Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2016 o 10:18, revolt505 napisał:

Pytanie jak to jest ze sprzedażą i kupnem używanych gier pudełkowych ? Mam BO3, ograłem
singla, multi i mam ochotę ją odsprzedać. Kupujący będzie mógł ograć tylko singla czy
multi też ? Czy któryś gier nie da się sprzedać i jak to rozpoznać ?


Każdą grę odsprzedasz normalnie, bez problemów, nowy kupujący nie będzie miał ograniczeń. Zdaje się, że takie wynalazki jak kod na dostęp do multi (tak było chyba w Mass Effect 3?) przeminął.

https://www.youtube.com/watch?v=kWSIFh8ICaA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Zamierzam kupić PS4 z Fifą 17 we wrześniu i tutaj pytanko. Aby grać ultimate team (online) w fifę to muszę mieć wykupioną jakąś subskrypcje, golda czy coś w tym stylu ?

Z góry dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2016 o 12:22, BartekoNS napisał:

Pytanie.

Zamierzam kupić PS4 z Fifą 17 we wrześniu i tutaj pytanko. Aby grać ultimate team (online)
w fifę to muszę mieć wykupioną jakąś subskrypcje, golda czy coś w tym stylu ?

Z góry dzięki za info ;)

Jeśli nie nastąpi jakaś rewolucja, to będziesz potrzebował wykupić subskrypcje PS+ by grać online.
BTW Dwutygodniowy trial ps+ jest dostępny ze sklepu PSN dla każdego nowego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2016 o 12:34, BartekoNS napisał:

Ok dzieki, miesięcznie ile to kosztuje ?

Oficjalny cennik z PSN:
-miesiąc- 27 zł
-3 miesiące- 78 zł
-12 miesięcy- 195zł
Jeśli zamierzasz dłużej korzystać z usług sieciowych warto kupić roczną subskrypcje, wychodzi 16,25 za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, widzieliście gry w PS+ na wrzesień? W końcu się postarali!
https://blog.eu.playstation.com/2016/08/31/journey-and-lords-of-the-fallen-headline-playstation-plus-in-september/

Journey oraz Lords of the Fallen, dwie gry, które chciałem ograć :D

Mam plusa prawie od roku i już myślałem, że nie doczekam dobrych gier w tej usłudze. Bo co przez ostatni rok było tam dobrego? The Walking Dead drugi sezon, Grim Fandango, Broken Age ... i chyba to tyle, reszta to same słabe indyki-zapychacze.

A i dziś mi doszedł Wiedźmin GOTY, ale będzie granie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2015 było Rocket League, niedługo wcześniej/później MGS Ground Zeroes i Infamous Second Son. Po drodze też NBA 2k16, Spelunky. Ale to chyba serio jedyne gry, które były chociaż warte ściągnięcia na konsolę :P

Dnia 31.08.2016 o 21:21, Outlander-pro napisał:

A i dziś mi doszedł Wiedźmin GOTY, ale będzie granie :D

Zazdroszczę... Chciałbym znów poznawać genialną trzecią część na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 00:14, Kirabaxior napisał:

W lipcu 2015 było Rocket League, niedługo wcześniej/później MGS Ground Zeroes i Infamous
Second Son. Po drodze też NBA 2k16, Spelunky. Ale to chyba serio jedyne gry, które były
chociaż warte ściągnięcia na konsolę :P

Dodałbym jeszcze Helldivers, Furi, Gone Home i Oddworld. Natomiast ww. Infamous (last light) to raczej demo second son ;p W sumie osobiście nigdy nie oczekuje od gier z plusa niczego szczególnego, za 200 zeta się opłaca i raczej będę kontynuował suba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2017 o 12:56, lis_23 napisał:

Mogę dokonać zakupu na PlayStation Store poprzez przelew z konta, czy tylko za pomocą karty kredytowej?

Karta debetowa z mozliwoscia placenia w necie tez moze byc.

Przelewem nie da sie, chyba, ze "posrednio przelewem "  bo kupno przelewem doladowania do psn (50/100 zł ) a takie doladadowania pieniezne za gotowke w sklepach tez mozna kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, przelałem na kartę i zapłaciłem ;)

Musiałem zakupić "Gravity Rush 2" z PS Store, gdyż wersji pudełkowej nigdzie nie ma - nie ma w MM, Saturnie i w Empiku, a nawet w sklepach typu Game 4 You.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lis_23 napisał:

Musiałem zakupić "Gravity Rush 2" z PS Store, gdyż wersji pudełkowej nigdzie nie ma - nie ma w MM, Saturnie i w Empiku, a nawet w sklepach typu Game 4 You.

Pytanie czy byly w ogole dostepne, bo zwykle stacjonarne sieciowe sklepy nie maja japonskich gier-z wyjatkiem duzych hitow typu FF XV-, ze trzeba zamawiac z internetowych sklepow z wysylka, (widze, ze jest w jednej "sieciowce" a i tak trzeba czekac na wysylke z magazynu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sarinew napisał:

Pytanie czy byly w ogole dostepne, bo zwykle stacjonarne sieciowe sklepy nie maja japonskich gier-z wyjatkiem duzych hitow typu FF XV-, ze trzeba zamawiac z internetowych sklepow z wysylka, (widze, ze jest w jednej "sieciowce" a i tak trzeba czekac na wysylke z magazynu.)

Była w Game 4 You, ale sprzedali wszystko w ubiegły piątek i więcej już nie będzie. Dziwne tym bardziej, że gra ma Polskie menu i napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji oprogramowania systemu mogę po prostu podpiąć do konsoli zewnętrzny dysk HDD WD i zainstalować na nim grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2017 o 11:19, lis_23 napisał:

Po dzisiejszej aktualizacji oprogramowania systemu mogę po prostu podpiąć do konsoli zewnętrzny dysk HDD WD i zainstalować na nim grę?

Dysk musi działąć pof usb 3.0 i jego pojemność nie może przekraczać 8 TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapadła decyzja o wymianie odtwarzacza Blu-Ray. Mając w perspektywie wydanie kwoty X stwierdziłem, że dobrym pomysłem może okazać się dopłata jeszcze kilku stówek, kupno konsoli i posiadanie zarówno odtwarzacza jak i zabawki. Tutaj natomiast rodzi się kilka pytań.

1) Jak PS4 sprawuje się w tej roli (odtwarzacza BD)? Z tego co poszperałem po internecie daje radę. Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami? Ciekawa wydaje mi się zwłaszcza możliwość obsługi konsoli pilotem tv - czy patent ten obejmuje również konsolowe odtwarzanie filmów BD?

2) Odwieczny "problem" pudełka czy cyfrówki?

Cyfrówki + wygodny, natychmiastowy dostęp bez wkładania płyty do napędu

Pudełka + wizualny zaciesz na półce, + dostęp do rynku wtórnego

Czy wchodzą tu w grę jeszcze inne kwestie?

3) Czy kupując grę na PSStorze mam ją dożywotnio przypisaną do konta i mogę ją pobrać dowolną ilość razy? Po zmianie konsoli (np. z powodu awarii) poprzednią muszę dezaktywować na koncie i aktywować nową i wszystko jest nadal ok?

4) Jeżeli jestem bez dostępu do internetu to nie ma problemu z uruchomieniem gier z PSSstore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ...

Ja przez lata jako odtwarzacza Blu-Ray używałem PlayStation 3, która to konsola sprawdzała się w tym zakresie b. dobrze. Odkąd posiadam też PS4 to również na niej oglądam oryginalne filmy z płyt BD i moje, subiektywne doświadczenie jest takie, że starsze tytuły lepiej wyglądają na PS4 /mniejsze ziarno/ a nowsze na PS3 /na PS4 np. w "Hobbicie" wydaje mi się, że twarze są jakby nie ostre ale to może kwestia ustawień tv?/.

Obecnie wymieniłem tv FHD na SUHD, sprzedałem PS4 ?za mało HDMI w tv a zostało mi aż pięć sprzętów, które podpinam do tv/ a jako odtwarzacz BD zakupiłem odtwarzacz SUHDBD Samsunga, pierwszy model dostępny na rynku, który skaluje materiał 1080p do 2160p.

Ja osobiście preferuję pudełka ale kupuję też gry z PS Store (ze Steam, Uplay, Orgin, itp.) i tak, gry, które kupisz masz na zawsze przypisane do konta i możesz je w każdej chwili pobrać.

Filmy BD obsługujesz za pomocą pada ale jest już chyba w sklepach specjalny pilot jak to było w przypadku PS3.

 

Jako że zawsze miałem internet w konsolach to nie wiem jak to jest bez neta ale chyba tak samo, tylko nie pobierzesz aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować