Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

1. Modele

Obecnie masz do wyboru dwie opcje: model z dyskiem twardym 1TB albo poczekać (bo jeszcze nie ma w sprzedaży w Polsce) na model CUH-1200, który ma dysk 500 GB, ale jest nowszy technologicznie... co sprowadza się do tego, że jest cichszy, ciut lżejszy (ale ma te same rozmiary), dioda na topie obudowy jest krósza i zamiast przycisków dotykowych ma klasyczne. Trudno powiedzieć kiedy nowy model zawita do nas, ale z dużym prawdopodobieństwem już we wrześniu, bo wtedy jest premiera MGS5, a w sprzedaży przedpremieriowej jest właśnie bundle MGS5 + nowy model konsoli.

2. Żadnej używki nie kupuj. PS4 ma przed sobą jeszcze co najmniej kilka ładnych lat i branie kota w worku mija się z celem. Tym bardziej że nie zaoszczędziłbyś więcej jak kilkaset złotych. W kwestii tego gdzie kupić to chyba nie ma większego znaczenia. Bierz tam, gdzie będzie taniej albo będą mieli lepszy bundle. Ja kupiłem w MM w bundlu z Destiny rpk temu. Do konsoli nie mam żadnych zastrzeżeń, natomiast gra okazała się być napompowaną marketingową wydmuszą i niczym więcej. Szkoda na to kasy.

3. PS Plus jest potrzebne do gry w multiplayer w większość tytułów. Jako bonus co miesiąc dostajemy 4 gry, głównie indyki, ale czasami trafiają się jakieś perełki. Gry raz dodane do Twojej biblioteki masz dostępne na stałe dopóty dopóki masz aktywny abonament. Jak wygaśnie, to nie możesz z nich korzystać, ale jak zaczniesz płacić znowu, to masz z powrotem dostęp do wszystkich gier, które wcześniej dodałeś do swojej biblioteki. Abonenci mają też zniżki na niektóre produkty w PS Store, ale to nie są jakieś oszałamiające promocje, zwykle 10 lub 20 % upustu. FFXIV nie wymaga PSPlus do gry, ale za to musisz opłacać osobny abonament. Nie wiem, jak jest z Warframe i Planetside 2 bo to gry f2p, nigdy ich nie próbowałem. Gdzie kupić abonament? Trudno powiedzieć, najlepiej tam gdzie najtaniej, a to już zależy od promocji (keye.pl, 3kropki). Roczny koszt to mniej więcej 190 zł. Aha, gdybyś akurat miał zmieniać kablówkę Vectra chyba nadal daje w promocji 2 lata PS Plus jako bonus. To samo dotyczy gier - szukaj promocji i bierz tam gdzie najtaniej, plus sprawdzaj ofertę PS Store (jeśli nie masz alergii na wersje cyfrowe), czasem mają naprawdę niezłe zniżki na starsze tytuły.

4. O grach można by długo pisać. Wiedźmin, TLOU, D3 (jeśli nie grałeś na PC), Driveclub, Alien Isolation, Shadow of Mordor, GTA5 jeśli lubisz takie klimaty, Bloodborne, DAI... to naprawdę zależy od Twoich indywidualnych gustów. W każdym razie obecnie gier jest już całkiem sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie :)

5. Pad niestety trzyma krótko. Wydaje mi się, że około 10h, mniej więcej. Bo 2-3 wieczorne posiedzenia i trzeba go ładować. Na szczęście to nie trwa długo (2-3h) i można to robić przy wyłączonej konsoli.
Konsola może stać w poziomie, może stać w pionie. Jeśli kiedyś zatnie Ci się płyta w napędzie i nie będzie chciała wyjść - nie panikuj, postaw konsolę do pionu, zrestartuj i gotowe (mniej więcej, dokładny opis znajdziesz w sieci). To akurat nie jest wada samej konsoli, tylko problem z napędami BlueRay, ale zdarza się niezwykle rzadko. Użytuję konsolę intensywnie od roku i spotkałem się z tym tylko raz. Wiele osób wcale.

Żadnych dodatkowych akcesoriów nie trzeba, ale jeśli nie możesz grać na głośnikach z tv (bo żona, dzieci, itp.) warto zaopatrzyć się w dobre słuchawki. Dobre są te dedykowane do PS4 - bezprzewodowe, ale drogie bo to wydatek 350 zł. Można poszukać innych, ale trzeba by sprawdzić, czy obsługują PS4 albo wziąć jakieś kablowe i podpiąć do pada, tyle że to mniej wygodne rozwiązanie i bateria też wtedy krócej trzyma.
Nie mam pojęcia, czy baterię w padzie można by wymienić, ale najwcześniej dopiero po utracie gwarancji. Osobiście nie widzę potrzeby, ale może jeśli ktoś gra bardzo dużo po kilka kilkanaście godzin dziennie, to drugi pad mógłby się przydać - wtedy grasz na jednym, a drugi się ładuje.

Gdybyś już kupił i miał jakieś pytania, to pisz tutaj albo na PSN na Itkokan. Zawsze chętnie pomogę, choć ostrzegam że żaden ze mnie specjalista, jeno świeżo upieczony grający ojciec na odwyku od WoW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba zaczyna mi się coś dziać z ps4 bo dziś grałem w AC Unity i co jakiś czas konsola zaczyna głośno hałasować - może nie jak suszarka ale hm jakby o wiele głośniej niż zazwyczaj.. AC był bez przerwy dziś włączony od 10 do 17 więc może to też mieć znaczenie + te upały.. No ale grając w wiedźmina gdy były ostatnio też upały nie było takich problemów. Może to wina gry?

Gram jeszcze w dwie inne gry (np League Rocket) i tam jest cichutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 08:16, Azazell napisał:

Hmm chyba zaczyna mi się coś dziać z ps4 bo dziś grałem w AC Unity i co jakiś czas konsola
zaczyna głośno hałasować - może nie jak suszarka ale hm jakby o wiele głośniej niż zazwyczaj..
AC był bez przerwy dziś włączony od 10 do 17 więc może to też mieć znaczenie + te upały..
No ale grając w wiedźmina gdy były ostatnio też upały nie było takich problemów. Może
to wina gry?

Gram jeszcze w dwie inne gry (np League Rocket) i tam jest cichutka.


To raczej normalne - im wiecej bajerow do wyswietlenia tym wiecej mocy potrzebuje tym bardziej sie grzeje tym glosniej dziala. U mnie jest tak samo - czy to Batman w czasie walki z wieloma przeciwnikami czy The Order czy inne bardziej wymagajace gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2015 o 10:27, Skolland napisał:

To raczej normalne - im wiecej bajerow do wyswietlenia tym wiecej mocy potrzebuje tym
bardziej sie grzeje tym glosniej dziala. U mnie jest tak samo - czy to Batman w czasie
walki z wieloma przeciwnikami czy The Order czy inne bardziej wymagajace gry.


Tak ale grająć np w wiedźmina czy The ORder - konsola była zawsze w miarę cicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo info, ze flow i Flower sa zamiennikami gier w kilku krajach, w PL tez sa dostepne za darmo:

https://store.playstation.com/#!/en-pl/games/flower/cid=EP9000-CUSA00077_00-FLOWERPS4000FULL - crossbuy
https://store.playstation.com/#!/de-de/spiel/flow/cid=EP9000-NPEA00021_00-GFLOWFLOWF000001 - tez crossbuy

Flow sobie dodalem, Flower juz posiadalem wczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 08:16, Azazell napisał:

Hmm chyba zaczyna mi się coś dziać z ps4 bo dziś grałem w AC Unity i co jakiś czas konsola
zaczyna głośno hałasować - może nie jak suszarka ale hm jakby o wiele głośniej niż zazwyczaj..
AC był bez przerwy dziś włączony od 10 do 17 więc może to też mieć znaczenie + te upały..
No ale grając w wiedźmina gdy były ostatnio też upały nie było takich problemów. Może
to wina gry?

Gram jeszcze w dwie inne gry (np League Rocket) i tam jest cichutka.


Ciepło jest, więc wiatraki muszą wydajniej pracować. A może są już zużyte i np. ten dźwięk to łożyska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie że najbardziej opłacalne jest teraz kupować Soniacza z 1TB dyskiem? Bo widziałem też promocje że można kupić PS4 500 GB + dwie gry w tej samej cenie co golas 1TB. Dobrał bym sobie wtedy Driveclub + Infamous SS. Mała zagwozdka. Co wy byście wybrali? A może lepiej kupić tą 1 TB-tową + kupić używane w/w gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach :)

Zależy oczywiście czy dużo będziesz ściągał z PSN ? Ja bym brał 1TB . Infamous używkę tanio kupić można a Driveclub z PS+ pierwsze pobrać i zobaczyć czy warto w ogóle kupować pełną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2015 o 20:14, sylwasss napisał:

Czyli mówicie że najbardziej opłacalne jest teraz kupować Soniacza z 1TB dyskiem? Bo
widziałem też promocje że można kupić PS4 500 GB + dwie gry w tej samej cenie co golas
1TB. Dobrał bym sobie wtedy Driveclub + Infamous SS. Mała zagwozdka. Co wy byście wybrali?
A może lepiej kupić tą 1 TB-tową + kupić używane w/w gry?


Lepiej kupić IMO nowszy model 500GB niż stary z 1TB dyskiem, bo konsola jest cichsza i chłodniejsza.

Dyski w plejakach można wymienić na dowolne laptopowe, więc jak będziesz chciał to sobie dokupisz nawet i dwuterabajtowe SSD i wrzucisz do konsoli. Tak to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2015 o 20:33, Henrar napisał:

Lepiej kupić IMO nowszy model 500GB niż stary z 1TB dyskiem, bo konsola jest cichsza
i chłodniejsza.


A nie bardziej hałasująca? Gdzieś mi przed oczami przemknęło, że jakoś dziwnie wyszło, iż mimo, że teoretycznie powinno być chłodniej to ogólnie jest głośniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 09:48, maniekk napisał:

A nie bardziej hałasująca? Gdzieś mi przed oczami przemknęło, że jakoś dziwnie wyszło,
iż mimo, że teoretycznie powinno być chłodniej to ogólnie jest głośniej :D


To chyba taka dedukcja, że skoro pobiera mniej prądu (a taki ficzer zapowiedzieli), to mniej się grzeje, a jak mniej się grzeje, to mniej musi pracować chłodzenie, a to ono hałasuje najbardziej :P

A tak co do wypowiedzi wyżej, to dzięki za opinie, też tak myślę, że kota w worku (używki) nie ma co kupować, zwłaszcza, że dużej oszczędności nie ma. W przyszłym miesiącu zatem powinienem konsolkę mieć :)
Różnice w CUH1200 są dla mnie raczej kosmetyczne, dlatego nie chce mi się czekać. Jeśli pad trzyma 10h to spoko, bałem się że 2-3h czy coś :P Tak to można ładować po każdodniowym graniu i nie powinno być problemu.
I widzę, że raczej nie ma must have akcesoriów - tak tylko pytam, bo np kupując 3DSa to jest mus praktycznie kupowanie naklejek ochronnych na ekrany, pokrowca i ładowarki (która nie jest w zestawie). Byłem ciekaw czy z PS4 też nie ma tego typu haczyków :)
Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to dam znać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2015 o 17:43, Outlander-pro napisał:

To chyba taka dedukcja, że skoro pobiera mniej prądu (a taki ficzer zapowiedzieli), to
mniej się grzeje, a jak mniej się grzeje, to mniej musi pracować chłodzenie, a to ono
hałasuje najbardziej :P


Its not a bug its a feature :D

Dnia 05.08.2015 o 17:43, Outlander-pro napisał:

A tak co do wypowiedzi wyżej, to dzięki za opinie, też tak myślę, że kota w worku (używki)
nie ma co kupować, zwłaszcza, że dużej oszczędności nie ma. W przyszłym miesiącu zatem
powinienem konsolkę mieć :)
Różnice w CUH1200 są dla mnie raczej kosmetyczne, dlatego nie chce mi się czekać. Jeśli
pad trzyma 10h to spoko, bałem się że 2-3h czy coś :P Tak to można ładować po każdodniowym
graniu i nie powinno być problemu.
I widzę, że raczej nie ma must have akcesoriów - tak tylko pytam, bo np kupując 3DSa
to jest mus praktycznie kupowanie naklejek ochronnych na ekrany, pokrowca i ładowarki
(która nie jest w zestawie). Byłem ciekaw czy z PS4 też nie ma tego typu haczyków :)
Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to dam znać!


W pudle masz wszystko, nawet słuchawkę i kabel hdmi ;) Pad wytrzyma z 8 godzin, mniej jeśli masz podłączoną słuchawkę do pada, ale może źle to widzę, bo mam podłączone słuchawki Philipsa. Głupio tylko, że pad się nie usypia, kiedy korzystamy z np. tvn playera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od pewnego czasu konsola ogromnie się grzeje podczas grania . W menu cichutko . A dowolnie włączona gra wrzuca konsole na najwyższe obroty . To może być wada fabryczna ? Nie jestem oryginalny bo jakiś kolega sprzed kilku postów o to samo pytał ale konsola nowej generacji 3 miesiące po zakupie nie powinna tak chodzić .
Tym bardziej ze prawie płytek nie używam . Tylko głównie dystrybucja cyfrowa . Jak jeszcze płytka chwile pochodzi to czuję dyskomfort psychiczny ze coś jest nie tak . Wiadomo sprzęt elektroniczny grzać się musi . A tu zarówno pipidówka z PSN , Rocket Legaue czy Far Cry zawsze to samo .
Sony tez się nie zainteresuje tematem bo nie ma podstaw do działania .
Mam nadzieje ze konsola nie siadnie od tego przegrzania pewnego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawy temat, na który trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź w internecie. Jeżeli chłodzenie jest ciche w menu i np. kiedy zatrzymasz grę, ale głośne w trakcie rozgrywki, to w zasadzie działa jak należy, co powinno być powodem do zadowolenia. Z drugiej strony, ja to widzę tak - jeżeli jeden egzemplarz po roku czasu pracuje niemalże bezgłośnie (np. mój), a inny po 3 miesiącach odpala podczas gry suszarkę (np. twój), to wg mnie z tym drugim musi być coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może też należy wykluczyć jakieś bardziej prozaiczne powody, np. czy konsola ma miejsce wokół siebie by zaciągać powietrze, czy stoi gdzieś w szafce gdzie do niego nie ma dostępu, oraz jaka temperatura panuje w pokoju w którym się gra, bo jak są teraz upały, to też może być pod tym względem gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować