Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2016 o 17:57, SplitGrave napisał:

Pytanie do tych, którzy mają PS Vita i PS4 - jak wygląda ta gra zdalna?


Jako ciekawostkę dodam że sam gram czasami w pracy używając Remote Play, PS4 jest w domu, ja trzy kilometry dalej, mimo to nic nie przeszkadza mi w graniu w Driveclub. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2016 o 14:18, NuGGet napisał:

> Pytanie do tych, którzy mają PS Vita i PS4 - jak wygląda ta gra zdalna?

Jako ciekawostkę dodam że sam gram czasami w pracy używając Remote Play, PS4 jest w domu,
ja trzy kilometry dalej, mimo to nic nie przeszkadza mi w graniu w Driveclub. :)


A da się włączać, bądź wyłączać PS4 za pomocą PS Vita? Tzn. z Vity zrobić sobie typowy kontroler DS4 i móc używać konsoli ps vita zamiast pada? Czy jednak opcję włączenia konsoli muszę wykonywać dualshockiem?

Jak jest jeszcze ze zrywaniem połączeń? Zdarza się to czy patche i aktualizacje systemu zniwelowały takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2016 o 16:11, SplitGrave napisał:

A da się włączać, bądź wyłączać PS4 za pomocą PS Vita?

Wyłącznie jeśli zostawiłeś konsolke w trybie standby. Wystarczy odpalic remote play na vicie, a ps4 sama sie odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 24.02.2016 o 16:11, SplitGrave napisał:

A da się włączać, bądź wyłączać PS4 za pomocą PS Vita? Tzn. z Vity zrobić sobie typowy
kontroler DS4 i móc używać konsoli ps vita zamiast pada? Czy jednak opcję włączenia konsoli
muszę wykonywać dualshockiem?


Wyłączać możesz, włączać tylko jeśli konsola jest w trybie standby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2016 o 17:07, NuGGet napisał:



> A da się włączać, bądź wyłączać PS4 za pomocą PS Vita? Tzn. z Vity zrobić sobie
typowy
> kontroler DS4 i móc używać konsoli ps vita zamiast pada? Czy jednak opcję włączenia
konsoli
> muszę wykonywać dualshockiem?

Wyłączać możesz, włączać tylko jeśli konsola jest w trybie standby.

To i tak świetnie. PS Vite już kupiłem. Miałbym jeszcze dwa ostatnie pytanie.

Pierwsze jest takie, czy po sparowaniu PS Vita z PS4 mogę grać w gry z PS4 na PS Vita nie mając w ogóle dostępu do internetu ani na PS4, ani na Vicie? Ponieważ przeczytałem, że vity potrafią łączyć się z PS4 bezpośrednio (nie mając połączenia z netem), ale smartfony i tablety od Sony już nie.

I drugie: w niektórych filmach na YT z 2013 roku ludzie mówili, że używając "remote play" na Vicie płynność nie jest taka sama jak na PS4. I tracimy 5-10 klatek. To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2016 o 22:34, SplitGrave napisał:

Pierwsze jest takie, czy po sparowaniu PS Vita z PS4 mogę grać w gry z PS4 na PS Vita
nie mając w ogóle dostępu do internetu ani na PS4, ani na Vicie? Ponieważ przeczytałem,
że vity potrafią łączyć się z PS4 bezpośrednio (nie mając połączenia z netem), ale smartfony
i tablety od Sony już nie.


Tak, vita może się łączyć bezpośrednio z konsolą.

Dnia 26.02.2016 o 22:34, SplitGrave napisał:

I drugie: w niektórych filmach na YT z 2013 roku ludzie mówili, że używając "remote play"
na Vicie płynność nie jest taka sama jak na PS4. I tracimy 5-10 klatek. To prawda?


Minimalny lag jest, a klatki to nie spadają przez vitę a raczej mogą spadać przez połączenie i to nie jako tako klatki tylko po prostu obraz streamowany może mieć artefakty. Przy dobrym połączeniu gra się dobrze chociaż wiadomo to kwestia gry.

W Call of Duty na multi bym na vicie nie grał, ale już np. Fallout 4 sprawdza się świetnie ;) GTA 5 jest także świetne na remote :) No parę gier jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2016 o 16:11, SplitGrave napisał:

kontroler DS4 i móc używać konsoli ps vita zamiast pada?


Typowego pada się nie da, ale nie ma co żałować. Dużo tytułów ciężko by się grało na tych małych analogach ;P i przy braku trigerów (a konkretnie są jako panel dotykowy) co jest tragedia jak gra ma ustawione strzelanie :D (można to zmieniać z tego co pamiętam chyba w każdej grze)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedno pytanie odnośnie tego Remote Play z PS4 na PS Vita. Jak jest z wielkością wyświetlanych tekstów w grach? Istnieje możliwość, że w niektórych grach pewne opcje dialogowe, albo napisy będą nie do odczytania ze względu na skalowanie obrazu do malutkiego ekranu konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, Uncharted 4 znowu przesunięte, tym razem na 10 maja z powodu nie wyrobienia się z dostarczeniem kopii gry na poprzednią premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu wychodzi tyle gier (w tym jeden exclusive na PS4), że i tak będzie w co grać. Zresztą wszystkie większe gry tego roku doczekały się zmiany - często zbyt optymistycznie ustalonej - daty premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze przenieśli premierę ze względu na Ratchet & Clank, gra miała ukazać przed Uncharted 4 i możliwe, ze sprzedalaby sie dość słabo z uwagi na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że przesunęli, w ogóle dziwne było że dwa dość duże exclusivy jeżeli chodzi o markę wychodzą w jednym miesiącu.

Dzięki temu ogram jeden i wymienię na drugi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym kupowaniem gier za granicą na PS4? Kiedyś kupiłem GTA V z brytyjskiego Amazonu i była PL wersja, jednak na allegro koleś sprzedaje jedną gierkę po Niemiecku(niemieckie pudelko, karteczki itd), czy to znaczy że gra też będzie po niemiecku czy jednak będzie PL wersja, jeśli będę miał interfejs konsoli po PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2016 o 12:45, Kirabaxior napisał:

Jak to jest z tym kupowaniem gier za granicą na PS4? Kiedyś kupiłem GTA V z brytyjskiego
Amazonu i była PL wersja, jednak na allegro koleś sprzedaje jedną gierkę po Niemiecku(niemieckie
pudelko, karteczki itd), czy to znaczy że gra też będzie po niemiecku czy jednak będzie
PL wersja, jeśli będę miał interfejs konsoli po PL?


Z tego co kojarzę jeśli gra ma w ogóle polską wersję językową, to powinieneś móc grać po polsku. Ja np mam holenderskie wydanie The Evil Within, gra nie ma polskiej wersji, więc domyślnie uruchomiła mi się po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2016 o 13:16, Outlander-pro napisał:

Z tego co kojarzę jeśli gra ma w ogóle polską wersję językową, to powinieneś móc grać
po polsku. Ja np mam holenderskie wydanie The Evil Within, gra nie ma polskiej wersji,
więc domyślnie uruchomiła mi się po angielsku.


Gra ma polską wersję. Kurde zaryzykowałbym, bo cena okazyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że oryginalny pad od PS4 działa z PS3? Ktoś go testował w ten sposób? Zastanawiam się czy jest w ogóle sens kupować nowy oryginalny do PS3, skoro niewiele drożej można kupić ten od PS4. Pomijam oczywiście fakt, że Allegro jest zalane podróbkami Dual Shock 3 z Chin za 50 zł... Chcę oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2016 o 17:24, Azvar napisał:

Czy to prawda, że oryginalny pad od PS4 działa z PS3? Ktoś go testował w ten sposób?

Przyłączam się do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2016 o 17:24, Azvar napisał:

Czy to prawda, że oryginalny pad od PS4 działa z PS3? Ktoś go testował w ten sposób?
Zastanawiam się czy jest w ogóle sens kupować nowy oryginalny do PS3, skoro niewiele
drożej można kupić ten od PS4. Pomijam oczywiście fakt, że Allegro jest zalane podróbkami
Dual Shock 3 z Chin za 50 zł... Chcę oryginalny.


Można go używać, tylko nie działa w nim przycisk PS, panel dotykowy, przycisk share, wibracja tez nie chodzi. Oprócz tego nie działa także z niektórymi grami na PS3. Możesz sprawdzić na necie listę kompatybilnych gier, ale uważam ze lepiej juz kupić DS3 i mieć pewność, ze zawsze będzie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować