Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - o długości gry, imporcie save`ów i innych szczegółach

69 postów w tym temacie

Ten system ma być tylko podobny do VATS, czyli podejrzewam że podobieństwo bardziej może wiązać się z procentową wartością trafienia w dane miejsce. W dodatku w Wiedźminie 3 będzie to działo się w trakcie spowolnionego tempa a nie aktywnej pauzy więc można by przypuszczać że decyzja gdzie chcemy trafić może być ograniczona czasowo. A poza tym, dzięki temu mogą być ciekawe finishery w zależności gdzie uderzymy :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Taa, przy W2 Tomasz Gop też dużo obiecywał a jak wyszło wiadomo.
>
> A jak wyszło? Wiedźmin 2 to gra wybitna, godna kontynuacja wspaniałego, niepowtarzalnego
> W1.
>

Bez komentarza. Jak wyszło? Ano tak wyszło, że wspomniany pan już nie pracuję dla CDPR. I "trochę" brakuje w tej grze tego, czego naobiecywał wspomniany pan. I na pewno W2 nie jest grą wybitną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 19:39, belzebubxxl napisał:

Śmiać mi się chce jak ktoś pisze (na pewnej innej stronce), że Wiedzmin 3 może być godnym
konkurentem Skyrim, skoro obydwie poprzednie części biły go na głowę.


Kogo biły na głowę? W1/W2 Skyrima? Tia... marzenia ściętej głowy. Mi się chce śmiać jak ktoś porównuje korytarzową grę, w której i tak naprawdę nic nie ma, do gry z wielkim otwartym światem, mnóstwem zadań do wykonania, setkami zbroi i uzbrojenia. Do tego świetne dodatki, które długością biją W1/W2 razem wzięte... a wspaniały, cudowny CDPR obiecał REDKita i do dziś go nie ma. I pewnie nie będzie, bo kto go dokończy? Od początku beta testów ANI JEDNEGO patcha a teraz przecież wszyscy są zajęci W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 20:36, TobiAlex napisał:

Bez komentarza. Jak wyszło? Ano tak wyszło, że wspomniany pan już nie pracuję
dla CDPR. I "trochę" brakuje w tej grze tego, czego naobiecywał wspomniany pan. I na pewno
W2 nie jest grą wybitną.

TobiAlex, proszę, waż słowa, bo jeszcze Vojtas tutaj przyjdzie... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z trafianiem w spowolnionym tempie bardzo mi się spodobało. Z poprzedniego posta nie wiedziałem jak mam sobie to wyobrazic z obcinaniem gruczołów jadowych, przebijaniem dwóch serc itp.. teraz wiem o co chodzi. Ja to rozumiem tak ze np, poprzez przytrzymanie alt/ctrl/shift włącza się spowolnione tempo coś jak W2 wybieranie znaków ctrl, tutaj będzie celownik i zaznaczone części ciała na potworze, następnie celujemy w dany punkt, uderzamy i Geralt tam doskakuje i próbuje zadać cios krytyczny. Świetny pomysł, bardzo mi się podoba tak zróżnicowana walka, a nie tylko używanie jednego guzika > patrz Skyrim, AC. Już nie mogę się doczekać na jakiś gameplay z combatem, coś na święta zarzucą może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję na kawał dobrego RPG ale po takich zmianach i pomysłach ( brak dośw za zabicie potworów, sytstem VATS ) daruję sobie Wiedźmina 3. Szkoda, bo liczyłem na oryginalny produkt a nie połączenie Assasina 3, Fallouta, i paru innych gier w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Pojawią się dwie nowe mini-gry: rzucanie toporem i gra w karty
>
> Wolałem grę w kości ale co tam...


Pojawią się dwie nowe gry co nie znaczy, że starych nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> TobiAlex, proszę, waż słowa, bo jeszcze Vojtas tutaj przyjdzie... ;D
>

A niech przyjdzie :D Jak to się mówi "prawda w oczy kole" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haters gonna hate...

Jeszcze gry na oczy nie widzieliśmy i już leci strumień hypeu i hateu.
Wiecie, że jesteście na tyle dojrzali, by być większymi realistami?

A porównywanie Skyrima do Wieśka jest co najmniej dziwne, to jak porównywanie samochodu sportowego z terenowym, niby to jeździ i to jeździ, ale jeździ się tym inaczej i do jazdy w innych miejscach jest przeznaczone.
Skyrim to otwarty świat, mnóstwo ciekawych pierdół, wiesiek do pięt mu nie dorasta jeśli chodzi o rozmach przedstawienia świata i możliwości swobody (o edytorze nie wspomnę nawet).
Zaś skyrim leży w kwestii fabularniej gdzie wiedźmin go niszczy klimatem.

Redzi wysoko sobie poprzeczkę postawili, mało jest gier które porządnie łączą otwarty nieliniowy świat z świetnie opowiedzianą historią. To nie takie proste i mam nadzieję, że wiedźmin z świetnej historii nie zmieni się w klona skyrima, bo mimo, że skyrim jest niezły to czego innego oczekuje od wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> A niech przyjdzie :D Jak to się mówi "prawda w oczy kole" :D

Skyrim zawdzięcza dużo swojej wyrobionej już marce . Tak, jest to bardzo dobra gra, starcza na długo, jeżeli komuś nie przeszkadzają powtarzalne q i nudne chodzenie po podziemiach. Jeśli chodzi o mnie, trzymałem jego stronę, póki nie zagrałem w Wiedźmina, który oferuje ciekawszą historię, bohaterów, dialogi i zadania. Jest krótszy i korytarzowy, ok, ale to nie czyni z Wieśka gry złej. Moim zdaniem i tak nie powinno się tych dwóch gier porównywac, bo Skyrim stawia właśnie na tą otwartośc świata i ma zapewniac przede wszystkim długą grę, a dzieło Redów ma nam pomóc przeżyc niezapomnianą i epicką historię. Tyle w temacie. Pozdrawiam.

PS: Wyjdzie Wiedźmin 3 to się zacznie pewnie mnóstwo porównań. Osobiście trzymam za niego kciuki, bo kocham ten świat, ale jeżeli wspaniała historia ma ulec przewadze identycznych zadań pobocznych to się zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech przestaną, cholera. Nie mogę się doczekać. Te wszystkie zajebiste zmiany... Red, staph.

Mam cichą nadzieję, że gra pojawi się na tegorocznym GamesComie... ;_; Czekałbym i 6h żeby pograć. Ale chyba będzie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 20:52, TobiAlex napisał:

> TobiAlex, proszę, waż słowa, bo jeszcze Vojtas tutaj przyjdzie... ;D
>

A niech przyjdzie :D Jak to się mówi "prawda w oczy kole" :D

Hehehehehe... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie handlu, to ja mam tylko nadzieje, ze ceny beda mialy jakis sens, bo w W2 to byl jakis dowcip klasy Karola - kupujesz za 1500 oren, sprzedajesz za 30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 20:15, vegost napisał:

Że co proszę ? To teraz Wiedźmin będzie shooterem ? Przecież to głupie. Po co to ? To
już robienie kombinacji czy combo nie wystarczy ? Może jeszcze niech dadzą system turowy.
Albo niech dają możliwość rzucenie kostkami. Żal.

Przecież nikt nie napisał, że Geralt będzie strzelał do potworów. Nie wiemy jeszcze, jak to będzie zrealizowane, ale na pewno chodzi o możliwość ataku wrażliwych miejsc bestii.

>Szkoda, że potwory to teraz tylko i wyłącznie mięso armatnie i za nawet największego

Dnia 28.02.2013 o 20:15, vegost napisał:

bydlaka, nie dostaniemy nawet 1 expa.. Śmieszne.

Bydlak może być po prostu celem zadania. Trochę kontrowersyjny pomysł, ale poczekajmy na rezultat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 22:06, Madoc napisał:

Przecież nikt nie napisał, że Geralt będzie strzelał do potworów. Nie wiemy jeszcze,
jak to będzie zrealizowane, ale na pewno chodzi o możliwość ataku wrażliwych miejsc bestii.


No nie napisał, ale skoro dają taki pomysł, to może on być częścią mechaniki walki, który trzeba będzie używać. Osobiście nie chce i nie mam zamiaru tego czegoś używać. Lepiej, żeby była to opcja opcjonalna niż wymuszana. I tak źle mi się grało już w drugiej części. System walki był i nadal jest do dupy.

Dnia 28.02.2013 o 22:06, Madoc napisał:

Bydlak może być po prostu celem zadania. Trochę kontrowersyjny pomysł, ale poczekajmy
na rezultat.

Tak, ale są też inne bydlaki, które sobie chodzą po mapie. Bezsensu, że nie można za nich dostać expa. W dwójce były wałęsające się trolle, które nie były w żadnym zdaniu pobocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie można zaimportować zapisane stany gry z poprzedniej części, ale nie wpłynie to na zarys ogólnej fabuły gry, niemniej będzie miało wpływ na postacie
ŻE CO? nieważne czy wyrznę większość królów północy to i tak prawie się nic nie zmieni? po co robiłem save z całkowicie pogrążoną północą oraz jak najsilniejszą pod względem politycznym i militarnym? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować