Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego BioShock: Infinite zostało zmienione ze względu na religijnego pracownika?

227 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2013 o 02:22, Janek_Izdebski napisał:

A nasz bohater i weteran walk "za wolność Waszą i naszą", niejaki Kościuszko,
również gustował w małych dziewczynkach... ;) On chyba działał właśnie, gdzieś w okolicach
Massachusetts... ;)


O tym nic nie słyszałem, ale w sumie akurat tym okresem w historii specjalnie się nigdy nie interesowałem :D No i jednak bym nie łączył Kościuszki ze skandalami pedofilskimi w amerykańskim kościele - no chyba, że zostanie udowodnione, że on sam zapoczątkował takie praktyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 02:27, pawbuk napisał:

O tym nic nie słyszałem, ale w sumie akurat tym okresem w historii specjalnie się
nigdy nie interesowałem :D No i jednak bym nie łączył Kościuszki ze skandalami pedofilskimi
w amerykańskim kościele - no chyba, że zostanie udowodnione, że on sam zapoczątkował
takie praktyki :)

Od historyka, który przygotowywał mnie do egzaminów wstępnych na studiach, dowiedziałem się tej ciekawej historii o Kościuszce. Jak widać na załączonym obrazku, nawet bohaterowie mają swoje drugie oblicze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 02:33, Janek_Izdebski napisał:

Od historyka, który przygotowywał mnie do egzaminów wstępnych na studiach, dowiedziałem
się tej ciekawej historii o Kościuszce. Jak widać na załączonym obrazku, nawet bohaterowie
mają swoje drugie oblicze... ;)


Zgadzam się z tym całkowicie - niestety, w szkole uczą nas głównie jedynie legend o bohaterach narodowych, a jeżeli się wgłębimy w temat, to zobaczymy, że często Ci ludzie nie byli tak krystalicznie czyści.
Weźmy przykład pierwszy z brzegu - Piłsudski. Jedna z najbardziej znanych i podziwianych postaci historycznych z historii naszego kraju. Nie można mu odmówić, że wiele poświęcił dla kraju, walczył o odzyskanie niepodległości w czasie IWŚ, tworzył podwaliny pod II Rzeczpospolitą. Jednak kilka lat później skończył z demokracją - wszyscy wiemy, że przewrót majowy wprowadził na długi czas rządy autorytarne w naszym kraju. Kolejna sprawa to tzw. Cud nad Wisłą - mój historyk twierdził, że w tym czasie Piłsudski przeżywał załamanie nerwowe i praktycznie nie on dowodzil obroną. Poza tym sam Cud był tak naprawdę rozszyfrowaniem bolszewickich rozkazów i umiejętnym wykorzystaniem posiadanej wiedzy.
Tak swoją drogą, to chciałbym zobaczyć jakąś grę, która właśnie miałaby miejsce w latach 20 lub 30 XX wieku na terenie choćby Warszawy. Klimat gry mógłby być specyficzny i bardzo ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 02:48, pawbuk napisał:

Zgadzam się z tym całkowicie - niestety, w szkole uczą nas głównie jedynie legend
o bohaterach narodowych, a jeżeli się wgłębimy w temat, to zobaczymy, że często Ci
ludzie nie byli tak krystalicznie czyści.
Weźmy przykład pierwszy z brzegu - Piłsudski. Jedna z najbardziej znanych i podziwianych
postaci historycznych z historii naszego kraju. Nie można mu odmówić, że wiele poświęcił
dla kraju, walczył o odzyskanie niepodległości w czasie IWŚ, tworzył podwaliny pod II
Rzeczpospolitą. Jednak kilka lat później skończył z demokracją - wszyscy wiemy, że przewrót
majowy wprowadził na długi czas rządy autorytarne w naszym kraju. Kolejna sprawa to tzw.
Cud nad Wisłą - mój historyk twierdził, że w tym czasie Piłsudski przeżywał załamanie
nerwowe i praktycznie nie on dowodzil obroną. Poza tym sam Cud był tak naprawdę rozszyfrowaniem
bolszewickich rozkazów i umiejętnym wykorzystaniem posiadanej wiedzy.
Tak swoją drogą, to chciałbym zobaczyć jakąś grę, która właśnie miałaby miejsce w latach
20 lub 30 XX wieku na terenie choćby Warszawy. Klimat gry mógłby być specyficzny i bardzo
ciekawy.

Masz rację. A w latach 1905-07 Piłsudski był zwykłym bandytą - patrz: akcja pod Bezdanami. Ale cicho sza..., bo "prawdziwi Polacy: zaraz zabiorą głos... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > O tym nic nie słyszałem, ale w sumie akurat tym okresem w historii specjalnie się
> > nigdy nie interesowałem :D No i jednak bym nie łączył Kościuszki ze skandalami pedofilskimi
>
> > w amerykańskim kościele - no chyba, że zostanie udowodnione, że on sam zapoczątkował
>
> > takie praktyki :)
> Od historyka, który przygotowywał mnie do egzaminów wstępnych na studiach, dowiedziałem
> się tej ciekawej historii o Kościuszce. Jak widać na załączonym obrazku, nawet bohaterowie
> mają swoje drugie oblicze... ;)
>
Zacznijmy od tego, że Kościuszko został wzięty do niewoli przez Rosjan nie dlatego, że go pojmali w dzielnej walce podczas bitwy, tylko pijany spadł z konia i go nieprzytomnego zgarnęli. W sumie zabawne, że ktoś taki jest bohaterem, bo normalnie wojsko nie akceptuje pijanych dowódców. Szczególnie podczas ważnej bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W USA mają odmienne podejście do religii, tam to się liczy u nas liczą się prawa pedał.. to znaczy gejów i lesbijek. A jak ktoś wierzy to ma schować symbol krzyża, no chyba że wierzy w allacha to może głośno mówić, bo każdy boi się tych wariatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 08:10, NemoTheEight napisał:

Zacznijmy od tego, że Kościuszko został wzięty do niewoli przez Rosjan nie dlatego, że
go pojmali w dzielnej walce podczas bitwy, tylko pijany spadł z konia i go nieprzytomnego
zgarnęli. W sumie zabawne, że ktoś taki jest bohaterem, bo normalnie wojsko nie akceptuje
pijanych dowódców. Szczególnie podczas ważnej bitwy.


Skąd wiesz? Rozumiem że przebadałeś go na zawartość alkoholu we krwi albo wydychanym powietrzu?
Niemców pokonano w II wojnie światowej dzięki wódce którą litrami dawano rosyjskim żołnierzom, by szli w pierdo. Kolega żandarm mówił że na misjach w Iraku i Afganistanie chleją jak prosiaki, a amerykanie oddadzą wszystko za polską wódę (i sporo się na tym zarabia), wszyscy chleją w wojsku i na wojnie. Myślisz że jak sobie radzą ze stresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma religia do praw gejów i lesbijek? :D Tak swoją drogą, pewnie w USA małżeństwa homoseksualne wprowadzą 100 lat przed nami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 08:48, pawbuk napisał:

Co ma religia do praw gejów i lesbijek? :D Tak swoją drogą, pewnie w USA małżeństwa homoseksualne
wprowadzą 100 lat przed nami :D

Bardzo dużo ma w tej kwestii idź do kościoła i o to zapytaj. Poza tym mają takie same prawa jak ty czy ja , tylko domagają się by ich zboczenie było na równi ze statusem związku kobiety i mężczyzny a na to się nie godzę. Niech sobie robią co chcą, ale nie muszą mi wmawiać bym uznawał to za normalne.

USA jest konfederacją 50ciu stanów, na pewno wprowadzą to w kilku stanach, ale nie uda im się zmienić konstytucji bo ta jest sztywna i nie ma mowy by obowiązywało to w każdym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 09:20, Corporal napisał:

Bardzo dużo ma w tej kwestii idź do kościoła i o to zapytaj. Poza tym mają takie same
prawa jak ty czy ja , tylko domagają się by ich zboczenie było na równi ze statusem związku
kobiety i mężczyzny a na to się nie godzę. Niech sobie robią co chcą, ale nie muszą mi
wmawiać bym uznawał to za normalne.


Co Ty, nie mam zamiaru iść do Świątyni Wszelkiej Hipokryzji :D Nie będę kontynuował polemiki z Tobą, bo z doświadczenia wiem, że do nieczego to nie doprowadzi, a tylko się wkurzę. Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie :)

Dnia 02.03.2013 o 09:20, Corporal napisał:


USA jest konfederacją 50ciu stanów, na pewno wprowadzą to w kilku stanach, ale nie uda
im się zmienić konstytucji bo ta jest sztywna i nie ma mowy by obowiązywało to w każdym
stanie.


No ale jednak wprowadzą, nawet jeśli tylko np w 30 stanach :) To i tak będzie nieskończenie razy więcej niż w naszym kraju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie Twoj interes, kto co uznaje za zwiazek taki czy siaki, ja dla odmiany moglbym powiedziec, ze gorszy mnie widok masy wlewajacej sie i wylewajacej ze swiatyni obludy w kazda niedziele, tak jak Ciebie zgorszy widok dwoch facetow trzymajacych sie za rece. W tym kraju za duzo ludzi koncentruje sie na wlasnym widzimisie, nawet jesli dana sprawa nas w ogole nie dotyczy chcemy by wypelniala normy adekwatne do naszych czesto plytkich pogladow. Tym sie roznimy np. od Niemcow, ktorzy sa o wiele bardziej zdyscyplinowani i swiadomi potrzeby zmian w nastawieniu jesli wymaga tego okreslona grupa ludzi, ktora jakby nie patrzec stanowi jakas czesc spolecznosci. Dlatego oni potrafia z tym zyc, w kazdym razie nauczyli sie tego nie krytykowac. W Polsce mozna bezpiecznie wymachiwac swoja religijnoscia, mozna wmawiac ludziom, ze jest to aspekt ze wszech miar godny uznania, mozna pojsc siedziec za obraze anachronicznych pogladow tudziez glosne wysmiewanie zabobonu, mozna byc zboczonym religijnie- byle nie seksualnie -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 10:03, kodi24 napisał:

Akurat nie Twoj interes, kto co uznaje za zwiazek taki czy siaki, ja dla odmiany moglbym
powiedziec, ze gorszy mnie widok masy wlewajacej sie i wylewajacej ze swiatyni obludy
w kazda niedziele, tak jak Ciebie zgorszy widok dwoch facetow trzymajacych sie za rece.
W tym kraju za duzo ludzi koncentruje sie na wlasnym widzimisie, nawet jesli dana sprawa
nas w ogole nie dotyczy chcemy by wypelniala normy adekwatne do naszych czesto plytkich
pogladow. Tym sie roznimy np. od Niemcow, ktorzy sa o wiele bardziej zdyscyplinowani
i swiadomi potrzeby zmian w nastawieniu jesli wymaga tego okreslona grupa ludzi, ktora
jakby nie patrzec stanowi jakas czesc spolecznosci. Dlatego oni potrafia z tym zyc, w
kazdym razie nauczyli sie tego nie krytykowac. W Polsce mozna bezpiecznie wymachiwac
swoja religijnoscia, mozna wmawiac ludziom, ze jest to aspekt ze wszech miar godny uznania,
mozna pojsc siedziec za obraze anachronicznych pogladow tudziez glosne wysmiewanie zabobonu,
mozna byc zboczonym religijnie- byle nie seksualnie -_-


Oczywiście że to mój interes, również mam prawo głosu i wyrażania opinii a taki neandertalczyk jak ty nie może mi ograniczać moich praw do ich wyrażania tym bardziej że nikogo nie szkalują a wyrażają ogólny pogląd.
Niemcy świadomi potrzeby zmian? No jak do niech jeździłem to tego nie widziałem, a ich zdyscyplinowanie nie ma z tym nic wspólnego i żeby było śmieszniej ich kraj też boryka się z szeregiem problemów, więc nie stawiaj ich na piedestale. Mało tego, post wyżej gość powołuje się na wyższość USA i ich postępowość, a żeby było zabawniej to religia jest tam budulcem kraju a ateiści uznawani za odszczepieńców (i mowa tu o każdej religii a nie tylko chrześcijaństwie).

Akurat mnie trudno zgorszyć, ochraniałem marsze pedochomoseksualistów, ale to nie znaczy że się z nimi zgadzam czy ich popieram. Po prostu takie miałem polecenie i muszę być na tyle zdyscyplinowany by zostawić swoje poglądy na boku i nie zwracać uwagi na odszczepieńców. Powiem Ci że widziałem tam masę chorych psychicznie ludzi, głównie mężczyzn. Otyłych zarośniętych po 30, poprzebieranych w balony i kolorowe ciuchy. Poseł biedroń, który nie ma pojęcia o mechanizmach funkcjonowania sejmu, a bierze za pracę ponad 30 tys złotych miesięcznie też tam rzecz jasna był zbijać kapitał polityczny. I tak wspomnę Ci również że marsze pederastów nie cieszyły się zainteresowaniem i poparciem, za to w telewizji był to temat nr 1 pomimo niskiej frekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawbuk, dlatego że napisałeś, że nie będziesz prowadził polemiki z ludźmi mającymi zdanie jak @Corporal to wg mnie jesteś już spalony. Dyskutowałeś sobie miło z Jankiem Izdebskim, bo mieliście to samo zdanie, a gdy przyjdzie ktoś się z twoim zdaniem skonfrontować to ty już uciekasz żeby ciebie nie "zindoktrynowali". Dalej...

Dnia 02.03.2013 o 01:57, Janek_Izdebski napisał:


> Bo jeśli to była np scena z molestowaniem nieletnich przez przywódcę duchowego (religijnego),

> to raczej nie powinna budzić takiego oburzenia, tylko raczej zachwyt idealnym oddaniem

> postaci...
I temat na czasie w kontekście skandalów pedofilskich w KK. :)


Janek_Izdebski, czy ty jesteś głupi? Przecież ksiądz, który łamie zasady czystości, jednocześnie łamie zasady Kościoła Katolickiego!

Pederaści (to geje, prawda?) - miłość pomiędzy dojrzałym mężczyzną, a dojrzewającym chłopcem... Czyli pedofilia pod przykrywką, więc kto tu jest potencjalnym niebezpieczeństwem dla dzieci, jak nie ludzie z zaburzeniami seksualnymi?

@Corporal "Niech sobie robią co chcą(geje i lesbijki*), ale nie muszą mi wmawiać bym uznawał to za normalne. "

Dokładnie. Jeżeli ktoś chce mi wmówić, że wsadzanie członka w odbyt jest normalne (albo co gorsza DOBRE), to ja bardzo chętnie się wypowiem, ale za 10 lat, jak mi pokaże dupsko z wypływającym kałem, bo tylny otwór jest... Za szeroki.

@pawbuk @kodi24
Dla was Kościół jest "świątynią obłudy" w sferze sacrum, czy profanum? Czy to co dzieje się na mszy świętej jest kłamstwem, czy to, że Jezus umarł i zmartwychwstał? A może oszustwem jest mówienie, że seks po małżeństwie sprzyja dobremu pożyciu małżonków po ślubie, do końca życia?

Przecież to jest jakiś żart żeby ktoś nie dostrzegał pozytywnego wpływu kościoła na społeczeństwo. Naprawdę nie rozumiem tego mieszania z błotem religii, agnostycy nie mogą zrozumieć, że mają tylko połowę szans na rację co do istnienia Boga? Chociaż wszechświat jak głęboki tak szeroki to cały idealny i w harmonii, więc nie wierzę w taki przypadek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja jest skuteczna tylko wtedy gdy jest obustronna. Ja mam prawo być agnostykiem, popierać teorie Darwina, Dowkinsa i uważać ze religia to wymysł ludzi. Nie chodzę nie wyzywam ludzi z innymi poglądami (że katol , ze nie douczony itp.) Denerwuje mnie kiedy większość ludzi wierzących w boga wmuszają swój pogląd na świat. To co zrobił ten programista/grafik bylo przejawem skrajnej nietolerancji, czyste chamstwo. Ma prawo się powiedzieć co mu nie pasuje , ale nie ma prawa wymuszać zmiany zakończenia gry. Pomyślcie co by było gdyby ateista zrobił to samo? Myślicie ze zmienili by zakończenie na miej religijne? Specjalnie dla niego? Wątpię.

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:

Przecież to jest jakiś żart żeby ktoś nie dostrzegał pozytywnego wpływu kościoła na społeczeństwo.
Naprawdę nie rozumiem tego mieszania z błotem religii, agnostycy nie mogą zrozumieć,
że mają tylko połowę szans na rację co do istnienia Boga? Chociaż wszechświat jak głęboki
tak szeroki to cały idealny i w harmonii, więc nie wierzę w taki przypadek ;]

Fmm patrząc na historie religie wywoływały tylko wojny, były przyczyna zacofania(średniowiecze), przyczyniły sie do stworzenia systemu feudalnego, w imię boga mordowali cale cywilizacje. Moim zdaniem ludzkość więcej by zyskała gdyby religia nie odgrywała aż takiej ważnej roli. Wystarczy spojrzeć na rozwój państw starożytnych jak Grecja i Rzym. Przecież to tam powstawały podwaliny współczesnego prawa, filozofii, demokracji, tam jakoś sobie dawali rade bez koncepcji boga osobowego(oczywiście mieli swój panteon, ale ludność podchodziła do tych obrządków bardziej liberalnie i brali pod uwagę że głównym motorem państwa jest obywatel a nie bogowie.)

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:

tak szeroki to cały idealny i w harmonii, więc nie wierzę w taki przypadek ;]


Proszę Cię przeczytaj sobie sobie "Boga urojonego" albo jak sie upierasz przy katolicyzmie to przynajmniej przeczytaj parę książek Kołakowskiego, Bo nie chce mi sie tłumaczyć jak nauka i filozofia patrzy na temat stworzenia świata ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:

@pawbuk, dlatego że napisałeś, że nie będziesz prowadził polemiki z ludźmi mającymi zdanie
jak @Corporal to wg mnie jesteś już spalony. Dyskutowałeś sobie miło z Jankiem Izdebskim,
bo mieliście to samo zdanie, a gdy przyjdzie ktoś się z twoim zdaniem skonfrontować to
ty już uciekasz żeby ciebie nie "zindoktrynowali". Dalej...


Myśl sobie o mnie co chcesz, ale tu nie ma pola do dyskusji, bo nie ma żadnych szans na kompromis :) I piszę to jako osoba, która ma już doświadczenia z podobnymi "dyskusjami". Jak ktoś jest homofobem (a w tym kraju pewnie z 90% osób to homofoby, rasiści i antysemici - tak po katolicku), to o czym mam z nim dyskutować?

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:

Janek_Izdebski, czy ty jesteś głupi? Przecież ksiądz, który łamie zasady czystości, jednocześnie
łamie zasady Kościoła Katolickiego!


No co Ty?! Naprawdę? To bardzo ładnie wszystko wygląda w teorii, ale praktyka pokazuje, że kościół ukrywa pedofilów, przenosi ich do innych parafii albo wszystko tuszuje. Ta organizacja ma niewiele współnego z zasadami, które głosi.

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:


Pederaści (to geje, prawda?) - miłość pomiędzy dojrzałym mężczyzną, a dojrzewającym chłopcem...
Czyli pedofilia pod przykrywką, więc kto tu jest potencjalnym niebezpieczeństwem dla
dzieci, jak nie ludzie z zaburzeniami seksualnymi?


Homoseksualizm to nie zaburzenie seksualne, tylko orientacja seksualna. Pedofilia może być uważana za zaburzenie seksualne. Poza tym należy jeszcze rozdzielić pedofilię od czynów pedofilskich.

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:


Dokładnie. Jeżeli ktoś chce mi wmówić, że wsadzanie członka w odbyt jest normalne (albo
co gorsza DOBRE), to ja bardzo chętnie się wypowiem, ale za 10 lat, jak mi pokaże dupsko
z wypływającym kałem, bo tylny otwór jest... Za szeroki.


A co Cię obchodzi co kto w co wsadza? To indywidualna sprawa każdego człowieka. Poza tym stosunki analne nie są też tak rzadkie wśród osób heteroseksualnych. Już pomijam to, że przecież osoby pozostające w związku nie muszą utrzymywać kontaktów seksualnych.

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:

@pawbuk @kodi24
Dla was Kościół jest "świątynią obłudy" w sferze sacrum, czy profanum? Czy to co dzieje
się na mszy świętej jest kłamstwem, czy to, że Jezus umarł i zmartwychwstał?


A Ty jesteś przekonany, że to nie jest kłamstwo? :D Aczkolwiek mówiąc o obłudzie kościoła absolutnie nie mam na myśli samej kwestii wiary czy obrzędów, bo to jest sprawą indywidualną każdego człowieka. Mam na mysli całkowitą sprzeczność pomiędzy tym, jakie zasady kościół głosi, a jak się zachowuje. Poczytaj sobie o działaniach choćby Kurii Watykańskiej, Banku Watykanskiego, czy też o wielu sprawach pedofilskich w kościołach różnych państw i jak starano się to zatuszować. Zobacz sobie jak działała choćby Komisja Majątkowa. Mam wrażenie, że głównym zmarwieniem kościoła jest zabezpieczenie własnych interesów, a dopiero później przejmowanie się ludźmi.

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:

A może oszustwem
jest mówienie, że seks po małżeństwie sprzyja dobremu pożyciu małżonków po ślubie, do
końca życia?


Masz jakieś badania na ten temat?

Dnia 02.03.2013 o 12:23, Damiand92 napisał:

Przecież to jest jakiś żart żeby ktoś nie dostrzegał pozytywnego wpływu kościoła na społeczeństwo.


A jaki to jest pozytywny wpływ kościoła na społeczeństwo? Chcesz mi pokazać na przykładzie naszego kraju? Nie bądź śmieszny ;)
Jak to się dzieje, że w najbardziej katolickim kraju w Europie jest takie gigantyczne złodziejstwo, powszechny brak zaufania, przemoc, nietolerancja, ludzie jeżdżą powszechnie po spożyciu alkoholu (jak dla mnie jest to jak latanie z karabinem po ulicy z zawiązanymi oczami i strzelanie), a każdy tylko patrzy jak by inną osobę oszukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyli bioshocka I i II - to byly bardzo potepiane przez Kosciol gry i bardzo kontrowersyjne, wszyscy o tym wiedzieli i nikt nie "poprawial gry". Jakby bali sie reakcji religijnych osob, to poddaliby sie dawno temu:)

Mi sie zdaje, ze Levin prawdopodobnie chcial wzbudzic pewne uczucia w graczu (czy to religijnym, czy nie), a obraza religijnych graczy nie byla "w planach". W zwiazku z tym zmieniono fabule, by uzyskac efekt, ktory sobie zalozono. Moze uznal, ze takie emocje u niektorych graczy sa niepotrzebne.

Zapewne za jakis czas scena wycieknie i zobaczymy, o co w tym naprawde chodzi. (mam taka nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 02:33, Janek_Izdebski napisał:

Od historyka, który przygotowywał mnie do egzaminów wstępnych na studiach, dowiedziałem
się tej ciekawej historii o Kościuszce. Jak widać na załączonym obrazku, nawet bohaterowie
mają swoje drugie oblicze... ;)


Należy tylko pamiętać o kontekście tamtych czasów. Wtedy nie było czegoś takiego jak pedofilia, w sensie zaburzenia. Dziewczyny w wieku 12-15 lat wychodziły za mąż (nie z własnej woli bynajmniej) i normalnie spełniały małżeńskie powinności. Takie były realia. Liczba pedoifili (wg. dzisiejszych kryteriów) była nieporównywalnie większa niż dzisiaj ponieważ była to pratycznie norma społczena.

Dnia 02.03.2013 o 02:33, Janek_Izdebski napisał:

Masz rację. A w latach 1905-07 Piłsudski był zwykłym bandytą - patrz: akcja pod Bezdanami. Ale cicho sza...,
bo "prawdziwi Polacy: zaraz zabiorą głos... ;)

Yep i AKowcy to też terroryści, tak samo wszyscy powstańcy. Poza ludobójcami, każdego przywódcę można ocenić jak bohatera lub terrorystę wszystki zależy z której strony się patrzy. (Od biedy i ludobójca może być bohaterem choć dla sporej części ludzi może to być trudne do zakceptowania)

Odnośnie gry, to taka autocenzura jest słaba. Albo Levine robi to, żeby o grze było głośno albo dupa z niego nie artysta. Do prezentowania wizji trzeba mieć odwagę, a tej widocznie tutaj brakuje. Oczywiście jest to takie gdybanie bo nie ujawnią co ta kontrowersyjna scena zawierała, ale wiedząc jakie na świecie są oszołomy to mogło by to być coś naprawdę błahego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 13:58, Namaru napisał:

Należy tylko pamiętać o kontekście tamtych czasów. Wtedy nie było czegoś
takiego jak pedofilia, w sensie zaburzenia. Dziewczyny w wieku 12-15 lat wychodziły za mąż
(nie z własnej woli bynajmniej) i normalnie spełniały małżeńskie powinności. Takie były realia.
Liczba pedoifili (wg. dzisiejszych kryteriów) była nieporównywalnie większa niż dzisiaj
ponieważ była to pratycznie norma społczena.

Z tym mógłbym się do pewnego stopnia nawet zgodzić... ;)

Dnia 02.03.2013 o 13:58, Namaru napisał:

Yep i AKowcy to też terroryści, tak samo wszyscy powstańcy. Poza ludobójcami, każdego
przywódcę można ocenić jak bohatera lub terrorystę wszystki zależy z której strony się
patrzy. (Od biedy i ludobójca może być bohaterem choć dla sporej części ludzi może to
być trudne do zakceptowania)

Mi chodziło o konretną akcję - pod bezdanami. Oczywiście tzw. akcje ekspropriacyjne (cóż za eufemizm), czyli zwykłe napady na pociągi i banki carskie, to nie był bandytyzm?

Dnia 02.03.2013 o 13:58, Namaru napisał:

Odnośnie gry, to taka autocenzura jest słaba. Albo Levine robi to, żeby o grze było głośno
albo dupa z niego nie artysta. Do prezentowania wizji trzeba mieć odwagę, a tej widocznie
tutaj brakuje. Oczywiście jest to takie gdybanie bo nie ujawnią co ta kontrowersyjna
scena zawierała, ale wiedząc jakie na świecie są oszołomy to mogło by to być coś naprawdę
błahego.

W USA wszelkiej maści oszołomy religijne naprawdę potrafią zrobić sporo szumu, nie to co taki Ryydzyk. Przy nich, on jest "mała Micki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 08:10, NemoTheEight napisał:

Zacznijmy od tego, że Kościuszko został wzięty do niewoli przez Rosjan nie dlatego,
że go pojmali w dzielnej walce podczas bitwy, tylko pijany spadł z konia i go nieprzytomnego
zgarnęli. W sumie zabawne, że ktoś taki jest bohaterem, bo normalnie wojsko nie akceptuje
pijanych dowódców. Szczególnie podczas ważnej bitwy.

A o tym to nawet ja nie słyszałem. Muszę przeczytać w końcu biografię piór Storożyńskiego, ale nie wiem czy o tym wspomniał, hehehehe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 13:22, pawbuk napisał:

Myśl sobie o mnie co chcesz, ale tu nie ma pola do dyskusji, bo nie ma żadnych szans
na kompromis :) I piszę to jako osoba, która ma już doświadczenia z podobnymi "dyskusjami".
Jak ktoś jest homofobem (a w tym kraju pewnie z 90% osób to homofoby, rasiści i antysemici
- tak po katolicku), to o czym mam z nim dyskutować?


Bezsens. Że niby Corporal jest homofobem? Przecież dopiero co napisał, że nie obchodzi go kto wkłada, komu wkłada i gdzie wkłada, a mimo to snujesz dziwne wnioski. Na tej samej zasadzie mogę powiedzieć, że ty jesteś heterofobem. I co teraz.

Dnia 02.03.2013 o 13:22, pawbuk napisał:

No co Ty?! Naprawdę? To bardzo ładnie wszystko wygląda w teorii, ale praktyka pokazuje,
że kościół ukrywa pedofilów, przenosi ich do innych parafii albo wszystko tuszuje. Ta
organizacja ma niewiele współnego z zasadami, które głosi.


Praktyka? Kolejne bzdury i absurdy. Tak z pewnością kościół to ogromna organizacja mafijna z zamiłowaniem do prowadzenia burdelu z nieletnimi. Ha! Śmieszy mnie ta dziecinna nienawiść.

Dnia 02.03.2013 o 13:22, pawbuk napisał:

Homoseksualizm to nie zaburzenie seksualne, tylko orientacja seksualna. Pedofilia może
być uważana za zaburzenie seksualne. Poza tym należy jeszcze rozdzielić pedofilię od
czynów pedofilskich.

Taak, oczywiście... Wszystko inne może być zboczeniem, chorobą ale homoseksualizm akurat nie.

Dnia 02.03.2013 o 13:22, pawbuk napisał:

A co Cię obchodzi co kto w co wsadza? To indywidualna sprawa każdego człowieka. Poza
tym stosunki analne nie są też tak rzadkie wśród osób heteroseksualnych. Już pomijam
to, że przecież osoby pozostające w związku nie muszą utrzymywać kontaktów seksualnych.


Kolejne nieczytanie ze zrozumieniem. Przecież do cieżkiej cholery nie trudno jest czytać pisany tekst.
W ogóle wydaję mi się, że tacy jak ty nie wiedzą co tak naprawdę bronią "homofoby".
Ja powiem tak(mam nadzieję, że tym razem będzie to zrozumiałe):
Mam gdzieś kto z kim co robi. Możecie sobie robić nawet orgie, nie obchodzi mnie to. Ale jak ktoś przychodzi do kościoła i prosi o pobłogosławienie jego perwersji to już coś jest nie tak.

Dnia 02.03.2013 o 13:22, pawbuk napisał:

A Ty jesteś przekonany, że to nie jest kłamstwo? :D Aczkolwiek mówiąc o obłudzie kościoła
absolutnie nie mam na myśli samej kwestii wiary czy obrzędów, bo to jest sprawą indywidualną
każdego człowieka. Mam na mysli całkowitą sprzeczność pomiędzy tym, jakie zasady kościół
głosi, a jak się zachowuje. Poczytaj sobie o działaniach choćby Kurii Watykańskiej, Banku
Watykanskiego, czy też o wielu sprawach pedofilskich w kościołach różnych państw i jak
starano się to zatuszować. Zobacz sobie jak działała choćby Komisja Majątkowa. Mam wrażenie,
że głównym zmarwieniem kościoła jest zabezpieczenie własnych interesów, a dopiero później
przejmowanie się ludźmi.


Kolejne dziecinna złośliwość. Nawet jeśli byłbyś w stanie udowodnić, wskazać palcem, wymienić nazwiska to było by tego tak mało na tle całej, długiej historii kościoła, że aż śmieszne. Ludzie lubią bezsensownie szufladkować sobie wszystko, bo tak jest wygodniej. Coś w stylu "Ohoo jakiś ksiądz jest pedofilem,mordercą, złodziejem, z pewnością cały kościół taki jest". Ja nie muszę niczego oglądać, czy słuchać jakichś historii by wiedzieć, że znajdzie się człowiek(lub grupa ludzi), który spróbuje wykorzystać wszystko do swoich celów. Wiem, że tacy są. Wszędzie są.

Dnia 02.03.2013 o 13:22, pawbuk napisał:

A jaki to jest pozytywny wpływ kościoła na społeczeństwo? Chcesz mi pokazać na przykładzie
naszego kraju? Nie bądź śmieszny ;)
Jak to się dzieje, że w najbardziej katolickim kraju w Europie jest takie gigantyczne
złodziejstwo, powszechny brak zaufania, przemoc, nietolerancja, ludzie jeżdżą powszechnie
po spożyciu alkoholu (jak dla mnie jest to jak latanie z karabinem po ulicy z zawiązanymi
oczami i strzelanie), a każdy tylko patrzy jak by inną osobę oszukać?

No tak. To przecież BARDZO logiczne,że religia, która mówi stronieniu od złych uczynków jest źródłem zła! HA! To jest jeszcze bardziej dziecinne. Jeszcze wyjedziesz mi z argumentem, że Bóg jest zły, bo są choroby, szatan i ludzie umierają. LOL.
Ale jak ktoś jest katolikofobem, to o czym dyskutować?

A news jest ogólnie hypowaniem tytułu oczywiście kontrowersją. Tak jakby przy tworzeniu gry postać nie była projektowana, i ciągle zmieniana. Jestem pewien, że było mnóstwo koncepcji bohatera i budowa przebiegała rozważnie, a nie tak hop siup. Jak postanowili coś zmienić to co mi do tego skoro jeszcze w to nie grałem. Z mojego punktu widzenia nie zmienia to dosłownie nic, bo nie miałem z tym żadnej styczności. No, ale jak pisałem, lepiej rozgłosić to światu, bo hype...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować