Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes Of Might & Magic V - okiem JeRzego

201 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2006 o 19:58, drewniany napisał:

Zna ktoś program do zmiany formatu z audio lub mp3 na ogg ?
CDEX ?

Na stronie xiph.org jest taki programik do ripowania. A CDEX oczywiście też zogguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc - H5 jest takie średnie - grałem w nią w w alfę, bete, demo i fulla i odczułem że jest jakas dziwna - ot takie H3 podrasowane. Osobiscie gram w gry na kompie od czasów 286 wiec duzo przesiedziałem nad H1-H4. Załuje ze twórcy nie dodali pare bajerów z H4 bo uważam ze ta gra nie licząc grafy była fajna, min cześciowo mobilne jednostki (przeciez to mozna było wyłączać w grze !!!) czy bohatera jako dodatkową jednostkę - dodawało to wiarygodności. Dziwi mnie mały asortyment jednostek neutralnych - widac ze jak w pozostałych cześciach beda nas raczyli patchami i dziwnymi dodatkami - a szkoda. Jak narazie daje temu tytułowi 4- na 5 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaluje ze mam tak slabeko kompa ze heroes V u mnie nie ruszy (900 mhz, 192 RAM, karta zintegrowana) ale gram w heroesa III i mi stykniebo wedlug mnie to jest nalepsza czesc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, moim zdaniem gierka w najlepszym wypadku przeciętna, gralem w demo i to mi wystarczy żeby nie kupować tej gry. Poza tym nie dam sie złapać na po raz drugi chwyt marketingowy CDP jakim był KRUK - ŚWIĄTYNIA PIERWOTNEGO ZŁA (śmieć w ładnym opakowaniu), a tekst cóż mam za zadanie zwiększyć sprzedaż więc dziwne żeby był obiektywny:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Wszystko fajnie, pieknie.... Ale braku edytora map to im po prostu nie wybacze. Tym posunieciem IMO wykasatrowali naprawde swietnie zapowiadajaca sie scene HoMMV... Oby wydali map editor jako dodatek do sciagniecia z netu albo dodali w ktoryms tam dodatku do gry, bo szkoda wielka bedzie, naprawde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 20:12, Elessar Ainmegil napisał:

Wiecie co? Wszystko fajnie, pieknie.... Ale braku edytora map to im po prostu nie wybacze.
Tym posunieciem IMO wykasatrowali naprawde swietnie zapowiadajaca sie scene HoMMV... Oby wydali
map editor jako dodatek do sciagniecia z netu albo dodali w ktoryms tam dodatku do gry, bo
szkoda wielka bedzie, naprawde...


mi bardziej brakuje generatora map losowych i zapwiadanego szumnie trybu jednoczesnych tur

ale przede wszystkich skandalem jest zabugowany tryb multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, gracz, który zagrał w demko i oczekuje niecierpliwie na jutrzejszą dostawę niepokoi jak narazie najbardziej, po 1: niemożność skrócenia animacji na polu bitwy. Na początku fajnie to wygląda, ale później, gdy już się jest rutyniarzem i chce się zająć samą walką, a nie podziwiać z bliska efekty, to po prostu przeszkadza. W Hirołsach 3 po prostu przyspieszałem jednostki na maxa. Mam nadzieję, że w pełnej wersji albo w jakimś patchu będzie można przyspieszyć troche animacji ruchow a szczególnie wyciąć te zbliżenia. Jakoś nie interesują mnie show w stylu FIFA, gdzie każde nieudane zagranie czy inne były pointowane jakąś durną animacją.
Po 2 - możliwość obracania kamerą w świecie 3D to niewątpliwie zaleta, ale mimo wszystko gra w trybie przygody jest dla mnie mało czytelna. Uważam, że obracanie kamery powinno być jedynie udogodnieniem a nie koniecznością (!), bo czegoś ciągle nie widać, raz z tej a raz z innej perspektywy. Tu rozwiązaniem mogłyby być transparentne obiekty, zwłaszcza blisko hirosa.
Po 3 - brak statystyk królestwa jak było już wcześniej wymienione.
Po 4 - oczywiście edytor!! Sam nie jestem zbyt płodnym maporobem, ale egoistcznie sam lubię z netu ściągać i próbować nowe mapy. Edytor to konieczność, jeśli Ubisoft i Nival chcą utrzymać zainteresowanie grą jak najdłużej, nie tylko do wydania dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz jutro otrzymam pelna wersje i sie bardzo tego obawiam. Co prawda bawilem sie w demo ale bardzo malo. Wolalem caly smaczek odkrywania zostawic sobie na czas posiadania pelnej wersji. Niestety czytajac kolejne wypowiedzi tutaj zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem zamawiajac wogole ta gre. Ciagnace sie w nieskonczonosc walki z powodow bajerow w postaci animacji. Malo czytelna mapa wymagajaca non stop wachlowania mycha. W sumie w porownaniu do trojki to absolutnie nic nowego poza grafika, a w odniesieniu do trujki brak statystyk zbiorczych, brak karawan, brak mozliwosci poruszania samych jednostek/bohatera .... A juz brak EDYTORA do dla mnie kretynizm maxymalny. Sam lubilem tworzyc swoje krainy lub sciagac pomysly innych. Dzieki setkom map w necie ta gra sie nie nudzila. A teraz brak tej opcji poprostu ja zabije bo ile razy mozna grac na tej samej mapie 5-10 ..... Narazie ocenie po tym co bawilem sie w demie i tylko tu na stronie z gra napisze kometarz po dluzszej grze w pelna wersje .... A jak narazie 3+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 20:56, Geriko napisał:

Juz jutro otrzymam pelna wersje i sie bardzo tego obawiam. Co prawda bawilem sie w demo ale
bardzo malo. Wolalem caly smaczek odkrywania zostawic sobie na czas posiadania pelnej wersji.
Niestety czytajac kolejne wypowiedzi tutaj zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem zamawiajac
wogole ta gre. Ciagnace sie w nieskonczonosc walki z powodow bajerow w postaci animacji. Malo
czytelna mapa wymagajaca non stop wachlowania mycha. W sumie w porownaniu do trojki to absolutnie
nic nowego poza grafika, a w odniesieniu do trujki brak statystyk zbiorczych, brak karawan,
brak mozliwosci poruszania samych jednostek/bohatera .... A juz brak EDYTORA do dla mnie kretynizm
maxymalny. Sam lubilem tworzyc swoje krainy lub sciagac pomysly innych. Dzieki setkom map w
necie ta gra sie nie nudzila. A teraz brak tej opcji poprostu ja zabije bo ile razy mozna grac
na tej samej mapie 5-10 ..... Narazie ocenie po tym co bawilem sie w demie i tylko tu na stronie
z gra napisze kometarz po dluzszej grze w pelna wersje .... A jak narazie 3+


identycznie u mnie :/ tez sie obawiam ze wyrzucilem w bloto 79 zl za ktore moglbym miec jakies inne fajniejsze gierki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 20:12, Elessar Ainmegil napisał:

Wiecie co? Wszystko fajnie, pieknie.... Ale braku edytora map to im po prostu nie wybacze.
Tym posunieciem IMO wykasatrowali naprawde swietnie zapowiadajaca sie scene HoMMV... Oby wydali
map editor jako dodatek do sciagniecia z netu albo dodali w ktoryms tam dodatku do gry, bo
szkoda wielka bedzie, naprawde...

bedzie w patch''u w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie.trzeba zagrać. po demie napewno można powiedzieć, że będzie zdecydowanie lepsza niż czwórka.tylko, że teraz nie będzie czasu na granie - rusza Mundial!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd jedynie grałem w demo (nie chciałem psuć sobie radosci z pełnej wersji) i nie wiem na co ludzie marudzą... (na coś zawsze trzeba ja wiem... nie lepiej marudzić że pogoda brzydka).

Gra jest śliczna, i miodna jak spiżarnia Kubusia Puchatka. Ma klimat trójki a przewyższa ją o wspaniałą grafikę, lepsze rozgrywanie bitew (kolejka ala Final Fantasy itp jest dużo, dużo lepsza). Czekam z niecierpliwością na kuriera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała ta recenzja ma dla mnie postać klasycznego włazipupstwa. Wady sa przedstawiane jako zalety. A standardy sa wychwalane pod niebiosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj zauwazylem ze mi tez juz HOMM''a wyslano :). Wyslany zostal w piatek i prawdopodobnie jutro (poniedzialek) bede go mial! Juz sie nie moge doczekac :). Dzieki Gram.pl za szybsze wyslanie! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować