Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2015 o 16:52, lis_23 napisał:

Cóż, jeżeli nowe konsole nie będą wyraźnie mocniejsze od obecnych, to w ogóle nie opłaca
się ich robić.

Będzie to opłacalne, jeżeli gracze będą chcieli je kupić. Jakoś konsole obecnej generacji mimo dosyć słabych bebechów się sprzedają.

Dnia 16.11.2015 o 16:52, lis_23 napisał:

W 2018 być może 4K będzie już standardem, a dzisiejsze konsole ledwo utrzymują 30 kl/s
i to nie zawsze w FHD.

Na 60FPS na konsolach nie licz. NIGDY. To kwestia priorytetyzacji jakości grafiki nad framerate i nawet dwa Titany by nie pomogły na takie zjawisko. Na natywne 4K też nie licz. Triki z renderowaniem gier w niższej rozdzielczości niż rozdzielczość ekranów istnieją od praktycznie samego początku konsol (nie, PS3 i X360 tego nie wprowadziły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4K bym nie pogardził, ale wiązałoby się to pewnie z wymianą monitora/telewizora. Niech multiplatformy działają przyzwoicie w fhd i 60 k/s, a będę zadowolony. Wystarczyłoby by mi nawet stałe 30 fpsów bez dropów jak to miało miejsce w Wiedźminie i będzie ok. Obecnie jak wychodzi coś nowego i mam ochotę w to zagrać to zawsze się boję jak ruszy na konsolach xd Nie jest to już jakaś walka o puste klatki, które nikt nie zauważy bo dropy w Fallout 4 to już lekka przesada, ta gra wygląda przeca jak Skyrim na modach i co rusz stosuje funkcję mgły do ograniczenia pola widzenia i utrzymania jako takiej liczby klatek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 17:13, Net_com napisał:

4K bym nie pogardził, ale wiązałoby się to pewnie z wymianą monitora/telewizora. Niech
multiplatformy działają przyzwoicie w fhd i 60 k/s, a będę zadowolony. Wystarczyłoby
by mi nawet stałe 30 fpsów bez dropów jak to miało miejsce w Wiedźminie i będzie ok.
Obecnie jak wychodzi coś nowego i mam ochotę w to zagrać to zawsze się boję jak ruszy
na konsolach xd Nie jest to już jakaś walka o puste klatki, których nikt nie zauważy bo
dropy w Fallout 4 to już lekka przesada, ta gra wygląda przeca jak Skyrim na modach i
co rusz stosuje funkcję mgły do ograniczenia pola widzenia i utrzymania jako takiej liczby
klatek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 16:52, lis_23 napisał:


>
> Wczytaj się nieco uważniej. Nie jest powiedziane że te karty mają być pięciokrotnie
mocniejsze.
> A że mają oferować pięciokrotnie lepszą wydajność energetyczną. A to nie to samo.

>
Cóż, jeżeli nowe konsole nie będą wyraźnie mocniejsze od obecnych, to w ogóle nie opłaca
się ich robić.
W 2018 być może 4K będzie już standardem, a dzisiejsze konsole ledwo utrzymują 30 kl/s
i to nie zawsze w FHD.


4k standardem?
http://store.steampowered.com/hwsurvey

3440 x 1440
0.06%

3840 x 2160
0.07%

Nawet gdyby popularność tych rozdzielczości w ciągu dwóch i pół roku wzrosła STUKROTNIE to nadal byłaby zdecydowaną mniejszością. 4k jest zaskakująco wręcz rzadkie na skali globalnej. I to w przypadku PC-tów dla których łatwiej o wideo i gry w takich rozdzielczościach a same ekrany są tańsze.

Szczerze więc powątpiewam by nadchodząca generacja konsol oferowała więcej niż FullHD. Adopcja tej rozdzielczości zajęła zaś wiele, naprawdę wieeeele lat. Zanim zobaczymy 4k to zapewne 1440p się przyjmie. Na razie ekrany są za drogie, oferują zbyt wiele ograniczeń oraz wymagają stanowczo zbyt mocnego sprzętu. Jak będziesz mieć PC''ty w okolicach 2000 zł dające sobie z tym radę to konsole będą mogły wyemigrować do 4k. Ale na chwilę obecną płynna rozgrywka w 4k jak ostatnio sprawdzałem wymagała 2x Fury a najlepiej od razu podwójnego 980Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 17:13, Net_com napisał:

4K bym nie pogardził, ale wiązałoby się to pewnie z wymianą monitora/telewizora. Niech
multiplatformy działają przyzwoicie w fhd i 60 k/s, a będę zadowolony.

To proś o to developerów a nie producenta konsoli.

Dnia 16.11.2015 o 17:13, Net_com napisał:

Wystarczyłoby by mi nawet stałe 30 fpsów bez dropów jak to miało miejsce w Wiedźminie i będzie ok.

Wiedźmin 3 akurat miejscami dropi klatki podobnie jak Fallout 4.

Dnia 16.11.2015 o 17:13, Net_com napisał:

Obecnie jak wychodzi coś nowego i mam ochotę w to zagrać to zawsze się boję jak ruszy
na konsolach xd Nie jest to już jakaś walka o puste klatki, które nikt nie zauważy bo
dropy w Fallout 4 to już lekka przesada, ta gra wygląda przeca jak Skyrim na modach i
co rusz stosuje funkcję mgły do ograniczenia pola widzenia i utrzymania jako takiej liczby
klatek,

Co zabawniejsze, to właśnie ta mgła dosyć mocno obciąża sprzęt. To nie czasu pierwszego Turoka, gdzie mgła rzeczywiście służyła do zwiększenia wydajności. Teraz od tego są takie zabawy jak draw distance czy LoDy. To właśnie ta mgła, kurz i dodatkowo wolumetryczne oświetlenie (i kombinacja tych efektów) powoduje spadek klatek w Falloucie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy czasami nie sprawić sobie PS4, ale problem jest taki, że musiałbym do tego dokupić telewizor.
I tu mam kilka pytań:
1. Mam ograniczone miejsce w pokoju, półka gdzie chciałbym dać telewizor i konsolę ma już określone wymiary (tj. ok. 90x56 [szerokość na wysokość jakby ktoś miał wątpliwości]), wymiary te są o tyle nieszczęśliwe, że z tego co patrzyłem 40cali nie wejdzie, lub wejdzie na styk. Czy 32 cale wystarczą jak odległość podczas gry wynosiłaby ok. 2metry?
2. Przed Świętami jest pełno różnych zestawów i takich z dyskiem 500GB jak i 1TB- różnią się czymś jeszcze te konsole?
3. Jakbyście już mieli czas to polećcie jakiś telewizor, który zmieści się do mojego pokoju i jego cena nie przekracza 1500zł. Ma być on zdecydowanie pod konsolę, żadnych innych bajerów w nim nie potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki temat , pewnie się już pojawiał ten problem.
Raz na jakiś czas konsola sama się włącza i wysuwa płytę. Nie zostawiam konsoli z włączonym kablem zasilającym dla świętego spokoju. Dodam że stoi na podstawce pionowo.
Wzywać już serwis czy można lekko zbagatelizować sprawę ? Konsola ma 4 miechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 21:33, I_dont_know napisał:

Cześć! Chciałbym się zapytać czy polska wersja gry Fallout 4 zadziała z angielską wersją
konsoli i angielskim kontem PSN?

Czemu nie? Jeśli gra jest na płycie to nie widzę żadnych przeciwwskazań, przy wersji cyfrowej może bym się zastanawiał ale tez nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 11:16, Deturis napisał:

> Cześć! Chciałbym się zapytać czy polska wersja gry Fallout 4 zadziała z angielską
wersją
> konsoli i angielskim kontem PSN?
Czemu nie? Jeśli gra jest na płycie to nie widzę żadnych przeciwwskazań, przy wersji
cyfrowej może bym się zastanawiał ale tez nie powinno być problemów.


Dzięki za odpowiedź. Wydawało mi się, że jest jakaś blokada regionalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 11:01, LastOrder napisał:

Raz na jakiś czas konsola sama się włącza i wysuwa płytę.

Jaki masz model konsoli? Zazwyczaj wystarcza dokręcenie śruby odpowiadającej za ręczne wysunięcie płyty (pod pokrywą dysku, http://i.imgur.com/qvI7iGO.jpg ). Jak nie podziała to spróbuj wyciągnąć gumową nóżkę z obudowy konsoli (pod przyciskiem do wysuwania płyty). Drugi sposób dotyczy tylko Plejek z dotykowymi guzikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Sony uwalnia siódmy rdzeń!". Tysiące lajków, uciecha graczy. Kurna ludzie, nie widzicie jak jesteśmy robieni w ciula?
Korporacje jak Sony i MS blokują rozwój technologiczny gier, żeby nie okazało się, że po roku gry dały już z siebie wszystko na danej generacji i ów konsole nie zdążyły odpowiednio wydoić graczy. Wyobraźcie sobie, jakby wyglądały gry, gdyby tylko nikt nie manipulował tego typu rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady :)
Siostra z chłopakiem kupili sobie PS4, mają CoD, LBP3 i najnowszego NFSa. Święta się zbliżają i pomyślałem, żeby im trochę kolekcję poszerzyć o jakiś tytuł. Najlepiej by było, żeby mogli grać razem. Jakie gry polecacie ? Zastanawiałem się nad MK X, ale może coś lepszego (i mniej oczywistego, bo mogą też go dostać od znajomych ;P) się znajdzie ? :)

PS. Z tego co wiem to Wiedźmin odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem właśnie ( a dokładnie w piątek ) za 62 zł [n]Helldivers ale nie wiem jeszcze, czy można grać w dwie osoby na jednej konsoli, wiem tylko, że nie mogę grać po sieci bo nie mam opłaconego Plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2015 o 20:18, lis_23 napisał:

Ja zakupiłem właśnie ( a dokładnie w piątek ) za 62 zł [n]Helldivers ale nie wiem
jeszcze, czy można grać w dwie osoby na jednej konsoli, wiem tylko, że nie mogę grać
po sieci bo nie mam opłaconego Plusa.


Można grać jednocześnie w czwórkę na jednej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2015 o 20:18, lis_23 napisał:

Ja zakupiłem właśnie ( a dokładnie w piątek ) za 62 zł [n]Helldivers ale nie wiem
jeszcze, czy można grać w dwie osoby na jednej konsoli, wiem tylko, że nie mogę grać
po sieci bo nie mam opłaconego Plusa.


Można grać jednocześnie w czwórkę na jednej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować