dość, ja chcę nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2015 o 12:12, GanD napisał:

Po pierwsze jak już wymieniać dysk w PS4 na 1TB to koniecznie na SSHD, bo różnica w cenie
między zwykłym HDD a SSHD jest niewielka (około 50zł), a zawsze to lepsza wydajność systemu
(gry mogą działać ciut szybciej). W SSD nie ma co się bawić, PS4 ma SATA2 i nie jest
w ogóle w stanie wykorzystać potencjału SSD.

Nie warto. O ile SSD czasami daje wyraźną różnicę, to hybryda najczęściej (nie zawsze) praktycznie niezauważalną bez stopera. Realnie duże różnice są w pojedynczych tytułach.
https://www.youtube.com/watch?v=InermmePbd4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2015 o 18:28, Kirabaxior napisał:

100zł to dobra cena za grę, która była w Plusie i ma już swój czas?

No właśnie nie, chodziło mi o to, że to za drogo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu sporo na ten temat czytałem i wiele zależy też od poszczególnych gier. Summa summarum, jeśli już wymieniać dysk to na 1TB 7200. Dla mnie róznica w cenie między SSHD a HDD jest na tyle niewielka, że chyba i tak wziąłbym ten pierwszy (tylko że SSHD... hmm, takich nie robią w rozmiarze 2,5?). Trudno to jednoznacznie ocenić. Nawet wskazane przez Ciebie Digital Foundry nie podaje jednoznaczych wyników. Jednak jeśli dla kogoś różnica w cenie ma znaczenie, to jak najbardziej najlepszym rozwiązaniem będzie 1TB 7200 HDD.

Ehh, wielka szkoda, że Sony nie włożyło do środka SATA3. Zdecydowanie wolałbym mniejszy dysk, ale w wersji SSD niż to co mamy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujące pytanie. Opiszę co chcę zrobić i liczę na Waszą odpowiedź.

Na PS4 mam 2 konta, jedno moje drugie brata. Brat ma wykupiony PS+ a ja nie (wiadomo, jedno konta plus na 2 osoby). Teraz tak, chciałbym na swoim koncie zakupić DriveClub z przepustka sezonową za 84zł z promocji PS+ (w tym celu użyje 14dniowej wersji próbnej)

Chciałbym wiedzieć, czy po skończeniu się PS+ na moim koncie ale aktywnym PS+ na koncie brata będę mógł odpalić grę na swoim profilu? Czy trzeba mieć na obu kontach?

ps. zależy mi zakupić na moim koncie bym miał przypisane w razie przeprowadzki i kupna mojej własnej PS4

ps2. nie jest to dla mnie takie oczywiste, gdyż posiadając profity PS+ z konta brata ja na swoim koncie nie posiadam zniżek na PSN

Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym DriveClub gdy się nie ma już plusa, a grę się zakupiło normalnie, tyle że po drodze zrobiła się aktualizacja do wersji plusowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować