Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2015 o 20:59, zerohunter napisał:

A jak np. podepnę czyjś dysk w moim ps4, to będzie tam jego konto itd, i mógłbym mu to
dociągnąć?


Nie zadziała. Po zmianie dysku na inny konsola musi go sformatować i zaszyfrować. Swapping działa tylko wtedy, jeżeli dysk pochodzi z tej samej konsoli i nie był formatowany. A skoro dysk w Twoim przypadku pochodzi z innej konsoli - będzie format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 12:47, Net_com napisał:

Nowy Fallout może jak dla mnie prezentować poziom grafiki z new vegas, byleby stała za
tym sensowna fabuła.

I tu jest podobno znacznie gorzej, ponadto gra bardziej przypomina F3 niż NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam sprawic sobie prezent swiateczny w postaci PS4. Zastanawiam sie tylko czy jest sens czekac do swiat na jakas promocje czy lepiej juz odrazu kupic konsole teraz zwlaszcza ze znalazlem bardzo dla mnie ciekawy bundle ktorego pozniej pewnie nie bedzie,sprawdzcie:

http://www.game.co.uk/en/limited-edition-star-wars-battlefront-playstation-4-1tb-console-747707?pageSize=40&categoryIdentifier=911419&catGroupId=

Czy to jest ta nowa wersja konsoli czy wciaz ta starsza?Oplaci sie przeczekac z miesiac? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest promocja na PSN - ie: -25% ale tylko na gry z polskim dubbingiem.
Oczywiście, z okazji Dnia Niepodległości.
Szkoda, że tylko na takie gry, bo chętnie nabyłbym Heldivers z taką zniżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawa ma się Black Ops''a III. Otóż gra nie mogła połączyć się z serwerem, pograłem więc sobie w singla, dość długo. Ku mojemu zaskoczeniu gdy już połączyłem się z serwerem moje zapisy przepadły. Miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, nvm. Reddit pomógł. Po prostu utworzyły mi się dwa save''y - dla trybu online i offline. Wylogowanie się pomogło. Sorry za double posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie polecić mi dobrą i nie drogą stację dokującą do pada od PS4? Bo wkurza mnie te częste podłączanie do kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar spróbować pograć w multi na PS4. Czy zakup i wykorzystanie tej zdrapki wymaga również podania karty płatniczej ? Czy po prostu wpisuje kod i gram ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 10:31, revolt505 napisał:

Mam zamiar spróbować pograć w multi na PS4. Czy zakup i wykorzystanie tej zdrapki wymaga
również podania karty płatniczej ? Czy po prostu wpisuje kod i gram ?


Żeby grać w multi musisz mieć opłacony PS Plus. Moim zdaniem, opłaca się tylko roczny abonament, którego na razie nie odnowiłem, gdyż w multi nie gram, a gry wrzucane co miesiąc na razie nie zachwycają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem. PS Plus można kupić na ps store albo w normalnym sklepie kupując zdrapkę z kodem. Wpisywanie tego kodu nie wymaga już podania karty kredytowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 10:56, revolt505 napisał:

To rozumiem. PS Plus można kupić na ps store albo w normalnym sklepie kupując zdrapkę
z kodem. Wpisywanie tego kodu nie wymaga już podania karty kredytowej ?


Tego właśnie nie wiem.
Gdy kupowałem gry z PS Store, podawałem dane karty ale potem je wykasowałem. Potem kupowałem już zdrapki a obecnie karty w Empiku, gdzie zamiast zdrapek jest cd key na dole rachunku za zakup karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej wkurza mnie kwestia grafiki i optymalizacji na konsolach nowej generacji. Zawsze myślałem, że to jakaś bujda i wymysł ludzi, którzy nigdy nie widzieli konsoli w akcji. Potem zagrałem w Batmana AK i Far Cry 4 jako jedne z pierwszych gier i podtrzymałem swoje zdanie bo to w końcu multiplatformy , a wyglądały bardzo dobrze. Schody zaczęły się przy Wiedźminie, Dragon Age i Fallout 4. Ja naprawdę rozumiem, że konsola ma swój limit, ale jeśli jest nim 30 fpsów w średnich ustawieniach z PC, dropy itd. na silniku, który wygląda jak z zeszłej generacji to coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 11:09, Net_com napisał:

Coraz bardziej wkurza mnie kwestia grafiki i optymalizacji na konsolach nowej generacji.
Zawsze myślałem, że to jakaś bujda i wymysł ludzi, którzy nigdy nie widzieli konsoli
w akcji. Potem zagrałem w Batmana AK i Far Cry 4 jako jedne z pierwszych gier i podtrzymałem
swoje zdanie bo to w końcu multiplatformy , a wyglądały bardzo dobrze. Schody zaczęły
się przy Wiedźminie, Dragon Age i Fallout 4. Ja naprawdę rozumiem, że konsola ma swój
limit, ale jeśli jest nim 30 fpsów w średnich ustawieniach z PC, dropy itd. na silniku,
który wygląda jak z zeszłej generacji to coś jest nie tak.


Niestety, z konsolami ( wszystkimi, a posiadam aż cztery ) jest tak, że najlepiej wyglądają na nich tzw. tytuły ekskluzywne, w gry multiplatformowe lepiej grać na mocnym PC. Większość tytułów multiplatformowych na konsolach wygląda gorzej, lub znacznie gorzej na konsolach ( mnie najbardziej rozczarował Dying Light ) i dlatego ja takich gier na konsole nie kupuję ( za wyjątkami Batman Arkham City na PS3, [B]AC Syndicate I Need for Speed na PS4 oraz Rise of the Tomb Raider na XO ). Rozumiem jednak, że są gracze posiadający tylko jedną z konsol i im jest już ciężej, myślę więc, że czasami wypada się " przeprosić " z PC, gdyż śmieszą mnie ludzie, którzy wcześniej byli PC towcami, a po zakupie PS4 jadą po PC jak nie wiem co - ot, mój kumpel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do PC''towców. Sam na PC gram do dzisiaj i to w porównywalnych ilościach co na konsoli. Pamiętam, że to samo miałem z PS3. Pierwszą grą w jaką zagrałem było the last of us, a potem było już tylko gorzej ;) Inna sprawa, że w przypadku nowej generacji liczyłem na stabilne 60 fpsów i 1080p(to tyle ile wyciąga średniej klasy pecet w multiplatformach). Zamiast tego mamy niestabilne 30 fpsów, a niektóre gry nie odpalają w full hd(patrzę na Ciebie xboxo). Nie jestem jakimś klatkowym maniakiem, ale nikt mi nie powiem, że między 30, a 60 fps nie ma różnicy. Szczególnie, że wartość ta często tak jak wspomniałem nie jest stabilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 13:12, lis_23 napisał:

Ponoć AMD twierdzi, że nowa generacja konsol pojawi się do końca 2018 roku i będzie pięciokrotnie
mocniejsza od obecnej, ma też stawiać na rzeczywistość wirtualną.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=95133


Wczytaj się nieco uważniej. Nie jest powiedziane że te karty mają być pięciokrotnie mocniejsze. A że mają oferować pięciokrotnie lepszą wydajność energetyczną. A to nie to samo.

Przykładem dwukrotnie wyższego przelicznika tego typu jest Fury Nano vs R9 290X:
http://www.comptoir-hardware.com/images/stories/_cg/r300/fury_nano_tdp.jpg

Jak na 2018 rok nie brzmi to nieprawdopodobnie - obecne karty są wytwarzane w procesie 28nm. Lada moment zejdziemy do 16. Kolejny proces który ma mieć miejsce właśnie w 2018 to 10-12 nm co daje nam blisko 8x mniejszą powierzchnię chipu od dzisiejszych układów.

Tylko że to wcale nie musi oznaczać iż dany układ będzie 5x szybszy. Ot, jeśli dzisiejsze APU potrzebuje powiedzmy 200W do osiągnięcia wydajności X to ten w 2018 ma uzyskiwać X przy poborze 40W. Ale podbicie tego układu z 2018 do parametrów które jedzą 200W mocy niekoniecznie da ci 5x wzrost wydajności. Przykładem niech znowu będzie nasze Fury. Otóż 50% zwiększenie TDP (przesiadka z Fury Nano do Fury X) daje już tylko 20-30% zyski wydajności. Ot, skalowanie architektury - stosunkowo prosto uzyskać nieco niższą wydajność przy znacząco niższym poborze mocy. Ale jest o wiele trudniej uzyskiwać wyższą wydajność przy tylko proporcjonalnym wzrośnie poboru energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2015 o 16:30, ziptofaf napisał:


Wczytaj się nieco uważniej. Nie jest powiedziane że te karty mają być pięciokrotnie mocniejsze.
A że mają oferować pięciokrotnie lepszą wydajność energetyczną. A to nie to samo.

Cóż, jeżeli nowe konsole nie będą wyraźnie mocniejsze od obecnych, to w ogóle nie opłaca się ich robić.
W 2018 być może 4K będzie już standardem, a dzisiejsze konsole ledwo utrzymują 30 kl/s i to nie zawsze w FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować