Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2015 o 10:19, Henrar napisał:

Jeżeli jakość zdefiniujemy jako to, co ostatecznie słyszą Twoje oczy i mózg - różnica
między FLACiem a MP3 320kbps jest żadna. To jest z co najmniej kilkunastu mitów na temat
cyfrowego audio, podobnie jak wyższość SACD nad zwykłym CD (nie ma żadnych różnic, blind
testy pokazały, że ludzie zgadywali a nie słyszeli różnicę), magiczne kable za kilka
tysięcy złotych za metr dające lepszą jakość dźwięku, wygrzewanie sprzętu czy że vinyl
daje lepszej jakość dźwięk niż zwykłe CD.
Różnice, które słychać są związane albo z Loudness War (i to jest prawdziwy problem z
jakością dźwięku) lub tym, że np. master dla SACD był inny niż dla CD.


Ponoć dobry inżynier dźwięku jest w stanie wyłapać różnice tylko oni wiedzą czego szukać. Ja nie słyszę różnicy. To samo w przypadku WASAPI/AISO. Czasami nie słyszę wcale, czasami różnica jest na tyle mała, że nie ma to dla mnie znaczenia.

Tak jak napisałeś, jak wersja studyjna jest słaba to już nic nie pomoże.

Dnia 08.12.2015 o 10:19, Henrar napisał:

Między MP3 192kbps a 320kbps będzie słychać różnicę, jeżeli masz odpowiedni zestaw audio.
W reszcie przypadków - not so much.


Jak ktoś ma dobry zestaw audio to raczej nie będzie podłączał PS4 jako odtwarzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Sony połączyło siły ze Spotify, (likwidując jednocześnie własną usługę muzyczną) charytatywnie, otwierając przed nimi bazę potencjalnych użytkowników? Konkurencja nie ma problemu ze wsparciem CD, u Sony to wyrachowana decyzja. Kto wie może kiedyś.

Co do jakości samej muzyki przy odpowiednim zestawie audio - nie ma porównania - chyba, że ktoś za źródło dźwięku ma telewizor bezpośrednio połączony z konsolą, wtedy cóż różnica może być minimalna, bądź niezauważalna. To tak jak powiedzieć komuś, że nie ma sensu kupować lepszej karty muzycznej niż ta zintegrowana, w końcu przecież i tak nie usłyszysz różnicy. Placebo.

Druga sprawa to komfort korzystania z płyt (szczególnie jak niektórzy mają spore kolekcje), bo ripowanie wszystkiego, żeby móc tego posłuchać na PS4 raczej mija się z celem, przecież nie o to chodzi.

Generalnie mi (dziwna) decyzja Sony o braku wsparcia nie przeszkadza, mimo wszystko rozumiem ludzi którzy chcieliby posłuchać muzyki w ten sposób, bez problemu prosto z pudła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 12:28, Shinigami napisał:

Rozumiem, Sony połączyło siły ze Spotify, (likwidując jednocześnie własną usługę muzyczną)
charytatywnie, otwierając przed nimi bazę potencjalnych użytkowników? Konkurencja nie
ma problemu ze wsparciem CD, u Sony to wyrachowana decyzja. Kto wie może kiedyś.


Konkurencja ma inne problemy. CD w przypadku Microsoftu wpisywało się w wizerunek XBO jako maszyny do multimediów.
Natomiast Sony pozbywa się wszystkiego, co im zysków nie przynosi. Pozbyli się działu od napędów optycznych od PC, pozbyli się VAIO, wyrzucają niepotrzebne usługi, bo w dobie gigantów jak iTunes czy Google Music/Youtube czy Netflixa Sony nie ma zwyczajnie szans.

Dnia 08.12.2015 o 12:28, Shinigami napisał:

Co do jakości samej muzyki przy odpowiednim zestawie audio - nie ma porównania - chyba,
że ktoś za źródło dźwięku ma telewizor bezpośrednio połączony z konsolą, wtedy cóż różnica
może być minimalna, bądź niezauważalna.

Na dobrym zestawie audio i tak nie usłyszysz różnic między FLACiem a MP3 320kbps (patrz linki). Niezależnie ile tysięcy kosztował i kto go wyprodukował. Wszystko to czysty marketing i efekt placebo, podobnie jak sprzedawanie kabli HDMI za parę stów, chwaląc się, że mają lepszą jakość obrazu niż tańsze (co ma sens tylko w przypadku, gdy porównuje się HDMI 1.2 lub podobne do HDMI2.0.

>To tak jak powiedzieć komuś, że nie ma sensu

Dnia 08.12.2015 o 12:28, Shinigami napisał:

kupować lepszej karty muzycznej niż ta zintegrowana, w końcu przecież i tak nie usłyszysz
różnicy. Placebo.

Fun fact: nie usłyszysz. Większość integr do słuchania muzyki wystarcza w zupełności nawet do drogiego, reszta to marketingowe bzdury albo dodatki jak więcej złącz czy wsparcie dla takich technologii jak DTS Connect czy Dolby Digital Live. Tylko tyle i aż tyle. Od czasów Visty i DX10 karty dźwiękowe i tak wiele w komputerze już nie robią.*

Dnia 08.12.2015 o 12:28, Shinigami napisał:

Druga sprawa to komfort korzystania z płyt (szczególnie jak niektórzy mają spore kolekcje),
bo ripowanie wszystkiego, żeby móc tego posłuchać na PS4 raczej mija się z celem, przecież
nie o to chodzi.

Obecnie praktycznie każdy odtwarzacz ma port USB lub odtwarza materiał na nośniku innym niż CD, więc ripowanie nie mija się z celem. Ot, na telefonie płyty CD nie odpalisz, na tablecie też nie, komputer z kolei też coraz rzadziej ma napęd a w samochodach z CD powoli się rezygnuje. Archaiczny nośnik.

*No dobra, czasem lepsze ekranowanie (i to ma rzeczywiście jakiś wpływ na jakość dźwięku, bo tłumią szumy, ale to teraz ma większość high-endowych integr) czy sterowniki + dodatkowy soft, którego i tak większość nie używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 14:18, Henrar napisał:

Fun fact: nie usłyszysz. Większość integr do słuchania muzyki wystarcza w zupełności
nawet do drogiego, reszta to marketingowe bzdury albo dodatki jak więcej złącz czy wsparcie
dla takich technologii jak DTS Connect czy Dolby Digital Live. Tylko tyle i aż tyle.
Od czasów Visty i DX10 karty dźwiękowe i tak wiele w komputerze już nie robią.*


Taki sam fakt jak to, że ziemia jest płaska.

Już stosunkowo niedroga karta z dobrym przetwornikiem cyfrowo-analogowym daje bardzo duży wzrost jakości w stosunku do układów na tanich płytach głównych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 14:58, fenr1r napisał:

Taki sam fakt jak to, że ziemia jest płaska.

Już stosunkowo niedroga karta z dobrym przetwornikiem cyfrowo-analogowym daje bardzo
duży wzrost jakości w stosunku do układów na tanich płytach głównych.

Wyrażenie klucz: od tanich.
Ja nie neguję, że tanie integry są słabe i bije ja tani dedyk, tak samo jak nie neguję tego, że droższe głośniki zapewnią lepszą jakość od tanich pierdziawek z marketu. W pewnym momencie jednak nie usłyszysz żadnego polepszenia jakości.

No chyba że wierzysz w magiczne kable poprawiające jakość dźwięku za 10 tysięcy za metr, to wtedy Twój mózg wmówi wszystko, byleby ten zakup zracjonalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że większość kart zintegrowanych w zupełności wystarcza do słuchania muzyki, co jest prawdą jedynie w przypadku Creativów za 150 zł. Większość płyt głównych w desktopach i laptopach ma kiepskie układy dźwiękowe. Taki Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE zagra lepiej od większości kart zintegrowanych. Żadna karta dźwiękowa nie zagra tak jak wysokiej klasy zewnętrzny DAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w sytuacjach skrajnych przy -filach to może tak wyglądać, jednak w praktyce (jak w niemal każdej dziedzinie życia) trzeba znaleźć złoty środek, o oszołomach wydających 400 tyś złotych na kolumny przecież nie rozmawiamy.

Mimo wszystko dobra karta muzyczna połączona ze słuchawkami z rozsądnego pułapu cenowego brzmi fenomenalnie, gwarantuje, że różnicę pomiędzy audio CD a mp3 320kbps słychać gołym uchem - rzecz nieosiągalna na układach zintegrowanych na większości płyt głównych skierowanych do przeciętnego konsumenta; wszystko zależy oczywiście od wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2015 o 17:10, Shinigami napisał:

Mimo wszystko dobra karta muzyczna połączona ze słuchawkami z rozsądnego pułapu cenowego
brzmi fenomenalnie, gwarantuje, że różnicę pomiędzy audio CD a mp3 320kbps słychać gołym
uchem - rzecz nieosiągalna na układach zintegrowanych na większości płyt głównych skierowanych
do przeciętnego konsumenta; wszystko zależy oczywiście od wymagań.

Polecam zrobić blind testy (są strony do tego i programiki lub plugin do foobara) i przekonać się, że jednak nie masz racji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dziś sprawdzić koledze Dragon Age Inkwizycja GOTY czy jest ona po polsku i w tym celu musiałem odinstalować dwie moje gry ze względu na brak miejsca na HDD konsoli.
Niestety, miałem tylko opcję " usuń " i po tej czynności obie gry ( Diablo III i The Order 1886 ) znikły mi z biblioteki ... czy to oznacza, że już ich nie mam, czy jeśli je ponownie zainstaluję to wrócą do biblioteki?
Pytam bo do tej pory gry, które odinstalowałem pozostawały w bibliotece - może chodzi tu o to, że większość tych gier to były wersje cyfrowe, a dziś musiałem usunąć gry pudełkowe.

Czy mogę w jakiś sposób przenieść zainstalowane gry na jakiś zewnętrzny dysk / chmurę, itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Gry które usunąłeś są grami cyfrowymi, zakupowanymi na PS Store, czy grami pudełkowymi?

Gry pudełkowe pojawią się znowu w bibliotece po ponownym zainstalowaniu z płyty. Nie ma możliwości usuwania gier cyfrowych z konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 13:18, lis_23 napisał:

Musiałem dziś sprawdzić koledze Dragon Age Inkwizycja GOTY czy jest ona po polsku
i w tym celu musiałem odinstalować dwie moje gry ze względu na brak miejsca na HDD konsoli.
Niestety, miałem tylko opcję " usuń " i po tej czynności obie gry ( Diablo III
i The Order 1886 ) znikły mi z biblioteki ... czy to oznacza, że już ich nie mam,
czy jeśli je ponownie zainstaluję to wrócą do biblioteki?
Pytam bo do tej pory gry, które odinstalowałem pozostawały w bibliotece - może chodzi
tu o to, że większość tych gier to były wersje cyfrowe, a dziś musiałem usunąć gry pudełkowe.

Jeśli chodzi o gry pudełkowe to nośnik w napędzie jest wymagany do uruchomienia gry, przez co po usunięciu gry z konsoli tracisz ją ze swej biblioteki. Po ponownym zainstalowaniu gra wróci na swoje miejsce do biblioteki.

Dnia 09.12.2015 o 13:18, lis_23 napisał:

Czy mogę w jakiś sposób przenieść zainstalowane gry na jakiś zewnętrzny dysk / chmurę,
itp.?

Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 13:18, lis_23 napisał:

Musiałem dziś sprawdzić koledze Dragon Age Inkwizycja GOTY czy jest ona po polsku
i w tym celu musiałem odinstalować dwie moje gry ze względu na brak miejsca na HDD konsoli.
Niestety, miałem tylko opcję " usuń " i po tej czynności obie gry ( Diablo III
i The Order 1886 ) znikły mi z biblioteki ... czy to oznacza, że już ich nie mam,
czy jeśli je ponownie zainstaluję to wrócą do biblioteki?
Pytam bo do tej pory gry, które odinstalowałem pozostawały w bibliotece - może chodzi
tu o to, że większość tych gier to były wersje cyfrowe, a dziś musiałem usunąć gry pudełkowe.

Jeśli chodzi o gry pudełkowe to nośnik w napędzie jest wymagany do uruchomienia gry, przez co po usunięciu gry z konsoli tracisz ją ze swej biblioteki. Po ponownym zainstalowaniu gra wróci na swoje miejsce do biblioteki.

Dnia 09.12.2015 o 13:18, lis_23 napisał:

Czy mogę w jakiś sposób przenieść zainstalowane gry na jakiś zewnętrzny dysk / chmurę,
itp.?

Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2015 o 17:17, Kirabaxior napisał:

Nie bardzo rozumiem. Gry które usunąłeś są grami cyfrowymi, zakupowanymi na PS Store,
czy grami pudełkowymi?

Gry pudełkowe pojawią się znowu w bibliotece po ponownym zainstalowaniu z płyty. Nie
ma możliwości usuwania gier cyfrowych z konta.

Były to gry pudełkowe.
Oki, już chyba wszystko jasne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dobra promocja na playstation jest w sklepie rtv Euro agd. NIe wiem czy widzieliście ale obecnie można tam kupić sobie play w dobrej cenie z grami. Oraz jest możliwość brania sprzętu na raty z czego sam skorzystałem bo nie byłem w stanie kupić za gotówkę. Jest możliwośc kupna tam sprzętu na ponad 20 rat oprocentowanych 0% tak więc obecnie spokojnie sobie to wszystko spłacam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2015 o 07:00, Also napisał:

Aktualnie dobra promocja na playstation jest w sklepie rtv Euro agd.


Reklama? Bo nie wierzę, że mówisz to poważnie... PS4 można kupić spokojnie za niecałe 1500 złociszy, a Ty tu wyjeżdżasz z tekstem, że 1700 to dobra cena... Te ceny są dokładnie takie same, jak w większości marketów (Saturn, MM), co w tym takiego wyjątkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje inna metoda płatności na play station network niż kartą kredytową? nie mogę nic kupić bo jedyna opcja jaką mam przed oczami to ww karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 11:37, demigod93 napisał:

Czy istnieje inna metoda płatności na play station network niż kartą kredytową? nie mogę
nic kupić bo jedyna opcja jaką mam przed oczami to ww karta.

Są jeszcze karty PSN doładowujące twój wirtualny portfel, jak tu http://sklep.gram.pl/ps3/karta-playstation-network-100zl.shtml
Minus jest taki że nominały doładowań są z góry ustalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 11:37, demigod93 napisał:

Czy istnieje inna metoda płatności na play station network niż kartą kredytową?


Tak naprawdę oni nie wymagają karty kredytowej, tylko dowolnej płatniczej. Wiem, bo sam karty kredytowej nie posiadam, tylko debetową, a zakupy w PSS już robiłem.

Kiedyś była opcja płacenia przez PayPal, ale teraz chyba z tego zrezygnowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 12:01, Ring5 napisał:

Tak naprawdę oni nie wymagają karty kredytowej, tylko dowolnej płatniczej. Wiem,
bo sam karty kredytowej nie posiadam, tylko debetową, a zakupy w PSS już robiłem.

Nie do końca. To, czy debetówka jest akceptowana zależy od banku. Przykładowo Pekao odrzuca wszelkie transakcje, które nie są każdorazowo autoryzowane przez podanie kodu CVV, co dosyć ogranicza sklepy, w których można coś kupić (odpada m. in. Google Play, PSS, Uber czy XBL). Dla kredytówek nie mają takiej polityki. PKO zresztą ma podobne procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować