• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartimeus

Spalona klawiatura?

Pytanie

Wczoraj przeglądając internet, w pewnym momencie zniknął obraz z monitora(dioda migała) i komputer zaczął jakby trochę ciszej pracować. Poruszałem i klikałem myszką i klawiaturą jednak nic nie pomagało. Skutek przyniósł dopiero reset komputera i jakie było moje zdziwienie gdy klawiatura nie działała. Po sprawdzeniu jej na wszystkim wejściach USB, poczułem nachylając się nad klawiszami zapach spalenizny, a w jej górnym roku, w którym wyświetlany jest num lock, caps lock itd. stała się bardzo gorąca. Po jej rozkręceniu upewniłem się tylko, że to jest to miejsce a dokładnie punkt zaznaczony na obrazku(nie moim, ściągnięty z internetu).
Po podłączeniu klawiatury do komputera w wyżej opisanym miejscu klawiatura się nagrzewa i nic po za tym się nie dzieje.
Klawiatura to Razer Blackwidow. Niestety gwarancja jest tylko na 1 rok, który minął 3 miesiące temu...
Co to mogło być i da się ją naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.02.2013 o 18:35, Bartimeus napisał:

Z rozpędu zapomniałem dodać w pierwszym poście opisanego zdjęcia.

Oraz o tym, że jest coś takiego jak edycja.
Podobno BW to najbardziej awaryjna klawiatura mechaniczna. W wypadku niewykrywania czasami pomaga wgranie nowego firmware (a raczej starego, bo wszyscy zalecają 1.0.5, a na stronie jest już dostępna znacznie nowsza wersja), ale w tym wypadku raczej nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli chodzi o edycje, to nie widziałem w niej możliwości dodania obrazka.
Oprogramowanie ściągnąłem najnowsze ze strony razera, ale to nic nie dało więc chyba chip się spalił i trzeba korzystać ze starej klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 22.02.2013 o 18:34, Bartimeus napisał:

Klawiatura to Razer Blackwidow. Niestety gwarancja jest tylko na 1 rok, który minął 3
miesiące temu...
Co to mogło być i da się ją naprawić?


Zawsze możesz skorzystać z ustawy konsumenckiej, która trwa dwa lata. Oczywiście masz paragon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować