Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SimCity - recenzja

84 postów w tym temacie

Mi się podoba motyw gry z żywymi sąsiadami :) Podpięcie do neta mi nie przeszkadza, choć fajnie jest mieć opcje gry offline jak jest się gdzieś na wyjeździe bez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, wasze narzekania przypominają starszych ludzi, którzy zapominają, że mamy 2013 a nie 1950. Ogarnijcie się. Jakby Simcity było pierwszą grą że stałym połączeniem do sieci. SC4 lepsze? Tam w regionie musiałem sam budować ze 3 miasta by miało to sens. Tutaj mogę zaprosić do regiony brata lub kumpla i to jest super.
Niestety, gry że stałym połączeniem to powoli standard. Płacze i fochy nic nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 08:38, akakus napisał:

W ogólności cieszę się, że narzekający gracze są mniejszością i praktycznie ich zdanie
nie jest brane pod uwagę w czasie procesu tworzenia gry :D. (...)
Co Wam przeszkadzają opcje społecznościowe? Przecież macie sandbox mode (nota bene w
recenzji brakuje wiele elementów :/, jak właśnie o trybach gry istniejących regionach,
możliwości konfiguracji regionów, dla mnie recenzja pisana trochę na kolanie...), gdzie
"opcje społecznościowe" jak globalny market, wyzwania, nie działają.


Och, jakiś ty tolerancyjny... Ja tam i tak pewnie gry eni kupię, choć jakos tam lekko byłem zainteresowany... Ale czy mógłbyś napisać coś wiecej o tych trybach? Czy trzeba zajrzeć do innych recenzji? (Eurogamer już swoja wypuścił?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Herr_Pietrus

Z tego co wzoraj szukałem eurogamer SW wypuścił tylko swoją recenzję, więc trzeba poczekać na inne języki (chyba że znasz szwedzki ;), próbowałem z google trans, nawet coś da się zrozumieć, ale jest śmiesznie).
Niestety sam niewiele więcej wiem o innych trybach, tyle tylko co mi się udało powyciągać z zapowiedzi / różnych miejsc: będzie można grać samemu w swoim regionie (pozostaje marginalny wpływ społeczniościowy kształtujący ceny surowców) oraz grać w sandboxie, wtedy w ogóle nie wpływamy na rynek, nie mamy wyzwań, osiągnięć ani niczego innego. Gramy sami do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie minusy wymienione przez Lucasa tę grę dyskwalifikują. No i Origin.


Nie kupisz gry bo są niedoróbki które po jakimś patchu znikną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 15:41, VaderV1 napisał:

> Dla mnie minusy wymienione przez Lucasa tę grę dyskwalifikują. No i Origin.


Nie kupisz gry bo są niedoróbki które po jakimś patchu znikną ?

Vojtas programowo nie akceptuje Origina. Tylko, że takim tokiem myślenia można przegapić kilka naprawdę niezłych produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 15:41, VaderV1 napisał:

Nie kupisz gry bo są niedoróbki które po jakimś patchu znikną ?


Always online i zapisywanie w chmurze to nie są niedoróbki - to ficzery. :P Masz disconnect, masz problem.
http://www.youtube.com/watch?v=H9VClRhU404

Coś jak znajoma płyta pewnej firmy na B*:
http://www.youtube.com/watch?v=I43GUnZN_s4

Albo cała betonowa generacja zjawiska rozpoczynającego się na literę U*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze U* sie z tego jednak wycofalo (czyli jednak az tak duzo nie zarobili bo by to wpychali gdzie sie da), a B* to jakosciowo i wizerunkowo liga wyzej niz jakies EA i Simcity i co im wolno, to innym niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja też dziś dostałem SimCity :) jest jakaś opcja pominięcia tego czekania do 7 marca???

Jest. Poczytaj o zmianach IP na amerykańskie.

Ale robisz to na własną odpowiedzialność, gra może nie działać, albo mogą Cię zablokować jeśli są nadpobudliwi.
Teoretycznie nikt nie powinien zabronić Ci pojechać z polską wersją gry do Stanów Zjednoczonych, aktywować jej i wrócić do europy samolotem przed 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wielką ochotę pograć w najnowszą odsłonę Simcity, ale jak słycham o wciskaniu mi na siłę tych wszystkoch opcji społecznościowych to mi sie słabo robi. Może ja nie chcę się z nikim przez neta kumplować, co?
Już nawet ciągłe podłączenie do neat mi nie przeszkadza tak bardzo jak ten pseufofejsbuk w każdej grze.

Kliknij aby podzielić się nowm osiągnięciem ze znajomymi! Wrrrr....
A co do recki to uważam ze jest ok. Lukas ma rację że czepia się braku piaskownicy offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 15:41, VaderV1 napisał:

> Dla mnie minusy wymienione przez Lucasa tę grę dyskwalifikują. No i Origin.


Nie kupisz gry bo są niedoróbki które po jakimś patchu znikną ?


Nie. Ponieważ ciężko będzie spiracić :p

Już kod otrzymałem. Byle do czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się może ktoś ile SimCity zużywa transferu danych? Niestety nie mam dostępu do szerokopasmowego internetu tylko bezprzewodowy na pakiety i to też nie taki z którego mógłbym być zadowolony. Tak więc jestem tego bardzo ciekaw.

Co do samej gry nie będę się odnosił bo jeszcze trochę w nią nie pogram... ale wymagane połączenie z internetem jest strasznie uciążliwe i jestem wielkim przeciwnikiem platform typu Steam, Origin czy tej od Ubisoft''u.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 22:10, Aroslaw napisał:

Co do samej gry nie będę się odnosił bo jeszcze trochę w nią nie pogram... ale wymagane
połączenie z internetem jest strasznie uciążliwe i jestem wielkim przeciwnikiem platform
typu Steam, Origin czy tej od Ubisoft''u.



W Betę pograłem trochę, wielkość miast faktycznie boli szczególnie gdy człowiek przyzwyczaił się w poprzednich częściach Simcity.
Gra jednak mi się spodobała, chociaż liczę, że szybko pojawią się większe granice i oby nie w DLC (płowe nadzieje).
Co do stałego dostępu do internetu zawsze będę przeciwnikiem chociaż posiadam Steama, Origina czy Uplay, niestety co raz więcej gier tego wymaga i tyle.

PS W Origin dzisiaj raz mi się pojawia raz znika opcja kupienia dodatków z pre-ordera tej najdroższej wersji, pakietów miast. Pojedyncze pakiety po 29 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W media markt kolega kupił wersje kolekcjonerską (pudełko 3D + dwa dodatki) za UWAGA 129 zł
Sto dwadzieścia dziewięć złotych kurna a ja 153 w gram pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 23:33, Zb4wiciel napisał:

Widać, że nie grałeś w nowe SC, tylko piszesz swoje uprzedzenia (które nie pokrywają
się z informacjami dostępnymi na temat gry). Poza tym w pierwszym SimCity też się "budowało"
strefy.


Zb4wiciel, nie gralem ale nie pisze swoich uprzedzen bo sledze bete, ogladam wideo z rozgrywki. I to jest kpina to co z gra zrobili. Uproscili ... dla idiotow.

i nie wciskaj kitu ze gra jest super albo chociaz by dobra.
Porownaj sobie na przyklad ze screenshotami z SimCity 4:
http://dl.dropbox.com/u/5012419/Plex/vacation/vacation01-sm.jpg
albo
http://community.simtropolis.com/journal/3101/entry-17842-sculpting-nature-part-6-done-finally/

Od razu widac ze nowe SC2013 bardziej pasuje do FB niz prawdziwego nastepcy serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPN.
Zastanawiałem się czemu jest tak mało screenów z jedynego słusznego widoku. Na wszystkich stronach same piękne zoomy. Odpowiedź: wtedy grafika wygląda paskudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować