Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Benchmark Resident Evil 6 na PC udostępniony

28 postów w tym temacie

> Link nie dziala na tamtej stronie
U mnie śmiga, choć prawdą jest, że zdarzają się przestoje w dostępności. Sprawdź jeszcze raz, ewentualnie spróbuj za kilka minut. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, no tak, teraz i u mnie nie rusza. Poczekajmy trochę. Przed publikacją newsa też obserwowałem szarpaną obecność pliku instalacyjnego, ale jednak wleciał na te dobre kilka godzin, więc o przypadku raczej już nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że plik można znaleźć na stronach P2P (torrent). Niektórzy zdążyli ściągnąć i wystawili. Nie daje linków żadnych, jak ktoś wie o co chodzi, to znajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA GeForce GTX 560 jasne Capcom ! A chciało się optymalizację robić czy wersję alpha daliście w nowym pudełku ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem owy benchmark, ustawiłem wszystko na maksimum i cóż... Stary już procek Core 2 Quad 9550 z pamięcią DDR2 i grafą Radeon 5850 spokojnie wystarcza :P Dostałem około 6k punktów i rangę A. Chyba nie jest tak źlę z tą optymalizacją.

Co ciekawe, jako wydawca pliku, pokazywany jest QLOC S.A. - polska firma testująca, czy jak kto woli Quality Assurance. Jak coś będzie do kitu, to wiemy, do kogo pukać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 21:30, Cybertrash napisał:

Co ciekawe, jako wydawca pliku, pokazywany jest QLOC S.A. - polska firma testująca, czy
jak kto woli Quality Assurance. Jak coś będzie do kitu, to wiemy, do kogo pukać :P


Wszystkie PCtowe wersje gier Capcomu robi właśnie QLOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie piszą, że to niby wyciekło przypadkiem i dlatego link już nie działa ;)

Ta, i znalazłoby się na oficjalnej stronie nVidii. Nie działa, bo ludzie się rzucili i serwery nie wyrabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ludzie piszą, że to niby wyciekło przypadkiem i dlatego link już nie działa ;)
>
> Ta, i znalazłoby się na oficjalnej stronie nVidii. Nie działa, bo ludzie się rzucili
> i serwery nie wyrabiają.
>
No popatrz, aż tak jesteś pewien? Tylko, że przeglądarka nie zgłasza błędu o zbyt długim czasie oczekiwania, czy o błędzie połączenia, ale po krótkiej chwili mówi, że element docelowy nie istnieje. Połączenie nawiązywane jest bez kłopotu, po prostu obiekt docelowy nie istnieje. Było i nie ma, toż to magia...
Nvidia to żadne święte krowy i błąd też mogą zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> NVIDIA GeForce GTX 560 jasne Capcom ! A chciało się optymalizację robić czy wersję alpha
> daliście w nowym pudełku ? :)

DMC akurat było ładnie zoptymalizowane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Wszystkie PCtowe wersje gier Capcomu robi właśnie QLOC.

I chwała im za to! Wszystkie porty, jakie zrobiła nasza rodzima firma zasługują na złoty medal. Potrafią wręcz w mistrzowski sposób zadbać o należytą optymalizację, jak również o równie niezgorszą polonizację. Inne firmy zajmujące się portowaniem powinny brać przykład z QLOC''a, jak się powinno przenosić gry z konsol na kompy :). I znów potwierdza się powiedzenie, że "Polak potrafi" nie tylko tworzyć gry, ale też je przenosić na inne, growe platformy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem przetestować benchmark. No i cóż, tak jak wyżej chwaliłem QLOC za mistrzowskie optymalizacje portów, tak teraz muszę stwierdzić, że... niestety, ale optymalka gry leży i kwiczy. Przy najniższych detalach miałem max 30 FPS, chociaż mieszczę się w wymaganiach minimalnych, zaś jeśli chodzi o możliwości graficzne 6-ki w stosunku do Resident Evil 5, to są one podobne. Halo, panowie i panie z QLOC''a, przyłóżcie się do tego lepiej, nim premiera nadejdzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zdążyłem przetestować benchmark. No i cóż, tak jak wyżej chwaliłem QLOC za mistrzowskie
> optymalizacje portów, tak teraz muszę stwierdzić, że... niestety, ale optymalka gry leży
> i kwiczy. Przy najniższych detalach miałem max 30 FPS, chociaż mieszczę się w wymaganiach
> minimalnych, zaś jeśli chodzi o możliwości graficzne 6-ki w stosunku do Resident Evil
> 5, to są one podobne. Halo, panowie i panie z QLOC''a, przyłóżcie się do tego lepiej,
> nim premiera nadejdzie :).
>

Tylko jedna mała uwaga - bo gram akurat w RE6 na XBOX360. W tym benchmarku są takie sceny, gdzie w grze nie mają one miejsca np. w pewnym momencie kamera odsuwa się bardzo do tyłu, w grze tak czegoś nie ma. Jest też miejsce, gdzie jest pełno ludzi "w kokonach" - w grze jest coś takiego, ale nie z taką ilością tych "kokonów" a pamiętajmy, że to port gry, więc sceneria się nie zmieni. Generalnie nie jest źle, ale wydaje mi się, że RE5 na PC wyglądał lepiej. No i niestety - próbowałem wrzucić do benchmarka SweetFX, benchmar się z tym nie chce uruchomić :( Mam nadzieję, że z grą tak już nie będzie, bo jednak ten SweetFX jakoś tam grafikę ulepsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 01:19, BroVaR87 napisał:

[...] przyłóżcie się do tego lepiej, nim premiera nadejdzie :).


Coś mi się wydaje, że za bardzo im na tym nie zależy, gra nie jest najwyższych lotów - do tego nie zarobiła tyle ile po niej oczekiwali. Oby port nie został zrobiony tylko dlatego, żeby wycisnąć kilka dodatkowych dolarów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można już pobierać bez wahania. Capcom promuje benchmark, pojawiły się dodatkowe odnośniki na głównej stronie GeForce''a. Okazało się, że plik ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10088 wynik ranga S na maks ustawieniach. Chyba procek ciagnie w dol troche.

Swoja droga czasami wydawalo mi sie, ze jakies artefakty tam byly jakby nie dopracowali tego.

jakby kogo interesowala specyfikacja

i5-760
4GB ramu ddr3
GTX670 z fabrycznym OC od GigaByte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować