Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2015 o 18:33, PrinceLaCroix napisał:

Owszem, można się przyzwyczaić i po czasie gra się na padzie całkiem okej, ale niektórzy
pewnego levelu nie przeskoczą. Widzę to po sobie- gram już rok w strzelanki na konsoli
i wiem na pewno, że nigdy nie dorosnę do pięt wymiataczom, którzy koszą równo w BF czy
CoD. Po prostu, niektórzy ludzie nigdy nie dojdą do pełnej sprawności na padzie, aby
dało się to porównać do osiągnięć na myszce. Zawsze będą momenty, że będzie się chciało
rzucić padem w ścianę, bo nie przycelowało się tak, jakby się chciało. Dlatego rozumiem
Kolegę, że woli oszczędzić sobie nerwów i zdobyć adapter.


ja rozumiem ze mozna w miare przyzwyczaic kciuk. ale dla mnie sterowanie analogiem za wsze bylo koszmarna koniecznoscia. nawet teraz gdzie tylko sie da to korzystam ze standardowych strzalek a nie analogow :) ot tak mam. wiem ze wszedzie sie adaptera nie da wykorzystac. I tak w zasadzie nie chodzi mi o to zeby kosic ludzi w sieci bo ja jestem gosc bo mam myszke a oni pady. Bo i myszka zawsze bęcki zbieralem :) chodzi o moja wlasna satysfakcje. Bardzo chcialbym pograc np w destiny ale srednio mi sie to usmiecha grajac analogiem...
wiec venom czy xim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba urządzenia wydają się dość dobre, jednak jak to w przypadku takich bajerów bywa, czasem nie wszystko działa tak jak należy. Poczytaj recenzje i wybierz coś dla siebie. Kiedyś korzystałem z jakiegoś pożyczonego chińczyka i w większości wypadków dział jak należy, nawet nie pamiętam nazwy. Skończyłem na nim Halo, KZ i kilka innych FPSów.

Swoją drogą mam podobne doświadczenia z FPSami na konsolach, dla mnie sterowanie na padzie w obrębie tego gatunku absolutnie mija się z celem. Żadna przyjemność z celowania nieprecyzyjną irytującą gałką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchujecie jakoś te otworki w konsoli z kurzu, bo widzę że ta konsola lubi bardzo łapać kurz, a się trochę boję, jak się przegrzewa to ona się sama wyłączy albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2015 o 18:33, PrinceLaCroix napisał:

Owszem, można się przyzwyczaić i po czasie gra się na padzie całkiem okej, ale niektórzy
pewnego levelu nie przeskoczą. Widzę to po sobie- gram już rok w strzelanki na konsoli
i wiem na pewno, że nigdy nie dorosnę do pięt wymiataczom, którzy koszą równo w BF czy
CoD. Po prostu, niektórzy ludzie nigdy nie dojdą do pełnej sprawności na padzie, aby
dało się to porównać do osiągnięć na myszce. Zawsze będą momenty, że będzie się chciało
rzucić padem w ścianę, bo nie przycelowało się tak, jakby się chciało. Dlatego rozumiem
Kolegę, że woli oszczędzić sobie nerwów i zdobyć adapter.


To nie jest powiom lvl chyba że poziom skilla. Ci wymiatacze wiadomo mają przewagę jak grają w fps od PS2. Z drugiej strony jak na początku miałem problemy to bawiłem się ustawieniami czułości analogów. To BARDZO duzo pomaga aby w każdej grze dobrać odpowiednią swoją czułość pod swoje dłonie. Bardziej niż to jest istotne niż czułośc myszki na PC (która też jest istotna ale w porównaniu do pada dużo mniej istotne).

Osiągi w BF4 czy w Destiny zdecydowanie po odpowiedniej czułości mi się zwiększyły.

Swoją drogą da się dogonić tych jak to mówisz wymiataczy ;) tak samo mówiłem za czasów PS2 i killzona ;P przy xboxie 360 już mi się do poprawiło a przy PS3 wymasterowałem obsługę pada. Zgadzam się z wypowiedziami że na to trzeba czasu i to sporo a nie kilku dni chociaż po takim miesiącu widać najbardziej skok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2015 o 18:44, RadeXMaster napisał:

wiec venom czy xim?


Lepiej się ucz analoga niż jakieś badziewie chcesz kupować. Uwierz mi te zestawy w grach nie działają dobrze.. powiem więcej, niektóre gry ich nie obsługują ;P oraz czasami w przypadku myszki moga pojawić się opóznienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 12:10, zerohunter napisał:

Przedmuchujecie jakoś te otworki w konsoli z kurzu, bo widzę że ta konsola lubi bardzo
łapać kurz, a się trochę boję, jak się przegrzewa to ona się sama wyłączy albo coś?


Jak się przegrzeję to linia na konsoli zmieni kolor na czerwony.Wtedy najlepiej jest ją wyłączyć i poczekać aż temperatura zmaleje.

Jeżeli chcesz ją wyczyścić to polecam odkurzacz, bo ze sprężarką jest więcej roboty :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2015 o 18:58, Shinigami napisał:

Żadna przyjemność z celowania nieprecyzyjną
irytującą gałką ;)


Jak napisałem wyżej. Używajcie ustawień czułości do diaska.. po coś to jest ;) ja mam w każdej grze ustawioną czuość że mogę precyzyjnie kontrolować ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 12:43, Kafar napisał:

Jak napisałem wyżej. Używajcie ustawień czułości do diaska.. po coś to jest ;)


Umknęło Ci sedno problemu, dla niektórych gałka niezależnie od ustawień będzie nieprecyzyjna. Myszka zawsze w takim wypadku będzie lepsza. Tak to już jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 14:26, zerohunter napisał:

A ta oficjalna podstawka od Sony z tego co widzę, to obsługuje wywietrzniki, bo są jakieś
szparki przy podstawie?


W tych zagłębieniach są wywietrzniki i nie powinno jej się kłaść w taki sposób bez podstawki, ponieważ blokujesz dopływ powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 14:28, Shinigami napisał:

> Jak napisałem wyżej. Używajcie ustawień czułości do diaska.. po coś to jest ;)

Umknęło Ci sedno problemu, dla niektórych gałka niezależnie od ustawień będzie nieprecyzyjna.
Myszka zawsze w takim wypadku będzie lepsza. Tak to już jest ;)


Nikt nie mówi że to jest precyzja jak myszka. Ale pady mają większą precyzje niż myszki do konsol ;) wiem, miałem.. podziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 21:55, Kafar napisał:

Ale pady mają większą precyzje niż myszki do konsol ;) wiem, miałem.. podziekuje ;)


Myszkę podłączasz od PC, wszystko zależy od tego jaką masz, oraz z jakiego urządzenia korzystasz. Ja nie miałem praktycznie żadnych problemów, a szybkość i precyzja była zadowalająca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Czyli, że np. dałoby radę podłączyć mojego Razera pod PS4? Nie przypuszczałem, że jest jakakolwiek myszka która byłaby kompatybilna z ps4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 00:05, Citkowsky napisał:

>>..........

Czyli, że np. dałoby radę podłączyć mojego Razera pod PS4? Nie przypuszczałem, że jest
jakakolwiek myszka która byłaby kompatybilna z ps4.


Potrzebujesz do tego emulatora(?) np. venom, xim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Was też PSN praktycznie nie działa?
Albo nie ma nic, albo poszczególne rzeczy pojawiają się z dużym opóźnieniem, albo bez obrazków, itp. Pierwszy raz widziałem coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować