Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Po przejściu ok. połowy gry, jest już znacznie lepiej. Tereny trochę się zmieniają ( choć ukształtowanie terenu ogólnie pozostaje takie samo ), zmienia się kolorystyka i rozmiar poszczególnych map. Gra czerpie troszeczkę z AC, a nawet z nowego TR ( szkoda, że nie ma tego fajnego efektu mokrego ekranu, znanego z nowych odsłon przygód panny Croft ) i cierpi na te same wady, które posiadały poprzednie odsłony serii; do tych z nienaturalnym ukształtowaniem terenu dodałbym fakt, że Drake może się wspiąć / złapać tylko tam, gdzie przewidzieli to twórcy i na prawdę głupio wygląda fakt, iż nie można doskoczyć w inne, niskie miejsca i nasz bohater po prostu skacze w miejscu.
Graficznie jest już lepiej. Jak pisałem wyżej, prawie każda nowa mapa / kraj wita nas inną paletą barw: chłodna i brązowa Szkocja, pomarańczowy i soczysty Madagaskar, czy błękitne i zielone wyspy. Krajobrazy też są niczego sobie i aż chciałoby się, żeby tak wyglądał AC BF lub kolejny Tomb Raider. Do tego dochodzą ostre jak brzytwa tekstury i aż by się chciało, żeby ktoś połączył zalety nowego Uncharted, TR i AC BF i wydał to na PC w takiej samej jakości oprawie graficznej.
O fabule nie będę się na razie wypowiadał - raz, nie ukończyłem jeszcze gry - dwa, nie chcę Wam psuć niespodzianek i przyjemności z samodzielnego przechodzenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie kupić PS4, głównie dla Wieśka. Widziałem, że ceny konsoli używanej sięgają około tysiąca złotych na allegro. Konsolę planuję kupować najpóźniej w lipcu, czy warto może poczekać na jakieś przewidywane wahnięcia ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 00:48, Antek100100 napisał:

Chcę sobie kupić PS4, głównie dla Wieśka. Widziałem, że ceny konsoli używanej sięgają
około tysiąca złotych na allegro. Konsolę planuję kupować najpóźniej w lipcu, czy warto
może poczekać na jakieś przewidywane wahnięcia ceny?

\
Teraz możesz kupić nówkę w Empiku z czterema grami ( min. z " Wiedźminem 3 " ) za 1799 zł lub z trzema grami za 1649 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 00:48, Antek100100 napisał:

Chcę sobie kupić PS4, głównie dla Wieśka. Widziałem, że ceny konsoli używanej sięgają
około tysiąca złotych na allegro. Konsolę planuję kupować najpóźniej w lipcu, czy warto
może poczekać na jakieś przewidywane wahnięcia ceny?


Jeżeli Ci się nie śpieszy to warto poczekać. Za rogiem jest E3 i tam może zostanie zapowiedziana obniżka i być może jakieś info na temat wersji slim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 16:33, Antek100100 napisał:

Faktycznie, poczekam na E3, może ogłoszą tę PS 4.5, wtedy mogą ceny pójść w dół :) Dzięki.

Jeśli będzie 4.5 to będzie strzał w stopę dla Sony. To będzie zapewne po prostu wersja Slim, wtedy aktualne "Faty" pójdą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2016 o 15:10, Kirabaxior napisał:

> Faktycznie, poczekam na E3, może ogłoszą tę PS 4.5, wtedy mogą ceny pójść w dół
:) Dzięki.
>
Jeśli będzie 4.5 to będzie strzał w stopę dla Sony. To będzie zapewne po prostu wersja
Slim, wtedy aktualne "Faty" pójdą w dół.


Dlaczego? Fakt faktem dla ludzi kupujących konsole w dniu premiery to może być niezbyt pocieszający fakt, ale... Sony zapewnia że każda gra ma działać na obu konsolach i żaden z tytułów nie może się wyróżniać. Zatem prawdopodobnie uzyskamy więcej klatek(być może konsole zbliżą się do szumnie zapowiadanych 60) no i obsługę VR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą też się potwierdzić plotki, że to "PS 4,5" to będzie jakaś przystawka do konsoli, albo inne małe pudełeczko, które się do niej podpina, by zwiększyć jej moc. Skutkować to będzie co najwyżej większą ilością klatek, rozdzielczością czy może trochę lepszą grafą, ale nie sądzę by miały to być zmiany drastyczne. Ale teoria pudełeczkowa ma sens, ostatecznie coś takiego będzie do playstationowego VRu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2016 o 20:40, Snafu napisał:

Dlaczego? Fakt faktem dla ludzi kupujących konsole w dniu premiery to może być niezbyt
pocieszający fakt, ale... Sony zapewnia że każda gra ma działać na obu konsolach i żaden
z tytułów nie może się wyróżniać. Zatem prawdopodobnie uzyskamy więcej klatek(być może
konsole zbliżą się do szumnie zapowiadanych 60) no i obsługę VR.


Z tego samego względu dlaczego Xbox One okazał się być porażką - z powodu PRu. To na co wykreują konsolę, a czym faktycznie będzie to dwie różne rzeczy. W głowach graczy będzie to Playstation 4.5 - lepsze PS4, czyli próba Sony na podzielenie graczy. Huk, że gry będą działać tak samo. Po prostu będą lepsi i gorsi posiadacze tej konsoli. No i sam fakt, jak wspomniałeś, różnicy klatek na obu wersjach PS4 może zabić, a przynajmniej poważnie zranić tę konsolę. Bo nie wyobrażam sobie, że mam grać w tytuł w 30FPS skoro moi "lepsi" koledzy mogą grać w niego w 60.

Sony ma zdecydowaną większość rynku i przy obraniu prognozy naiwnej można założyć, że trend rosnący będzie się utrzymywał. Natomiast kontrowersyjne zmiany mogą się obrócić na ich niekorzyść.

Slimka natomiast to też niewielkie usprawnienia podzespołów(w postaci np. lepszego chłodzenia czy innej formy napędu) ale generalnie to po prostu sprawa wyglądu. Sam za czasów PS3 siedziałem na Slim 160GB, mimo ze na rynku od jakiegos czasu była dostępna Super Slim 500GB bodaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 22:07, Outlander-pro napisał:

Mogą też się potwierdzić plotki, że to "PS 4,5" to będzie jakaś przystawka do konsoli,
albo inne małe pudełeczko, które się do niej podpina, by zwiększyć jej moc. Skutkować
to będzie co najwyżej większą ilością klatek, rozdzielczością czy może trochę lepszą
grafą, ale nie sądzę by miały to być zmiany drastyczne. Ale teoria pudełeczkowa ma sens,
ostatecznie coś takiego będzie do playstationowego VRu.


Do VRu jak najbardziej - ale pudełeczko wpływające na to, że konsola będzie działać NARESZCIE tak jak ją zapowiadano bardzo by mnie rozbawiło :D Nie ukrywam, że ta generacja to straszna porażka IMO, mimo, że liczby mówią co innego. I mówię to jako rozczarowany nieco posiadacz PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 13:32, DarkWolf_PL napisał:

Czerwcowy lineup z NBA2k16 na czele wygląda świetnie, czyżby Sony chciało się zrehabilitować
za te wszystkie indyki?


Dokładnie, jaram się tym NBA :) Co nie zmienia faktu, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i dopóki nie zobaczę - nie uwierzę. Za 2 tygodnie E3, może chcą na siebie zwrócić uwagę. Z drugiej strony... przecież i tak nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2016 o 12:13, karolekx23x napisał:

Moj kumpel posiada ps4 i gre fife 16 a ja posiadam pc czy mam mozliwosc granai z nim
online ?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2016 o 12:13, karolekx23x napisał:

Moj kumpel posiada ps4 i gre fife 16 a ja posiadam pc czy mam mozliwosc granai z nim
online ?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem PS4. Czy zbliża się okres kiedy będę musiał się pożegnać z PS4? Widzę , że na E3 zostało zapowiedzianych mnóstwo gier. Czy wyjdą one na PS4 ? Czym się będą różnic obie te konsole ? Czy można pomarzyć o nowych tytułach na PS4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 20:59, Chlorofil napisał:

Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem PS4. Czy zbliża się okres kiedy będę musiał się
pożegnać z PS4? Widzę , że na E3 zostało zapowiedzianych mnóstwo gier. Czy wyjdą one
na PS4 ? Czym się będą różnic obie te konsole ? Czy można pomarzyć o nowych tytułach
na PS4 ?

Według zapowiedzi PS4 neo będzie mocniejszą wersją obecnej plejki, szybszy procek (2.1 Ghz) plus lepsza grafa. Nowa konsolka będzie przystosowana do VR i wyższych rozdziałek (4k). Wszystkie gry które wyjdą na ps4 neo będą działać również na obecnych PS4, więc śpij spokojnie. Co ciekawe Ps4 neo nie wyprze obecnej wersji PS4 z produkcji, konsole będą sprzedawane równocześnie. Ps4 neo będzie również droższa niż te 350 dolcow (1600 zeta) które daliśmy za nasze PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować