Zaloguj się, aby obserwować  
ciusiek_i_luka

Filatelistyka i numizmatyka [m]

357 postów w tym temacie

Witam!

Zapraszam do mojego tematu głównie filatelistów ale i nie tylko! Od razu przypominam, że to temat dla filatelistyków a nie dla FIFAstyków czy coś w tym stylu. No więc może powymieniamy się znaczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh moje dawne hobby. Zbieranie znaczków było moją manią. Wszędzie gdzie byłem rozglądałem się za sklepami ze znaczkami. Ehh stare dobre czasy. :-)
Ale moge się pochwalić nadal niezłą kolekcją znaczków z całego swiata. Perełki w moich zbiorach to znaczki z Generalnej Guberni i z dwudziestolecia miedzywojennego. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie, ale kiedyś odnalazłem stary album ze znaczkami mojego dziadka, ma sporą kolekcję. Będzie parę tych albumów całych w tych znaczkach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. album dziadka? Radziłbym się dokładnie przyjrzeć co tam jest w nim. Kto wie jakie perełki moze skrywać. Filatelistyka i numizmatyka to takie dziedziny, w których z pozoru bezwartościowy przedmiot może kryć wielką wartość. Nie tylko historyczną czy sentymentalną. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram pudełka od zapałek (nie wiem właściewie czemu :]) i mogę się pochwalić kolekcją ok 400-500.
Jednak z czasem doceniam posiadanie nawet małych rzeczy jak znaczki czy monety, które jednak cieszą oczy i serce swoim wiekiem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 22:42, HumanGhost napisał:

Hmm.. album dziadka? Radziłbym się dokładnie przyjrzeć co tam jest w nim. Kto wie jakie perełki
moze skrywać. Filatelistyka i numizmatyka to takie dziedziny, w których z pozoru bezwartościowy
przedmiot może kryć wielką wartość. Nie tylko historyczną czy sentymentalną. :-)


Heh, wiem, wiem. I żebyś wiedział, że pewnie znalało by się coś, ale dziadek nie chciałby ich sprzedać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 22:50, Vaxinar napisał:

I żebyś wiedział, że pewnie znalało by się coś, ale dziadek nie chciałby ich sprzedać. :)


Bo takich rzeczy się nie sprzedaje od tak sobie. To idealna inwestycja na przyszłość, coś jak obrazy czy nieruchomości. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 22:50, Backside napisał:

Ja zbieram pudełka od zapałek (nie wiem właściewie czemu :]) i mogę się pochwalić kolekcją
ok 400-500.

Jak się to moje hobby nazywa, to nawet nie wiem, Daaawno temy postanowiłem zbierać coś, czego nikt nie zbierał, a przynajmniej nie słyszałem o tym, żeby zbierał. I zbieram nalepki z butelek, w których opróżnianiu miałem udział. ;)
A kolekcję mam sporą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 22:55, KrzysztofMarek napisał:

Jak się to moje hobby nazywa, to nawet nie wiem, Daaawno temy postanowiłem zbierać coś, czego
nikt nie zbierał, a przynajmniej nie słyszałem o tym, żeby zbierał. I zbieram nalepki z butelek,
w których opróżnianiu miałem udział. ;)
A kolekcję mam sporą ;D


Czy to rzeczywiście takie rzadkie hobby :). Wg mnie jest całkiem popularne, niestety w przedziale wiekowym ok 15-25, wśród osób, które w tanich winach się lubują i chwalą się tym :].

A moje hobby nazywa się "zbieranie zapałel" :].


BTW - myślałeś o wystawie tychże nalepek :>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 22:56, HumanGhost napisał:

> /.../> Wiemy, wiemy. Widać w wątku o piwie kto sie zna na złocistym trunku. :-D

Niestety, nie pochwalę się ile mam nalepek, bo sam nie wiem, no i nie mogę siać zgorszenia na forum ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 10:33, ciusiek i luka napisał:

Według mnie filatelistyka jest mało ciekawa; wole numizmatykę ( można sobie troche zarobić) ;)


Nie widze różnicy w kwestii zarabiania. Byłem filatelistą, jestem numizmatykiem. Mam w obu kolekcjach znaczki/monety na których moje dzieci będą mogły dużo zarobić. Jak pisałem to jest inwestycja w przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 16:17, ciusiek i luka napisał:

CZY WIECIE żE NAJDROżSZY ZNACZEK KOSZTUJE 5000 Zł?? jest w formacie 2,5 cm na 3,75 cm, platynowy...


Hehe może i jest taki, ale nie jest to najroższy znaczek. Cene 5 tyś złotych można dostać za wiele, bardzo wiele znaczków i nie jest ona tak wygórowana. Znam wiele znaczków, których cena zbiła by z nóg nie jednego konesera malarstwa a co dopiero te liche 5 tysięcy. ;-)
Oczywiście nie musze nadmieniać (choć to robię), że najlepsze ceny można dotać za znaczki z błedami w nadruku. Takie znaczki osiagaja ogromne ceny na rynku. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 13:36, ciusiek i luka napisał:

Proszę moderatorów o zamknięcie tematu!


A po co? Przecież to jedyny taki temat na forum a jak dotąd nikt tu nie off-topował.

Swoją drogą musze kiedyś sprawdzić wartość moich zbiorów, bo jestem ciekaw ile można by za nie wziąć. Nie żebym chciał sprzedać. Tak po prostu wolę wiedzieć co mam w domu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 14:44, HumanGhost napisał:

> /.../
Swoją drogą musze kiedyś sprawdzić wartość moich zbiorów,/.../

Wiesz co? Podaj adres maila albo Skype, jak masz. Tam wymienimy poglądy, mam trochę masówki francuskiej, nic wartościowego, ale jak zbierasz, to zawsze Ci się przyda. Ja za parę dni zejdę do piwnicy, może znajdę, to Ci wtedy prześlę...
Chyba nawet kiedyś miałem Twój adres, ale miałem też ze dwa formaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 16:21, KrzysztofMarek napisał:

Chyba nawet kiedyś miałem Twój adres, ale miałem też ze dwa formaty...


Miałeś, miałeś. Wyjaśniałes mi co znaczy przejęzyczenie. ;-)
Wyśle maila, jeśli nie zmieniłes adresu to będziesz miał mój adres. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować