Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Powoli przymierzam się do zakupu PS4, ale w obecnym świecie konsol stacjonarnych jestem zorientowany tak sobie, mam więc kilka pytań do osób bardziej ogarniających temat (czasem może wyjątkowo banalnych). ;p

1. Posiadam monitor 16:10, będzie on dobrze współpracował z konsolą czy powinienem spodziewać się gorszej jakości obrazu? Jeśli to drugie, jaki ekran byście zalecili?
2. Czy granie w singla i zaopatrywanie się w dlc wymaga posiadania jakichkolwiek innych kont niż głównego PS? Jakieś konsolowe odpowiedniki Originów, Uplayów? Tesli tak, to jak często się to zdarza?
3. Czy kupując gry w Polsce zawsze dostanę angielskie głosy i napisy, czy powinienem się zwrócić w kierunku zagranicznych sklepów? Jak to wgląda w przypadku dystrybucji cyfrowej? I czy można liczyć na japoński dubbing w grach z KKW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 12:48, Kadaj napisał:

1. Posiadam monitor 16:10, będzie on dobrze współpracował z konsolą czy powinienem spodziewać
się gorszej jakości obrazu? Jeśli to drugie, jaki ekran byście zalecili?

W swoim domu mam telewizor 16:10 i nie ma żadnych problemów z obrazem. W moim mieszkaniu jest monitor 16:9 i również wszystko widać pięknie. Obraz nie jest w żadnym wypadku gorszy.

Dnia 26.12.2014 o 12:48, Kadaj napisał:

2. Czy granie w singla i zaopatrywanie się w dlc wymaga posiadania jakichkolwiek innych
kont niż głównego PS? Jakieś konsolowe odpowiedniki Originów, Uplayów? Tesli tak, to
jak często się to zdarza?

Nope. Ja mam w sumie dwa konta, jedno tutaj, na EU region, a drugie na amerykański - dwa różne sklepy. To ostatnie służy tylko do zakupów z PS Store US, a po ściągnięciu gry gram na swoim głównym koncie. Możesz wszystko robić z jednego konta ;] W sumie przy AC IV Black Flag chciał bym się logował do jakiegoś badziewia od Ubisoftu, ale sobie to zignorowałem i nadal cieszyłem się grą.

Dnia 26.12.2014 o 12:48, Kadaj napisał:

3. Czy kupując gry w Polsce zawsze dostanę angielskie głosy i napisy, czy powinienem
się zwrócić w kierunku zagranicznych sklepów? Jak to wgląda w przypadku dystrybucji cyfrowej?
I czy można liczyć na japoński dubbing w grach z KKW?

Wszystko zależy od gry. Co do jrpgów to różnie z tym bywa, takie Tales of... zawsze jest w wersji angielskiej (udźwiękowienie), natomiast inne gry albo mają opcję wyboru pomiędzy japońskim a angielskim, albo są dostępne tylko w japońskiej ścieżce dźwiękowej. W sumie prawie żadnych jrpgów jeszcze nie ma na tej konsoli dostępnej dla nas, ale w 2015 powychodzi trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ^^

Tylko jedna drobnostka - w pierwszej części 3 pytania chodziło też o to, czy przypadkiem nie trafię w lokalnej dystrybucji na jakiś badziew tylko po polsku, czy zawsze mam zagwarantowane angielskie głosy (lub inne oryginalne)/napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa wam już PSN? Bo od wczoraj nie mogę nic zrobić. Mało tego: grając w GTA V włączyłem sobie internet, chcąc zsynchronizować trofea, które właśnie wbiłem i po kilkunastu sekundach rozpoczęło mi się "wczytywanie głównego wątku", mimo że właśnie grałem. Potem patrzę, a tutaj zaczyna się nowa gra. Już myślałem, że na dobre zepsuło mi sejva, ale na szczęście po wyłączeniu i włączeniu PS4 jest ok poza jedną rzeczą. Teraz przy wyłączaniu konsoli pika ona 3 razy. Dzieje się to od momentu braku połączenia z PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 10:43, SplitGrave napisał:

A używałeś trybu uśpienia konsoli? Bo powiem szczerze, że chyba od tego zależy większość
zepsutych konsol. Ja mam swoje PS4 od sierpnia i pierwsze co zrobiłem to całkowicie dezaktywowałem
tryb uśpienia. Pada ładuję zwykłą ładowarką od Nokii. Mój kolega, który kupił PS4 dokładnie
w tym samym sklepie (agito), używał trybu uśpienia i w październiku konsola powędrowała
na gwarancję (powód: samowysuwające się płyty podczas grania).


Tak mialem dokladnie to samo. Ale rozwiazanie nie powinno wychodzic od nas ( nie uzywac trybu uspienia) a od sony, dla mnie moze sie psuc konsola mi jej wymiana na nowa zajmie godzinke, wiec moga ja wymieniac do usranej smierci. Tylko tym razem sam usune konto. Wczesniej mnie prosili zeby tego nie robic bo mysleli ze to winna konta, mimo ze bylo to pozbawione logiki. No coz...Sony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 13:06, Kadaj napisał:

Tylko jedna drobnostka - w pierwszej części 3 pytania chodziło też o to, czy przypadkiem
nie trafię w lokalnej dystrybucji na jakiś badziew tylko po polsku, czy zawsze mam zagwarantowane
angielskie głosy (lub inne oryginalne)/napisy.


Znowu zależy od gry ;] Pamiętam, że w Beyond Two Souls miałem możliwość dubbingu lub oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 13:48, SiDi napisał:

> Tylko jedna drobnostka - w pierwszej części 3 pytania chodziło też o to, czy przypadkiem

> nie trafię w lokalnej dystrybucji na jakiś badziew tylko po polsku, czy zawsze mam
zagwarantowane
> angielskie głosy (lub inne oryginalne)/napisy.

Znowu zależy od gry ;] Pamiętam, że w Beyond Two Souls miałem możliwość dubbingu lub
oryginalnej ścieżki dźwiękowej.


Przykładami gier, które nie mają takiej możliwości to Killzone czy BF4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 15:19, Henrar napisał:

Na pewno nie da się tam nic zmienić?
Próbowałeś ze zmianą języka konsoli na angielski?


Nie ma możliwości zmiany.Jeżeli grę kupiłeś z polską lokalizacją i nie ma opcji zmiany języka na inny, to nawet zmiana języka konsoli nie pomoże.Ogólnie to nie wiem dlaczego miałaby :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 16:27, PrinceLaCroix napisał:

I jak, działają dziś gry sieciowe?


Mogą działać jeśli nie wylogowano cię podczas awarii.

Jednak jeśli wylogowałeś się jak ja to o graniu w gry online możesz na ten czas pomarzyć :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 16:14, Hepe napisał:

Ogólnie to nie wiem dlaczego miałaby :D.

W pary grach na PS3 (LittleBigPlanet, Resistance 3, itp) wybór wersji językowej polegał na odczytaniu języka systemu i ustawieniu w grze tego samego, co w systemie. Stąd też były problemy np. z Diablo 3 czy Assassin''s Creedami, bo gdy miało się system po angielsku, to gra ustawiała w grze język rosyjski, bo angielskiego nie było (ach, ci nasi wydawcy).

Dzięki za ostrzeżenie w każdym razie. Kastratów kupować nie będę i szykują się importy z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 17:16, PrinceLaCroix napisał:

Nie wylogowałem się i mimo tego nie mogę grać :D. 4theplayers!


Druga fala ataku, planują też coś na jutro. Ładne jaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak dziwi, że Sony oraz Microsoft są podatni na tego typu ataki DDoS. Przecież każda szanująca się korporacja ma jakiś system obronny przed takim atakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 17:49, SiDi napisał:

Mnie tak dziwi, że Sony oraz Microsoft są podatni na tego typu ataki DDoS.

Mnie tam dziwi, ze ktos uwaza, ze jest skuteczna sposob na DDos :). Bo tak naprawde kazdy serwer da sie tak zalatwic - a latwiej zwiekszyc liczbe atakujacych niz liczbe serwerow (nie mowiac juz o kosztach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 18:25, Piotrek_K napisał:

Mnie tam dziwi, ze ktos uwaza, ze jest skuteczna sposob na DDos :). Bo tak naprawde kazdy
serwer da sie tak zalatwic - a latwiej zwiekszyc liczbe atakujacych niz liczbe serwerow
(nie mowiac juz o kosztach).


No to wyprowadzam ze zdziwienia. Chociażby urządzenia Checkpointa lub Paloalto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 17:43, Shinigami napisał:


Druga fala ataku, planują też coś na jutro. Ładne jaja :D


Serio?Nie powiem ile czasu dzisiaj spędziłem na próbach zalogowania do psn bezpośrednio z konsoli. :>.

No to ładne wolne się szykuje :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować