Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: klienci cieszą się na myśl o mikrotransakcjach w grach

115 postów w tym temacie

Gry EA spokojnie można kupować - po pół roku ceny spadają do 30 zł i to jest moim zdaniem adekwatna cena do zawartości. Wyłączam z tego gry od EA Sports, bo to trochę coś innego. Można też sobie odpuścić wszelkie DLC i również czerpać przyjemność z grania :) A nawet jak DLC coś wprowadzają do fabuły, to są tak krótkie, że można sobie gameplay w przerwie (np. między dwoma połowami w meczu) obejrzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor finansowy nie powie chyba, że dodatkowe źródło generujące dochody - właściwie bez kosztów, będzie czymś złym. To tak jak zjeść jabłko i mieć jabłko. Skoro ktoś z radością płaci za coś co jak ktoś słusznie wspomniał można było uzyskać kiedyś za pomocą kodów - proszę bardzo. Jakich my mamy dobrze wychowanych graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz można wywalić spory fragment z gry, istotny dla wątku fabularnego, i udostępnić go oddzielnie. Za opłatą. W dystrybucji cyfrowej. Skoro coś takiego przechodzi, ludzie kupują i wszystko jest ładnie to mikropłatności naprawdę nie są juz niczym dziwnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez EA straciłem ot tak 3 gry, które fizycznie zostały zakupione. Przez ich porypane DRMy, które po 5-cio krotnym formacie kompa zablokowały mi dostęp do gier. Dzięki, EA.

Mam szczerą nadzieję, że CDP RED wyjdzie z twarzą na szeroki rynek i pokaże, jak się powinno traktować klienta.

P.S. Tak bym chciał, by DICE było niezależne... nie zostawiałbym swojej kasy w ich kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że krawaciarze z EA postawili sobie za cel pobić Koticka w ilości hate''u.

EA, spieszę oznajmić, że cel został osiągnięty z nawiązką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, oh, eh! :D Już jakiś czas temu ich prezes twierdził, że fajnie by było kasować kasę za magazynki w strzelankach (co w sumie chyba było zrealizowane w Dead Space 3. Nie, nie było wymagane, ale z tego co się orientuję możliwość istniała (niech ktoś poprawi jak źle kojarzę)). A tak do śmiechu to przypomniałem sobie zabawny filmik o tego typu praktykach (chyba można linkować filmy do YT ^^?):

http://www.youtube.com/watch?v=h472NmF1HEQ

Przyszłość wygląda (nie)ciekawie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

usługa Premium się sprzedała? (BF3) Ano się sprzedała i na dodatek większość debili, która ją wykupiła jest jeszcze zadowolona, że za przeciętną grę zapłacili podwójną kwotę. W zamian EA popisało się "ekspresowym" tempem usuwania bugów. Widocznie nie mieli czasu na pierdoły, bo trzeba było nowe DLC trzaskać, a potem BF 4.

To, co dzieje się teraz to naturalna konsekwencja sprzedaży pakietów Premium i pobłażania wydawcy w sprawie dopieszczania gry, za którą się zapłaciło jakieś kosmiczne pieniądze. EA zobaczyło, że może żądać za jedną grę tyle, co za dwie i uradowane kombinuje dalej.

Dobrze, że są jeszcze takie firmy jak Blizzard. Kupiłem Starcrafta 2: Wings of Liberty. Sama gra to długa, dopracowana kampania (nie to, co te popłuczyny, które w dzisiejszych czasach udają tryb single player) + soczyste multi. Bez opłat dodatkowe mapki, szybkie usuwanie bugów, dbałość o zbalansowanie rozgrywki. Pojawia się problem - pojawia się patch. Niedługo premierę ma dodatek, który jest drogi, ALE jestem na 100% przekonany, że nowy content i darmowe wsparcie jakie otrzyma ta gra po premierze jest warte swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało to na świecie ludzi, którzy chętnie wydają kasę
> na wirtualne ciągniki i marchew na Facebooku?

To akurat rozumiem bo marchew zdrowa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 22:06, MisticGohan_MODED napisał:

Mam wrażenie że te ich ankiety oni przeprowadzają między sobą :P
Ich głupota i chciwość jest porażająca :P

przecież to EA cytując jednego z destructoid

"Inne korporacje robią wiele g!@#!@# rzeczy, ale EA to jest legion."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uśmiechnąłem się po przeczytaniu samego nagłówka. Wiedziałem jaki gówniany sztorm na forum to rozpęta.:-D Ale ja rozumiem wasze cierpienie. Nie możecie znieść myśli, że ktoś z tego korzysta. I tych złych dlc. Z gotowej gry wam je wycinają. I okradają was, złodzieje. I znęcają się psychicznie, że ktoś zagra w dodatkową zawartość, bo wam honor nie pozwala. Kto pierwszy znajdzie na to paragraf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat.....
EA informuje iż na prośbę graczy postanowili o 50% podnieść ceny wszystkich gier, niestety firma nie zgodziła się na prośby graczy by ceny te podnieść o 75%, obiecali jednak, że wydadzą horrendalną ilość DLC które będą o wiele droższe niż wcześniejsze wersje DLC, ta informacja wywołała taki zachywyt u graczy, że ci aż w sposób całkowicie spontaniczny zoraganizowali pochód dziększynny, na transparentach widniały napisy Dziękujemy ci EA, EA kochamy was, EA dla was wszystkie pieniądze świata.

Takie działanie doprowadziło do radości szefowstwo EA, które obiecało, iż w najbliższym czasie znów podniesie ceny, dostarczać będzie tylko same pliki instalacyjne z grą, a gracze za dopłatą będą mogli dokupić sobie na przykład ścieżkę dźwiękową do gry, bądź też dodatkowe tekstury czy też specjalne menu dzięki któremu będzie można zapisać stan gry....

GRATULACJE EA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się podniecacie tymi słowami dyrektora finansowego EA - to jest facet, dla ktorego najważniejsze są zyski. Jestem akurat na studiach ekonomicznych i też są tam goście, którzy niczego nie zrobią, jeśli nie widzą w tym potencjalnych zysków.
Ale prawda jest też taka, że EA dawno by zrezygnowała z wszelkich DLC i innych tego typu głupot, gdyby nie było na nie popytu. Za stan w jakim obecnie znajduje się rynek można winić TYLKO i WYŁĄCZNIE graczy! Wydawcy nie są winni temu, że odpowiadają na zapotrzebowanie rynku. Muszą dbać o stan swoich finansów na wszelkie możliwe sposoby, bo konkurencja jest duża, a nikt nie chce skończyć jak THQ :D
Dlatego pretensje nie do EA (lub dowolnego innego wydawcy) tylko do samych siebie (wszyscy gracze) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja rozumiem. To, że warunki na rynku dyktuje bezmyślna większość, kupująca wszystko

Dnia 27.02.2013 o 20:29, Myszasty napisał:

jak popadnie, nie zwalnia innych z myślenia.


Czy aby na pewno większość ? O ile kojarzę to EA chwaiło się swego czasu, że premium do BF3 kupiło około 2 milionów ludzi (niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę). Sęk w tym, że samą grę kupiło tych milionów 18 (odpowiednia ikonografika zamieszczona była nawet u Was).

To daje circa 16 milionów graczy, którzy to olali ;-) Skorygowałbym Twój post o tyle, że bezmyślna to jest mniejszość, tyle że nadal dochodowa ;-)

ps. Jest to mimo wszystko bardzo smutne. Pamiętam jeszcze awanturę z okazji wydania Bad Company - tego pierwszego, co to było tylko na X360/PS3. W becie gracze odkryli, że część broni ma być do kupienia/odblokowania za prawdziwy szmal. Gracze konsolowi podnieśli taki raban, że EA nie tylko się z tego pomysłu szybko wycofało, ale nawet DLC nie śmiało wydawać za pieniadze. Oba DLC do Bad Company były darmowe. To było przecież jeszcze nie tak dawno temu - 2008 r. Patrząc na co dziś sobie EA (i nie tylko EA) pozwala te czasy wydają sie jakąś starożytnością ;-)

Aż trudno uwierzyć, że kilka lat później przy okazji BF3 i innych swoich gier poszli na całość i ludzie jakoś to przełknęli :/ Podkreślam - IMO nadal na takie praktyki godzi się mniejszość graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymień proszę sytuację, w której zostałeś zmuszony przez EA do poniesienia dodatkowych kosztów poza zakupem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie że te ich ankiety oni przeprowadzają między sobą :P
> Ich głupota i chciwość jest porażająca :P


Chciwość - Tak.
Głupota - Raczej nie jest głupotą jak im zielone leci strumieniem na konta...

Głupi są ludzie którzy za to płacą, bo tylko nakręcają jeszcze bardziej diabła EA. Niestety zrobiłem preorder SimCity i zamierzam już grać w tą grę, ale nie kupię więcej żadnej gry od EA, po prostu nie zasługują na to. Muszą oberwać po kieszeni to może się opamiętają, zatem jak już koniecznie musisz zagrać w ich tytuł to przemyśl podróż na karaiby, dostaniesz tam grę w pełnym pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować