Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tomb Raider - przegląd ocen

65 postów w tym temacie

Ja nie mogę się doczekać. Często to podkreślam i napiszę jeszcze raz - dla mnie szykuje się hit na miarę Far Cry 3. Do tego masa upgradów, unlocków, czyli to, co misie lubią najbardziej. Aby do przyszłego poniedziałku (mam nadzieję, że do tego czasu ukończę Far Cry 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zrobili z TR gry w otwartym świecie z questami i łamigłówkami, z prawdziwie survivalową mechaniką, gdzie trzeba jeść, zadbać o dach nad głową i zdrowie, od czasu do czasu polować i przy okazji wyjaśnić wielką tajemnicę. To byłoby super, naprawdę coś nowego w tej serii. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest dobrze, czego juz mozna sie bylo spodziewac po nagromadzeniu kolosalnej ilosci glupot w tym 10 min gameplayu co tu byl pare tygodni temu.
To co zostalo napisane w recenzji i skondensowane w poscie [2] tylko to potwierdza.

Szkoda, to chyba bedzie malo ciekawy rok w segmencie multiplatformowych AAA, wiekszosc gier jakie wyszla do tej pory to kaszany (Dead space, Aliens, DMC), mocno sredni Crysis 3, teraz TR rowniez zawodzi. Moze chociaz Bioshock da rade, ewentualnie Watch dogs jesli wyjdzie w tym roku.
Zdecydowanie ciekawiej zapowiadaja sie gry indie/kickstarter albo typowe exclusivy (glownie strategie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2013 o 22:12, Harunia napisał:

Zdecydowanie ciekawiej zapowiadaja sie gry indie/kickstarter albo typowe exclusivy (glownie
strategie).


Nie podoba się, nie kupuj - proste
ja będę się bardzo dobrze bawił przy tej grze, która ma szansę być najlepszym Tomb Raiderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:09, Vojtas napisał:

Szkoda, że nie zrobili z TR gry w otwartym świecie z questami i łamigłówkami, z prawdziwie
survivalową mechaniką, gdzie trzeba jeść, zadbać o dach nad głową i zdrowie, od czasu
do czasu polować i przy okazji wyjaśnić wielką tajemnicę. To byłoby super, naprawdę coś
nowego w tej serii. :(


Jeśli mnie pamięć nie myli to na początku tak właśnie była zapowiadana ta gra. Jednak z czasem chyba okazało się, ze poprzeczka była zbyt wysoko i twórcy musieli pójść na kompromisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:12, Harunia napisał:

Szkoda, to chyba bedzie malo ciekawy rok w segmencie multiplatformowych AAA, wiekszosc
gier jakie wyszla do tej pory to kaszany (Dead space, Aliens, DMC), mocno sredni Crysis
3, teraz TR rowniez zawodzi. Moze chociaz Bioshock da rade, ewentualnie Watch dogs jesli
wyjdzie w tym roku.
Zdecydowanie ciekawiej zapowiadaja sie gry indie/kickstarter albo typowe exclusivy (glownie
strategie).


Ta, Dead Space, DMC, Crysis 3, TR. Same kaszany... w głowach już się co niektórym poprzewracało. Obejrzał trzy gameplaye na youtbue i oczywiście już wszystko wie. Jak ktoś powyżej napisał - nie podoba się, nie kupuj. A ten Twój kickstarter to też jakoś taki nijaki. To, co do tej pory wszyło było średnie a często nawet poniżej średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by rzec, reboot dał nam nowa Larę... jest jaka jest i jest Larą:) Mnie osobiście pociąga tryb multi, ale... W każdym razie jedna z gorących pozycji muszę to mieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2013 o 20:03, Tenebrael napisał:

4. Gra cierpi z powodu maaaasy wyskakujących powiadomień o wszelkiej maści aczikach,
trofikach, upgrade''ach, unlockach i masie innego szajsu. Sprawia to, że gracz non-stop
bombardowany jest treściami, które wytrącają go z "wsiąknięcia" w świat gry.


Wiem, że dla wielu to poważna wada, ale to zdanie spowodowało, że zaczynam się interesować tą grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harunia,a ty grałeś w każdą z tych gier,jakie wymieniłeś?Czy po obejrzeniu gameplay''ów stwierdziłeś od razu,że to murowany gniot?I niby czemu TR twoim zdaniem zawodzi?Bo nie obejrzałeś gameplay''u w HD i dlatego zawodzi?Pewnie fajnie jest oceniać gry po obejrzeniu krótkich filmików i screenów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:29, Jarsston napisał:

stwierdziłeś od razu,że to murowany gniot?

On zawsze stwierdza, że coś jest gniot. Tym bym się nie przejmował ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"The Escapist - 100/100
Oto Tomb Raider, jakiego oczekiwaliśmy od lat. Potrzebowałby może nieco większej liczby zagadek logicznych, ale to niewielkie niedociągnięcie w obliczu tak wspaniałej przygody."

Daja grze z niedociagnieciem 100/100 ?

Sorry, ale te wszystkie recki nadaja sie wylacznie do smietnika. Nie istnieje gra 100/100 bo to oznacza doskonalosc, a ci daja grze z niedociagnieciem 100/100.

Logika u recenzentow gier po prostu nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kilka rzeczy w Tomb Raiderze jawi się jako zmarnowane szanse. Historia transformacji Lary jest sabotowana przez rozgrywkę i, szczerze mówiąc, nieco dziwna, a do tego razi wieloetniczna obsada wypełniona słabymi stereotypami. Multiplayer, którego żaden fan Tomb Raidera specjalnie nie oczekiwał i pewnie nawet nie przyszłoby mu do głowy, by się o niego upominać, jest wykonany kompetentnie, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia."

Ocena? 8,5/10

Czy ktoś tu widzi logikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 23:27, NBlast napisał:

"Kilka rzeczy w Tomb Raiderze jawi się jako zmarnowane szanse.

~Pierwszy post Tenebraela [2 post w tym temacie]

Dnia 25.02.2013 o 23:27, NBlast napisał:

Historia transformacji Lary jest sabotowana przez rozgrywkę

pkt 6

Dnia 25.02.2013 o 23:27, NBlast napisał:

i, szczerze mówiąc nieco dziwna

pkt 1

Dnia 25.02.2013 o 23:27, NBlast napisał:

a do tego razi wieloetniczna obsada wypełniona słabymi stereotypami.

pkt 5

Dnia 25.02.2013 o 23:27, NBlast napisał:

Multiplayer, którego żaden fan Tomb Raidera specjalnie nie oczekiwał i pewnie nawet nie przyszłoby mu
do głowy, by się o niego upominać, jest wykonany kompetentnie, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia."

pkt 7

Dnia 25.02.2013 o 23:27, NBlast napisał:

Ocena? 8,5/10
Czy ktoś tu widzi logikę?

Ale mimo wszsystko wychodzi bardzo strawna gra dla każdego innego? :]
(mnie na przykład)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 21:06, Janek_Izdebski napisał:

Mnie najbardziej ciekawi, cze będzie to quasi-sandbox, bo te obozy nastrajają optymistycznie.


Z tego, co wyczytałem w recce na Eurogamerze, to nie. To raczej liniowy korytarzyk, z okazjonalnie pojawiającymi się odnogami, prowadzącymi do nieobowiązkowych side-questów, za które zdobywasz bonusy.

Co do multi, to nie tyle, że skreslam go na starcie, co po tym, co o nim przeczytałem (mam na myśli nie tyle recki, co opisy, co tam jest) nie widzę tu nic specjalnie ciekawego. Nie mówię, że nie spróbuję, ale nie nastawiam się na coś, co mnie wciągnie na godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Od Machinimy nowy TR dostał 6/10.
http://youtu.be/fWQMMlCCEuU

Ale mimo wszystko ja jestem nastawiony raczej optymistycznie - od tej gry oczekiwałem takiego połączenia Max Payne''a 3 + Assassin''s Creed + Tomb Raider no i w sumie coś takiego z tego wyszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 05:40, Tenebrael napisał:

Z tego, co wyczytałem w recce na Eurogamerze, to nie. To raczej liniowy korytarzyk,
z okazjonalnie pojawiającymi się odnogami, prowadzącymi do nieobowiązkowych side-questów,
za które zdobywasz bonusy.

Zawsze to jakaś odmiana od stricte liniowych korytarzyków pokroju "Maxa Payne''a 3" (choć osobiście najnowszą odsłonę Maxa bardzo lubię). :)

Dnia 26.02.2013 o 05:40, Tenebrael napisał:

Co do multi, to nie tyle, że skreslam go na starcie, co po tym, co o nim przeczytałem
(mam na myśli nie tyle recki, co opisy, co tam jest) nie widzę tu nic specjalnie ciekawego.
Nie mówię, że nie spróbuję, ale nie nastawiam się na coś, co mnie wciągnie na godziny.

Pożyjemy, zobaczymy... Po tym co przeczytałem o trybie multi w najnowszym CDA, jestem umiarkowanym optymistą - ciekawą mnie niektóre rozwiązania, jak np. zastawianie pułapek na przeciwników, ale o tym już pisałem. Poczekajmy do premiery. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować