Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2013 o 21:09, Ecko09 napisał:

1. DLC z Aveline odpala się z osobnego menu? Czy to gdzieś podczas fabuły jest?


DLC z Aveline jest eksluzywne dla PS3 i PS4 chyba też. Jeżeli masz inną wersję nie pograsz.

Dnia 21.11.2013 o 21:09, Ecko09 napisał:

2. Jak optymalizacja?


Przeciętna. AC3 chodziło o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 21:51, Kraju napisał:

DLC z Aveline jest eksluzywne dla PS3 i PS4 chyba też. Jeżeli masz inną wersję nie pograsz.


Nie jest:

20131121221722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 07:45, Mephistopheles92 napisał:

Ściągał ktoś z was Asasyna przez Uplay?


Ja. Jakieś 3 godzinki z hakiem wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 08:02, Ring5 napisał:

> Ściągał ktoś z was Asasyna przez Uplay?

Ja. Jakieś 3 godzinki z hakiem wczoraj...


Czyli mam rozumieć, że z pełną prędkością Ci ściągało :-)
Zostawiłem na noc wczoraj żeby się ściągało i mam dopiero 13%...
Leci jak krew z nosa z tego Uplay... przynajmniej u mnie.

Myślałem, że wszyscy tak mają, a to tylko u mnie tak wolno.
Dodam, że taki Splinter Cell leci pełna prędkością z Uplay, a Asasyn nie przekracza 130 KB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 08:55, Mephistopheles92 napisał:

Czyli mam rozumieć, że z pełną prędkością Ci ściągało :-)
Zostawiłem na noc wczoraj żeby się ściągało i mam dopiero 13%...
Leci jak krew z nosa z tego Uplay... przynajmniej u mnie.


Przynajmniej jakoś Ci leci. Ja w tej chwili mam 100% i się skończyć nie chce... I tak już od dwóch dni się powtarza. Napisałem do supportu Ubi, dzisiaj jakaś odpowiedź powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak obserwuję tempo w jakim robi się update uPlay to się cieszę, że mam wersję Steam.

Na razie mam dwa rozdziały i tę bonusową misję za sobą. Jak na razie gra o całe niebo lepsza od AC3, ale trochę do pełni szczęścia brakuje. Spodziewałem się, że główny bohater będzie albo kolejną wariacją Threepwooda, albo kimś podobnym np. do Blackbearda.

Co do samej gry i jej mechanizmów, to podoba mi się szukanie skarbów i automatyczne zaznaczanie na mapie znajdziek. Minus to zbieranie szant. Jakoś tak nie mogę opanować biegania tam gdzie chcę. Często np. zamiast ominąć maszt wspinam się. No i na koniec walka. Na razie banalna. Tylko raz miałem większy problem, olałem strzelca na dachu i zginąłem po tym jak dostałem kulą i bombą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 08:55, Mephistopheles92 napisał:

Czyli mam rozumieć, że z pełną prędkością Ci ściągało :-)


Średnia prędkość wahała się między 1,7 a 1,9 MB/s, natomiast momentami spadała do kilku kilobajtów. Ale trwało to kilka, góra kilkanaście sekund i znowu prędkość rosła. Ściąganie zacząłem około 18 z minutami, skończyłem przed 23, ale po drodze miałem ponad godzinną przerwę na Skype i pare innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 08:58, Ninja_Seba napisał:

Przynajmniej jakoś Ci leci. Ja w tej chwili mam 100% i się skończyć nie chce...


Sprawdź, czy antywirus/firewall Ci nie blokuje. Ja przez całe ściąganie nie miałem problemu, oglądałem sobie film, gra się ściąga w tle. W pewnym momencie zauważyłem, że twardziel jakoś mniej mieli. Zmniejszyłem odtwarzacz a za nim info z Avasta, że wykryto potencjalne zagrożenie (przy 99% pobrania). Patrzę na plik, a to UPlay. Avastowi nie podobało się, że plik jest "zbyt nowy" (serio!), więc uznał go za zagrożenie. Może masz podobnie? Kliknąłem "kontynuuj" (nie było przycisku "nie zawracaj mi głowy) i pobieranie zakończyło się pomyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ty masz farta, bo możesz to anulować, a ja jestem w trakcie wykonywania misji, gdzie mam sprawdzić

Spoiler

mapę floty

i nie wiem dlaczego to się uruchomiło... Kręci się kilkanaście minut u nic, pozostaje ctrl+alt+delete. Oby gra nie zwariowała :)
Głupio, że zepsuli coś na weekend kiedy mam czas grać...

Co do samej gry- pierwsze kilka misji trochę słabe, ale już się rozkręciło. Nie podobało mi się ustawienie sterowania- np. blokowanie na "B" i ogólnie jakoś głupio się biegało.
Jednak akcja nabrała tempa (UWAGA!!!
Spoiler

Co nasi towarzysze z poprzednich części robią w Abstergo?! I co to za głupoty z tym Desmondem...

Na razie mam zryty umysł przez to :D Aż nie mogę się doczekać jak to wyjaśnią.

Ogromnie podoba mi się rozmach z jakim robili grę. Obszar wydaje się ogromny, krajobraz piękny (w jednej misji szczęka mi opadła jak z wzgórza patrzyłem na 3, czy 4 wodospady).
Taka słaba recenzja, ale to są świeże wrażenia. Na chwilę obecną polecam każdemu- warto wydać te pieniądze :)

EDIT: Wyskoczył błąd i dało się anulować, ale grać nie mogę, bo ta misja wymaga sprawności tych serwerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 11:58, Ring5 napisał:

Sprawdź, czy antywirus/firewall Ci nie blokuje. Ja przez całe ściąganie nie miałem problemu,
oglądałem sobie film, gra się ściąga w tle. W pewnym momencie zauważyłem, że twardziel
jakoś mniej mieli. Zmniejszyłem odtwarzacz a za nim info z Avasta, że wykryto potencjalne
zagrożenie (przy 99% pobrania). Patrzę na plik, a to UPlay. Avastowi nie podobało się,
że plik jest "zbyt nowy" (serio!), więc uznał go za zagrożenie. Może masz podobnie? Kliknąłem
"kontynuuj" (nie było przycisku "nie zawracaj mi głowy) i pobieranie zakończyło się pomyślnie.


Nie jest to ani antywirus ani firewall. W supporcie Ubi napisali mi na razie tylko tyle, że problem nie jest im znany i to prawdopodobnie wina mojego kompa. Mam im przesłać raport DxDiag i msinfo. Co najlepsze na forum ubi okazuje się, że nie tylko ja mam ten problem, no ale jest on nieznany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 16:12, Ninja_Seba napisał:

Nie jest to ani antywirus ani firewall.


Wybacz głupie pytanie, ale rozumiem,że tak banalną czynnosć, jak reinstalka uplay, już robiłeś? A próbowałeś może zapauzować ściąganie jak masz te 100% i wznowić je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubla. Gram sobie właśnie w AC, jestem na samym początku (dopiero z roboty wróciłem) i trochę nie bardzo wiem, czemu ludzie narzekają tak strasznie na optymalizację. Ok, pewnie genialnie nie jest, ale przy 1920x1080, z detalami na poziomie low/normal Fraps pokazuje 20-30 fps (spadków poniżej 20 nie zauważyłem, ze wszystkimi detalami na high miałem 15-17 fps). A kompa wcale za mocnego nie mam (i5, GTX 560m, 8 GB RAM). Nie wiem, czy to taka tragedia na takim sprzęcie. Gra się przyzwoicie (pewnie przy 50 fps byłoby jeszcze lepiej, ale mierzmy siły na zamiary). W każdym razie chwilowo nie narzekam :) Zobaczymy, jak będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować