Zaloguj się, aby obserwować  
Polish

Gracze też mogą walczyć z piractwem!!!!

246 postów w tym temacie

Wszyscy wiemy, że dystrybutorzy walczą jak mogą z piractwem, i robią to nie tylko, żeby zwiększyć własne zyski, ale żeby gry były tańsze i tłumaczone na język ojczysty (np: przez jakiś czas Earth 2160 miało wyjść jedynie w ver. Angielskiej ponieważ gre Polanie 2 sprzedano w bardzo marnych ilościach mimo, że miało to wielu moich znajomych... ale wiecie jakie mieli, "kopie zapasowe" :/), im mniej piractwa tym tańsze gry :). Proste? I wiecie co, zauważyłem, że gracze, nawet tacy którzy kupują same oryginały, nie widzą potrzeby walki z tym procederem a to przecież kradzież :/, normalna zwykła kradzież! Na której tracą wszyscy prawdziwi gracze! Mając na myśli prawdziwi, mówie tacy którzy z tym procederem skończyli! Kiedyś miałem mase piratów i kupowałem ciągle nowe, aż do 13 roku życia, wtedy zrozumiałem, że gry nie powstają od tak, zrozumiałem proces powstawania gry i zrozumiałem, że twórcy muszą włożyć w taką gre mnóstwo pracy i serca, nie mówiąc już o pieniądzach... Mam teraz dużo oryginałów, mnustwo :). Mame też oduczyłem piractwa, i w domu znalazło się cieplutkie miejsce dla windowsa oryginalnego ;P. Do czego zmierzam? Skoro ja oduczyłem mame piractwa (A miała podejście kiedyś takie jak większość biorących udział w tym procederze), to myśle, że każdego da sie nawrócić!!!! To jest możliwe, trzeba tylko włożyć w to troche wysiłku! Wiadomo, nie wszystkich stać na oryginały, ale to nikogo nie usprawiedliwia, jak ja nie mam kasy to nie ide i nie kradne np: słuchawek do discmana... Niech po prostu zaczną oszczędzać! Tak oszczędzanie jest możliwe i może trwa długo ale i można za to co najwyżej kupić jedną gre (Tak ci co nie mają kasy na oryginały to kupują zazwyczaj odrazu z 20 gier kiedyś można było taką kopie sobie kupić za 5 zł :/, Czyli jedna gra za 100 by była a nawet zakładając, że po koleżeńsku sie skopiuje i tylko cena CD-ka (jakiś 1 zł) To już by była jedna extra klasyka, która wcale aż takich starych gier nie ma :D). Nie wierze, że ktoś może być taki bidula, że na chleb nie ma ale komputer ma, to po prostu niemożliwe! Ja pamiętam jak uzbierałem na swojego pierwszego oryginała, Twierdza... tak od tego się zaczeło MOJE dążenie własną drogą do zbierania na gry (Bo mamusia mi kiedyś oryginałow pare [2 k&M and Earth 2140] kupiła ale ja tu mówie o własnym sposobie na zdobycie kasy), potem poszło z górki :D. Przez długi czas kupowałem gry głownie z czasopism i extra klasyki... Obecnie mam ponad 260 oryginalnych gier z czego 2/3 jest za moją uzbieraną i nieraz zapracowaną kase (A mam dopiero 17 lat). Gry stały się moim hobby, jestem maniakiem, ale nie czuje się z tym źle :). Wracając do sposobów w jakich my, prawdziwi i uczciwi gracze mogą pomuc sobie na wzajem, walcząc z piractwem. Po pierwsze powinniśmy ludzi uświadamiać (Spotykam ludzi którzy po prostu nie widzą róznicy między piratem i oryginałem), podkreślić ile wysiłku i pieniędzy idzie w tworzenie gier, jasne, że nikt nie będzie donosił na policje na swoich znajomych/rodzine, że mają piraty w domu, bo nie o to chodzi. Chodzi o to by oduczyć ludzi myślenia typu <Po co mam kupować oryginał skoro moge pirata>. Własnie! Musimy im uświadomić "PO CO..." dlaczego tak trzeba! Wszyscy wiemy, że dystrybutorzy docieraja do niewielkiej liczby ludzi którzy są zainteresowani grami, powiedzmy sobie szczerze dystrybutorzy sami niewiele mogą zdziałać, i na tym tracą prawdziwi gracze* czyli my, ludzie którzy wolą kupić 1 oryginał płacąc należność ludzią którzy w końcu dla nas ją stworzyli niż 20 piratów i mieć poczucie, że kogoś okradliśmy. Na to forum zagląda zapewne niewielu piratów więc ten apel do nich nie dotrze... Chyba że my rozniesiemy go po za to forum, zaczniemy działać pokażemy ludzią różnice, która wielu jeszcze ucieka! Nie jestem pracownikiem żadnej firmy growej, ani żadnego dystrybutora jestem po prostu graczem, który ma dość tego, ŻE CIERPI** Z POWODU LUDZI KTÓRZY KRADNĄ!!!!! Gdyby piractwo spdało chociaż o 5% to napewno miało by to jakieś dobicie w naszym środowisku! Media w ogóle się tym nie interesują wolą sie przejmować 13 letnim Jasiem który zabił psa bo mu kazała gra dozwolona od lat 18 i do tego piracka (Ale to się już skrupulatnie pomija!!!). Więc polacy niewiele więdza o tym, że robią źle, naprawde!!!! Może weźmiecie to za brednie jakiegoś 17 letniego gówniarza i mnie wyśmiejecie w końcu co was to obchodzi, że ktoś piraci... W końcu was to nie dotyczy... A figa, dotyczy i to bardzo, gdybyśmy tak połaczyli siły i gracze zaczeli w końcu działać na rzecz Hobby które też jest wspaniałe, równie jak kolarstwo czy malarstwo. Ale w kolarstwie kradzież rowerów to mały % i w malarstwie kradzież obrazów to mały %... A w Grach?! Kradzież to większość... No własnie, nie wiem jak wy? Ale ja postanowiłem, że zmienie to, chodźbym spowodował, że tylko np: w całej polsce 2 osoby przestaną piracić i sie do mnie przyłączą to i tak byłby wielki sukces. Skoro inne rodzaje rozrywki/hobby mogą mieć niski procent kradzieży to w branży gier może być tak samo! Ale dystrybutorzy zrobili wszystko co mogą, i jeżeli nie spróbujemy zmienić tego MY to nikt tego nie zmieni. Wujek Sam was potrzebuje!!!!. Prosze tylko o jedno, pomyślcie ile by mogło zmienić gdyby pozbyć sie zupełnie piractwa, gry by były o niebo tańsze, i stały by się dostępne nawet dla biedniejszych. To może tylko moje marzenie... Ale może stać sie naszym! I wcale nie takim nie możliwym! Nie prosze chyba o wiele tylko o to, byśmy my GRACZE zaczeli w końcu walczyć o to co lubimy robić o to byśmy nie musieli cierpieć** przez ludzi którzy być może nieswiadomie robią nam na złość a tym bardziej przez tych którzy robią to z premedytacją!!!! Nie trzeba wiele, wystarczy porozmawiać z ludzmi, powchodzić na rózne fora, chaty i "uświadomić" ludzi, tak niewiele a tyle może zmienić... Mam nadzieje, że nie stane się pośmieliskiem za to, że chce by Hobby które po prostu kocham zamieniało się w jedno wielkie pirackie imperium... Zachęcam do wypowiadania się w tym temacie :). Chciałbym wiedzieć ilu z graczy się do mnie przyłączy i nie tylko!


*Nie wyobrażam sobie po prostu człowieka który nazywa siebie graczem, a piraci... Lepiej niech się odrazu schowa pod łóżko...
** Cierpienie- mam na myśli głownie w kwesti finansowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się napisałeś... Nie ma co :) Przepisałeś skądś czy pracujesz w jakiejś gazecie/czasopismie?

PS W pełni cię popieram :)

PS2 Niezły wjazd na forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawę pochwalę, ale z tezą "taniości" gier zupełnie się nie zgodzę. Dziwię się nawet, że masz aż 17 lat i podchodzisz do tego w taki emocjonaln-idealistyczny sposób.

Gry są coraz tańsze.
Jak sięgnę pamięcią wstecz do przypomnę sobie premierowe Age of Empires I i Starcraft za 199zł. Dziś takie gry kosztowałyby o 100zł taniej.

Kiedyś nie było "extra klasyk", reedycje były drogie, a gry "tanie" były naprawdę do bani (vide Lemon Interactive). Dziś za 20-30zł można kupić zestaw świetnych i orginalnych gier czy to w sklepie czy na Allegro.

Gry są też w kioskach i za kilkanaście dni każdy posiadacz komputera będzie mógł kupić w takowym kiosku świetnego Gothica 2.

W takim razie dystrybutorzy nie mogą narzekać na sytuację, skoro komputery-składaki są coraz tańsze, internet powszechniejszy, docierają do znacznie większej ilości graczy i stać ich na to, by wydawać dość nowe gry w tanich edycjach czy wzbogacać wydania premierowe o wartościowe gadżety - i w dodatku na tym zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nawet się nie zorientował, że trafił na forum, na którym piractwo nie jest mile widziane. Tym bardziej jest miło, że prowadzi taką akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:17, miszehu napisał:

Pewnie nawet się nie zorientował, że trafił na forum, na którym piractwo nie jest mile widziane.
Tym bardziej jest miło, że prowadzi taką akcję.


Jak sądzę na większości jest niemile widziane ;p...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiesz, w pełni Cię popieram. Sam od jakiegoś czasu staram się kupować tylko oryginały( i mi to wychodzi:D), a że ostatnio też powolutku "zarabiam" kase (czyli bukmacher, a ostawtnio w dużego lotka mi się 4 trafiła:)) to kupuje tylko i wyłącznie oryginały. BRAWA dla tego Pana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam ze tez koncze z piractwem. Co prawda mam dopiero 6 oryginalow ale to juz cos... jedyne co czasami uzywam z piratow to gta :sa (ale na to to mnie nie stac). Wiec rowniez przylanczam sie do apelu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja problem piractwa przedstawie tak.
Małe piractwo -> Dużo kasy dla producentów -> Dużo kasy na nowe gry -> Nowe ciekawe gry - Jeszcze więcej kasy dla producentów -> Jeszcze wiecej kasy na dobre gry
Wysokie piractwo -> Mało kasy dla producentów -> Mało kasy na nowe gry -> Czasami kiepskie, niedorobione bo w pośpiechu robione, albo wogóle nie powstałe gry -> Mało ciekawych gier i Jeszcze mniej kasy dla producentów.
Który scenariusz wolicie :-> (Tak tak wiem to pytanie retoryczne było, ale w końcu gdzieś tam w zakamarkach forum jacyś masochiści sie kryć muszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:20, paweldomar1 napisał:

Wiesz, w pełni Cię popieram. Sam od jakiegoś czasu staram się kupować tylko oryginały( i mi
to wychodzi:D), a że ostatnio też powolutku "zarabiam" kase (czyli bukmacher, a ostawtnio w
dużego lotka mi się 4 trafiła:)) to kupuje tylko i wyłącznie oryginały. BRAWA dla tego Pana!


No to życzę trwania w kupowaniu oryginałów. A buk,acherstwo to całkiem dobra rzecz, szczególnie że mundial się zbliża. Już od mamy sępię kaskę na kupony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:23, dawid11974 napisał:

ja tylko dodam ze tez koncze z piractwem. Co prawda mam dopiero 6 oryginalow ale to juz cos...
jedyne co czasami uzywam z piratow to gta :sa (ale na to to mnie nie stac). Wiec rowniez przylanczam
sie do apelu!



Szlachetne, czyli w 90% nie piracisz , sa powody do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:02, Polish napisał:

(...)


Generalnie zgadzam się z tym co piszesz, ale z moich małych obliczeń wychodzi, że nową grę kupujesz po czasie krótszym niż tydzień... Kiedy Ty je wszystkie przechodzisz? Powinszować ilości wolnego czasu ;) Ja ostatnio kupuję około 2 gier na rok i muszą to być naprawdę znakomite tytuły, w które będę grał przez kilka tygodni lub nawet miesięcy (Age of Empires 3 na przykład). Kiedyś kupowałem dużo, ale zauważyłem, że poza leżeniem na półce i czekaniem na swoją kolej nic się z nimi nie dzieje. Teraz mam sporo do nadrobienia a czasu jak na lekarstwo ;) Z tego powodu zrezygnowałem np. z HoMM5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:04, Lamb3rt napisał:

Ale się napisałeś... Nie ma co :) Przepisałeś skądś czy pracujesz w jakiejś gazecie/czasopismie?

PS W pełni cię popieram :)

PS2 Niezły wjazd na forum :P


Nie przepisałęm tego :). Tak mi jakoś wyszło... Jak jestem niewyspany to mi fajne teksty wychodza ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:14, Backside napisał:

Postawę pochwalę, ale z tezą "taniości" gier zupełnie się nie zgodzę. Dziwię się nawet, że
masz aż 17 lat i podchodzisz do tego w taki emocjonaln-idealistyczny sposób.

Gry są coraz tańsze.
Jak sięgnę pamięcią wstecz do przypomnę sobie premierowe Age of Empires I i Starcraft za 199zł.
Dziś takie gry kosztowałyby o 100zł taniej.

Kiedyś nie było "extra klasyk", reedycje były drogie, a gry "tanie" były naprawdę do bani (vide
Lemon Interactive). Dziś za 20-30zł można kupić zestaw świetnych i orginalnych gier czy to
w sklepie czy na Allegro.

Gry są też w kioskach i za kilkanaście dni każdy posiadacz komputera będzie mógł kupić w takowym
kiosku świetnego Gothica 2.

W takim razie dystrybutorzy nie mogą narzekać na sytuację, skoro komputery-składaki są coraz
tańsze, internet powszechniejszy, docierają do znacznie większej ilości graczy i stać ich na
to, by wydawać dość nowe gry w tanich edycjach czy wzbogacać wydania premierowe o wartościowe
gadżety - i w dodatku na tym zarobią.


Taaaa... To mi powtarzają wszyscy, jestem dziecinny... Ale cóż... Może takie nastawinie pozwoli ludziom lepiej zrozumieć to co chce im przekazać? :P. Tak masz racje gry były kiedyś o wiele droższe... A popatrz się, teraz są o wiele tańsze a i tak piraci narzekają na brak kasy... No cóż niektóre rzeczy sie nie zmieniaja :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:43, Vilmar napisał:

> (...)

Generalnie zgadzam się z tym co piszesz, ale z moich małych obliczeń wychodzi, że nową grę
kupujesz po czasie krótszym niż tydzień... Kiedy Ty je wszystkie przechodzisz? Powinszować
ilości wolnego czasu ;) Ja ostatnio kupuję około 2 gier na rok i muszą to być naprawdę znakomite
tytuły, w które będę grał przez kilka tygodni lub nawet miesięcy (Age of Empires 3 na przykład).
Kiedyś kupowałem dużo, ale zauważyłem, że poza leżeniem na półce i czekaniem na swoją kolej
nic się z nimi nie dzieje. Teraz mam sporo do nadrobienia a czasu jak na lekarstwo ;) Z tego
powodu zrezygnowałem np. z HoMM5.


Szczerze? :D. To na granie mam 2 dni w tygodniu 2!!!!, Reszte czasu spędzam w internacie z moim dość kiepskim latptopem na którym ledwo Settlers 2 idzie ;p. Ja chyba kupuje gry po to by dołaczyć je do mojej kolekcji, oczywiście nie kupuje ich tak często jak piszesz ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 00:08, Polish napisał:

(...) oczywiście nie kupuje ich tak często jak piszesz ;p.


260 oryginałów w 4-5 lat to jedna gra na tydzień. Przykro mi, matematyki nie oszukasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale w kolarstwie

Dnia 02.06.2006 o 23:02, Polish napisał:

kradzież rowerów to mały % i w malarstwie kradzież obrazów to mały %... A w Grach?! Kradzież
to większość...


Wiesz dlaczego? Rowery i obrazy jest bardzo trudno ukraść i wiąże się to z b. dużym ryzykiem, a gry? Można je zassać i nikt nam nic nie zrobi...

P.S Swój felieton mogłeś zamieścić tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&u=563

P.S2 Jak odpowiadasz tnij cyctaty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować