Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes Of Might & Magic V - okiem JeRzego

201 postów w tym temacie

Ja już dostałem wczoraj ( we wtorek) - super wydanie :D

ale zaraz po zainstalowaniu mam zgrzyt - nie chce sie uruchomić bo mam wirtualne napedy i się bardzo burzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YES!!! Wczoraj otrzymałem (edycja DVD). Dla mnie, jak ktoś już wspomniał na forum - Probably the Best Game in the World! Dla 3-ki przesiadłem się z Amigi na PC-ta, dla 5-ki upgrade kompa i nie żałuję - Heroes wyglądają cudnie !!! A i dodatki (przewodnik itd) najwyższej próby!!! Jako fan Etherlordsów i Heroes 3 - dla mnie najlepsza gra w jaką grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 12:06, Kryku2 napisał:

YES!!! Wczoraj otrzymałem (edycja DVD). (...ciach...) w jaką grałem.

szybko i to bardzo poznałeś się na grze i jej możliwosciach (podziwiam), osobiście wydam opinię na "+" dopiero jak pogram w nią kilka tyg. m.inn w multi, czy jest lepsz od zWOG''ifikowanej HoMM III-ki.
poz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ,że dostaliście gry.Dzisiaj jest 11.06.2006r a ja wciąż czekam na moję EDYCJĘ PRZEDPREMIEROWĄ!!!
Naprawdę dostawa jest expresowa!Pewnie dostane Herosów V jak wyjdzie VI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy potwierfdziles rpzesylke, zobacz gdzie znajduje sie twoja paczka (na stronie masterlinka) czekaj cierpiwie jesli zamowiles poczta polska...ja juz dostalem dwie edycje i nie mialem z pzresylka zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc do mnie też już dotarło :D
Tylko mam duży problem z uruchomieniem pojawia się czarny ekran i komunikat o błędzie ''Failde to set display mode''.
Wielokrotne próby reinstalacji gry, directX 9.0c, sterowników nic nie dają.
W kończu znalazłem coś takiego: 3d-Analyze v2.16a and checked "emulate HW TnL caps"

I downloaded 3d analyze from:
http://www.3dfxzone.it/files/download/emu_tnl/3danalyze216a.exe

Po włączeniu tej opcji gra się wreszcie uruchomiła (działa znacznie wolniej).
Ale gdzie mam pytać co jest nie tak z moją kartą graficzną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezry gdzie ty masz oczy ZADNA czesc sie nie umywa do 5 i zadne efekty 3D sa w tej grze niepotrzebne i tylko sa zaciemnieniem dobrej gry jaka jest 3 czesc no ale ze pelno 8 letnich dziecaczkow lubie grafe wiec im altorzy zaserwowali takie cos ja kuilem gre pelen nadzieji i co ??? odinstalowalem po jakich pol godzinie i sprzedalem 5 frajerowi jakiemus bo HOM&M 5 to porazka i wrocilem sobei do moze starsze ale PRZEJZYSTEJ mapy latwych i prostych statystyk no i grywalnosci ktora h3 ma natomiast h 4 i 5 to nawet nie wpomne bo wywalilem obydwei beznadziej odradzam kazdemu..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło się czytało, lecz - moim zdaniem - artykuł jest nieco tendencyjny. Oczami JeRzego patrząc - HOMM V to znakomita gra, a tak niestety nie jest.
"Piątka" to przyzwoity remake "Trójki", który - mimo lepszej grafiki - sporo stracił na grywalności. Paradoksalnie HOMM V jest "za ładny" - miłe dla oka animacje nużą, gdy oglądane po raz n-ty. Podobnie denerwuje animacja wewnątrz miasta - za 1. razem super, później - trzeba jeszcze raz kliknąć myszą. Kampanie są nieco "drętwe", mało prawdopodobne i o zbyt dużym stopniu trudności. "Trójkę" można było przejść na najłatwiejszym poziomie, aby obejrzeć kolejne mapy, a następnie grać na coraz wyższych poziomach w celu poćwiczenia swych zdolności "strategicznych". "Piątka" potrafi nieźle zdenerwować na poziomie "łatwym", kiedy to po przejściu prawie całej mapy pojawia się bohater przeciwnika z _tysiącami_ wojska - jeśli jesteś typem gracza-eksploratora, to na niektórych mapach nie masz czego szukać...
Kolejny "kwiatek" - _fatalne_ spolszczenie. Nie chodzi o jakość tłumaczenia, która jest w porządku, ale o jego _brak_ w opisie niektórych umiejętności i talentów. Jeżeli wypuszcza się grę w polskiej wersji językowej, to wypadałoby zadbać o odbiorców. Mogę zrozumieć, że terminy są napięte, a konkurencja nie śpi, lecz nic nie usprawiedliwia zwykłego niedbalstwa.
Sprawa grywalności. Moim zdaniem nawet tak sekowana przez wielu "czwórka" posiada większą. Większość map posiada znacznie mniej zamków, niż w poprzednich odsłonach "Heroesów", ba nawet mniej, niż w "King''s Bounty". Czas oczekiwania na ruch przeciwnika znacznie się wydłużył - jeśli gra się z kilkoma "komputerowymi" graczami, to w przerwie można zrobić coś pożytecznego, np. zjeść kanapkę ;) Na koniec - gra słabo wciąga. Na początku zarwałem parę nocy, lecz po jakimś tygodniu gra po prostu nudzi.
W sumie: HOMM V to przeciętna gra z dobrą grafiką - klimatu niestety nieco zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 12:44, Gregor the Goblin napisał:

W sumie: HOMM V to przeciętna gra z dobrą grafiką - klimatu niestety nieco zabrakło.

Kończę kampanię i muszę się po części zgodzić. Nie wiem czy to kwestia mojego zaawansowanego wieku czy pogody ale część 3 była chyba bardziej grywalna. W kampani denerwuje mnie że gra jest uskryptowana i opiera się na zasadzie ustalonych standardów. Nie było przypadku by nagle wróg mi zajął jakieś miasto. Grę przechodzę na normalu i stwierdzam że IQ komputerowych przeciwników woła o pomstę do nieba. Jak już wygrywają to znaczną przewagą liczebną.
Większość misji można przejść (zresztą jak w 3) jednym/dwoma napakowanymi herosami - reszta jest od zbierania skrzyń surowców itp.
Może osobne mapy okażą się trochę ciekawsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy to kwestia mojego zaawansowanego wieku czy pogody ale część 3 była chyba bardziej grywalna.

"Trójka" była bardziej grywalna. Wracam do niej od czasu do czasu mimo mego również zaawansowanego wieku ;)
Mam wrażenie, że Rosjanie nie do końca "czują" klimat "Heroesów". Jakiś Aleksiej, aż chciałoby się móc powalczyć carskimi jegrami, czy jakimś fligeladiutantem ;) Poza tym weźmy wygląd niektórych jednostek - np. chłop wygląda jak tłusty "mużyk" z bylin ruskich, a heros Akademii - jakby stale przekraczał "drzwi percepcji" paląc wodną fajkę... A bardziej na poważnie: moim zdaniem twórcy HOMM V przesadzili z bajkowością - gdy gram Akademią i oglądam miasto, to zastanawiam się, czy to nie jest jakiś filmik Disney''a.
Zmiana "silnika" z 2D na 3D również - moim zdaniem - zaszkodziła "Heroesom". Przybliżanie-oddalanie i obrót kamery ładnie wygląda przez 1. godzinę grania, później - nieco denerwuje. Taki system sprawdza się w cRPG (np. NWN), ale w HoMM tylko zaciemnia obraz gry.
Ponadto - niektórymi miastami gra się zdecydowanie łatwiej: niektóre talenty są niezbilansowane. Przykład - dobry nekromanta, tworzący szkielety-łuczników. Jeśli masz ich około pięciuset + niezłe wskrzeszanie... Dalej: mała ilość miast - czyżby powtarzali dokładnie schemat "Trójki" (nowe miasto w dodatku).
Ciekawe, jak wygląda kwestia praw autorskich - "Piątka" pachnie nieco plagiatem...
I - według mnie - najgorszy "grzech": wydawanie _niedopracowanej_gry_. O polonizacji już mówiłem; możliwość wczytywania stanu gry podczas walki dodano dopiero w patchu 1.2, poziom "łatwy" w 1.1. Jeśli ktoś ma Sieć w domu, to OK, dla pozostałych może to być nieco drażniące (a znam sporo osób, które pograć sobie lubią, a udostępniać swój komputer małoletnim "hakerom" niekoniecznie...). Jeszcze parę lat temu firmy produkujące gry nie odważyłyby się wydać tak niedopracowanego programu. A teraz: "oficjalna premiera", "edycja kolekcjonerska"... - coraz więcej marketingowego szumu, coraz gorsza jakość samego produktu. Trochę szkoda, że mijają już czasy, gdzie liczył się przede wszystkim _pomysł_ na grę, a nie jej efektowny wygląd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jakim plagiatem? prawa do HOMM i MM naleza do Ubisoft :) wiec moga sobie robic co tylko chca :)

Słowa "plagiat" użyłem w przenośni ;) Chodziło o prawie całkowite "zmałpowanie" pomysłów 3DO. Jeśli wydaje się nową odsłonę serii, wypadałoby postarać się o coś bardziej oryginalnego...
Nie wiem, czy pamiętasz z "Bliźniaków" plakat reklamujący film "Rambo XXVIII" ;) Coś jest na rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmalpowanie ? heroes 5 jest kontynuacja serii a nie nowa gra - gdyby tak bylo nie nazywaloby sie to heroes 5 tylko inaczej - nie widze powodu dla ktorego Nival nie mialby korzystrac z dorobku 3DO i wykorzystywac ich najlepszch pomyslow

polecam zaznajomic sie z wersja alfa heroes 5 - moim zdaniem wlasnie tak powinna wygladac czwarta odslona serii - poczytaj recenzje z tamtej wersji, zobacz screeny...to bylo cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 16:12, morthi napisał:

jakim plagiatem? prawa do HOMM i MM naleza do Ubisoft :) wiec moga sobie robic co tylko chca
:)



plagiatu jest sporo w h5 jesli chodzi o jednostki - wiele jednostek jest zerżniętych z Warhammera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Games Workshop bardzo dba o swoje prawa licencyjne :) i mysle ze gdyby sie dopatrzyl ich naruszenia byloby juz o tym glosno :) - fakt :) wiele jednostek jest podobnych :) ale nie znamy wewnetrznych ustalen miedzy UBI a GW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 11:35, morthi napisał:

nie widze powodu dla ktorego Nival nie mialby korzystrac z dorobku 3DO i wykorzystywac ich najlepszch pomyslow


Myślę, że dobrze byłoby porównać sobie ewolucję "Heroesów" (z 3DO) do relacji chociażby między "czwórką" a "piątką".
Pisałem o "plagiacie" m.in. dlatego, że każda kolejna odsłona HoMM wnosiła do świata i mechaniki gry coś nowego - były to skoki _jakościowe_. Natomiast dla mnie "Piątka" to tylko remake "Trójki" i niewiele poza tym, nie mówiąc już o braku edytora map - to odjęcie połowy przyjemności płynącej z gry. O edytorze map losowych z "Trójki" nie warto już nawet wspominać.
W związku z tym wolałbym, żeby nazwali tę grę "HoMM 3 - the Remake", czy podobnie (było tak np. z "Diuną 2"). Po prostu, jestem osobiście zawiedziony "Piątką" - Nival/Ubisoft zmarnowali szansę na dobrą grę i tyle... Co innego wykorzystywanie pomysłów innych, co innego opieranie się prawie jedynie na nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować