Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon ze wsparciem dla DirectX 11 i PhysX

83 postów w tym temacie

I po co ten lament ? Gra będzie gotowa to się zobaczy . Jedni już będą mieli next-gen konsolę , inni do tego czasu tak będą wymieniać karty w komputerze i tak . Prawie wszyscy chcą coraz lepszej grafiki ... postęp kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę smutno by było jakby Wiedźmin wychodził w tym roku, ale premiera jest na 2014 do tego czasu nVidia wypuści karty które w spokoju udźwigną phisx samodzielnie. Mój komputer z końca 2008, pul roku temu przeszedł upgrade chłodzenia psu i RAMu, podkręciłem co się dało. Jak dotąd nie mam kłopotów z odpalaniem gier, już nie chodzi na ultra, ale high/medium z najnowszymi tytułami jak Crysis 3. Wydaje mi się ze tak pociągnę cały ten rok do premiery ps4. Wyjdzie na to ze kompik będzie miał 5 lat. Kupie nowego na premierę Wiedźmina 3, ale nie myślę "upgrade specjalnie dla jednej gry" bo wiem ze jak wydam kasę rozsądnie to starczy mi na wiele lat zabawy. Upgrade będzie całkowity, zostawiam tylko budę PSU i chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra będzie miała physxa to na PS4 tego nie będzie bo nowa konsola Sony będzie posiadała układ AMD/ATI (więc jeśli myślicie że na PS4 pogracie sobie ze wszystkimi bajerami to się mylicie i jak widać nowa konsola już nie jest tak extra) a na kompie nie musicie go włączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 22:57, Jabot napisał:

Jeśli gra będzie miała physxa to na PS4 tego nie będzie bo nowa konsola Sony będzie posiadała
układ AMD/ATI (więc jeśli myślicie że na PS4 pogracie sobie ze wszystkimi bajerami to
się mylicie i jak widać nowa konsola już nie jest tak extra) a na kompie nie musicie
go włączać.

Physx nie wymaga kart nvidi będzie współpracował z dowolnym procesorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps4 nie ma i nie będzie miało DX10 ,Dx11 DX11.1 oraz PhysX
inaczej z x720 (pełne wsparcie dla DX10 ,Dx11 DX11.1 wiadomo Dx to wyłączna własność MS co do PhysX?nikt nie powiedział kto zrobił grafikę dla x720 więc czekam na pełna specyfikację nowego X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ps4 nie ma i nie będzie miało DX10 ,Dx11 DX11.1 oraz PhysX
> inaczej z x720 (pełne wsparcie dla DX10 ,Dx11 DX11.1 wiadomo Dx to wyłączna własność
> MS co do PhysX?nikt nie powiedział kto zrobił grafikę dla x720 więc czekam na pełna specyfikację
> nowego X

Widocznie producenci konsoli nie wiedzą co mówią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się wspaniale i na pewno ją kupię, martwi mnie jednak jedna rzecz, A. Kiciński w wywiadzie powiedział: "...produkujemy gry na mocne, wydajne maszyny i konsole nowej generacji, a nie na stare laptopy." Dla mnie oznacza to że razem z grą będę musiał sobie kupić nowy komputer...
A tak przy okazji mogliby takie wstępne wymagania sprzętowe określic żeby wiedzieć na co się przygotować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 20:58, zeed94 napisał:

Jeśli ktoś do tej pory nie ma karty ze wsparcie dx11 to chyba najwyższy czas by sobie
taką sprawił.

myslisz ze na samej karcie sie skończy? toz oautomatycznie trzeba bedzie zmienić zasilacz, prawdopodobnie płyte główna też a kto wie czy nie procek. w efekcie masz cały komp do wymiany. ja wymienię bo mnie stac, ale powiedz to tysiącam dzieciaków którzy kasy na to nie dostaną, cwaniaczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 09:03, castlerock napisał:

myslisz ze na samej karcie sie skończy? toz oautomatycznie trzeba bedzie zmienić zasilacz,
prawdopodobnie płyte główna też a kto wie czy nie procek. w efekcie masz cały komp do
wymiany. ja wymienię bo mnie stac, ale powiedz to tysiącam dzieciaków którzy kasy na
to nie dostaną, cwaniaczku.


Akurat te "tysiące dzieciaków" nie potrzebują karty z DX11 do Wiedźmina, bo ta gra jest 18+ :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 05:05, Tomitechnodrome napisał:

ps4 nie ma i nie będzie miało DX10 ,Dx11 DX11.1 oraz PhysX

PhysX da się wykonać na procesorze (co nie da tych samych efektów, jak na GPU, ale da się). Na PS3 PhysX był liczony na Cellu a nie na RSX.

Dnia 03.03.2013 o 05:05, Tomitechnodrome napisał:

inaczej z x720 (pełne wsparcie dla DX10 ,Dx11 DX11.1 wiadomo Dx to wyłączna własność
MS co do PhysX?nikt nie powiedział kto zrobił grafikę dla x720 więc czekam na pełna specyfikację
nowego X

AMD robi układ i to jest już pewne. nVidia została wywalona z konsol, całkiem słusznie zresztą - nie pozwalali na jakąkolwiek modyfikację układu (PS3) i mieli strasznie wysokie ceny (pierwszy Xbox).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby wykorzystali nową technologię AMD TressFX, do renderowania włosów wiedźmina, z wykorzystaniem GPU. Bardzo by to poprawiło wygląd jego włosów i ich fizykę. To działa na wszystkich kartach z DX11, także tych od Nvidi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTS450 dawał radę z Mafią 2 na pełnych detalach z fizyką ustawioną na maxa w 1680x1050 więc horrendalnych wymagań nie widzę.
Szkoda ,że ja tak nie uważam ,bo moja GTX 560 kręcona się dusiła w mafii z tym phyxem ,więc bajek nie opowiadaj ,że ta twoja karta graficzna dawała rade z phyxem bo to totalna bajka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PhysX to strzał w stopę. Havok jest o wiele lepszym wyborem. Pewnie NVIDIA musiała nieźle posmarować. Teraz będziemy mieli faworyzowanie produktów zielonych na których pewnie W3 będzie śmigał lepiej ze względu na optymalizację. Szkoda AMD,szkoda z tego względu,że często ich produkty są opłacalniejsze w stosunku cena/wydajność.
PhysX dodaje kilka bajerów, które mają kosmiczne wymagania co jest nieopłacalne. Oczywiście można to wył. jeżeli komuś to będzie przeszkadzać. Jednak co z graczami,którzy mają produkty AMD ? Nie będą w stanie doświadczyć pełnych możliwości W3 co jest kompromitujące.
Szlak mnie trafia, kiedy faworyzowane są większe,bogatsze korporacje. Dla porównania Crysis 3 został dobrze zoptymalizowany pod nowe procki AMD iii jak teraz mają się produkty Intela kosztujące tyle co wysokiej klasy PC do procka wartego ok 800 zł ?
Zamiast tego mogli by skorzystać z technologi TressFX.
Miałem w planach kupić nową kartę od AMD z serii HD8000, która ma pojawić się w tym roku. I co teraz ??? Dziękuję twórcom za to, że mają mnie w ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować