Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

Hehe :D Nie wiem czemu ale przeczytałem, że nie grał- kropka mi się zgubiła :D
Widzę mój błąd, dzięki za to że mnie poprawiłaś.

@Chlorofil- według mnie nie masz co żałować, że nie grałeś w Revelations i III- od tego momentu poziom powoli spadał. A może to kwestia zbyt wielkich wymagań z mojej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2014 o 12:39, Radekl2 napisał:

@Chlorofil- według mnie nie masz co żałować, że nie grałeś w Revelations i III-
od tego momentu poziom powoli spadał. A może to kwestia zbyt wielkich wymagań z mojej
strony?


W AC3 warto zagrać jak najbardziej, ale Revelations rzeczywiście można sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2014 o 13:44, Ecko09 napisał:

W AC3 warto zagrać jak najbardziej, ale Revelations rzeczywiście można sobie odpuścić.


No tak, porównując tylko te dwie części to 3 wygrywa.
Ja niby narzekam na gorszy poziom od Brotherhooda, ale raczej nie żałuję tych godzin spędzonych przy całej serii (nawet niedokończonej IV). Jedynie multiplayer całkowicie nie przypadł mi do gustu- zagrałem może kilka sesji.
Także polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dowiedzieć się przy pierwszym uruchomieniu po formacie, że Ubisoft wyłączył obsługę cloud save w tej grze. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 03:17, Kadaj napisał:

Nie ma to jak dowiedzieć się przy pierwszym uruchomieniu po formacie, że Ubisoft wyłączył
obsługę cloud save w tej grze. -_-


Nawet nie wiedziałem, że tak dobrze znam łacinę. :) Nie ma co się dziwić, że leciała. Miałem bowiem ukończoną grę w 96%. Do pełnego 100% brakowało jeszcze tylko troche tych znajdziek oraz zniszczenia trzech legendarnych statków. Czyli bardzo niewiele. A tu któregoś pięknego dnia uruchamiam Assassins Creed IV: Black Flag i savów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jaka jest przyczyna tego, że nie mogę się zalogować na serwery Ubisoftu włączając grę? Nie jest to wiadomość, że zalogowanie się nie powiodło, tylko się loguje, loguje... loguje i zalogować nie może.

Strat co prawda dużych nie ma, bo tylko nie nabijają się ''Akcje'' za np. zaliczenie pierwszej sekwencji, ale ciekawi mnie czy to jakieś problemy z ich strony? Czy to u mnie coś siadło [net jest, bo piszę z tego samego kompa chwilę po wyłączeniu gry]? Jeszcze 2 dni temu wszystko działało. Też macie ten problem?

No i mam nadzieję, że jak za jakiś czas się nagle połączy z tymi serwerami, to mi nabije tę ''akcję''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuuuugiej przerwie (ponad pół roku) wróciłem do Black Flag... i zauważyłem, że kompletnie zapomniałem, jak w to się gra. Nie mówię tu o samej klawiszologii, ale o sterowaniu jako takim! Kiedyś abordaż statku to było kilkadziesiąt sekund, myk, myk i po sprawie. Teraz nawet kilka razy udało mi się polec podczas walki O_o Ale gra wciąga tak samo, jak za pierwszym razem. Szkoda tylko, że Ubi nie zdecydowało się na pociągnięcie tematu i stworzenie jeszcze kilku DLC :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam pytanie - nie mogę przejść jednej misji, bo mój statek jest za słaby (zawsze przegrywam). Zbieram kasę na ulepszenia (mocniejszy pancerz + lepsze działa), ale cały czas brakuje mi surowców - drewna, płótna i metalu. Kasy mam w cholerę, ale nie wiem jak efektywnie zdobywać powyższe rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 13:16, darth_16 napisał:

Mam pytanie - nie mogę przejść jednej misji, bo mój statek jest za słaby (zawsze przegrywam).
Zbieram kasę na ulepszenia (mocniejszy pancerz + lepsze działa), ale cały czas brakuje
mi surowców - drewna, płótna i metalu. Kasy mam w cholerę, ale nie wiem jak efektywnie
zdobywać powyższe rzeczy :)


Jak to jak? Rabując statki! Wystarczy trochę popływać i poszukać jakiś mocniejszych okrętów typu fregaty (bo na liniowce możesz mieć za słaby okręt jeszcze), które przewożą większą ilość poszukiwanych materiałów i atakować.
Możesz jeszcze rabować magazyny na wyspach, ale to bardziej czasochłonna opcją i nie daje takich zysków jak piracenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 13:16, darth_16 napisał:

cały czas brakuje mi surowców - drewna, płótna i metalu.


Nie wiem, w którym momencie gry jesteś (takie informacje warto podawać, gdy prosi się o radę ;) ), ale najłatwiej o łup jest w południowej części mapy. Pływają tam większe statki (np. fregaty), które dają od kilkudziesięciu do 100+ jednostek różnych surowców. Oczywiście do tego nasz statek też musi sobą coś reprezentować.

Drugi sposób to łupienie magazynów w niektórych (większych) portach, np. w Port Royal. Trzeba zidentyfikować gostka posiadającego klucz, oczywiście wyeliminować go, a następnie zakraść się do magazynu. Trochę z tym się czasem trzeba natrudzić, ale otrzymujemy całkiem niezłe ilości surowców.

Natomiast jeśli misją, o której piszesz, jest walka z legendarnymi okrętami, to życzę powodzenia. Nawet posiadanie w pełni wyposażonego okrętu nie daje gwarancji wygranej. Ja mam grę ukończoną, Jackdaw ma wszystkie ulepszenia, a dotychczas udało mi się pokonać tylko jeden z tych okrętów.

EDYTKA: Ninja'd by Wszystkozajęte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 13:34, Ring5 napisał:

Natomiast jeśli misją, o której piszesz, jest walka z legendarnymi okrętami, to życzę
powodzenia. Nawet posiadanie w pełni wyposażonego okrętu nie daje gwarancji wygranej.
Ja mam grę ukończoną, Jackdaw ma wszystkie ulepszenia, a dotychczas udało mi się pokonać
tylko jeden z tych okrętów.


Myślałem, że jako fan (popraw mnie jeśli się mylę) tej produkcji, już dawno wszystko ukończyłeś na 100% :)
Z legendarnych okrętów największy problem miałem z tym ulokowanym w lewym górnym roku mapy, był on strasznie szybki i atakował potężnym taranem. Męczyłem się z nim niemiłosiernie ale dałem radę. Z pozostałymi było już łatwiej ale tez trzeba było trochę się przyłożyć.

Dnia 16.11.2014 o 13:34, Ring5 napisał:

EDYTKA: Ninja''d by Wszystkozajęte ;)


;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 13:46, Wszystkozajete napisał:

Myślałem, że jako fan (popraw mnie jeśli się mylę)


Zdecydowanie fan :) uwielbiam pirackie klimaty od czasow Sid Meier''s Pirates! na C64, a Black Flag nie tylko ocieka miodem, ale tez wyglada przepieknie. Brakuje tylko elementow RPG i losowego sprzetu, by gra byla prawie doskonala.

Dnia 16.11.2014 o 13:46, Wszystkozajete napisał:

już dawno wszystko ukończyłeś na 100% :)


Obecnie mam, o ile mnie pamiec nie myli, 96 lub 97% ukonczenia gry. Wlasciwie zostaly mi jeszcze 3 legendarne okrety i troche znajdziek (fragmenty animusa i skrzynie, cala reszte juz mam).

Dnia 16.11.2014 o 13:46, Wszystkozajete napisał:

Męczyłem się z nim niemiłosiernie


Ja sobie po kilkunastu probach odpuscilem. AI strasznie oszukuje podczas tych walk i calosc sprowadza sie do tego, czy bedzie sie mialo szczescie, czy nie. Umiejetnosci odgrywaja tu drugorzedna role. Niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 13:46, Wszystkozajete napisał:

Z legendarnych okrętów największy problem miałem z tym ulokowanym w lewym górnym roku
mapy, był on strasznie szybki i atakował potężnym taranem. Męczyłem się z nim niemiłosiernie
ale dałem radę. Z pozostałymi było już łatwiej ale tez trzeba było trochę się przyłożyć.


Rzeczywiście, to jest najtrudniejszy z legendarnych okrętów, ale wystarczy odpowiednia taktyka, żeby w miarę łatwo sobie z nim poradzić :) Trochę szczęścia też zawsze się przyda, choć nie jest ono akurat w AC najistotniejsze.
Ten okręt jest od nas szybszy, zawsze nas dogoni, więc ważne są odpowiednie uniki, wyrzucanie beczek i moździerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 13:31, Sarturias napisał:

Witajcie - czy możecie mi napisać, czy kupując polską wersję gry mamy możliwość włączyć
menu po angielsku + angielskie napisy?


Ja mam Edycję Bukaniera, kupioną na gramie, i wszystko mam w wersji oryginalnej (angielskiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przez polską wersję gry co rozumiesz? Grę kupiłem w Polsce i grałem po polsku, a w menu są trzy opcje: "menu języka", "język napisów" "język mówiony"- wszędzie jest do wyboru angielski.
Tak więc wnioskuję, że da się mieć wersję całkowicie angielskojęzyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 15:59, Sarturias napisał:

A czy ktoś kto ma polską wersję gry może to sprawdzić :) ?


Ale... przecież ja właśnie piszę o polskiej wersji gry O_o Napisałem wyraźnie, że kupiona w sklepie gram, innej wersji nie było, a przynajmniej ja o takiej nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 16:54, Radekl2 napisał:

A przez polską wersję gry co rozumiesz? Grę kupiłem w Polsce i grałem po polsku, a w
menu są trzy opcje: "menu języka", "język napisów" "język mówiony"- wszędzie jest do
wyboru angielski.
Tak więc wnioskuję, że da się mieć wersję całkowicie angielskojęzyczną.


Polska wersja gry to wg mnie taka, na pudełku której widnieje naklejka PL. Jeśli można wybrać eng menu to dobrze - pytam nie w swoim imieniu, dzięki za odpowiedź :)

@Ring5

myślałem, że jeśli piszesz o oryginalnym angielskim to w menu nie było opcji polskiej, teraz już wszystko wiem =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować