Zaloguj się, aby obserwować  
ciusiek_i_luka

Filatelistyka i numizmatyka [m]

357 postów w tym temacie

O tym nie spłyszałem. A moze chodzi o monety z diamentem? Bo diamentowa moneta byłaby bardzo trudna w wykonaniu i wyrzeźbieniu motywu. Poza tym kosztowałaby znacznie więcej niż 150 tysięcy. Jeszcze zależy jakiej wielkości.
Ale osobiście słyszałem tylko o monetach z diamentem, np. Dancing Queen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 22:21, HumanGhost napisał:

O tym nie spłyszałem. A moze chodzi o monety z diamentem? Bo diamentowa moneta byłaby
bardzo trudna w wykonaniu i wyrzeźbieniu motywu. Poza tym kosztowałaby znacznie więcej niż
150 tysięcy. Jeszcze zależy jakiej wielkości.
Ale osobiście słyszałem tylko o monetach z diamentem, np. Dancing Queen.



Moneta była diamentowa, litery lekko platynowane średnica 7,5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 21:32, ciusiek i luka napisał:

Czy macie w swoich zbiorach monety starsze niż sprzed 1500 r.??


Niestety nie, najstarsza moneta jaką posiadam to 3 grosze z 1812 roku...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 15:56, Wodzasty napisał:

> Czy macie w swoich zbiorach monety starsze niż sprzed 1500 r.??

Niestety nie, najstarsza moneta jaką posiadam to 3 grosze z 1812 roku...:(


A ten musiał wtrącić swoje 3 grosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 15:54, ciusiek i luka napisał:

dlaczego nikt nie gada?? :-(


Widać nikt nie ma nic ciekawego do powiedzenia.
Sam byś coś powiedział ciekawego a nie ciągle zadajesz pytania. Masz moze jakąś fotkę tej diamentowej monety ze Stanów? Z chęcią bym obejrzał.
Odnośnie twojego pytania poprzedniego to nie. Nie mam tak starej monety. Najstarsza to z 1775 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 15:57, HumanGhost napisał:

> dlaczego nikt nie gada?? :-(

Widać nikt nie ma nic ciekawego do powiedzenia.
Sam byś coś powiedział ciekawego a nie ciągle zadajesz pytania. Masz moze jakąś fotkę tej diamentowej
monety ze Stanów? Z chęcią bym obejrzał.
Odnośnie twojego pytania poprzedniego to nie. Nie mam tak starej monety. Najstarsza to z 1775
roku.


Fotki nie mam :-(. Widziałem tą monetę w jakimś starym wydaniu Focusa, ale ta gazeta jest teraz pewnie kupką popiału, więc nie mogę ci jej zeskanować. I''m sorry :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kiedy wyjdzie nowy katalog Krause Mischler na 2007 rok? Słyszałem, że ma wyjść w wakacje, ale nie jestem pewny czy to prawda. Może wtedy spadnie trochę cena katalogu starszego. Na razie cena mnie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 20:08, HumanGhost napisał:

Wie ktoś może kiedy wyjdzie nowy katalog Krause Mischler na 2007 rok? Słyszałem, że ma wyjść
w wakacje, ale nie jestem pewny czy to prawda. Może wtedy spadnie trochę cena katalogu starszego.
Na razie cena mnie odstrasza.


Wyjść to wyjdzie na pewno w siepniu, ale czy stary stanieje to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś jakiś ciekawy katalog internetowy monet świata? Bo jak na razie ja znajduję same badziewne strony hobbystyczne z nieprzydatnymi informacjami. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pal licho katalog, mam już jeden. :-)

Inna kwestia. Czy nie sądzicie,że ceny niektórych monet bulionowych to przesada. Na przykład: http://www.allegro.pl/item153611527_australia_1_kookabura_2006r.html
72 zł?? Toż to rozbój w biały dzień. Wartośc kruszcu oscyluje wokół kwoty 40 złotych. Sam kupiłem Kookaburrę z 2004 roku za 52 zł. Przegiecie to co się ostatnio na Allegro wyprawia. Co ciekawe mimo tego, że monety rzadko bardzo znajdują kupcow po tych cenach to sprzedawcy ceny nie obniżają tylko z uporem maniaka wystawiaja je w tej samej cenie. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/ Paranoja.

Prawdziwa paranoja to dla mnie polska seria monet okolicznościowych golden nordic. Zygmunt August chodził ostatnio po 700-900zł za sztukę. Ciekaw jestem kiedy ta samonapędzająca się bańka pęknie i wartość tych monet wróci do sensownej kwoty.

Przykład:
http://allegro.pl/item158196771_rarytas_1996_zygmunt_ii_august.html
Woreczek menniczy monet wart 100zł w 1996 roku, teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 11:19, Todryk napisał:

Prawdziwa paranoja to dla mnie polska seria monet okolicznościowych golden nordic.


Hehehe znam to. Tak samo jest z serią ze zwierzakami z lat 90tych. Wartośc niektórycy monet w ciągu kilku lat potrafiła wzrosnąć o ponad 1000%. Mój ojciec jak w zeszłym roku zobaczył ile są warte niektóre jego monety kupowane kiedyś po 2zł to mu oczy wyszły z orbit. :-D
Spowodowane jest to po części bardzo małymi nakładami tych monet w latach 90tych. Teraz to one mają tak duże nakłady, że nie ma co liczyć na wzrost wartości w przeciągu tak krótkiego czasu. Tyczy się to nawet monet złotych, choćby ostatnio SGH. Nakład takich monet to jakieś nieporozumienie. Ciekawe kiedy NBP pójdzie po rozum do głowy. Przecież rynek nie wchłonie takiej ilości monet. Szczególnie po takich cenach jakie sa ustalane dla monet srebrnych i złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:04, igorinho napisał:

Czy ktoś wogóle zbiera tu znaczki??


No pewnie. A co? :-)
Ostatnio bardziej skupiam się na monetach, ale znaczki nadal sa dla mnie ciekawym hobby. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować