Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2016 o 22:16, DenebV201 napisał:

Można go używać, tylko nie działa w nim przycisk PS, panel dotykowy, przycisk share,
wibracja tez nie chodzi. Oprócz tego nie działa także z niektórymi grami na PS3. Możesz
sprawdzić na necie listę kompatybilnych gier, ale uważam ze lepiej juz kupić DS3 i mieć
pewność, ze zawsze będzie działał.


Skoro nie działa przycisk PS, to jak się go paruje z konsolą oraz włącza/wyłącza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2016 o 22:54, Azvar napisał:

Skoro nie działa przycisk PS, to jak się go paruje z konsolą oraz włącza/wyłącza??


Gdy konsola wyszukuje nowe urządzenie, przyciska sie przycisk PS i Share. Co do wychodzenia z gier, to sie nie da, trzeba albo wysunąć płytkę, albo jeżeli jest taka opcja, to wyjsć za pomocą menu. Dlatego jak mowię bardziej opłacalne jest kupienie DS3, niż bawienie sie z tym drugim. Inną opcją jest posiadanie obu i jak chce sie wyjsć z gry to używamy DS3, a do samego grania DS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem okazję przetestować granie w gry z PS4 na PS Vita używając gry zdalnej. I niestety określiłbym to jako DNO i wodorosty. Obraz jak za mgłą, na dodatek rozmazany. Gra się tak, jakby ilość fpsów odpowiadała 20-25, a nie 30. Sterowanie jest do przełknięcia tylko w grach pokroju Heavy Rain, albo Uncharted. Granie w Dying Light to katorga. Konieczność używania przycisków dotykowych z przodu i z tyłu ekranu jest nie do wytrzymania. Sony w akcje rozpaczy chciała promować Vitę jako super sprzęt do gry zdalnej, ale w rzeczywistości jest to jedna wielka kpina przez brak aż 4 fizycznych przycisków (już do cholery nie mogli stworzyć przenośnej konsoli ze wszystkimi przyciskami, jakie ma pad?). Naprawdę nie myślałem, że granie w ramach remote play może być aż tak niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2016 o 10:17, SplitGrave napisał:

Właśnie miałem okazję przetestować granie w gry z PS4 na PS Vita używając gry zdalnej.
I niestety określiłbym to jako DNO i wodorosty.

A w jakie gry grałeś? Bo fakt faktem nie we wszystkie gry się gra dobrze, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Dying Light, Battlefield 4, Metro Redux i Uncharted Collection. Jedynie w Uncharted dało się jakoś grać, ale grafika we wszystkich grach jakaś nieostra i dziwnie rozmazana. Jeszcze to używanie tylnego dotykowego ekranu okazało się 100 razy gorsze niż myślałem. Na serio już chyba lepiej sprawić sobie taki uchwyt na pada:

http://smartfony.play.pl/wp-content/uploads/2014/11/sony_xperia_z3.jpg

i grać za pomocą smartfona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2016 o 22:43, SplitGrave napisał:

W Dying Light, Battlefield 4, Metro Redux i Uncharted Collection. Jedynie w Uncharted
dało się jakoś grać, ale grafika we wszystkich grach jakaś nieostra i dziwnie rozmazana.
Jeszcze to używanie tylnego dotykowego ekranu okazało się 100 razy gorsze niż myślałem.
Na serio już chyba lepiej sprawić sobie taki uchwyt na pada:

http://smartfony.play.pl/wp-content/uploads/2014/11/sony_xperia_z3.jpg

i grać za pomocą smartfona...

Problem leży w tym że sony stworzyło apke jedynie pod produkty xperia. Jeśli chcesz pograć na smartfonie/tablecie innej firmy musisz polegać na nieautoryzowanej apce która łagodnie rzecz mówiąc nie jest wolna od wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie właśnie w serię " Uncharted " przed premierą czwórki i , niestety, nawet trójka nie wygląda jakoś obłędnie na PS4, mimo drobnego liftingu. Widać, że to gra z poprzedniej generacji przeniesiona na nową i leciutko podrasowana. Cóż, zobaczymy, jak to będzie z czwórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2016 o 01:39, lis_23 napisał:

Gram sobie właśnie w serię " Uncharted " przed premierą czwórki i , niestety, nawet trójka
nie wygląda jakoś obłędnie na PS4, mimo drobnego liftingu


Nie rozumiem, czego oczekiwałeś po remasterze? :) Tosz to dodane kilka filtrów i podniesiona rozdziałka, tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2016 o 13:19, Kirabaxior napisał:


Nie rozumiem, czego oczekiwałeś po remasterze? :) Tosz to dodane kilka filtrów i podniesiona
rozdziałka, tyle.


Chodzi mi o to, że wygląda to, moim zdaniem, gorzej niż na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2016 o 14:56, lis_23 napisał:

Chodzi mi o to, że wygląda to, moim zdaniem, gorzej niż na PS3.

Aż tak to chyba nie :) Może to kwestia zachwytu który miałeś ogrywając grę poraz pierwszy. Mnie martwi grafika U4 po becie multi, fakt że tam postawili na 60 FPSów ale ja w singlu grafika będzie taka sama, to załamię się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2016 o 01:47, Kirabaxior napisał:


> Chodzi mi o to, że wygląda to, moim zdaniem, gorzej niż na PS3.
Aż tak to chyba nie :) Może to kwestia zachwytu który miałeś ogrywając grę poraz pierwszy.
Mnie martwi grafika U4 po becie multi, fakt że tam postawili na 60 FPSów ale ja w singlu
grafika będzie taka sama, to załamię się.


Obniżyli detale w multi by uzyskać 60 fpsow, natomiast singiel ma działać w 30 klatkach i mieć lepszą grafikę. Tylko trochę szkoda, ze ma ona dla ciebie aż tak duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 10.04.2016 o 10:52, DenebV201 napisał:

Tylko trochę szkoda, ze ma ona dla ciebie aż tak duże znaczenie.

Ma, i mi nie szkoda. Bo póki co dla mnie obecna generacja to porażka. Gry są grywalnościowo identyczne jak z zeszłej generacji, a grafika to takie uzupełnienie końcówki poprzedniej generacji. I nawet mi nie mów, że trzeba poczekać, bo 2.5 roku od premiery X360 wychodziły wybitnie piękne, jak na tamte czasy, gry.

Szczególnie, że seria Uncharted urywała jaja graficznie przy każdej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2016 o 18:36, Kirabaxior napisał:

Ma, i mi nie szkoda. Bo póki co dla mnie obecna generacja to porażka. Gry są grywalnościowo
identyczne jak z zeszłej generacji, a grafika to takie uzupełnienie końcówki poprzedniej
generacji. I nawet mi nie mów, że trzeba poczekać, bo 2.5 roku od premiery X360 wychodziły
wybitnie piękne, jak na tamte czasy, gry.

Szczególnie, że seria Uncharted urywała jaja graficznie przy każdej części.


Przecież na trailerach Uncharted 4 wygląda świetnie, więc nie wiem jakiej jakości oczekujesz. Poza tym w tym roku wychodzą takie tytuły jak Final Fantasy XV, Horizon Zero Dawn, The Last Guardian czy Nier Automata, które na pewno będą świetnie wyglądać. Dodatkowo Ratchet i Clank, który ma mieć premierę w przyszłym tygodniu także wygląda bardzo bajkowo. Gry wyglądające świetnie powoli wychodzą, w zeszłym roku hmm myślę, że Wiedźmina można dodać do tytułów świetnie wyglądających, dodatkowo Bloodborne za projekt poziomów i ogólnie klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2016 o 22:19, DenebV201 napisał:

> Ma, i mi nie szkoda. Bo póki co dla mnie obecna generacja to porażka. Gry są grywalnościowo

> identyczne jak z zeszłej generacji, a grafika to takie uzupełnienie końcówki poprzedniej

> generacji. I nawet mi nie mów, że trzeba poczekać, bo 2.5 roku od premiery X360
wychodziły

Dnia 13.04.2016 o 22:19, DenebV201 napisał:

Przecież na trailerach Uncharted 4 wygląda świetnie, więc nie wiem jakiej jakości oczekujesz.

Na trailerach. Nie chce gadać ile razy trailery wyprzedzały faktyczną grę. Beta multi Uncharted 4 znacznie odbiegała od tego, co zapowiadane jest w singlu. Tak jakby grafika była oparta na innym silniku... co jest dziwne.

Dnia 13.04.2016 o 22:19, DenebV201 napisał:

Poza tym w tym roku wychodzą takie tytuły jak Final Fantasy XV, Horizon Zero Dawn, The
Last Guardian czy Nier Automata, które na pewno będą świetnie wyglądać.

Poza jedną grą reszta to japońszczyzny, które totalnie do mnie nie trafiają. Możliwe, że będą dobrze wyglądać, nie wątpię, tylko że najprawdopodobniej w nie i tak nie zagram.
>Dodatkowo Ratchet

Dnia 13.04.2016 o 22:19, DenebV201 napisał:

i Clank, który ma mieć premierę w przyszłym tygodniu także wygląda bardzo bajkowo.

To prawda, gra wygląda rewelacyjnie.

Wymieniłeś kilka tytułów które i ja uznaję za ładne. Co z blockbusterami? Typowymi tytułami AAA które rozwalą mi mózg jak Crysis czy Call of Duty 2, albo Just Cause, które wyszły zaraz po premierze Xboxa 360? Te tytuły wyglądały wspaniale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2016 o 20:54, Kirabaxior napisał:

Na trailerach. Nie chce gadać ile razy trailery wyprzedzały faktyczną grę. Beta multi
Uncharted 4 znacznie odbiegała od tego, co zapowiadane jest w singlu. Tak jakby grafika
była oparta na innym silniku... co jest dziwne.


Mnie osobiście bardziej podobało mi się to, że beta była bardzo interesująca/wciągająca/dająca sporo frajdy niż to jak wyglądała. To daje mi pewność, że warto będzie zakupić PS Plusa i pograć w multi po przejściu głównego wątki i co najważniejsze będę w niego grał na pewno dużo razy.

Dnia 16.04.2016 o 20:54, Kirabaxior napisał:

Poza jedną grą reszta to japońszczyzny, które totalnie do mnie nie trafiają. Możliwe,
że będą dobrze wyglądać, nie wątpię, tylko że najprawdopodobniej w nie i tak nie zagram.


Wymieniłem tytuły, którymi głównie się interesuję. Na inne nie bardzo mam się jak wypowiadać bo za mało o nic wiem. Mogę dodać jeszcze Gears Of War 4, Mass Effect Andromeda (o którym kompletnie nic nie wiadomo), Watch Dogs 2, nowy Assassin''s Creed, Scalebound, Deux Ex, Mirror''s Edge, ReCore.

Dnia 16.04.2016 o 20:54, Kirabaxior napisał:

Wymieniłeś kilka tytułów które i ja uznaję za ładne. Co z blockbusterami? Typowymi tytułami
AAA które rozwalą mi mózg jak Crysis czy Call of Duty 2, albo Just Cause, które wyszły
zaraz po premierze Xboxa 360? Te tytuły wyglądały wspaniale.


Problem polega na tym, że wtedy to co konsola posiadała w środku odbiegało od tego co znajdowało się w komputerach. Dlatego też konsole tak sporo kosztowały. Jeżeli porównasz gry które były na premierę konsol z tym co wychodziło na końcu generacji to zauważysz, że one nie wyglądały aż tak rewelacyjnie. Na przykład pomiędzy pierwszym Uncharted, a trzecim. Jednak od tego czasu już minęło sporo czasu i wszystko poszło bardzo szybko do przodu. Sam się zastanawiam dlaczego nie zrobili tego też w tej generacji, czyli wsadzili jakieś monstrum do środka, które generuje niesamowitą grafikę. Prawdopodobnie było kilka powodów, po pierwsze konsola kosztowałaby dużo więcej -> mniej ludzi by ją kupiło == mniejsze zyski. Oprócz tego deweloperzy mieliby dużo więcej pracy by stworzyć dobrze wyglądający tytuł. Jak to było w zeszłej generacji gdzie gry na X360 wyglądały i działały lepiej na niej niż na PS3. Nie mówię tutaj o deweloperach first-party bo oni posiadali dużo lepsze wsparcie i ich gry działały znaczenie lepiej.

Ogólnie wydaje mi się, że niektórzy są niezadowoleni z obecnych tytułów bo przede wszystkim deweloperzy pokazują gry dużo lepiej prezentujące się na trailerach (tak jak mówisz), potem to co dostajesz wygląda trochę inaczej jak w przypadku The Division, Watch Dogs, Wiedźmina. Dodatkowo gdy konsole były po raz pierwszy zaprezentowane to zapewniano o tym, że będą gry będą działały w 1080p i 60 klatach, a sami dobrze wiemy jak to jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2016 o 21:58, DenebV201 napisał:

Mnie osobiście bardziej podobało mi się to, że beta była bardzo interesująca/wciągająca/dająca
sporo frajdy niż to jak wyglądała. To daje mi pewność, że warto będzie zakupić PS Plusa
i pograć w multi po przejściu głównego wątki i co najważniejsze będę w niego grał na
pewno dużo razy.

Była okej, ale czy była czymś czego nie widziałeś już na wcześniejszej generacji? Nope, dlatego mówię o tym, że next-geny nie są czymś... nextgenowym i wspaniałym, to po prostu to samo co wcześniej w nieco lepszej oprawie. Brakuje póki co rewolucyjnych systemów jak system osłon z Gearsów(był wcześniej, wiem), system zdrowia z Call of Duty 2 czy system cofania czasu w samochodówkach.

Dnia 16.04.2016 o 21:58, DenebV201 napisał:

Wymieniłem tytuły, którymi głównie się interesuję. Na inne nie bardzo mam się jak wypowiadać
bo za mało o nic wiem. Mogę dodać jeszcze Gears Of War 4, Mass Effect Andromeda (o którym
kompletnie nic nie wiadomo), Watch Dogs 2, nowy Assassin''s Creed, Scalebound, Deux Ex,
Mirror''s Edge, ReCore.

Pierwsze cztery tytuły - o nich też nic nie wiadomo. No, o Gearsach, ale póki co trailery są na maksa podrasowane. Scalebound czy taki piękny... chyba nie, Deus Ex wygląda już na ten moment IMO staro, Mirrors Edge ma tylko ładną stylistykę, graficznie to taki podrasowany nowy NFS(który jest ładny, okej). O ReCore się przekonamy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się... coś sie popsuło i musialem to podzielić na dwa posty.

Dnia 16.04.2016 o 21:58, DenebV201 napisał:

Prawdopodobnie było kilka
powodów, po pierwsze konsola kosztowałaby dużo więcej -> mniej ludzi by ją kupiło
== mniejsze zyski.

No i dochodzimy do tego, co chciałem powiedzieć. Korporacje rządzą nami i naszymi pieniędzmi, uświadomiliśmy ich w przekonaniu, że jak wydadzą za 2-3 lata PS5 gdy będzie już na to popyt, dorzucą trochę ramu, jakąś tam nową graficzkę żeby progres był widoczny, ale bez rewelacji żeby nie było dużych kosztów i żeby jak najwięcej osób mogło to kupić - bang, 30 milionow konsol, a grafika dalej stoi, a gameplay dalej jak rodem zza czasów 360tki.

Dnia 16.04.2016 o 21:58, DenebV201 napisał:

Jak to było w zeszłej generacji gdzie gry na X360 wyglądały i działały
lepiej na niej niż na PS3. Nie mówię tutaj o deweloperach first-party bo oni posiadali
dużo lepsze wsparcie i ich gry działały znaczenie lepiej.

Na samym początku tak, potem się to wyrównało. To trochę z tego powodu że PS3 chciało mieć kozackie bebechy ale zwaliło sprawę samej struktury. Dzisiejsze konsole to takie troche pecety obudowane w ładne pudełko.

Dnia 16.04.2016 o 21:58, DenebV201 napisał:

Ogólnie wydaje mi się, że niektórzy są niezadowoleni z obecnych tytułów bo przede wszystkim
deweloperzy pokazują gry dużo lepiej prezentujące się na trailerach (tak jak mówisz),

Prawda prawda, acz polecam zainteresować się tematem każdemu kto tak gada, bo to jest w większości kwestia optymalizacji. Pierwsze gameplaye Wiedźmina były kręcone na grze która zajmowała około... 1 terabajta danych. Optymalizacja kodu wyglądała tak, że zastępywali powiedzmy 10 stron kodu kilkoma linijkami, na czym zyskiwała konwersja ale ucierpiał rendering i tak dalej.

Mam tylko jedną wątpliwośc, bo skoro te gry tak wyglądają na targach E3, i jakaś maszyna je uciągnęła to znaczy że się da, tyle że się im się to chyba nie opłaca by taką grafikę nam teraz dostarczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie właśnie w " Uncharted 4 " ( podobnie jak w przypadku trójki, sprzedają wcześniej kopie z Czech ) i nie powiedziałbym, że to jest jakiś graficzny killer - ok, jest ładnie, ale to taka wypadówka nowego " Tomb Raidera " ( który zrobił na mnie jakieś większe wrażenie 0 i " Wiedźmina 3 ", zmiksowane z poprzednimi częściami Uncharted. Może oświetlenie jest lepsze i liście ruszają się na wietrze, ale ogólnie nie ma aż takiego przeskoku graficznego, jak z jedynki do dwójki, itp. Nie wiem, może miałem zbyt wygórowane oczekiwania, a może po prostu PS4 na prawdę niedomaga? Obawiam się, że " Horizon ero Dawn " zostanie celowo opóźniony i wydany dopiero na PS4 NEO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas edycji się skończył ... Muszę dodać, że ukształtowanie terenu w tej grze jest strasznie wymuszone pod gameplay: wzgórki, pagórki, urwiska, niby naturalne osłony dla strzelca ... nie wiem, ale w TR jest to bardziej naturalne, niż tu ... może Uncharted ma lepsze, ostrzejsze tekstury, ale w TR nie ma się wrażenia, że cała okolica jest zrobiona tylko pod gameplay i że wygląda to nienaturalnie, oraz ogólny projekt lokacji / grobowców, robi jakieś większe wrażenie. Cóż, może dalej jest lepiej, ale na razie czuje pewien niedosyt, jak na cztery i pół roku czekania - zwłaszcza, że nowy TR powstał w dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2016 o 01:25, Kirabaxior napisał:

Mam tylko jedną wątpliwośc, bo skoro te gry tak wyglądają na targach E3, i jakaś maszyna
je uciągnęła to znaczy że się da, tyle że się im się to chyba nie opłaca by taką grafikę
nam teraz dostarczyć...


Pytanie tylko jakiej klasy była to maszyna? Nie każdy ma środki, żeby wydać 10k złotych na komputer, a chodzi o to żeby sprzedać jak najwięcej, czyż nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować