Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2013 o 20:23, DambialkoX napisał:

Spoiler


Też się spodziewałem, że będzie coś mocniejszego, ale zakończenie postaci asasyna, w
tym przypadku Edwarda wg mnie była najlepsza ze wszystkich. Związałem się z nim bardziej
niż z Altairem, Ezio czy też" nad szlachetnym" Connorem.



Spoiler

Zakończenie rozumiane jako zakończenie historii postaci (i żył długo i szczęśliwie) jest w porządku. Zakończenie wątku fabularnego jest mdłe i kompletnie pozbawione tego "czegoś". Jest po prostu kawałem świetnej roboty pod względem czysto "rzemieślniczym", ale brakuje mu duszy, jakiegoś tąpnięcia, które kazałoby człowiekowi powiedzieć "to było mocne, chcę więcej". Wątek Obserwatorium i Robertsa został, jak dla mnie, również potraktowany po macoszemu i tak właściwie to równie dobrze mogłoby go tam nie być.

Ogólnie odniosłem wrażenie, że UBI chciało zrobić grę o piratach (i tylko o piratach), ale bali się, że to się może nie sprzedać, więc wrzucili wątek asasyński jako "gwarancję" sukcesu. Podejrzewam, że fabuła by tylko zyskała na tym, gdyby trzymali się piractwa i stworzyli nową serię. A tak, to właściwie nie mamy za bardzo historii o asasynach (zdecydowanie mniej, niż w AC2), a to, co jest, odwraca jedynie uwagę od świetnej, pirackiej historii "od zera do bohatera". Szkoda. Szczególnie, że ja też z Edwardem zżyłem się znacznie bardziej, niż z którąkolwiek inną postacią tego uniwersum. Oby UBI zdecydowało się na jakieś dodatki, jak miało to miejsce w przypadku AC3 (i nie mówię tu o dodatku z Adewalem w roli głównej).


Dnia 02.12.2013 o 20:23, DambialkoX napisał:

A bez super kawki nie polecam się rzucać na te statki :) Mi zostały już tylko fragmenty
animusa i skrzynki :D.


Wiem, ale z jednym już sobie poradziłem. Tak naprawdę, to jest na nie jeden prosty sposób:

Spoiler

wejść mu na ogon, trzymać się blisko i tłuc z dział dziobowych. Trwa to długo, ale on nie ma wtedy jak odpowiedzieć ogniem.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 22:10, Ring5 napisał:

Spoiler

Ogólnie odniosłem wrażenie, że UBI chciało zrobić grę o piratach (i tylko o piratach),
ale bali się, że to się może nie sprzedać, więc wrzucili wątek asasyński jako "gwarancję"
sukcesu. Podejrzewam, że fabuła by tylko zyskała na tym, gdyby trzymali się piractwa
i stworzyli nową serię. A tak, to właściwie nie mamy za bardzo historii o asasynach (zdecydowanie
mniej, niż w AC2), a to, co jest, odwraca jedynie uwagę od świetnej, pirackiej historii
"od zera do bohatera". Szkoda. Szczególnie, że ja też z Edwardem zżyłem się znacznie
bardziej, niż z którąkolwiek inną postacią tego uniwersum. Oby UBI zdecydowało się na
jakieś dodatki, jak miało to miejsce w przypadku AC3 (i nie mówię tu o dodatku z Adewalem
w roli głównej).


Spoiler

Tak to może wyglądać, ale tylko jeśli patrzysz na historię z animusa. Tym razem pięknie przeplata się teraźniejszość z przeszłością co akurat bardzo mi się spodobało. W teraźniejszości jesteśmy nowym pracownikiem w Abstergo, który nie jest ani templariuszem, ani asasynem. Za wyjątkowe osiągi zostaje wciągnięty do projektu próbki od Obiektu 17 gdzie przeżywa wspomnienia zwykłego faceta jakim jest Edward. Bo nie można zapominać, że Edward nie jest ani templariuszem, ani asasynem, a we wszystko się wplątuje tylko dlatego, że był akurat tamtym na statku. To właśnie z tego powodu Edward stał się tak popularny wśród graczy i najbardziej lubianą postacią w serii. Najpierw mieliśmy Altaira, który szukał prawdy w iluzji. Następnie Ezio, który był w sumie identyczny jak Edward - siła, urok, kasa i panienki. Z początku był nieświadomie prowadzony za rączkę by pod koniec szukać prawdy. Dalej Connor, który czegoś chciał, ale nie wiedział czego. Teraz dali nam Edwarda, który wie czego chce, wie jak to zrobić i robi to po swojemu. Altair miał swoje bractwo, Ezio krewnych i przyjaciół, a Connor Achillesa. Edward za to sam sobie żaglem, sterem, okrętem. AC4 nigdy nie miało być historią o asasynach tak jak poprzednie części. Tu mamy historię cywila, który niczego nie świadomy o tym konflikcie, dla zysku sprzedaje templariuszom dane o asasynach. Podobnie dla zysku zabija templariuszy na zlecenia asasynów. No i dla zysku utrudnia działanie asasynom gdy mają okazje dopaść mistrza templariuszy. Cały czas dążymy do własnych celów na podstawie na podstawie własnych ideałów. Edward zawsze był piratem i nigdy nie dołączył do żadnej ze stron konfliktu. Templariuszy eliminował bo walczył o wolność, a oni dążyli do jej kontroli. Asasynom pomagał by naprawić wyrządzoną im szkodę i tylko wtedy gdy jego interesy pokrywały się z ich działaniami. Gdy do tego wszystkiego dołożyć naszego pracownika z przyszłości i wszystkie tamtejsze wydarzenia to mamy dokładnie tą samą postać. Jesteśmy sobie pracownikiem pracującym dla Abstergo bo mu za to płacą i przesyłającego zhakowane dane asasynom bo niby dlaczego nie? A łącząc wszystkie informacje (animus+hakowanie) można jeszcze dojść do wniosku, że nasz bohater jest spokrewniony z Edwardem więc jeszcze się z nim spotkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 01:27, Fun_g_1_2_3 napisał:

Spoiler

Tak to może wyglądać, ale tylko jeśli patrzysz na historię z animusa.



Spoiler

Być może, to zapewne bardzo subiektywna kwestia, ale dla mnie UBI popełniło błąd, wrzucając tę historię do świata konfliktu asasynów i templariuszy. W przeciwieństwie do poprzednich części, konflikt ów został zmarginalizowany, prawie się go nie odczuwa w otoczeniu, a Edward równie dobrze mógłby polować na złego barona Raymondo (dla niewtajemniczonych, główny antagonista w Sid Meier''s Pirates!), a nie na templariuszy. Na dodatek rozmyto granicę między (tradycyjnie) dobrymi asasynami a złymi templariuszami, przez co nowy gracz, który nie zna historii z poprzednich części, może się zastanawiać, co tak naprawdę tu robi i dlaczego opowiada się po stronie wykazującej mocno anarchiczne skłonności i likwiduje gości, którzy twierdzą, że ich celem jest ład, porządek i sprawiedliwość. Ok, mając za sobą inne gry z tej serii i wiedząc, że gram w produkt Abstergo, patrzę na to z innej perspektywy, natomiast ktoś nowy może mieć problem z jednoznacznym określeniem, kto tu jest tym dobrym, a kto złym. Dlatego uważam, że cała historia jest niepotrzebnym mieszaniem wątków, bo jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Historia o piratach (i tylko o piratach, bez wątków Abstergowych) sprawdziłaby się tu zdecydowanie lepiej.

Na plus mogę tu zaliczyć ograniczenie (w stosunku do poprzedniczek) fragmentów rozgrywających się we współczesności, choc i tu nie uchroniono się zonków - jak chociażby upierdliwych minigierek, które trzeba przejść za każdym razem, gdy chcemy się włamać do cudzego kompa. Rozumiem raz czy dwa, ale 33 razy to już lekka przesada. A właściwie więcej, bo w przypadku serwerów najpierw musimy się do niego włamać (jedna minigierka), a potem z niego włamujemy się zdalnie do innego kompa (druga minigierka). Wczoraj, będąc przy końcu gry i mając z 10 kompów do przejrzenia, szlag mnie trafiał, gdy po raz kolejny musiałem grać w klona Froggera... :/

Żeby była jasność - nadal uważam, że BF jest grą świetną, jedną z najlepszych w tym roku. Nie ustrzegła się po prostu rzeczy, które - dla mnie - są minusikami. Niekoniecznie dużymi, ale jednak są. Nie zmienia to faktu, że bardzo przyjemnie spędziłem przy niej półtora tygodnia bardzo intensywnego grania i pewnie jeszcze trochę czasu jej poświęcę, biorąc pod uwagę ilość znajdziek, jakie jeszcze mi zostały do zebrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 22:05, ZubenPL napisał:

Rękami bez broni to jest jedyna możliwość rozbrojenia przeciwników w tej grze, ale w
przypadku tych zwinnych Edward zamiast brać ich broń do ręki wyrzuca ją na podłoże z
którego nie da się jej podnieś :)

Też tak mam. Łudzę się, że winne jest to, że jestem w rozdziale 4.

Ktoś mi tutaj doradził, że opłaca się wymieniać liniowce nalepsze. Podono po osiągnięciu 4 poziomu rozgłosu łowcy piratów powinni pływać takimi z 99 lv. Może mam pcha ale trafiam tylko na takich z fregatami. Wie kotś czy mam szukać dalej czy lepiej z tym poczekać do jakiegoś dalszego rozdziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 09:13, logray napisał:

Ktoś mi tutaj doradził, że opłaca się wymieniać liniowce nalepsze.


W czwartym rozdziale? Wszystko zależy od tego, jak masz wyposażony okręt. Bez wszystkiego na maks, nawet nie próbuj porywać się na cokolwiek powyżej 40 poziomu. Nie wiem też, czy warto brać same liniowce. Są najwolniejsze, więc nie masz bonusów za prędkość przy misjach we flocie. Trasę, którą liniowiec robi w, powiedzmy, 10 godzin, fregata potrafi przepłynąć w 8. A misji wymagających maksymalnego tonażu jest naprawdę niewiele, większość mieści się w przedziale 20-50 ton. I są one najbardziej opłacalne pod względem stosunku czasu trwania do zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 09:27, Ring5 napisał:

(...) A misji wymagających maksymalnego tonażu jest naprawdę niewiele, większość
mieści się w przedziale 20-50 ton. I są one najbardziej opłacalne pod względem stosunku
czasu trwania do zysku.

Sporo zwiedzałem. Efekt jest taki, że praktycznie wszystko mam max -1. Wystarczyło do pokonania jednego liniowca lv. 60.

Dałeś mi sporo do myślenia tą informacją o tonażu. Do tej pory rozbudowywałem flotę wedle zasady: po 1/3: małych, fregat i liniowców. Teraz zastanawiam się czy nie warto tego zmienić na coś w stylu 3-4 liniowce (coś musi czyścić szlaki), 3-4 fregaty, reszta małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Przez całą grę myślałem, ze ten John współpracuje z Shaunem i Rebeca i dlatego tak zachęca do hakowania. A tu okazało się, że jest Mędrcem. Ciekawe kiedy znowu się odrodzi ;p Może gdzieś tam jest już jego drugie wcielenie, bo w grze jest info, że czasem można czekać kilkadziesiąt lat na kolejnego, a czasem rodzi się 2 w tym samym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są najlepsze sposoby pozyskiwania metalu? Z tego co zauważyłem statków przewożących ten rodzaj ładunku jest stosunkowo mało (albo ja na nie rzadko trafiam), a jest to najważniejszy surowiec w rozbudowie okrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 13:34, Wszystkozajete napisał:

Jakie są najlepsze sposoby pozyskiwania metalu?

Ja je głównie zdobywam na statkach. Z tego co zauważyłem metal ma chyba co drugi liniowiec i tak na oko większość łowców piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jesteś silny w piractwie.
Na południu pływają liniowce przewożące nawet po 140 i fregaty po 80 metal,u ale wszystko koło 40 poziomu. Przez jakieś 5-10 minut pływania po okolicy można zebrać koło 500-1000 metalu w zależności od tego jak sprawnie ci idzie grabież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie większość przewożących metal statków to wysoko levelowe skorupy, a żeby się z nimi mierzyć najpierw muszę ulepszyć mój okręt, a do tego potrzebuje metalu. W takim razie trzeba będzie popłynąć na południe, bo póki co tylko północ i środek mapy opływam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 16:10, Wszystkozajete napisał:

No właśnie większość przewożących metal statków to wysoko levelowe skorupy, a żeby się
z nimi mierzyć najpierw muszę ulepszyć mój okręt, a do tego potrzebuje metalu. W takim
razie trzeba będzie popłynąć na południe, bo póki co tylko północ i środek mapy opływam
;]

Możesz jeszcze spróbować napadać na plantacje, czy jak to się nazywa (ikonka domku na mapie). Za to też można dostać ok 50 sztuk każdego surowca (ale nie zawsze wszystkie się tam znajdują), a do tego nie trzeba zazwyczaj mieć bardzo rozwiniętego statku. Wystarczy raz na jakiś czas przedrzeć się przez blokadę składającą się z fregaty czy czegoś podobnego.
A tu screen z ataku na bodajże man-o-war''a 63 poziomowego.

20131203162101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jakie zmiany wniosła ostania aktualizacja? Bo ja zauważyłem jedynie że można korzystać z noży do rzuczania i nowe menu wyboru broni dodatkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 20:19, ZubenPL napisał:

Ktoś wie jakie zmiany wniosła ostania aktualizacja? Bo ja zauważyłem jedynie że można
korzystać z noży do rzuczania i nowe menu wyboru broni dodatkowej.


Wiem, że nie wniosła u mnie możliwości uruchomienia gry online :P Ale to już nudne nie? Wiecie co mi support Ubi odpisał? Że jeszcze nie spotkali się nawet ze zbliżonym takim przypadkiem... No zwyczajnie bajka... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaniesiesz calego kompa, w sensie obudowe z zawartoscia, do kogos z innym dostawca neta to bedziesz mial "argument" ze to wina kompa albo ubi-play:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te schematy z elitarnymi ulepszeniami są umiejscowione losowo, odkrywamy je w ustalonej kolejności, czy też są przypisane konkretnie do danych miejsc? :) Bo aż cięzko mi uwierzyć, że jako pierwsze odkryłem te, które najbardziej chciałem odkryć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 00:44, pawbuk napisał:

Te schematy z elitarnymi ulepszeniami są umiejscowione losowo, odkrywamy je w ustalonej
kolejności, czy też są przypisane konkretnie do danych miejsc? :) Bo aż cięzko mi uwierzyć,
że jako pierwsze odkryłem te, które najbardziej chciałem odkryć :D


Są przypisane do miejscówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie mam mnóstwo szczęścia, bo z sześciu dotychczas zdobytych schematów pięć to były te, których najbardziej potrzebowałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 00:40, Sarinew napisał:

Jak zaniesiesz calego kompa, w sensie obudowe z zawartoscia, do kogos z innym dostawca
neta to bedziesz mial "argument" ze to wina kompa albo ubi-play:P


Już to zrobiłem u dwóch różnych kumpli, każdy u innego dostawcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować