Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

1. Gre robi osiem studiow Ubisoftu, wiec nie dziwie sie, ze ta gra ma wyjsc juz w pazdzierniku. (nie myle sie?)
2. Pirackie klimaty? Wreszcie! To czego okrutnie brakowalo w Risen 2, bedzie w Assassin''s Creed III.

Sory, ze pisze bez polskich znakow, no ale nie moge. :)

Spoiler

Watek Desmonda zakonczyli. Nie bedzie go. Bardzo mozliwe, tak jak pisala wyzej kolezanka, ze ojciec Desmonda wejdzie do animusa i cos tam namiesza. Pamietajcie jakie slowa wypowiedziala na koniec gry Junona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garść info


Myliłby się ten, kto mógłby pomyśleć, że pływanie po oceanie będzie monotonne. Okazuje się, że zawsze będzie co robić – ostrzelać wrogie statki z armat, zapolować na wieloryba czy zanurkować w poszukiwaniu skarbów.
W grze zostanie zastosowany podobny system polowania jak w Far Cry 3, pozwalający zwiększać możliwości naszego protagonisty.
Pojawi się ponad 50 ciekawych miejsc ze skarbami i innymi elementami do odkrycia. Ponadto będziemy mogli zwiedzić 75 niewielkich plaż i lokacji na mapie.
Powrócą sztormy na morzu – uderzenie pioruna w statek znacznie ograniczy możliwości manewrowania nim.
System bitew morskich zostanie w znacznym stopniu rozbudowany. Przykładowo, gracze będą musieli nauczyć się lepiej celować z armat, ponieważ to od nich będzie zależało, jak wysoko i jak daleko mają polecieć kule. Pojawią się też nowe rodzaje broni, np. coś, co będzie przypominało strzelbę – śmiercionośną z bliska, ale na większe odległości zadającą mniejsze obrażenia.
Na morzu pojawią się nowi wrogowie, a walka z każdym z nich będzie wymagała zastosowania innej taktyki. Jeden z nowych typów statków będzie próbował nas taranować, zatem trzeba będzie go próbować zniszczyć z moździerza, zachowując stosowną odległość.
Będziemy mogli ulepszać statek Edwarda – Jackdaw – który ma być jak drugi bohater w grze.
Nowych członków załogi będzie można rekrutować na wyspach i w tawernach. Będą to mogli być też schwytani marynarze.
W grze będziemy mogli znajdywać szanty, a następnie śpiewać je na swoim statku.
W grze będziemy mogli niejednokrotnie obserwować walczące ze sobą okręty Hiszpanów i Brytyjczyków, a nawet włączyć się w walkę i wybrać, po czyjej stronie się opowiemy. Jaką rolę odegrają w tym wszystkim asasyni pozostaje na razie tajemnicą.
W grze pojawią się plantacje, na których będziemy musieli zdobyć klucz należący do właścicieli, a następnie za jego pomocą dobrać się do zapasów i cennych przedmiotów. Wykonanie zadania po cichu ma być znacznie prostsze niż wdanie się w otwartą walkę.
Zostanie zaimplementowany nowy system przyciągania uwagi strażników. Starcia z nimi mają być trudniejsze, ze strzelcami lepiej będzie nie wdawać się w otwartą walkę, ale za to będziemy mieli do dyspozycji bogatszy arsenał.
W grze będzie funkcjonował system szybkiej podróży – będziemy mogli swobodnie przenosić się do miejsc, które odwiedziliśmy przynajmniej raz.
Edward może używać czterech pistoletów naraz. Dzięki systemowi swobodnego celowania w grze będziemy mogli strzelać przeciwnikom w głowy. Z kolei za pomocą dmuchawki będziemy mogli po cichu, na dystans, ogłuszać przeciwników lub doprowadzać ich do szaleństwa, przez co rzucą się na swoich towarzyszy.
Nie będziemy już rozbudowywać bractwa, za to będziemy mogli rekrutować nowych członków załogi.
Już po godzinie gry – po przejściu samouczka - będziemy mieli dostęp do całego jej świata. Znajdziemy tam jednak miejsca strzeżone przez bardzo silnych przeciwników, gdzie najlepiej po prostu się zakraść, albo będziemy musieli ulepszyć swój statek, by przedostać się do wybranej lokacji.
Powrócą lokacje przypominające Grobowce Asasynów czy Leża Romulusa. Są one nazwane LGS – Linear-game Sequences.
By ulepszyć statek, będziemy musieli zbierać surowce. Powróci system ekonomii i wyszukiwanie miejsc, gdzie najlepiej sprzedać zasoby. Ekonomia będzie jednak opcjonalnym zajęciem.
Niektórymi elementami będziemy mogli zarządzać nie tylko z poziomu gry, ale i za pomocą specjalnej aplikacji na urządzenia przenośne.
Animusem będziemy mogli sterować my – gracze. Będziemy pracownikiem Abstergo, którego zadaniem będzie dowiedzieć się, kim był Edward Kenway. Po co? Jako człowiek zatrudniony w tej firmie, będziemy przekonani, że chodzi o przeprowadzenie badań dla sektora rozrywki, zajmującego się produkcją gier, filmów itd. Fani, którzy znają poprzednie części, odnajdą też drugie dno i nawiązania do poprzednich gier. Twórcy obiecują, że znajdziemy odpowiedź na pytanie, co stało się z Desmondem.
Nawet w trybie single-player będzie można łączyć się z innymi graczami – tak jak w Watch Dogs – i spotykać ich w niektórych lokacjach. Takie spotkania będą mogły przynieść im obopólne korzyści.
Kolejnym naszym zadaniem będzie dzielić się zdobytymi informacjami z innymi pracownikami Abstergo (czyli innymi graczami). Nie oznacza to, że będziemy musieli być cały czas połączeni z internetem – ci, którzy wolą grać offline, będą mogli bez przeszkód odciąć się od reszty świata.
Funkcja Animusa zmieni się – każdy będzie mógł w jakiś sposób z niego korzystać i odtwarzać wspomnienia należące do cudzych przodków. W ten sposób będziemy mogli prześledzić życie Edwarda Kenwaya, przodka Desmonda.
Za soundtrack w Assassin’s Creed IV: Black Flag będzie odpowiadał Brian Tyler, znany już fanom Far Cry 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2013 o 19:10, Damianuss1 napisał:

Nowy gameplay -> http://www.youtube.com/watch?v=yKkc4IoMb70#at=774

Powiem szczerze, że coraz bardziej napalam się na nowego asasyna. Noo... może nie nie
na asasyna, a na piracką przygodę z otwartymi wodami.

Wydaje mi się, że Ubi ma doskonałą świadomość tego, że wiele osób kupi grę nie ze względu na markę a właśnie na pirackie klimaty. Przemawia za tym choćby fakt, że będzie można pominąć sekwencje rozgrywające się w teraźniejszości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji z Twittera, gdzie niejaki Ashraf Ismail odpowiadał na pytania fanów.

Utrata całej załogi podczas abordażu spowoduje desynchronizację.
Zdobytych okrętów nie można sprzedawać. Mogą być wykorzystane do naprawy Jackdawa, obniżenia poziomu rozpoznawalności albo użyte jako flota.
Poza misjami nie będzie można na stałe przesiąść się z Jackdawa na inny okręt.
System Horyzontu działa tylko z poziomu steru, używanie lunety w innych miejscach będzie niemożliwe z powodu ograniczeń technicznych.
Mechanika związana z łowieniem zwierzyny została uproszczona w stosunku do poprzedniej części.
Ekran ładowania będzie pojawiał się tylko podczas wizyt w dużych miastach, w pozostałych przypadkach świat będzie doczytywany automatycznie
Interfejs Animusa ukazany w poprzednim demo jest bliski wersji finalnej.
Kolejne dwa miesiące przeznaczone są na łatanie bugów gry, w tym dopracowywanie wersji na PC.
W grze znajdzie się mniej przerywników filmowych - większa część opowieści zostanie ukazana bezpośrednio.
Znany z poprzednich części rozgłos został zastąpiony łowcami piratów aktywnie poszukującymi Edwarda w trakcie gry.
Zamiast zbroi, do gry trafią kostiumy i przebrania wpływające na rozgrywkę. Nie będą one rzutowały na poziom zdrowia Edwarda.
Niektóre przebrania i lokacje będą pozwalały na zdjęcie kaptura, w innych będzie to ustawione na sztywno.
Prawdopodobnie do gry trafi jakaś odmiana strzałki z liną.
Edward może być atakowany przez wielu przeciwników jednocześnie.
System walki będzie podobny do tego z poprzedniej części, z ulepszeniami wyboru przeciwników i pozwalający na walkę walkę dwiema broniami.
Postacie sterowane przez komputer potrafią pływać jeśli zostaną wepchnięte do wody. Same do niej nie wejdą, z wyjątkiem załogi Jackdawa. Przeciwnicy typu ciężkiego będą jednak tonąć.
Ukończenie gry na 100% może zająć nawet 80 godzin. Sama fabuła główna planowana jest na 15-20.
Podczas gry będziemy się kilkukrotnie przenosić do teraźniejszości, lecz rozbudowane elementy rozgrywki będą tam opcjonalne.
Jak nietrudno się domyślić, Assassin''s Creed IV doczeka się DLC.
W grze znajdzie się Aveline, a posiadacze konsol Sony otrzymają trzy dodatkowe misje związane z tą postacią. Connora nie zobaczymy.

Kim jest ta Aveline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2013 o 21:26, Ecko09 napisał:

W grze znajdzie się Aveline, a posiadacze konsol Sony otrzymają trzy dodatkowe misje
związane z tą postacią. Connora nie zobaczymy.

Kim jest ta Aveline?


Bohaterka gry na Vitę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka mnie strollowała, nie wiedziałem że istnieje temat i stworzyłem nowy, sam się tu udzielałem, a w wyszukiwarce o dziwo ten temat nie wysokczył. Oj ja głupi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę na sklep.gram zamówić Assasins Creed 4 Edycje kolekcjonerską? Wchodze na moje konto, dodaje do koszyka, zaznaczam odbiór w punkcie w moim mieście, zaznaczam płatnośc online z mojego banku, "złóż zamówienie" i nic się nie dzieje. Pamietam przy innym zamówieniu normalnie weszło mi jako kupiona gra i dostałem 5 dni przed maila żeby zapłacić. A teraz nawet nie przechodzi mi do 2 punktu zakupu tylko zatrzymuje się na 1 . A zależało by mi na Kolekcjonerce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 19:02, Przemkoj napisał:

Dlaczego nie mogę na sklep.gram zamówić Assasins Creed 4 Edycje kolekcjonerską? Wchodze
na moje konto, dodaje do koszyka, zaznaczam odbiór w punkcie w moim mieście, zaznaczam
płatnośc online z mojego banku, "złóż zamówienie" i nic się nie dzieje. Pamietam przy
innym zamówieniu normalnie weszło mi jako kupiona gra i dostałem 5 dni przed maila żeby
zapłacić. A teraz nawet nie przechodzi mi do 2 punktu zakupu tylko zatrzymuje się na
1 . A zależało by mi na Kolekcjonerce :)


Na Muve nie ma już EK z figurką na PC, może na gramie też już zeszła?

przy okazji, premiera wersji PC jest 14 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 17:25, kaczek93 napisał:

Co prawda do premiery już niedaleko ale wiadomo może kto tym razem da podłączyć się do
Animusa czy pozostaje to tajemnicą do dnia premiery?


My, czyli gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy klimat w Assasin to były czasy krucjat w I części :-) jakoś najbardziej mi to pasowało nie wiem jak wam
Co chwile jest premiera nowej części wyszła III za chwile IV wyjdzie to troche nie pokojące
Jeszcze troche to wydadzą Assassin Cree''d w czasach przyszłości.
Pewnie gra będzie dobra ale nie będzie to już to samo co pierwsze dwie części :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 04:27, Sajfodijas92 napisał:

Dla mnie najlepszy klimat w Assasin to były czasy krucjat w I części :-) jakoś najbardziej
mi to pasowało nie wiem jak wam
Co chwile jest premiera nowej części wyszła III za chwile IV wyjdzie to troche nie pokojące
Jeszcze troche to wydadzą Assassin Cree''d w czasach przyszłości.
Pewnie gra będzie dobra ale nie będzie to już to samo co pierwsze dwie części :-)


Na pewno będzie najbardziej rozbudowana, piracki klimat nie każdemu podchodzi, ale ja osobiście powoli się do niego przyzwyczajam. Z resztą każda z części no może poza "dwójką" i "Brotherhood''em" ma inny klimat przez co gra staję się ciekawsza.

A tak na marginesie to "Assassin''s Creed", a nie "Assassin Cree''d" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia chwali się specjalnymi efektami graficznymi dla posiadaczy ich kart graficznych:

PCSS Shadows – gwarantuje bardziej miękkie, realistyczne cienie
Optimized God Rays – dopracowane efekty wizualne promieni słonecznych
HBAO+ - tworzy realistyczne cienie
TXAA – jeszcze dokładniejsze wygładzanie krawędzi

http://www.youtube.com/watch?v=-6YUVwGQvzM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro premiera wersji na obecne geny. Bierze ktoś? Cisza taka w temacie... jak w nowym Batmanie. Brakuje mi trochę pirackich klimatów, ale boję się, że ta część nie podpasuje mi tak jak III. Zastanawiam się też nad wersją, a raczej jakimiś większymi różnicami pomiędzy current genami, a tymi na nowe konsole. Osobiście nie chce mi się wierzyć, że będzie to jakaś kolosalna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam na ile konieczna będzie znajomość poprzednich części. Mam tylko I i II, za Brotherhood się nawet zabrać nie mogę bo mam przeczucie, że znów będzie to samo. Black Flag mnie kusi właśnie ze względu na klimat, tylko że fajnie byłoby móc ogarniać mniej więcej kontekst samej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować