Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dodając tylko do tego co powiedział DarkWolf. Obecna PS4 będzie w stanie korzystać z PlayStation VR, które w USA wychodzi w październiku razem z pakietem 50 gier. PS4 Neo w teorii ma zapewniać "tylko" sprawne działanie w 4K i wyższe rozdzielczości w VR, domyślnie nie ma być gier dedykowanych tylko na PS4 Neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy dwaj ponowie na górze macie w ogóle jakieś oficjalne źródło potwierdzające, co piszecie? Czy tak sobie z kapelusza sypiecie dyrdymały? Bo na temat PS4 Neo nie ma żadnych oficjalnych informacji poza tym, że powstaje, będzie droga, będzie współistnieć z PS4 oraz jest "skierowana do hardkorowych graczy, którzy chcą w pełni wykorzystać 4k". Dlaczego sprzęt odtwarzający jedynie multimedia w 4k ma być kierowany do hardkorowych graczy?

Nowy Xbox został zapowiedziany i moc 6 TFLOPS ma wystarczyć na granie w 4k. Czy to prawda? Nie wiem, ale takie są oficjalne informacje. Jeżeli Sony co najmniej nie dorówna, to zostanie sprzedażowo zmasakrowane przez Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2016 o 20:16, Siriondel napisał:

Czy wy dwaj ponowie na górze macie w ogóle jakieś oficjalne źródło potwierdzające, co
piszecie? Czy tak sobie z kapelusza sypiecie dyrdymały?


No popatrz synek, jeszcze na oficjalne dane sobie poczekasz trochę, ale są na razie dość solidne informacje z przecieków, o których branża się rozpisuje od jakiegoś czasu (pierwszy link z brzegu http://www.trustedreviews.com/opinions/ps4-5-ps4k-playstation-neo-news-rumours-price-release-date-games-psvr )
I mówi się, że sądząc po tych bebechach na 4k i 60 FPS z olśniewającą grafiką nie ma co liczyć specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem sobie PS4. Na Allegro. Z kontem PSN. Mam wobec tego parę pytań: otóż dostałem pełne dane do konta a także odpowiedniego maila. Wszystko się zgadza, zdążyłem już większość danych zaktualizować. Jednak nie mogę zmienić daty urodzenia oraz nicku. Czy jest to w ogóle do zrobienia? I inne pytanie: na konsoli mają być ponoć (jeszcze paczka nie doszła) gry cyfrowe, tzn. są one pobrane, przypisane do konta? Nie wiem jak to dokładnie działa, mógłbym je później pobierać ponownie czy są one przypisane tylko i wyłącznie do konsoli? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 00:13, Antek100100 napisał:

W końcu kupiłem sobie PS4. Na Allegro. Z kontem PSN. Mam wobec tego parę pytań: otóż
dostałem pełne dane do konta a także odpowiedniego maila. Wszystko się zgadza, zdążyłem
już większość danych zaktualizować. Jednak nie mogę zmienić daty urodzenia oraz nicku.
Czy jest to w ogóle do zrobienia?


Nope, nick i data urodzenia są przypisane na stałe podczas zakładania konta. Jak chcesz trochę się pobawić, utwórz nowe konto z własnym nickiem i datą urodzenia. Ustaw konto sprzedawcy jako główne w opcjach. Przeloguj się na swoje własne, od teraz będziesz mógł wypożyczać z biblioteki sprzedawcy każdą zainstalowaną grę cyfrową, zdobywać acziki, grać online (oczywiście jeśli masz wykupione ps+) itp. na własnym koncie.

>I inne pytanie: na konsoli mają być ponoć (jeszcze

Dnia 11.07.2016 o 00:13, Antek100100 napisał:

paczka nie doszła) gry cyfrowe, tzn. są one pobrane, przypisane do konta? Nie wiem jak
to dokładnie działa, mógłbym je później pobierać ponownie czy są one przypisane tylko
i wyłącznie do konsoli? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Do konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat pewnie był wałkowany miliony razy, ale nie mogę znaleźć tego na ostatnich stronach. Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem PS4 i stąd moje pytania: macie jakieś rady/przestrogi dla nowicjuszy? Czy opłaca się kupować wersje cyfrowe gier na allegro? Jest jakiś rynek gier używanych na PS4? Na co uważać przy eksploatacji konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 13:45, plada napisał:

Temat pewnie był wałkowany miliony razy, ale nie mogę znaleźć tego na ostatnich stronach.
Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem PS4 i stąd moje pytania: macie jakieś
rady/przestrogi dla nowicjuszy? Czy opłaca się kupować wersje cyfrowe gier na allegro?
Jest jakiś rynek gier używanych na PS4? Na co uważać przy eksploatacji konsoli?


Zbyt wiele rad raczej nie mam ... na pewno radzę się trzymać zdala od tych wszystkich "cudownych ofert" na allegro, gdzie ktoś tam Ci udostępni konto byś sobie ściągnął grę - raczej to legalne nie jest, nie wiadomo czy Ci ta gra nie zniknie itp, nie ma co wspierać cwaniaczków. Co do rynku gier używanych ... ja kupuję zwykle używki na allegro. Może w Twoim mieście jest też jakiś sklep z grami co skupuje i sprzedaje używki, jest to dość popularne, ale raczej na allegro wyhaczysz taniej. Uważaj co najwyżej na "opakowania zastępcze" itp - gra i pewnie oryginalna, ale jej źródło jest zwykle wątpliwe, a to "z tira spadło", albo pewnie kradzione z tłoczni. Ja się raz tylko "nadziałem", bo po zdjeciach nie zauważyłem, że okładka na pudełku jest dodrukowana w zwykłej, domowej drukarce, ale cena była atrakcyjna to już nie robiłem rabanu o to.
Jeśli chcesz grać online, musisz wykupić abonament PS Plus. Warto sobie w opcjach konsoli zmniejszyć moc świecenia światełka z przodu pada (wykminiłem to po roku użytkowania lol), bo światełko świecić musi zawsze, gdy konsola jest włączona. Konsola się dość mocno grzeje, ale to normalne (choć w lato dość upierdliwe, bo autentycznie potrafi grzać pokój jak farelka). Pad dość łatwo się brudzi od pocących się dłoni, warto czyścić wilgotną szmatką raz na jakiś czas.

To na razie wszystko co mi przychodzi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 13:45, plada napisał:


Ja ze swojego doświadczenia dodam, że jeśli chcesz gry używane to najlepiej ze stacjonarnych sklepów, mimo że są pośrednikiem i zawsze nieco drożej. Chociaż bezpośrednio od kogoś na allegro też można, ale tylko pudełka. W cyfrowe używki, tak jak radzi Outlander-pro, nawet się nie baw. Jeśli chcesz kupować nowe gry, to czekaj aż stanieją, Graj w starsze produkcje. Wiadomo, że trochę czasu upływa, ale w czas promocji zawsze można coś fajnego upolować. Światełko? Tak, polecam też zmniejszyć jasność. Moja konsola natomiast, raczej się nie grzeje, ale czasami przez chwile wchodzi na wyższe obroty i słychać ją. Ustaw ją gdzieś gdzie ma wystarczająco miejsca naokoło, żeby cyrkulacja powietrza była ok ;)

PS. wersje cyfrowe masz jeszcze na PS Store i tam czasem też można coś wyhaczyć. Jeśli wykupisz abonament PS Plus masz co miesiąc jakąś grę darmową i większe zniżki w PS Store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 13:45, plada napisał:

Temat pewnie był wałkowany miliony razy, ale nie mogę znaleźć tego na ostatnich stronach.
Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem PS4 i stąd moje pytania: macie jakieś
rady/przestrogi dla nowicjuszy? Czy opłaca się kupować wersje cyfrowe gier na allegro?
Jest jakiś rynek gier używanych na PS4? Na co uważać przy eksploatacji konsoli?

Kup gumki na analogi do ds4. Mały wydatek (rzędu 2 zł na allegro) a zabezpieczy ci oryginalną gumę na analogach przed pęknięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 16:48, DarkWolf_PL napisał:

Kup gumki na analogi do ds4. Mały wydatek (rzędu 2 zł na allegro) a zabezpieczy ci oryginalną
gumę na analogach przed pęknięciem.

O właśnie, powiedz mi wygodnie się na nich gra? Bo mam około roku PS''a jeszcze nic się nie dzieje z moimi analogami, ale może też bym się zabezpieczył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! :) To ze światełkiem muszę pokombinować, bo świeci zdecydowanie za jasno... No i te gry na allegro za 50 zł też mnie strasznie zastanawiały, na ile są legalne i w pełni "legit".
Co zaś się tyczy PSN+, to widziałem oferty z dwutygodniowym okresem po złotówce. Cwaniactwo, czy całkiem ok sposób do użytku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, do usług, póki forum jest w stanie konania, póty jestem skory do dyskusji :) Choć do tych nakładek na tiggery to jestem sceptyczny, mam od roku konsolę i moim zdaniem guma na nich jest nie do zdarcia.

Dnia 02.08.2016 o 22:04, plada napisał:

Co zaś się tyczy PSN+, to widziałem oferty z dwutygodniowym okresem po złotówce. Cwaniactwo,
czy całkiem ok sposób do użytku?


Też cwaniactwo. Okres próbny PS+ trwa właśnie 2 tygodnie i jest w pełni za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 20:41, Luk04229 napisał:

O właśnie, powiedz mi wygodnie się na nich gra? Bo mam około roku PS''a jeszcze nic się
nie dzieje z moimi analogami, ale może też bym się zabezpieczył :D


Sry że tak długo byłem na małych wakacjach i dopiero teraz się zalogowałem na grama. Z doświadczenia radzę nabyć gripy z wklęsłą powierzchnią. Chwyt na takim gripie jest bardzo przyjemny, palce się nie ślizgają i komfort gry jest zadowalający. Odradzam natomiast gripy z płaską/wypukłą chropowatą powierzchnia. Jeśli będziesz miał lekko spocone lub zatłuszczone palce na takim gripie twoje palce będą śmigać jak łyżwiarka figurowa na zimowej olimpiadzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cwaniactwa wspierać w żadnym wypadku nie zamierzam, ciekawi mnie tylko jak to działa. Wysyłają kod na dwa tygodnie użytkowania, czy w mailu każą zakładać nowe konta? :P
Skąd więc najlepiej brać subskrypcję PSN+ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2016 o 14:28, plada napisał:

Cwaniactwa wspierać w żadnym wypadku nie zamierzam, ciekawi mnie tylko jak to działa.
Wysyłają kod na dwa tygodnie użytkowania, czy w mailu każą zakładać nowe konta? :P
Skąd więc najlepiej brać subskrypcję PSN+ ?


Ja najczęściej kupuję zdrapki w sklepie możesz nabyć je w Empiku, Saturnie lub w dowolnym kiosku. Raz też zakupiłem na ultima.pl. Możesz także kupić sobie paysafecard za jakąś tam kwotę, doładować nią konto i kupić bezpośrednio na playstation store. Możliwości jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2016 o 14:28, plada napisał:

Cwaniactwa wspierać w żadnym wypadku nie zamierzam, ciekawi mnie tylko jak to działa.
Wysyłają kod na dwa tygodnie użytkowania, czy w mailu każą zakładać nowe konta? :P
Skąd więc najlepiej brać subskrypcję PSN+ ?

Zakładasz konto i w PS Store masz zakładkę PS Plus for free(tak przynajmniej bylo za czasów ps3). Na Ps4 zaś dostajesz 48h darmowego plusa, jesli juz tamten kod wykorzystales. IMO dobre oferty są na allegro, ale i tak najbardziej opłaca się ten roczny. Oprócz oszczędności rzędu 20zł w stosunku do oryginalnej ceny, to sama usługa wychodzi ponad 10zł miesięcznie taniej, niz mialbys kupowac ją co 30 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba będzie przejść się na zakupy zdrapkowe ;)
Z innej beczki: czy ktoś jeszcze ma takie problemy z zakupami w Playstation Store? Próbowałem już z trzech różnych kart kredytowych i za każdym razem dostaje komunikat, iż zakup nie mógł zostać zrealizowany i żebym sprawdził historię transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak to jest ze sprzedażą i kupnem używanych gier pudełkowych ? Mam BO3, ograłem singla, multi i mam ochotę ją odsprzedać. Kupujący będzie mógł ograć tylko singla czy multi też ? Czy któryś gier nie da się sprzedać i jak to rozpoznać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować