Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs powstaje na nowym silniku. Pierwszeństwo mają wersje na konsole następnej generacji

39 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Yves Guillemot objaśnia, jaką strategię dla produkcji poszczególnych wersji Watch Dogs obrał Ubisoft. A dyrektor techniczny rozwiewa wątpliwości związane z silnikiem gry.

Przeczytaj cały tekst "Watch Dogs powstaje na nowym silniku. Pierwszeństwo mają wersje na konsole następnej generacji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs powstaje na nowym silniku. Pierwszeństwo mają wersje na konsole następnej generacji
W tej chwili zespół pracuje bardzo ciężko, by wypuścić grę na PC i konsolach następnej generacji. Dopiero później inne zespoły zastanowią się nad tym, jak przenieść ją na konsole obecnej generacji.

Gdzie PC? Tytuł do poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy już zawsze konsole będą miały pierwszeństwo ? Czuje się troszeńke dyskryminowany ponieważ jestem starym i wiecznym fanem PC''tów , a coraz więcej tytułów jest albo wydawane o wiele później na kompy lub wcale . I nie mówie o jakiś slaszerach ( tu rozumiem zapotrzebowanie na konsole), ale o np. sandboksach. Nawet menu Skyrima było robione pod konsole! To coraz bliższy koniec ery pecetów w grach..... o ile ona już się nie skończyła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy już zawsze konsole będą miały pierwszeństwo ? Czuje się troszeńke dyskryminowany
> ponieważ jestem starym i wiecznym fanem PC''tów , a coraz więcej tytułów jest albo wydawane
> o wiele później na kompy lub wcale . I nie mówie o jakiś slaszerach ( tu rozumiem zapotrzebowanie
> na konsole), ale o np. sandboksach. Nawet menu Skyrima było robione pod konsole! To
> coraz bliższy koniec ery pecetów w grach..... o ile ona już się nie skończyła :(

To tylko tytuł z Faktu jest. Przeczyta pierwszy komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie dość że jak z faktu to jeszcze niezbyt dokładny i stary czyli poziom interia.pl .

Już wcześniej Ubisoft gadał wszystkie gameplaye gry to wersje PC i ta wersja plus next geny to priorytet na dalszy plan schodzą PS3 i X360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jest bardzo mylący. To tak specjalnie, żeby wzbudzić zainteresowanie? A to, że WD powstaje na nowym silniku było wiadomo już od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od kilku lat przestałem być wyznawcą peceta. Mam zarówno PC, jak i PS3, ale jeśli tytuł ukazuje się na obydwu platformach to na ogół nawet mimo wyższej ceny i gorszej oprawy wybieram wersje konsolową. Spokój z optymalizacją, ale też przyznam, że dla mnie wygodniej gra się na padzie, właściwie w każdy gatunek gier oprócz rtsów, których na konsolach nie ma. Każdemu radzę dokupić sobie konsolę, by zobaczyć że to trochę inny świat a klient jest lepiej traktowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 19:38, seba7564 napisał:

To coraz bliższy koniec ery pecetów w grach..... o ile ona już się nie skończyła :(

Przecież rynek gier na PC ostatnio staje się coraz silniejszy. Dystrybucja elektroniczna (głównie Steam) dała ogromnego kopa.

Ekskluzywów, przynajmniej tych naprawdę wartych uwagi, można się doliczyć do palcach jednej ręki. Właśnie ostatnio coraz mniej jest produkcji bez portu na PC. A i ich jakość się stale poprawia (pomijając wpadki, jak Dark Souls).

No i sama architektura konsol następnych generacji powinna mocno ułatwić portowanie gier między konsolami a PC, także ilość i jakość portów na PC powinna jeszcze bardziej wzrosnąć.

@ozoqq

Dnia 26.02.2013 o 19:38, seba7564 napisał:

ale jeśli tytuł ukazuje się na obydwu platformach to na ogół nawet mimo wyższej ceny
i gorszej oprawy wybieram wersje konsolową.

Herezja! ;)
Nie dość, że ceny gier na PC są o połowę tańsze w dniu premiery, to już (zazwyczaj) po kilku tygodniach można je wyrwać za połowę ceny.
Gry na PC wyglądają o niebo lepiej. Fakt, optymalizacja niektórych gier pozostawia sporo do życzenia, ale bez przesady. Na moim 3 letnim laptopie (który w czasie kupowanie nie był highendem) wszystkie nowe pozycję chodzą na przynajmniej mid-high (bardziej high) detalach w 1080p oraz normalnych klatach (40+). Wersje konsolowe się do tego nie umywają.
PCtowe wersje również mają wspomaganie XBOXowego pada (i wszelakich innych przez różny soft). Także dyskusja na temat wyższości KBM nad padem (i w drugą stronę) nie potrzebna ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FPS-y naprawdę gra Ci się lepiej na padzie??? :D
A to lepsze traktowanie klienta nie wiem czym się objawaia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 20:47, Mordant napisał:

> To coraz bliższy koniec ery pecetów w grach..... o ile ona już się nie skończyła
:(
Przecież rynek gier na PC ostatnio staje się coraz silniejszy. Dystrybucja elektroniczna
(głównie Steam) dała ogromnego kopa.


Generalnie to zawsze tak jest, że u schyłku generacji pecety przezywają swój "złoty okres", który niebawem jednak się skończy i już tak różowo, jak jest, nie będzie. Jest jednak o tyle dobrze, że architektura konsol będzie zbliżona dla pecetowej. Problemem jednak nie jest to, kto z czego na co portuje, tylko to jak zoptymalizowana jest gra pod dany układ. W przypadku Pecetów taka optymalizacja jak dla konsol jest fizycznie nie możliwa, bo nie ma jednej platformy, poza oczywistą większą mocą obliczeniową na PC zawsze będzie ryzyko fatal error, czy ogólnego crashowania, które przy konsolach nigdy miejsca nie miało.

Dnia 26.02.2013 o 20:47, Mordant napisał:

Ekskluzywów, przynajmniej tych naprawdę wartych uwagi, można się doliczyć do palcach
jednej ręki. Właśnie ostatnio coraz mniej jest produkcji bez portu na PC. A i ich jakość
się stale poprawia (pomijając wpadki, jak Dark Souls).


Prawda jest taka, że choć exclusivów jest niewiele to dobrych gier jest jeszcze mniej. W 2012 zagrałbym w Hitmana, Dishonored i Halo 4, żadna inna dobra gra nie przychodzi mi na myśl.

Dnia 26.02.2013 o 20:47, Mordant napisał:

Nie dość, że ceny gier na PC są o połowę tańsze w dniu premiery, to już (zazwyczaj) po
kilku tygodniach można je wyrwać za połowę ceny.
Gry na PC wyglądają o niebo lepiej. Fakt, optymalizacja niektórych gier pozostawia sporo
do życzenia, ale bez przesady. Na moim 3 letnim laptopie (który w czasie kupowanie nie
był highendem) wszystkie nowe pozycję chodzą na przynajmniej mid-high (bardziej high)
detalach w 1080p oraz normalnych klatach (40+). Wersje konsolowe się do tego nie umywają.
PCtowe wersje również mają wspomaganie XBOXowego pada (i wszelakich innych przez różny
soft). Także dyskusja na temat wyższości KBM nad padem (i w drugą stronę) nie potrzebna
;).


W kwestii formalnej owszem na PC gry są ładniejsze, ja jednakbym z tym nie przesadzał. Ostatnio nabrałem przekonania, że graficznie nie potrzebuje absolutnie nic więcej niż oferowało mi Dishonored na X360 czy Halo Reach. Wręcz nie chce ładniejszych gier, a chce lepsze gry, i jestem głęboko przekonany, że żaden skok graficzny z poziomu tych dwóch gier nie jest wskazany. Grunt, żebym mógł włożyć płytkę i grać w taki sposób, żeby zapomnieć, że za granie odpowiada jakaś maszyna która też ma swoje problemy. To właśnie jest czysta przyjemność grania niezaburzona zastanawianiem się jakie ustawienia obniżyć, czy rozważaniem - czy uruchomi mi się na średnich. Konsola to oferuje i gitara, zostaje ja i gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 20:33, ozoqq napisał:

Każdemu radzę dokupić sobie konsolę, by zobaczyć że to trochę inny
świat a klient jest lepiej traktowany.


A ja Tobie radzę przejrzeć na oczy albo chociaż sie dowiedzieć, jak konsole wyglądały kiedyś :) Bo to, co piszesz to typowe ułudy "nawróconego z pecetów" przez obecną generację. Ja miałem konsolę kiedy to faktycznie był inny świat. Teraz jest to samo co na pecetach, tylko bez modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 21:52, DonOskar napisał:

Gdyby tak było, to cała Ameryka grałaby na pecetach.


Nie chciałoby im się wstawać sprzed telewizora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie grafiki na konsolach to dochodzi jeszcze fakt, że gra się na dużym ekranie tv i nawet z mniejszą ilością detali i słabszą rozdziałką, gry konsolowe potrafią zrobić nie mniejsze wrażenie niż granie na 21-24 calach monitorze w lepszych detalach.


> > Każdemu radzę dokupić sobie konsolę, by zobaczyć że to trochę inny
> > świat a klient jest lepiej traktowany.
>
> A ja Tobie radzę przejrzeć na oczy albo chociaż sie dowiedzieć, jak konsole wyglądały
> kiedyś :) Bo to, co piszesz to typowe ułudy "nawróconego z pecetów" przez obecną generację.
> Ja miałem konsolę kiedy to faktycznie był inny świat. Teraz jest to samo co na pecetach,
> tylko bez modów.

Nie wiem jak było i prawdę mówiąc nie wiem dokąd ma mnie to zaprowadzić. Wiem jak jest i choć nie da się przeoczyć oczywistej wyższości sprzętowej pc nad konsolami obecnej generacji, to nie jest to dla mnie impuls, by zostać tylko przy pececie. Czy tego chcemy czy nie to PC jest traktowany jako urządzenie drugiej kategorii przez developerów. Konsole mają więcej ekskluzywów z najwyższej pułki a i jakoś grafika pc nie jest wykorzystywana, bo i tak gry są portami z konsol. Więc szkoda zachodu, żebym liczył ile PC więcej wyświetla pikseli.
Żeby nie było - mam świeżutki nowy pc, kupiony z myślą o grach. Tylko narazie i tak nie mam gdzie wykorzystać jego możliwości. Może w Crysis 3, ale tego jeszcze nie sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2013 o 21:57, pawbuk napisał:

Nie chciałoby im się wstawać sprzed telewizora :D


Przecież każdy pecetowiec podłącza komputer do swojego 40 calowego telewizora. No cóż, przynajmniej w wojenkach pecetowo-konsolowych tak twierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 22:12, DonOskar napisał:

Przecież każdy pecetowiec podłącza komputer do swojego 40 calowego telewizora. No cóż,
przynajmniej w wojenkach pecetowo-konsolowych tak twierdzi.


Mi też na biurku stoi 40 calowy monitor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Prawda jest taka, że choć exclusivów jest niewiele to dobrych gier jest jeszcze mniej.
> W 2012 zagrałbym w Hitmana, Dishonored i Halo 4, żadna inna dobra gra nie przychodzi
> mi na myśl.


Far Cry 3, Max Payne 3, Sleeping Dogs, Assassin''s Creed III, Spec Ops The Line, The Darkness 2,The Walking Dead, Mass Effect 3, Prototype 2, Transformers Fall of Cybertron
Oprócz tego było jeszcze parę całkiem niezłych tytułów, a z tych podanych wyżej FC3 i MP3 to miazgi przecież :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować