Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2015 o 23:55, Kamiloos napisał:

Ale obchodzi mnie tez mozliwosc zagrania w Quantom Break, Crackdown, Gearsy, Halo, Scalebound
czy Phantom Dust.

Nie powiesz chyba, że te wymienione tytuły przewyższają to co oferuje sony w swoich exclusivach?

Dnia 03.10.2015 o 23:55, Kamiloos napisał:


I co mi daje ten mocniejszy hardware? Skoro producenci i tak musza rownac w dol, zeby
gra chodzila jak najlepiej na obu konsolach. Owszem, czesciej bedzie 900p niz 1080p,

Sam sobie odpowiedziałeś - większa natywna rozdzielczość i stabilniejsza płynność animacji. http://m.uk.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

Dnia 03.10.2015 o 23:55, Kamiloos napisał:

> większa społeczność graczy
Mam sporo znajomych z XO, wiec Twoj argument jest inwalida :P

http://www.vgchartz.com/embeds/worldwide_totals.png
Liczba sprzedanych konsol na stan końca sierpnia tego roku. PS4 sprzedało się lepiej niż xbone i wii u razem wziete, co przekłada się chyba na liczebność społeczności?

Dnia 03.10.2015 o 23:55, Kamiloos napisał:

Mam PS4, zastanawiam sie nad zakupem XO. Postawa Sony mnie irytuje po prostu. Obowiazkowy
Pllus na PS4 mial poprawic stabilnosc i jakosc uslug PSN. A tymczasem ciagle PSN jesli
chodzi o predkosc dzialania to dno i metr mulu. Mam 128 Mb/s lacze i sciagam 3 gb demo
pol dnia. Na X360 tego nie uswiadczam, tam dane leca niemal z maksymalna predkoscia.

To że serwery sony leżą i kwiczą wiadomo od dawna, od zawsze Xbox live miał lepszą infrastrukturę i niestety nic nie wskazuje na to, żeby sony miało ten stan polepszyć.

Dnia 03.10.2015 o 23:55, Kamiloos napisał:

Jesli Sony nie wrzuca gier AAA do Plusa to niech chociaz daja te zas*ane remastery typu
Sleeping Dogs czy Tomb Raider. Knack, Killzone, Black Flag, Rivals, Rayman Legends, Thief,
gry z serii Lego czy nawet juz Infamous Second Son - te gry spokojnie moglyby juz trafic
do PS Plus.
Indyki mnie po prostu irytuja. Wiem, ze czesc z nich to megagrywalne produkcje, sam spedzilem
sporo czasu przy Rogue Legacy czy Steamworld Dig. Ale nie kupilem PS4 dla indykow.

Nie zrozum mnie źle - nie jestem jakimś fanboyem - po prostu wysmiewam fakt zmieniania konsoli z powodu indyków z ostatnich miesięcy w abonamencie kiedy od premiery tej generacji widać, która firma ma lepsze podejście dla graczy i co oferują. Słupki sprzedaży to zdają się potwierdzać.

Ps plus sprzedaje się na tyle dobrze, że sony nie musi wyjmowac heavy guns, zeby zachęcić odbiorców - czysty biznes i tyle, a biadolenie co chwila na forum o tym nic nie zmieni. Nie jest to złoty okres gier w abonamencie jak w zimie 2014, ale przypomnij sobie jak wyglądał ps plus i PS3 dwa lata temu po swojej premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy sie urodziles i gdzie, ale slupki sprzedazy wcale nie mowia o jakosci. To zasluga dobrego pijaru sprzed lat, gdzie byl bum na konsole. Sony stworzylo w swiadomosci gracza ze jest lepsza konsola. Przecietny Janusz wie "Sony to full hd a Xbox to kinect i "tv, tv, tv"(pamietne slowa z konfy zapowiadajacej xboxa)

I tak, tez uwazam ze te gry ktore wymienil poprzednik sa lepsze. Produkcje ktore wymieniles to albo japonszczyzna ktora w ogole mnie nie interesuje, jeden remaster w ktorego zagram bo oryginal ma juz swoje lata czy until dawn ktory jakis wybitny nie jest( gralem, gra na raz).

Powtorze sie, konsola to NIE TYLKO gry, a cala infrastruktura, polityka, podejscie do gracza. Twierdzisz ze ich podejscie jest lepsze od MSu? To podaj przyklad bo ja nie widze. Nie dosc ze rzucaja gowno w PS Plus to jeszcze z miesiaca na miesiac podniesli cene trzymiesiecznego abonamentu, jedynego ktory mi sie oplacal( nie, nie moge kupic na rok, nie pytaj czemu). Serwery leza i kwicza. Duze pingi, co chwile cos rozlacza, nie da sie normalnie pobierac NIC. Na horyzoncie niewiele System Sellerow-poza Uncharted nic gdzie MS ma crackdowna, halo 5, nowe gearsy i blyskotliwe Quantum Break. Otrzasnij sie, bo niedlugo w ogole zabiora ci gry z PS Plus a Ty dalej bedziesz sie spieral, ze nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Powtorze sie, konsola to NIE TYLKO gry, a cala infrastruktura, polityka, podejscie do
gracza.

>

I dlatego nadal nie zamierzam wchodzić w układy z Microsoftem, ich "podejście" to wyciąganie własnej platformy z dołka, który sami jej wykopali. Jeśli według ciebie proces ten wpływa pozytywnie na twoją osobistą percepcję to zmień platformę i sprawdź, czy w nowych butach będzie ci wygodniej. Mnie osobiście nie będzie, zwłaszcza że problemy które wymieniasz nie są problemami moimi ani całkiem sporej zapewne grupy użytkowników.

Jeśli potrafisz radzić sobie z takimi dylematami zrób co należy i nie zamieniajmy wątku w błękitną linię;


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykopali, prawda. Ale jak bylo w poprzedniej generacji? Na poczatku Zaporowa cena ps3, gorzej dzialajace gry, zbedne dwa porty hdmi, kompatybilnosc wsteczna ps2 przez co nowe gry nie dzialaly najlepiej. Wykopywali sie z dolku i korzystali gracze, gdzie MS mial graczy w dupie bo tarzali sie w kasie. Wtedy wsparlem SONY i nie zaluje. Teraz role sie odwrocily, sytuacja jest identyczna. MS sie wykopuje a SONY tarza w kasie. Po prostu niech mi nikt nie wciska bzdur jakie to Ps4 jest wspaniale.

Aktualnie z konsoli korzystam rzadko totez nie wiem czy bym mial czas na bawienie sie w wymiany. Ale kiedy juz raz na ruski rok odpale konsole, zaplace ten nieszczesny abonament to dostaje niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 14:54, Kirabaxior napisał:

Teraz role sie
odwrocily, sytuacja jest identyczna. MS sie wykopuje a SONY tarza w kasie.


To nie do końca jest tak, nawet mimo sukcesu ps4 Sony wciąż tkwi w niemałym dołku. Nie bez przyczyny zamyka kolejne działy żeby skupić się na playstation. Podobnie ma się sprawa z marketingiem first-party, który ostatnimi czasy ostro leci na łeb. To nie to samo co mieć zasoby i z nich nie korzystać;

Dnia 04.10.2015 o 14:54, Kirabaxior napisał:

niech mi nikt nie wciska bzdur jakie to Ps4 jest wspaniale.


Są ludzie, którzy po prostu widzą to inaczej. Grunt to poczynić konkretne kroki i wyzwolić się z niebytu ;) Zawsze lepiej wyjdziesz na tym, niż na utwardzaniu się w ułomnościach czegoś, co nie spełnia twoich standardów;

Dnia 04.10.2015 o 14:54, Kirabaxior napisał:

Aktualnie z konsoli korzystam rzadko totez nie wiem czy bym mial czas na bawienie sie
w wymiany. Ale kiedy juz raz na ruski rok odpale konsole, zaplace ten nieszczesny abonament
to dostaje niewiele.


Dlatego optymiści -wbrew temu co możesz o nich sądzić- miewają rację bytu :) W końcu ktoś musi żywić tę korporację żeby gracze okazjonalni z przyczyn własnych nie musieli narzekać na wsparcie i zawartość ;)
Mam nadzieję, że ostatecznie nie poczujemy się zawiedzeni;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - możesz odpowiadać na moje kluczowe odpowiedzi, a nie pisać posta pod siebie? Bo widzę, że nie pierwszy raz już to robisz, a dyskusja w ten sposób nie ma sensu.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Nie wiem kiedy sie urodziles i gdzie, ale slupki sprzedazy wcale nie mowia o jakosci.
To zasluga dobrego pijaru sprzed lat, gdzie byl bum na konsole. Sony stworzylo w swiadomosci
gracza ze jest lepsza konsola. Przecietny Janusz wie "Sony to full hd a Xbox to kinect
i "tv, tv, tv"(pamietne slowa z konfy zapowiadajacej xboxa)

Przeciętny Janusz wybierze konsolę z tv, kinectem i centrum domowej rozrywki, a nie konsolę stricte do grania. Sony swoją polityką stworzyło w świadomościach graczy, że tworzy sprzęt do grania i to był i jest fakt.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

I tak, tez uwazam ze te gry ktore wymienil poprzednik sa lepsze. Produkcje ktore wymieniles
to albo japonszczyzna ktora w ogole mnie nie interesuje, jeden remaster w ktorego zagram
bo oryginal ma juz swoje lata czy until dawn ktory jakis wybitny nie jest( gralem, gra
na raz).

Uncharted 4 i Horizon Zero Dawn to japońszczyzna i remastery? Mogę dalej wymieniać produkcje, ale nie wiem czy udajesz czy rzeczywiście pokazujesz swoją ignorancję. IMO na polu gier na wyłączność sony jest w stanie zaoferować więcej. Owszem, zagrałbym w Fable Legends, Gearsy i Quantum Break, ale... oprócz tych tytułów MS nie ma mnie czym zachęcić. W tych "japońszczyznach" można znaleźć z kolei totalne perełki, które napędzają sprzedaż konsoli - Bloodborne.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Powtorze sie, konsola to NIE TYLKO gry, a cala infrastruktura, polityka, podejscie do
gracza. Twierdzisz ze ich podejscie jest lepsze od MSu? To podaj przyklad bo ja nie widze.

Konsola to GŁÓWNIE gry. Podejście MSu do gracza jest lepsze? Gdzie ich eventy, gdzie ich turnieje, gdzie ich kanał yt z filmikami tworzonymi dla polskich graczy? Sony stara się pokazać, że zależy im na społeczności (vide ostatni update firmware ze społecznościami). Microsoft dwa lata temu graczy miał w d... pokazując swoją nową politykę do gier. Dopiero kiedy hehe dolary nie zgadzały się z oczekiwaniami pokazano jaki to MS jest przyjazny znosząc blokady używanych gier i konieczności pozostawania online. Dobre gry w Games With Gold to kontynuacja tej strategii. Śmiało zaufaj MSowi, ale żebyś przypadkiem się nie sparzył kiedy kasa zacznie się w końcu zgadzać. Pamiętam jakie cyrki były kiedy Polska przestała być dla microsoftu krajem trzeciego świata i ludzie zaczęli migrować konta brytyjskie na polskie na x360.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Nie dosc ze rzucaja gowno w PS Plus to jeszcze z miesiaca na miesiac podniesli cene trzymiesiecznego
abonamentu, jedynego ktory mi sie oplacal( nie, nie moge kupic na rok, nie pytaj czemu).

Czysty biznes - opłaca im się to podnoszą. Na szczęście mnie to nie dotknęło, bo nie korzystałem z 3 miesięcznego plusa, więc pozostaję neutralny w tej kwestii.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Serwery leza i kwicza. Duze pingi, co chwile cos rozlacza, nie da sie normalnie pobierac

Duże pingi i co chwile coś rozłącza? W takim razie coś chyba nie tak z twoją domową siecią. Owszem, infrastruktura sony tutaj leży w porównaniu do MS i wolne pobieranie potrafi wkurzać.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Otrzasnij sie, bo niedlugo w ogole zabiora ci gry z PS Plus
a Ty dalej bedziesz sie spieral, ze nic sie nie dzieje.

Gdzie napisałem, że nic się nie dzieje? Indyki z 3 ostatnich miesięcy to jest fakt i nie spieram się z tym. Wyśmiewam jedynie twoje wieczne fochy i grożeniem zmianą konsoli tylko z tego powodu.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Wykopali, prawda. Ale jak bylo w poprzedniej generacji? Na poczatku Zaporowa cena ps3, gorzej dzialajace
gry, zbedne dwa porty hdmi, kompatybilnosc wsteczna ps2 przez co nowe gry nie dzialaly najlepiej.

PS3 miało premierę rok później od x360, dodatkowo wyższa cena - to były główne czynniki, które zadecydowały o początkowych losach tej konsoli. Dwa porty hdmi raczej nie miały jakiegoś wpływu na to xD Kompatybilność wsteczna była tylko w pierwszym modelu 40GB, którą produkowali przez jakiś czas chwilę po premierze, więc jak miało to wpłynąć na gorzej działające (?) gry?

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Wykopywali sie z dolku i korzystali gracze, gdzie MS mial graczy w dupie bo tarzali sie w kasie. Wtedy
wsparlem SONY i nie zaluje. Teraz role sie odwrocily, sytuacja jest identyczna. MS sie wykopuje a SONY tarza
w kasie.

Sytuacja nie jest identyczna, sony dalej ma problemy finansowe i nie tarza się w kasie, a dalej zapowiada gry AAA na wyłączność.

Dnia 04.10.2015 o 11:00, Kirabaxior napisał:

Po prostu niech mi nikt nie wciska bzdur jakie to Ps4 jest wspaniale.

Przecież chłopie, nikt ci nie wciska, że PS4 jest najwspanialsze. Po prostu odpowiadam na bzdury, które piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 13:16, Piotrek_K napisał:

Mam dobry dzien, odpisze Ci sam - w niewielkim. U4 juz niedlugo wychodzi, a prace nad
TLoU 2 trwaja w najlepsze.


To prawda poza tym ze TLoU prace trwaja w najlepsze, bo tak naprawde nie trwaja wcale. Naughty dog przezucili cale sily na Uncharted 4, co do The Last of Us 2 to byl jedynie zarys i pomysl o czym mogla by byc druga czesc nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 21:04, Cykada85 napisał:

To prawda poza tym ze TLoU prace trwaja w najlepsze, bo tak naprawde nie trwaja wcale.
Naughty dog przezucili cale sily na Uncharted 4

Sorry, ale na kilka miesiecy przed premiera nie bedziesz pracowac nad fabula, dialogami, concept artamiczy ogolnymi zalozeniami poziomow. Naprawde bylbym zaskoczony, gdyby juz nad tym nie pracowano :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 14:54, Kirabaxior napisał:

Wykopali, prawda. Ale jak bylo w poprzedniej generacji? Na poczatku Zaporowa cena ps3,
gorzej dzialajace gry, zbedne dwa porty hdmi, kompatybilnosc wsteczna ps2 przez co nowe
gry nie dzialaly najlepiej.

Gdzie niby kompatybilność wsteczna w PS3 powodowała, że nowe gry działały gorzej i od kiedy PS3 miało dwa porty HDMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 20:35, woko27 napisał:

Mam prośbę - możesz odpowiadać na moje kluczowe odpowiedzi, a nie pisać posta pod
siebie?
Bo widzę, że nie pierwszy raz już to robisz, a dyskusja w ten sposób nie
ma sensu.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z pisaniem posta pod siebie. Napisales, to odpisalem, nie edytujac cytatow nawet dla jaj. Widze, ze odpisywanie Ci to troche jak pisanie do slupa. Wspomnialem o uncharted post wczesniej ze to jedyny system seller ale widocznie szybko o nim zapomniales. Z mojej strony koncze ta dyskusje bo mi sie zwyczajnie nie chce :)

@Henrar- pierwszapierwsza wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 12:17, Kirabaxior napisał:

@Henrar- pierwszapierwsza wersja.

Pierwsza, pierwsza wersja wydana w Japonii miała jedno złącze HDMi.
Dwa złącza HDMI (i trzy gniazda Ethernet) miał prototyp PS3 z 2005 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2015 o 10:11, Piotrek_K napisał:

Sorry, ale na kilka miesiecy przed premiera nie bedziesz pracowac nad fabula, dialogami,
concept artamiczy ogolnymi zalozeniami poziomow. Naprawde bylbym zaskoczony, gdyby juz
nad tym nie pracowano :).


Ja jestem przekonany ze jesli zobaczymy the last of us 2 to dopiero za 2-3 lata. Nie sadze zeby szly prace nad ta gra pelna para, a wiem z dobrego zrodla ze Naughty Dog skupia sie glownie na Uncharted 4. Poza tym czeka ich jeszcze beta multi po ktorej moze sie okazac ze sporo pracy przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ta cała awantura ...
Obie konsole tzw. nowej generacji nie mają, na razie, zbyt wiele do zaoferowania, jeśli idzie o ekskluziwy.

PS4:

Killzone Shadow Fall, Infamous Second Sun, DriveClub, The Order 1886, Bloodborne i Untill Dawn

Xone

Forza6, Halo5 i Rise of the Tomb Raider - mogłem coś przeoczyć.

Ja, obie konsole zakupiłem dla eksów właśnie i nie będę tu rozstrzygał, która jest lepsza, a która gorsza. Obie mają swoje wady i zalety i swoje eksy i każdy kupuje tą konsolę, która mu bardziej " pasi " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 18:42, lis_23 napisał:

PS4:
Killzone Shadow Fall, Infamous Second Sun,

Son, a nie Sun. To różnica ;)

Dnia 05.10.2015 o 18:42, lis_23 napisał:

DriveClub, The Order 1886, Bloodborne i
Untill Dawn

PS4 ma więcej do zaoferowania - Uncharted 4, Everybody''s Gone to Rapture, Gran Turismo 7, Infamous: First Light, Knack, The Last Guardian - nie licząc oczywiście remasterów.

A Rise of the Tomb Rider wyjdzie też na PC, więc nie jest to tytuł ekskluzywny na Xbox One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 18:50, Harrolfo napisał:

Son, a nie Sun. To różnica ;) Sorki za błąd ;)


Dnia 05.10.2015 o 18:50, Harrolfo napisał:

PS4 ma więcej do zaoferowania - Uncharted 4, Everybody''s Gone to Rapture, Gran Turismo
7, Infamous: First Light, Knack, The Last Guardian - nie licząc oczywiście remasterów.

Jeszcze nie ma a dopiero będzie mieć ;)

Dnia 05.10.2015 o 18:50, Harrolfo napisał:

A Rise of the Tomb Rider wyjdzie też na PC, więc nie jest to tytuł ekskluzywny na Xbox
One.


Wiem, ale na XO zagram wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 18:42, lis_23 napisał:

Obie konsole tzw. nowej generacji nie mają, na razie, zbyt wiele do zaoferowania, jeśli
idzie o ekskluziwy. (...) Bloodborne


No, Panie, teraz to Pan bluznisz ;) Jesli jest jeden powod by kupic PS4, jest nim wlasnie Bloodborne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 18:50, Harrolfo napisał:

PS4 ma więcej do zaoferowania /.../


Wszystko zależy od gracza, szczególnie wymieniając gry które jeszcze nie miały premiery.

< Halo 5: Guardians - praktycznie brak odpowiednika na konsoli Sony - szczególnie z takim nastawieniem na tryb multiplayer.
< Quantum Break - zobaczymy, co z tego wyjdzie, jednak to zdecydowanie jeden z tytułów w które naprawdę warto będzie zagrać.
< Scalebound - ciekawa propozycja, szczególnie dla fanów podobnych gier, ze szczyptą niezłych pomysłów,
< Sunset Overdrive,
< Gears of War 4 - pewnie multiplayer znowu pozamiata, wszystko co dostępne jest w konwencji TPP na konsolach,
< Crackdown 3 - nie moja bajka, ale fanów ma sporo,
< Forza Motorsport 6 - dla fanów pewnie nie ma alternatywy, bo o GT7 głucho i cicho.

+ trochę tytułów które nie ukażą się na konsoli konkurencji, które oczywiście można zignorować, gdyby nie to, że przecież większość użytkowników konsol brzydzi się grą na PC. Bądź brak im takiego który odpali gry w zadowalających detalach, o ile w ogóle.

Pamiętaj, że ludzie wybierają konsolę pod kątem gier, dla mnie lepsze będzie PS4, dla innych? Niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2015 o 19:03, Ring5 napisał:


No, Panie, teraz to Pan bluznisz ;) Jesli jest jeden powod by kupic PS4, jest nim wlasnie
Bloodborne.


Ja tylko wymieniłem gry, które są eksami na obie konsole ;)
Bloodborne nie jest czymś nadzwyczajnym, gdyż było już Demon Souls i Dark Souls. O wiele bardziej innowacyjnym tytułem jest The Order 1886 - gdyby tylko gameplay był bardziej otwarty ... ale świat, historia, klimat, postacie, itp. to świetny zalążek nowego uniwersum. No i tę grę ukończyłem, a Bloodborne jeszcze nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2015 o 19:07, Shinigami napisał:


Pamiętaj, że ludzie wybierają konsolę pod kątem gier, dla mnie lepsze będzie PS4, dla
innych? Niekoniecznie.


Albo konkretnych serii, np. Unchartet - każdy kto chce zobaczyć ciąg dalszy, zakupi PS4.
Z drugiej strony, ten kto chce poznać dalsze losy bohaterów Halo czy Gearsów, wybierze nowego X klocka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować