Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2013 o 13:53, ScaredOfGhosts napisał:

Ja się zastanawiam na ile konieczna będzie znajomość poprzednich części. Mam tylko I
i II, za Brotherhood się nawet zabrać nie mogę bo mam przeczucie, że znów będzie to samo.
Black Flag mnie kusi właśnie ze względu na klimat, tylko że fajnie byłoby móc ogarniać
mniej więcej kontekst samej historii.


http://zakon-ac.info/artykuly-a-1146-Chronologia-uniwersum-Assassins-Creed-prehistoria-III-wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2% gry już za mną. Powiem szczerze, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony pomimo tego, że jest to nadal ten sam asasyn ubrany w inny strój i kroczący w innych czasach. Przede wszystkim podoba mi się nasz nowy bohater. Przynajmniej ma więcej charyzmy niż Conor. Polubiłem go od samego początku, to już coś.

Niestety pierwsze co rzuciło mi się w oczy to naprawdę średnia już chyba oprawa graficzna. Nie powiem, że jest zła, ale widać ewidentnie, że obecna generacja musi przejść na zasłużoną emeryturę. Na plus, że gra chodzi naprawdę płynnie. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że na mojej konsoli nie uświadczę w pełni tego co ta gra mogłaby zaoferować. Zresztą na YouTube są bardzo fajnie pokazane porównania oprawy np PS3 i PS4. Widać tam różnice przede wszystkim w szczegółach, większość tekstur nie jest rozmazana, obraz jest bardziej ostry. Dodam jednak, że pomimo tego nawet wersja na PS4 nie jest jakoś szczególnie piękna. Wynika to już chyba z samej budowy nowego AC. Gra która powstaje na tyle platform prawie że równocześnie nie będzie raczej walić po oczach Krajzisową oprawą.

Dla mnie oprawa ma jednak znaczenie drugorzędne, a nawet trzeciorzędne. Rzeczą która od razu wpadła mi w ucho to muzyka. Ta z menu jest naprawdę bardzo klimatyczna. Podobnie jak kawałki lecące gdzieś tam pomiędzy scenami w grze. Szkoda jedynie, że ta nie przygrywa np przy swobodnym zwiedzaniu pierwszego miasta. Byłoby plus 10 do klimatu pirackiego.

O tym, że fajnie się pływa pisać chyba nie muszę. Wielki plus dla Ubi za wybranie właśnie tematu pirackiego. Szkoda, że nie chcą się jakoś przekonać do zmiany tego systemu walki. Już mogliby podp... przyjrzeć się temu np z ostatnich Batmanów. Ten nie daje już żadnej satysfakcji przynajmniej takie jest moje zdanie. Ostatnia rzecz która mi się nie spodobała (nie licząc paniusi, dat legs, dat

Spoiler

ass

) to sekwencje dziejące się w firmie Abstergo. Czuję smak pirackiej przygody aby zaraz po tym wylądować w jakimś "centrum rozrywki". Nooo słuchaj, ty jesteś tym piratem?! Tooo suppperrrr! Baw się dobrze!............ no dajcie spokój. Całe szczęście nie trwa to długo i mam nadzieję, że w późniejszych etapach będzie tego jeszcze mnie. Noo może oprócz dat legs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiele pograłem, ale z pewnością mogę stwierdzić, że ta część podoba mi się bardziej od trójki :)
Nie mogę siię doczekać aż moja ekipa na łajbie zacznie śpiewać xD, no i póki co nie wiem o której pannie mówisz, bo chyba nie o tej w Abstergo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo grę dostanę za jakiś tydzień, może dwa: Ile lat ma Edward podczas rozgrywki ? I czy w grze znajdziemy konie, bo nie widziałem żadnego na gameplayach, rozumiem że statek itp no ale po mieścinach można by jeździć konno. I to prawda, że nie ma gildii asasynów ? tzn, że nie możemy dowodzić swoimi "piratami" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczeń wynika, że ma coś około 35-40lat? Nie ma koni. Miasta nie są duże i szybko można się po nich przemieszczać np poprzez system szybkiej podróży. W miastach jeszcze czegoś takiego nie uświadczyłem. Mam dopiero 16% gry. Jedyne co na chwilę obecną można robić to rekrutować załogę na okręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 15:26, Damianuss1 napisał:

Z moich obliczeń wynika, że ma coś około 35-40lat? Nie ma koni. Miasta nie są duże i
szybko można się po nich przemieszczać np poprzez system szybkiej podróży. W miastach
jeszcze czegoś takiego nie uświadczyłem. Mam dopiero 16% gry. Jedyne co na chwilę obecną
można robić to rekrutować załogę na okręt.


Hmm można stwierdzić, że kolejne części dają nowości, ale zabierają też niektóre rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 12:15, DambialkoX napisał:

Hmm można stwierdzić, że kolejne części dają nowości, ale zabierają też niektóre rzeczy.

Te konie serio nie są potrzebne w tej części. Co do tej rekrutacji to teraz zamiast asasynów mamy flotę okrętów które wysyłamy na misje itd. W zależności jaki statek zdobędziemy to będzie można go włączyć do floty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła Black Flag i poprzedniczek bardzo się zazębia? Przeszedłem wszystkie ale trójki nie zdzierżyłem, więc pytam czy coś stracę, czegoś nie będę rozumiał etc.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam może za dobrze historii, ale dlaczego w tej grze nie ma nigdzie floty francuskiej? Przy okazji na morzu czasami dzieją się ciekawe rzeczy. Można powiedzieć, że jestem dopiero na początku i mój okręt nie jest jeszcze dobrze rozwinięty. Brakuje kasy i dobrym łupem jest np liniowiec pływający pod eskortą z 10 000 w gotówce. Trudno dziada ubić. Nie wiem ile razy mnie rozniósł na strzępy, ale wczoraj ten właśnie liniowiec natknął się na oddział brytyjskich trójmasztowców, które tak zaczęły w niego sypać, że gdy zaczął konać to dołożyłem swoją cegiełkę z jednej burtowej salwy. Pah i okręt i złoto jest moje. Anglicy jak gdyby nigdy nic odpływają sobie w dal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wiem ze gdzieś tu podane są wymagania gry, ale wolałbym zeby ktoś mi potwierdził że gra pojdzie lin nie na miom laptopie.

i7 1,73GHz
6GB Ram
GF GTX285m.

Bo za granie w CoD Ghost juz podziekowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 08:23, GringoG3 napisał:

Witam.
Wiem ze gdzieś tu podane są wymagania gry, ale wolałbym zeby ktoś mi potwierdził że gra
pojdzie lin nie na miom laptopie.

"Laptop models of these cards may work but are not supported."
Teoretycznie powinno działać. Ale tego nikt nie zagwarantuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób już grających: ile trwa dodatek z Aveline i czy pod względem fajności jest wart dopłaty 10 ojro do wersji Digital Deluxe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować