Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioShock: Infinite mówi "nie" dla fotorealizmu

27 postów w tym temacie

Nie lubię gier opartych tylko i wyłącznie na SUPER-MEGA-UBER itd. grafice nie mającej w sobie nic poza tym (np. Crysis 3 - tak nazwijcie mnie hejterem i spalcie na stosie). Czasem to właśnie taka lekko bajkowa/komiksowa/groteskowa grafika nadaje dodatkowego klimatu i uroku grze, a akurat styl w nowym Bioshocku mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego że taki Crysis 2 i 3 nie mają aż takiej fotorealistycznej grafiki. I tutaj pic polega na tym że im bardziej twórcy lecą na ten fotorealizm tym trudniej jest się dopatrzyć przełomu w grafice co innego jak patrzymy na gry które ten realizm traktują z przymróżeniem oka (Crysis 2 i Crysis 3) lub olewają go zupełnie bioshock itp. A taki BF3 gdzie ten przełom i realizm sorry ale dla mnie to jest przereklamowana ta grafika w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dodajmy do tego że taki Crysis 2 i 3 nie mają aż takiej fotorealistycznej grafiki. I
> tutaj pic polega na tym że im bardziej twórcy lecą na ten fotorealizm tym trudniej jest
> się dopatrzyć przełomu w grafice co innego jak patrzymy na gry które ten realizm traktują
> z przymróżeniem oka (Crysis 2 i Crysis 3) lub olewają go zupełnie bioshock itp. A taki
> BF3 gdzie ten przełom i realizm sorry ale dla mnie to jest przereklamowana ta grafika
> w tej grze.

Dokładnie, do tego zazwyczaj nacisk na grafikę (której zmian nie widać za bardzo) idzie kosztem słabej fabuły, średniego gameplayu i kiepskich pomysłów (najbardziej zaawansowana broń - łuk - c''mon!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotorealizm to ja chcę mieć w serii ARMA, ewentualnie w innych modern shooterach i niektórych RPG ewentualnie. Ale w grach takich jak BioShock? Niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gears of War, Bulletstorm, Bioshock, Rage - kocham ten styl ...fotorealizm to ja mam na co dzień ;)
trzy pierwsze gry wyciągają co najlepsze z UE3 a Rage z IDtech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wszystkim, gry tego typu starzeją się duuużo wolniej (o ile w ogóle). Bioshock nadal wygląda niesamowicie i nie zestarzał się nawet o dzień, kiedy wiele innych produkcji już po roku wygląda klasę gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo nikt na co dzień nie siedzi przy 42" TV :P
Mnie jeszcze interesuje odległość na jaką są rysowane detale. No i ogólna szczegółowość sceny.
Im mniej recyklingu też dużo lepiej. Crysisa III nie ruszałem, to nie oceniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyżej ceniłem sobie oprawę graficzną, która powstała w czyjejś wyobraźni od będącej odtworzeniem tego, co mogę zobaczyć za oknem albo jadąc na urlop. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech pamiętają, że gry to nie tylko ładne tekstury, ale przede wszystkim scenariusz:) Fabuła i przyjemność z zanurzenia się w świecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 21:41, Dared00 napisał:

Ładnie sobie radzą z hype''owaniem Infinite''a, nie powiem.


Mówisz o twórcach gry czy gram.pl? :D Jeśli o twórcach, to na pewno nie robią takiego szumu jak inni. A poza tym mają mocne podstawy do tego, żeby twierdzić, że ich dzieło zapowiada się znakomicie - Bioshock to arcydzieło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 00:31, pawbuk napisał:

Mówisz o twórcach gry czy gram.pl?

No oczywiście, że o twórcach. Sam zobacz: walnęli jakąś oczywistą oczywistość dla HARDKORÓÓÓW!!!1!1, że grafika nie jest najważniejsza. A tymczasem cztery razy pojawia się nazwa ich najnowszej gry. Takie coś by nawet mogło przejść jako artykuł sponsorowany.

Dnia 05.03.2013 o 00:31, pawbuk napisał:

A poza tym mają mocne podstawy do tego, żeby twierdzić, że ich dzieło
zapowiada się znakomicie - Bioshock to arcydzieło :D

Meh, mi jakoś nigdy nie podszedł. Całkiem przeciętna strzelanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Meh, mi jakoś nigdy nie podszedł. Całkiem przeciętna strzelanka.

Pewnie dlatego, że to nie do końca strzelanka =). Nie wrzucałbym tej gry do worka z Call of Duty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować