Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2015 o 15:59, Damianuss1 napisał:

Tak tylko dodam, że Syndicate jest obecnie najgorzej sprzedającą się odsłoną w historii
marki AC. Co prawda chodzi o rynek GB, a jak wiadomo GB to największy rynek gier w Europie.
Graczy już po prostu męczy ta seria, a do końca roku wychodzi naprawdę kilka innych lepszych
tytułów godnych uwagi.


Kogo męczy, tego męczy ;)
Nikt przecież nikogo nie zmusza do zakupu, prawda?
Ja tam wolę Assasyna od Batllefronta, który jest tylko dla wielbicieli multi, a sam w tym roku zakupię nową odsłonę CoDa ze względu na długą kampanię single player ( ponoć 15 godzin ) oraz ciekawe bronie i realia a la Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 14:43, lis_23 napisał:

Czyż niepodobnie było z Lożą Masońską? Każdy wie, że istniała ale nikt nie wie nic na
prawdę.


Owszem, ale różnica polega na tym, że Masoni nie biegają po ulicach, mordując ludzi. Chociaż nie, inaczej - jeśli biegają i mordują, to na pewno nie zawsze w ten sam sposób. Tylko idiota by nie zdał sobie sprawy, że na świecie giną setki (tysiące?) osób, zabitych w ten sam sposób. To idealna metoda na ściągnięcie na siebie uwagi, szczególnie, jeśli powtarza się ją przez setki lat. Tym bardziej, że w przypadku asasynów i templariuszy mamy do czynienia z regularną wojną!

Dnia 27.10.2015 o 14:43, lis_23 napisał:

Sorry, ale to by już nie było to, nie miałoby już takiego klimatu.


Dla mnie akurat wprost przeciwnie - to animus i historie związane ze współczesnością totalnie rozwalały klimat. Nie mogłem się wczuć w bycie Altairem, ponieważ co dwie, trzy misje gra z uporem godnym lepszej sprawy przypominała mi, że tak naprawdę to nie Altair jest głównym bohaterem, tylko jakiś dziwny gostek w białej bluzie.

Dnia 27.10.2015 o 14:43, lis_23 napisał:

Widzę jednak że Ty zamiast gry o Assasynach i Templariuszach wolałbyś co roku grę o piratach ;)


O piratach? Jak najbardziej! Co roku? Hell, no! To za krótki czas na przygotowanie dobrego tytułu. Raz na 3-4 lata - to inna sprawa. Ale chciałbym też powtórkę z rozrywki, czyli powrót do czasów krucjat, chciałbym zobaczyć czasy świetności zakonu krzyżackiego, odwiedzić Indie... Jest wiele możliwości. I nie muszą one zawierać animusa.

Dnia 27.10.2015 o 14:43, lis_23 napisał:

to byłoby nudne, tak jak motyw zoombie, który jest obecny wszędzie.


W przeciwieństwie do tego samego motywu, powtarzanego regularnie od czasów pierwszej części, o którym pisałem wcześniej? Młodzik zostaje supermegaturbohiperasasynem, chociaż wcześniej był cieniasem, i przy okazji jest jedynym, który może udaremnić kolejny niecny plan niedobrych templariuszy... To nie jest nudne? Bo dla mnie to już się flaki z olejem robią...

Dnia 27.10.2015 o 14:43, lis_23 napisał:

Bez tego nie ma AC.


Bo nikt tego nie spróbował! Nie pierwszy i nie ostatni raz mamy do czynienia z taką sytuacją. A wystarczy tylko zaryzykować.

Dnia 27.10.2015 o 14:43, lis_23 napisał:

Ja oczekuję drobnych zmian, może pójścia w kierunku RPG, jak W3?


Czyli znowu to, co powiedziałem wcześniej - kolejna historia "od zera do bohatera".

Dnia 27.10.2015 o 14:43, lis_23 napisał:

Wtórność serii aż tak mi nie przeszkadza, dopóty, dopóki ilość plusów przeważa nad minusami.


A z każdą kolejną odsłoną przestaje przeważać. Plusy, jakimi była innowacyjność serii i miodość historii, przestają się liczyć, bo gra już nie jest innowacyjna, a historyjka powtarza się z części na część. Ile można, jak rany?

Swoją drogą, tak sobie myślę... może przenieśmy się z tym do dowolnego tematu o AC, zamiast offtopować tutaj? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o gierce Helldivers? Wygląda ładnie, ma ponoć nawet polskie napisy. Problemem jest że to gra do co opca, ale można też grać samemu. Nie wiem czy można grać na dwa pady w co opie. Nawet gdybym chciał z kimś zagrać w co opa to nie mam plusa ;0 ale gra wygląda bardzo fajnie, takie [n]Diablo III w kosmosie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2015 o 16:36, Ring5 napisał:


Owszem, ale różnica polega na tym, że Masoni nie biegają po ulicach, mordując ludzi.
Chociaż nie, inaczej - jeśli biegają i mordują, to na pewno nie zawsze w ten sam sposób.
Tylko idiota by nie zdał sobie sprawy, że na świecie giną setki (tysiące?) osób, zabitych
w ten sam sposób. To idealna metoda na ściągnięcie na siebie uwagi, szczególnie, jeśli
powtarza się ją przez setki lat. Tym bardziej, że w przypadku asasynów i templariuszy
mamy do czynienia z regularną wojną!

Ale Wiesz, że to jest tylko gra? ;) gra nie musi być sensowna, logiczna, ona ma być efektowna ;)

Dnia 27.10.2015 o 16:36, Ring5 napisał:



Dla mnie akurat wprost przeciwnie - to animus i historie związane ze współczesnością
totalnie rozwalały klimat. Nie mogłem się wczuć w bycie Altairem, ponieważ co dwie, trzy
misje gra z uporem godnym lepszej sprawy przypominała mi, że tak naprawdę to nie Altair
jest głównym bohaterem, tylko jakiś dziwny gostek w białej bluzie.

Tyle, że ja nie o tym pisałem. Sam wywaliłbym te rzeczy o których piszesz.
Chodzi mi raczej o to, że nie byłoby AC bez konfliktu Assasynów i Templariuszy - ale Animusa, współczesność, podświetlanie przeciwników, przedmiotów, wzrok orła ( choć to może być, jest też w Batmanie ;) ) mogliby się pozbyć.
Chociaż jak czytam forum Assasyna to wielu graczy chciałoby większego nacisku na współczesność właśnie. Cóż, nie ja ;)
Nie lubiłem Desmonda i wszystkich akcji we współczesności. W BF było z tym jeszcze gorzej.

Dnia 27.10.2015 o 16:36, Ring5 napisał:


O piratach? Jak najbardziej! Co roku? Hell, no! To za krótki czas na przygotowanie dobrego
tytułu. Raz na 3-4 lata - to inna sprawa. Ale chciałbym też powtórkę z rozrywki, czyli
powrót do czasów krucjat, chciałbym zobaczyć czasy świetności zakonu krzyżackiego, odwiedzić
Indie... Jest wiele możliwości. I nie muszą one zawierać animusa.


Też bym chciał powrotu do Ziemi Świętej, do Altaira. Mogliby nawet zrobić remake jedynki, ale, np. bez Desmonda i Animusa.
Chciałbym też powrotu Connora, walka nim była najbardziej miodna, a i te czasy mi pasowały.
Chętnie też powróciłbym do Paryża. Mogliby dokończyć Rewolucję Francuską ( w grze jest tylko pięć pierwszych lat ) albo pokazać czasy Napoleońskie. Chiny, Japonia czy Rosja też byłyby fajne, podobnie jak Ameryka Południowa albo dawne Mexico City za czasów Indiańskich?

Dnia 27.10.2015 o 16:36, Ring5 napisał:


Dnia 27.10.2015 o 16:36, Ring5 napisał:


W przeciwieństwie do tego samego motywu, powtarzanego regularnie od czasów pierwszej
części, o którym pisałem wcześniej? Młodzik zostaje supermegaturbohiperasasynem, chociaż
wcześniej był cieniasem, i przy okazji jest jedynym, który może udaremnić kolejny
niecny plan niedobrych templariuszy... To nie jest nudne? Bo dla mnie to już się flaki
z olejem robią...

Ale taki motyw występuje wszędzie bo inaczej trudno jest uzasadnić rozwój postaci i zdobywanie nowych umiejętności i wyposażenia.
Np. taki Batman nie jest ani nowicjuszem, ani cieniasem, a zdobywanie kolejnych gadgetów na prawdę mi się podobało.

Dnia 27.10.2015 o 16:36, Ring5 napisał:



A z każdą kolejną odsłoną przestaje przeważać. Plusy, jakimi była innowacyjność serii
i miodość historii, przestają się liczyć, bo gra już nie jest innowacyjna, a historyjka
powtarza się z części na część. Ile można, jak rany?

Swoją drogą, tak sobie myślę... może przenieśmy się z tym do dowolnego tematu o AC, zamiast
offtopować tutaj? ;)


Do plusów zaliczam:

- parkur
- nowe realia historyczne
- nowe lokacje / miasta
- drobne zmiany w każdej części ( pływanie, chodzenie po drzewach, pływanie okrętem, wskakiwanie przez okna do domów, wchodzenie do budynków, lepszy parkur, swobodne schodzenie w dół, linka z hakiem, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uncharted 4, Wild, Detroid, DriveClub Bikes (które już można kupić co za chwilę zrobię), GravityRush 2, Horizon Zero Dawn, Robinson The Journey i GT Sport (nareszcie!)... Całkiem całkiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś naprawić pada od PS4?
Poszedł mi R2 i min. dlatego mam problem w AC Syndicate.
Na szczęście mam drugiego pada, ale dwa sprawne pady są niezbędne do co opa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 22:36, lis_23 napisał:

Można gdzieś naprawić pada od PS4?
Poszedł mi R2 i min. dlatego mam problem w AC Syndicate.
Na szczęście mam drugiego pada, ale dwa sprawne pady są niezbędne do co opa.


Slij na serwis.
Jesli juz po gwarancji - rozkrec i czesci zamow z Allegro chociazby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2015 o 01:37, Skolland napisał:

Slij na serwis.
Jesli juz po gwarancji - rozkrec i czesci zamow z Allegro chociazby.


Wiesz, ja nawet nie wiem, jak to rozkręcić i jaka część jest uszkodzona ;) Wiem tylko, że R2 nie wraca normalnie na swoje miejsce w normalny sposób, jest dziwnie odgięty i działa tylko w jedną stronę ( włącza swobodny bieg ale już z niego nie wychodzi ) lub nie działa w ogóle ( kupiłem za 28 zł The Legend of Korra, gdzie przez x minut próbowałem się schylić i nic z tego ). Dobrze, że wraz z konsolą zakupiłem też drugiego pada ale trochę mnie to dziwi ... mój pad do PS3 ma pięć lat i nie ma z nim takich problemów, jak z rocznym padem do PS4. PC towy pad od 360 służy mi już jakieś 6-7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wczorajsza konferencja Sony, no no. Brałbym, praktycznie każdy nowy tytuł jaki zaprezentowali. :)
Ale Horizon, o jaaaa. Może być mega gierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 09:07, Deturis napisał:

Ta wczorajsza konferencja Sony, no no. Brałbym, praktycznie każdy nowy tytuł jaki zaprezentowali.
:)
Ale Horizon, o jaaaa. Może być mega gierka.


Szkoda tylko, że Wild ma być ponoć MMO, a Robinson The Journet ma wymagać tych specjalnych okularów od Sony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 07:44, lis_23 napisał:

Wiesz, ja nawet nie wiem, jak to rozkręcić i jaka część jest uszkodzona ;) Wiem tylko,
że R2 nie wraca normalnie na swoje miejsce w normalny sposób

Na YT jest dużo filmików z tym problemem może warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2015 o 11:05, Damianuss1 napisał:

Na YT jest dużo filmików z tym problemem może warto sprawdzić.


Znajomy już mi pomógł ;) coś tam pękło ale udało mu się to jakoś naprawić. A już myślałem, że nowy AC ma tak poważnego buga ;) nawet nie pomyślałem o tym, żeby podłączyć drugiego pada, pfff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 16:30, Damianuss1 napisał:

Gra ktoś już? Jakieś wrażenia?

Wczoraj pogralem z dwa wyscigi, bo nie mialem za bardzo czasu. Jest MOC. Calkowicie inaczej sie prowadzi. Narowiscie, czuc, ze kola traca przyczepnosc i nie mozna po wyjsciu z zakretu dac pelen gaz.

Czekam na nowe trasy i nowe patche, bo niedlugo maja sie pojawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 16:30, Damianuss1 napisał:

Noo. Motorki zakupione :). Dzisiaj będzie pierwszy test. Gra ktoś już? Jakieś wrażenia?



Ja pograłem trochę więcej, bo zrobiłem już jeden segment z mistrzostwami i również mam super odczucia. Ogólnie nie jestem fanem motocykli, ale gra się bardzo przyjemnie, a poza tym content jest całkiem spory. Około 12 maszyn, sporo zawodów, są odznaki dla motocykli i wyzwania. Jest też platynka (dla niektórych to zaleta) ;).

PS. Mój pierwszy post od wprowadzenia nowego forum. Jest fatalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 16:47, Piotrek_K napisał:

Wczoraj pogralem z dwa wyscigi, bo nie mialem za bardzo czasu. Jest MOC. Calkowicie inaczej
sie prowadzi.

Pograłem chwilę i rzeczywiście prowadzenie to zupełnie inna bajka. Gram na średnio-zaawansowanym i dostaję w tyłek nieziemsko. Jak samochody prowadzi mi się najlepiej z widokiem z kokpitu tak przy jednośladzie nie mogę wyrobić na żadnym zakręcie i chociaż wygląda to świetnie to muszę przełączyć na widok zza pleców. Jest moc, dźwięk, prędkość, którą się odczuwa. Podobnie jak Diverso nie jestem jakimś fanem motocykli, ale w DC śmiga się na nich miodnie. Muszę jeszcze poćwiczyć i będzie lepiej.

@Edit
Tak tylko napomknę, że zabawnie wyglądają niekiedy błędy popełniane przez sztuczną inteligencję. Popełnia ich o wiele więcej niż kiedy prowadzi samochód :p. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować