Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

War Thunder aka World of Planes

170 postów w tym temacie

Jakoś w promocji patrze że było nieco ruskich samolotów a jako że zarobiłem golden eaglów to też kupiłem w promocji swój pierwszy samolot premium czyli ruską Aircobre. Ja nie mogę jakie te dzikie jest, fakt trudno ściągnąć przeciwnika z ogona ale samemu jak się lata poezja. One shot one kill ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić grę. O dziwo zadziałał klient ściągnięty ze steama. Jakieś porady na początek? Chodzi mi głównie u ustawienia w opcjach (sterowanie itp) i inne ważne rzeczy. Narazie jedyne co zrobiłem tu uruchomiłem grę i po logowaniu wybrałem brytyjczyków. Dodatkowo zalogowałem się na fb aby dostać tam jakiś bonus. Tyle, na gre przyjdzie czas wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:14, Nightdew napisał:

Udało mi się uruchomić grę. O dziwo zadziałał klient ściągnięty ze steama. Jakieś porady
na początek? Chodzi mi głównie u ustawienia w opcjach (sterowanie itp) i inne ważne rzeczy.
Narazie jedyne co zrobiłem tu uruchomiłem grę i po logowaniu wybrałem brytyjczyków. Dodatkowo
zalogowałem się na fb aby dostać tam jakiś bonus. Tyle, na gre przyjdzie czas wieczorem.


Na początek warto tutki przejść. A od siebie dodam póki co graj arkadówki w trakcie nawrotu warto zmniejszać obroty silnika i przy wylocie zwiększać, celować przed tym znacznikiem jak masz zaznaczony samolot.
Jeśli nie zamierzasz grać w tryb symulacyjny to wystarczy ci tylko klawiatura i mysz ;].
Brytole są spoko na początek szybko można hurricana dorobić się i kosić co lata. Ale nie ma problemu spróbować sil w innych nacjach odradzam Niemców na początek :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zwerbowanie załogi do czego służy? Mam obok trzech samolotów po prawej przycisk kosztujący 10000 - zwerbuj załogę. Ale na co jak już chyba jedną mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 00:04, Nightdew napisał:

A zwerbowanie załogi do czego służy? Mam obok trzech samolotów po prawej przycisk kosztujący
10000 - zwerbuj załogę. Ale na co jak już chyba jedną mam?

Każda załoga = dodatkowy samolot który możesz wystawić do bitwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:14, Nightdew napisał:

Udało mi się uruchomić grę. O dziwo zadziałał klient ściągnięty ze steama. Jakieś porady
na początek? Chodzi mi głównie u ustawienia w opcjach (sterowanie itp) i inne ważne rzeczy.
Narazie jedyne co zrobiłem tu uruchomiłem grę i po logowaniu wybrałem brytyjczyków. Dodatkowo
zalogowałem się na fb aby dostać tam jakiś bonus. Tyle, na gre przyjdzie czas wieczorem.


Pamiętaj o przydatnych klawiszach
c (przytrzymanie) - rozglądanie się bez zmiany kierunku lotu
f - klapy bojowe, jak tylko zaczynasz walkę manewrową (niektórzy eksperymentują z klapami do lądowania)
y - przeładowanie

przy lataniu myszą nie zapomnij o klawiszach a i d do kontrolowania przechyłów, zwłaszcza w cięższych maszynach

niemcy nie sa źli, jak już przemęczysz do 109 ale fakt, drugi raz chyba bym od nich nie zaczynał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 01:41, gmx napisał:

Pamiętaj o przydatnych klawiszach
c (przytrzymanie) - rozglądanie się bez zmiany kierunku lotu
f - klapy bojowe, jak tylko zaczynasz walkę manewrową (niektórzy eksperymentują z klapami
do lądowania)

Da się ich używać kiedy naprawdę nie ma wyjścia innego niż ciasna manewrówka ale niestety prędkość wtedy się traci szalenie. Ewentualnie warto ich użyć aby nagle zwolnić, w większości wypadków to co leciało ci na ogonie wtedy ciebie minie.

Dnia 26.11.2013 o 01:41, gmx napisał:

y - przeładowanie
niemcy nie sa źli, jak już przemęczysz do 109 ale fakt, drugi raz chyba bym od nich nie
zaczynał

Ja dlatego na początek niemców przerobiłem trochę expa za orły z eventuów aby przeskoczyć początkowe włoskie maszyny. Już od normalnych niemieckich faktycznie jest coraz lepiej, a jak dojdziesz do w pełni rozwiniętych Bf109F albo tym bardziej G to one są dopiero rzeźnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 08:38, Tomoya-kun napisał:

Da się ich używać kiedy naprawdę nie ma wyjścia innego niż ciasna manewrówka ale niestety
prędkość wtedy się traci szalenie. Ewentualnie warto ich użyć aby nagle zwolnić, w większości
wypadków to co leciało ci na ogonie wtedy ciebie minie.


nie chodzi tylko o zwolnienie ale i o dodatkową siłę nośną - na małej wysokości dają coś więcej niż tylko zbawa silnikiem

Dnia 26.11.2013 o 08:38, Tomoya-kun napisał:

Ja dlatego na początek niemców przerobiłem trochę expa za orły z eventuów aby przeskoczyć
początkowe włoskie maszyny. Już od normalnych niemieckich faktycznie jest coraz lepiej,
a jak dojdziesz do w pełni rozwiniętych Bf109F albo tym bardziej G to one są dopiero
rzeźnikami.


no właśnie się naprzeklinałem - bf109 f-4, bitwa zręcznościowa, 14 zestrzeleń bez straty samolotu, jeszcze kawałek do końca bitwy, windows mi wszystko pozamykał bo będzie instalował aktualizację - wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zwracam uwagi na tor lotu pocisków to czy jest sens używania amunicji default na myśliwcach? Nie lepiej dawać ostatni rodzaj czyli z zaskoczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 20:07, Nightdew napisał:

Jeżeli nie zwracam uwagi na tor lotu pocisków to czy jest sens używania amunicji default
na myśliwcach? Nie lepiej dawać ostatni rodzaj czyli z zaskoczenia?


Jak masz opcje wybrania innej amunicji niż domyślna to nie zastanawiaj się tylko zmieniaj. Amunicja domyślna jest najsłabsza później są tracery najlepszy wybór właśnie stealth i air targets na myśliwcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to ja jestem tak dobry w tą grę czy ludzie tak słabo. Praktycznie w 80 % rozegranych potyczkach zajmuje pierwsze miejsce a takie staty jak na screenie są dla mnie normą. Może na wyższych levelach się coś zmieni, ale aktualnie jestem bardzo zadowolony bo gra mi naprawdę leży. Często też nawet jak ktoś mnie zestrzeli to pisze, że dobry ze mnie pilot :)

20131208131436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą na co waszym zdaniem najlepiej wydać prawdziwą kasę w wt? Rozumiem, że złote orły pewnie. A je na co najlepiej przeznaczyć? Na jednej załodze mam tylko bombowce i tak zbieram 240 aby kupić sobie strzelca, ale to trochę potrwa. A tu widzę, że wcale nie dużo kosztuje zakup pkt doświadczenia dla załogi za orły więc zastanawiam się nad tą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no Niemcy na 5 lvl to miazga jak już się tego bfa 109 odblokuje. Sam przemogłem się i dorzuciłem nieco złota aby wybić bo mnie od tych makaroniarzy aż łeb bolał. A tu taka śmieszna gra szwabami mimo, że najmniej latałem bfem to się udało całkiem konkretny wynik osiągnąć.
Póki co głównie gram i wybijam Ła-5 i yaka-9k i t fakt że +8 tierze arcade już aż tak fajny nie jest. Mi się całkiem miło tymi sowieckimi szrotami lata. Odwalić jedną seryjką z działa 45 mm yakiem-9k bombowiec istny miód ;].

20131215175820

20131215175905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chciało się wam robić te zadania, żeby się dostać do bety czołgów? Po czterech questach sobie odpuściłem, trzeba nie mieć życia, żeby zrobić je wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 21:46, larkson napisał:

A chciało się wam robić te zadania, żeby się dostać do bety czołgów? Po czterech questach
sobie odpuściłem, trzeba nie mieć życia, żeby zrobić je wszystkie.

Cóż znam osobę która zrobiła je wszystkie a i tak nie dostała zaproszenia więc nie wiem czy było warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No część dało radę zrobić, ale taki z bombowcami na 14 lvl to wolne żarty były. Ja tam zrobiłem z 5 zadań dalej miałem przerwę i się nie chciało :P. Chętnie bym sobie znalazł pluton czy jak tam te szwadrony się nazywają i pograł nie jako wolny strzelec a członek drużyny :P.

Teraz zbieram na la-5fn ktoś latał tą maszyną? Ogólnie ła-5 są przegięte ale mają mało amunicji fajne maszyny bo nie ma to jak na kursie kolizyjnym zabić przeciwnika dostając powierzchowne uszkodzenia i jeszcze uciec sprzed nadlatującego wraku xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 13:16, Nightdew napisał:

Zastanawiam się czy to ja jestem tak dobry w tą grę czy ludzie tak słabo. Praktycznie
w 80 % rozegranych potyczkach zajmuje pierwsze miejsce a takie staty jak na screenie
są dla mnie normą. Może na wyższych levelach się coś zmieni, ale aktualnie jestem bardzo
zadowolony bo gra mi naprawdę leży. Często też nawet jak ktoś mnie zestrzeli to pisze,
że dobry ze mnie pilot :)


Widzisz, latasz dobrze, tylko nie masz ani jednego celu naziemnego strąconego, a w większośći misji właśnie o cele naziemne się rozchodzi.

A po drugie, jak zręcznościówka dla Ciebie za łatwa, spróbuj bitwę historyczną lub realityczną. A potem się pochwal wynikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować