Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tomb Raider - przegląd ocen

65 postów w tym temacie

Dzisiaj potwierdziłem pre-order, i jestem trochę nakręcony. Mam nadzieję, że się nie zawiodę (oczekiwań nie mam jakoś specjalnie wygórowanych, zwłaszcza po ostatnich trailerach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już w innym poście, ale tutaj chyba nawet bardziej pasuje. Poniżej kilka głownych tez z recenzji (moim zdaniem najbardziej wiarygodnego z tej grupki portali) Eurogamera:

1. Gra jest głównie nastawiona na walkę (echh, wiedziałem, kurde, wiedziałem....:( )
2. Zagadki są nieobligatoryjne, stanowią dodatek, dzięki któremu możemy odblokować dodatkowe rzeczy.
3. Poziom trudności łamigłówek waha się od banalnych po podobny poziom, co w "starych" TR (wspomniany jest TR3)
4. Gra cierpi z powodu maaaasy wyskakujących powiadomień o wszelkiej maści aczikach, trofikach, upgrade''ach, unlockach i masie innego szajsu. Sprawia to, że gracz non-stop bombardowany jest treściami, które wytrącają go z "wsiąknięcia" w świat gry.
5. Lara jako postać zarysowana jest naprawdę dobrze. Gorzej z innymi postaciami, które są płaskie i stanowią jedynie tło.
6. Występuje brak spójności między cut-scenami a gameplay''em. W jednej chwili Lara popełnia pierwsze w swoim życiu zabójstwo, co jest dla niej sporym szokiem, by chwile później z lubością i w fontannie krwi rozprawiać się z hordami przeciwników.
7. Tryb multiplayer jest, bo jest, jest ok, ale nie wnosi nic nowego czy ciekawego. Zapychacz.

(zaznaczam, że powyższe to tezy z Eurogamera, nie moje).

Więc niestety, ale wcale to tak różowo nie wygląda, szczególnie, jeśli ktoś liczył na coś bardziej ambitnego, niż kolejna niespecjalnie wymagająca młócka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 20:04, Janek_Izdebski napisał:

Dobrze wiedzieć. :) Ale grę zamawiasz, Tenebrael? Czy poczekasz...?


Właśnie się, kurde blacha, waham :/ Z jednej strony bym poczekał, bo to serio nie nastraja optymistycznie, z drugiej... w sumie jak znam siebie i moje ukochanie dla tej serii, to najpewniej i tak kupię, by choć spróbować. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 20:06, Tenebrael napisał:

> Dobrze wiedzieć. :) Ale grę zamawiasz, Tenebrael? Czy poczekasz...?

Właśnie się, kurde blacha, waham :/ Z jednej strony bym poczekał, bo to serio nie nastraja
optymistycznie, z drugiej... w sumie jak znam siebie i moje ukochanie dla tej serii,
to najpewniej i tak kupię, by choć spróbować. Zobaczymy...

To masz niewiele czasu, by zamawiać zniżkę w KG i czekać na kod, który Ci przyślą, by zdążyć przed premierą... :) Mam nadzieję, że jednak zamówisz gierkę. Mnie do niej przekonały ostatnie gameplaye oraz tryb multi (szczególnie patent z zastawianiem pułapek). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, zamówiłbym to, ale już ostatnio zamówiłem Bioshocka, a teraz musialem wymieniać dysk twardy i cała nadwyżka budżetowa wzięła w łeb :D Chyba trzeba będzie się obejść smakiem :)
Szkoda, gra się zapowiada bardzo fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeden z dwóch "must have" marca. Drugim jest ofc. Bios.. Sim City. Jakoś do serii Bajoszokowej nie mam przekonania i wątpię by nowa część mnie do niego przekonała. BTW. Tak samo jak nie czuje takich "klasykuff" ostatnich lat jak serie Uncharted i Batman Arkham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 20:09, Janek_Izdebski napisał:

Mnie do niej przekonały
ostatnie gameplaye oraz tryb multi (szczególnie patent z zastawianiem pułapek). :)


No właśnie niektóre gameplay''e mnie przekonują, inne raczej zniechęcają (przekonują wszystkie te, w których nie ma walki i klejenia się do murków). Co do multi, to w ogole nie biorę go pod uwagę, bo albo zostawię go w spokoju, albo włączę z czystej ciekawości. No nic to, kasa przygotowana jest, zostaje tylko ostateczna decyzja, czy ją wydać, czy nie. Poczytam jeszcze troszku recenzji i zobaczę. Fajnie by było, jkaby recenzja na gramie była szybko, i oby ją Mysza pisał, bo akurat mamy dośc podobne podejście do gier - więc będę miał dość spore pojęcie, czego oczekiwać i jak mi się to, co zastane, spodoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia są takie: wkurza mnie to, że jest pełno bezsensownych unlocków i znajdziek, które zbiera się tylko dla samego zbierania. W takim Outcaście wszystko, co trafiało nam w łapy było przydatne, tutaj spamowanie komunikatami wytrąca z klimatu.

Zapowiedzi, że QTE nie jest wcale tak dużo traktuję z dużą dozą rezerwy i przymrużeniem oka, bo dla mnie już jedna taka sekwencja to o jedno QTE za dużo, ale może tylko początek (ponoć jakaś godzina) jest nimi naszpikowany, potem już sobie dają z tym spokój. Zobaczymy, może jednak wbrew filmikom z gameplayem będzie tutaj więcej interakcji?

Ogółem nie wyczekuję tej gry z niecierpliwością, bo prawdopodobnie nie będzie to nic więcej jak Uncharted z babom w roli głównej (klocuch wolałby chopa, żeby tu był) i otwartym w kontrolowany sposób światem (lepsze to niż Far Cry 3). Może nie będzie źle, ale nie spodziewam się, żeby było lepiej niż 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2013 o 20:03, Tenebrael napisał:

1. Gra jest głównie nastawiona na walkę (echh, wiedziałem, kurde, wiedziałem....:( )


Najlepsza rekomendacja jak dla mnie - nareszcie nie będzie nudy i dostaniemy " Uncharted na PC ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 20:18, Tenebrael napisał:

No właśnie niektóre gameplay''e mnie przekonują, inne raczej zniechęcają
(przekonują wszystkie te, w których nie ma walki i klejenia się do murków). Co do multi,
to w ogole nie biorę go pod uwagę, bo albo zostawię go w spokoju, albo włączę z czystej
ciekawości. No nic to, kasa przygotowana jest, zostaje tylko ostateczna decyzja, czy ją wydać, czy
nie. Poczytam jeszcze troszku recenzji i zobaczę. Fajnie by było, jkaby recenzja na gramie
była szybko, i oby ją Mysza pisał, bo akurat mamy dośc podobne podejście do gier - więc
będę miał dość spore pojęcie, czego oczekiwać i jak mi się to, co zastane, spodoba ;)

Ja nie skreślam żadnego trybu tak a priori. :) Ale również nastawiam się na singla. Mnie najbardziej ciekawi, cze będzie to quasi-sandbox, bo te obozy nastrajają optymistycznie. :) Co do gameplay''ów, to podobały mi się chyba wszystkie z ostatnich paru tygodni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceny są dobre,poza tym i tak mam zamiar kupić i się zobaczy jak to na prawdę wyszło,ale myślę,że się nie zawiodę,bo gra smaku narobiła.Tenebrael,tę parę tez z Eurogamera,co podałeś to trochę przypomniało mi o innej grze,Far Cry 3 :P.
Przykładowo punkt 4.W Far Cry 3 też po każdym zdobywaniu posterunku,albo zdobyciu skóry lub rośliny wyskakiwały upierdliwe okienka,że masz dostępne to i tamto,a przez całą grę wyskakiwało ci irytujące powiadomienie o aktualnej misji i to wyglądało trochę,jakby próbowano cię zmusić do przechodzenia od misji do misji.Punkt 6 też pasuje do Far Cry 3,bo Jason za pierwszym razem,jak zabił nożem był w szoku,a w następnej misji już trzyma giwere i wywija nią jak Rambo.Trochę czepialstwo,ale co tam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to będzie kontrolowany otwarty świat. Jak dla mnie - bomba, nigdy nie lubiłem przesadnie otwartych światów pełnych dłużyzn i bezsensownego łażenia, tylko Outcast jest mistrzowski pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 21:10, Demagol napisał:

Tak, to będzie kontrolowany otwarty świat. Jak dla mnie - bomba, nigdy nie lubiłem
przesadnie otwartych światów pełnych dłużyzn i bezsensownego łażenia, tylko Outcast jest
mistrzowski pod tym względem.

No to zapowiada się naprawdę solidna produkcja. Trzeba będzie równoczesnie pograć w "Far Cry 3" i nowego "Tomb Raidera." Wrażenia gwarantowane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 6. Występuje brak spójności między cut-scenami a gameplay''em. W jednej chwili Lara popełnia
> pierwsze w swoim życiu zabójstwo, co jest dla niej sporym szokiem, by chwile później
> z lubością i w fontannie krwi rozprawiać się z hordami przeciwników.
Coś podobnego było w Far Cry 3 (nawiasem całkiem fajnej grze). Główny bohater zabija nożem kolesia i mało nie daje się złapać tak to przeżywa, a 2 dni później tłucze z LKMu całe wioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużo się strzela, wiec klimat survival gdzieś zaginą, ale jednak gra z tego co już przeczytałem, czy już usłyszałem jest naprawdę bardzo dobra. Marzec zapowiada się na niesamowicie dobry miesiąc. W sumie 10 gier klasy AAA do skończenia, nie jeden rozbije skarbonę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować