Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare żegna się z Mass Effectem 3 na nowym zwiastunie DLC Citadel

46 postów w tym temacie

@Phobos_s

Panie Phobos ,za przeproszeniem to ty piszesz jak dziecko i to ty się zastanów co piszesz.
Nie chce wywoływać tu dyskusji i kłótni ale jakby EA zamknęli u nas w Polsce nie obraził bym się. Dlaczego? Dlatego ,ze przypominam Ci o bardzo dobrze wydanym Mass Effect -e od Cd Project. Nie dość ,ze zrobili dobry dubbing ( dupy nie urywał ale ang głosów do dziś nie znoszę, po prostu mnie drażnią np Tali ,Garrus , Joker czy Anderson. W Polskiej wersji wyszli lepiej) to można było się przełączyć na angielskie głosy. Gdy DLC ''''Zniszcz Niebo"(Wiem, nie fortunne tłumaczenie) nie było kompatybilne z wersja CDP, wydali patch. Za darmo.
Sprawa EA. Już na wstępie zmuszano nas do polskiego dubbingu w Mass Effect 2. Aby angielski uruchomi trzeba było pogrzebać w plikach. Nie wspomnę o niekompatybilnych DLC z którymi nic absolutnie nie zrobili do dziś. A to tylko jedna gra. Dead Space 2 i 3po angielsku tylko( mnie to nie wadzi znam na tyle język aby zrozumieć co się dzieje ale żyjemy w Polsce więc pewne prawa obowiązują), Dragon Age -Początek z dubbingiem polskim a DA II już po angielsku. Crysis 2 i 3 z dubbingiem nie wiem po co !!! To jest wydawca ?
K^@%a facet ty jesteś ślepy i głupi czy tylko udajesz ?!!! Mam nadzieje ,ze to drugie ale osoba dorosła która z pewnością jesteś powinna POMYŚLEĆ zanim napisze coś. Wszystko zależy od wydawcy. Jak wydawca jest dobry nie będziesz musiał sprowadzać gry z za granicy. A jak masz z tym problem to albo nie kupuj albo zmień hobby. Zbieranie znaczków tez jest fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 10:45, Bardock693 napisał:

@Phobos_s

Panie Phobos ,za przeproszeniem to ty piszesz jak dziecko i to ty się zastanów co piszesz.
Nie chce wywoływać tu dyskusji i kłótni ale jakby EA zamknęli u nas w Polsce nie obraził
bym się. Dlaczego? Dlatego ,ze przypominam Ci o bardzo dobrze wydanym Mass Effect -e
od Cd Project. Nie dość ,ze zrobili dobry dubbing ( dupy nie urywał ale ang głosów do
dziś nie znoszę, po prostu mnie drażnią np Tali ,Garrus , Joker czy Anderson. W Polskiej
wersji wyszli lepiej) to można było się przełączyć na angielskie głosy. Gdy DLC ''''Zniszcz
Niebo"(Wiem, nie fortunne tłumaczenie) nie było kompatybilne z wersja CDP, wydali patch.
Za darmo.
Sprawa EA. Już na wstępie zmuszano nas do polskiego dubbingu w Mass Effect 2. Aby angielski
uruchomi trzeba było pogrzebać w plikach. Nie wspomnę o niekompatybilnych DLC z którymi
nic absolutnie nie zrobili do dziś. A to tylko jedna gra. Dead Space 2 i 3po angielsku
tylko( mnie to nie wadzi znam na tyle język aby zrozumieć co się dzieje ale żyjemy w
Polsce więc pewne prawa obowiązują), Dragon Age -Początek z dubbingiem polskim a DA II
już po angielsku. Crysis 2 i 3 z dubbingiem nie wiem po co !!! To jest wydawca ?
K^@%a facet ty jesteś ślepy i głupi czy tylko udajesz ?!!! Mam nadzieje ,ze to drugie
ale osoba dorosła która z pewnością jesteś powinna POMYŚLEĆ zanim napisze coś. Wszystko
zależy od wydawcy. Jak wydawca jest dobry nie będziesz musiał sprowadzać gry z za granicy.
A jak masz z tym problem to albo nie kupuj albo zmień hobby. Zbieranie znaczków tez jest
fajne.


Ty masz za to dziecinne podejście - jakby zamknęli to skąd wiesz, że akurat CDP przejęłoby ich gry? Po ilości wykrzykników zdaniach to Ty pokazujesz, że coś z Tobą nie tak, a nie osoba, do której posta się odnosisz. Co do Crysisów - prosta odpowiedź: robią dubbing do tych gier, bo jest tańszy niż do gry RPG/pseudo RPG. Zapewne kojarzysz mnie z Sociala i też byłem zawsze za pl dubbingami, za daniem wyboru. Logiczne jest jednak, że prościej i taniej zrobić kinówkę, do której nie będzie tych "mitycznych" problemów z DLC, które EA wciskało ciemnocie. Takie są prawa rynku, duże RPG coraz rzadziej się dubbinguje (Wieśków nie liczę, a w Skyrim w sumie nie ma czego dubbingować). Także zamiast krzyczeć ogarnij się i zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 10:45, Bardock693 napisał:

/ciach/


Po pierwsze, naucz się korzystać z forum. Jest taki przycisk jak ''odpowiedz'', który bardzo ułatwia komunikację.

Po drugie, choć minimum kultury. Bo z takim poziomem wypowiedzi to możesz wrócić na boisko do swojego gimnazjum a nie wypowiadać się na forum.

Po trzecie, nie wtrącaj się do czyjejś rozmowy. Ja nawiązałem do wcześniejszej naszej dysputy z Vegostem a propos wydawania polskich wersji gier właśnie. Nie masz pojęcia o czym rozmawialiśmy to buzia na kłódkę.

Po czwarte, polski oddział EA, tak jak każdy inny wydawca, musi wypracować sobie zyski. To nie organizacja charytatywna, która wydaje gry dla idei. Robią to dla pieniędzy. Dziwi Cię to? To dorośnij.
Wspominasz CDP? Super, to teraz powiedz mi gdzie jest CDP, ile gier wydaje rocznie i jak zlokalizowanych?
Jakoś nie robią już największych hitów i wszystkiego z dubbingiem.
Myślisz, że ludzie którzy wydają gry nie zdają sobie sprawy, że w naszym kraju gra w polskiej wersji sprzeda się (teoretycznie) lepiej niż w wersji oryginalnej? Oni to wiedzą lepiej niż Ty. Tylko oni wiedzą też ile kosztuje przygotowanie takiej wersji, zarówno pieniędzy jak i czasu. A te zainwestowane pieniądze muszą się zwrócić z nawiązką, inaczej biznes jest bez sensu. Więc jeśli przewidywana sprzedaż tytułu nie pokryje wydatków na zrobienie danej wersji (odpowiednio dubbingu czy subów) lub też dodatkowych kosztów lokalizowania np. DLC, a gracze i tak wieszają psy na lokalizacji, to wydawca nie będzie lokalizował gry jeśli ma na tym stracić, tylko dla tego, że jakiś jeden z drugim się zebrali i na forum rzucają mięsem, że wydawca zły bo tylko napisy dał.
Więc to raczej Ty pomyśl zanim coś napiszesz. Albo najlepiej zmień hobby i forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ty masz za to dziecinne podejście - jakby zamknęli to skąd wiesz, że akurat CDP przejęłoby
> ich gry? Po ilości wykrzykników zdaniach to Ty pokazujesz, że coś z Tobą nie tak, a nie
> osoba, do której posta się odnosisz. Co do Crysisów - prosta odpowiedź: robią dubbing
> do tych gier, bo jest tańszy niż do gry RPG/pseudo RPG. Zapewne kojarzysz mnie
> z Sociala i też byłem zawsze za pl dubbingami, za daniem wyboru. Logiczne jest jednak,
> że prościej i taniej zrobić kinówkę, do której nie będzie tych "mitycznych" problemów
> z DLC, które EA wciskało ciemnocie. Takie są prawa rynku, duże RPG coraz rzadziej się
> dubbinguje (Wieśków nie liczę, a w Skyrim w sumie nie ma czego dubbingować). Także zamiast
> krzyczeć ogarnij się i zastanów.

@ Phobos_s równiez do ciebie.

A skąd możesz wiedzieć ,ze nie przejęli by ? A nawet jeśli to może przejął by inny (lepszy?) wydawca ? Nie mnie to gdybać. I skąd wytrzasnąłeś stwierdzenie ,ze tak uważam ?! Nigdzie tego nie napisałem. >_<

@ Phobos_s równiez do ciebie.

A to że wydawcy taniej wydać kinówkę to wiesz gdzie mam... ? Ja jestem klientem ja wymagam, proste. Powiedz w twojej radzie dzielnicy ,ze nie będziesz płacił czynszu bo tak jest taniej. Wszyscy zgodnie odpowiedzą Ci jednym chórem. Nic ich to nie będzie obchodzić. A może pracodawca nie wypłaci całej pensji tylko połowę ...bo tak taniej.Ja jakoś muszę uciułać te 100 zł na ich grę a jak ukradnę z internetu to nie ma przeproś ,ze taniej. Obłęd !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 11:31, Bardock693 napisał:

> Ty masz za to dziecinne podejście - jakby zamknęli to skąd wiesz, że akurat CDP
przejęłoby
> ich gry? Po ilości wykrzykników zdaniach to Ty pokazujesz, że coś z Tobą nie tak,
a nie
> osoba, do której posta się odnosisz. Co do Crysisów - prosta odpowiedź: robią dubbing

> do tych gier, bo jest tańszy niż do gry RPG/pseudo RPG. Zapewne kojarzysz
mnie
> z Sociala i też byłem zawsze za pl dubbingami, za daniem wyboru. Logiczne jest jednak,

> że prościej i taniej zrobić kinówkę, do której nie będzie tych "mitycznych" problemów

> z DLC, które EA wciskało ciemnocie. Takie są prawa rynku, duże RPG coraz rzadziej
się
> dubbinguje (Wieśków nie liczę, a w Skyrim w sumie nie ma czego dubbingować). Także
zamiast
> krzyczeć ogarnij się i zastanów.

A skąd możesz wiedzieć ,ze nie przejęli by ? A nawet jeśli to może przejął by inny (lepszy?)
wydawca ? Nie mnie to gdybać. I skąd wytrzasnąłeś stwierdzenie ,ze tak uważam ?! Nigdzie
tego nie napisałem. >_<


A to że wydawcy taniej wydać kinówkę to wiesz gdzie mam... ? Ja jestem klientem ja wymagam,
proste. Powiedz w twojej radzie dzielnicy ,ze nie będziesz płacił czynszu bo tak jest
taniej. Wszyscy zgodnie odpowiedzą Ci jednym chórem. Nic ich to nie będzie obchodzić.
A może pracodawca nie wypłaci całej pensji tylko połowę ...bo tak taniej.Ja jakoś muszę
uciułać te 100 zł na ich grę a jak ukradnę z internetu to nie ma przeproś ,ze taniej.
Obłęd !


Czyli kto? Zostanie Cenega, bo tylko ona jest tak duża, żeby mogli zrobić dubbing. Coś mi się jednak nie wydaje, żeby w ich interesie było robienie, szczególnie, że ktoś wtedy musiałby się zająć tymi DLC. DLC do ME nie sprzedaje się dużo, więc dubbing w tamtym przypadku to idiotyzm...

Duży wydawca też ma Cię gdzie ma. Co ma płacenie czynszu do sprzedaży gier - czynsz to obowiązek, kupno gry to zachcianka. Strzelaj dalej z nietrafionymi porównaniami. Co do pracodawcy - też porównanie bez sensu. Dostajesz pieniądze za pracę, którą wykonujesz. W przypadku gry płacisz za czyjąś pracę - jeśli oceniasz ją nisko, to czekasz na promocję i kupujesz po niższej cenie. Jeśli masz z tym problem to dziwne jest Twoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 11:31, Bardock693 napisał:

Ja jestem klientem ja wymagam, proste.


Nie Ty wymagasz tylko rynek jako całość. Jak zapewnisz takiemu EA Polska, że ich gry będą się u nas sprzedawać w takiej ilości, że zrobienie do każdej dubbingu nie puści ich z torbami, to będą ten dubbing robić nawet do tetrisa i to z pocałowaniem ręki.

Dnia 05.03.2013 o 11:31, Bardock693 napisał:

Powiedz w twojej radzie dzielnicy ,ze nie będziesz płacił czynszu bo tak jest
taniej. Wszyscy zgodnie odpowiedzą Ci jednym chórem. Nic ich to nie będzie obchodzić.


Ty tak na serio?

Dnia 05.03.2013 o 11:31, Bardock693 napisał:

A może pracodawca nie wypłaci całej pensji tylko połowę ...bo tak taniej.


Nigdy nie słyszałeś o tym, że czasem pracodawcy nie wypłacają wynagrodzeń? Że z powodu oszczędności robią redukcję zatrudnienia?
W sumie kogo ja pytam. W gimnazjum o tym się nie mówi.

Dnia 05.03.2013 o 11:31, Bardock693 napisał:

Ja jakoś muszę uciułać te 100 zł na ich grę a jak ukradnę z internetu to nie ma przeproś ,ze taniej.


Podpowiem Ci. Nie, nie musisz. Bo gra to nie jest towar pierwszej potrzeby. I ja Ci szczerze radzę, odłóż to 100 złotych i idź kup sobie nie wiem, wycinanki albo coś.

Dnia 05.03.2013 o 11:31, Bardock693 napisał:

Obłęd !


Masz rację. Inaczej tego co piszesz określić się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Duży wydawca też ma Cię gdzie ma. Co ma płacenie czynszu do sprzedaży gier - czynsz to
> obowiązek, kupno gry to zachcianka. Strzelaj dalej z nietrafionymi porównaniami. Co do
> pracodawcy - też porównanie bez sensu. Dostajesz pieniądze za pracę, którą wykonujesz.
> W przypadku gry płacisz za czyjąś pracę - jeśli oceniasz ją nisko, to czekasz na promocję
> i kupujesz po niższej cenie. Jeśli masz z tym problem to dziwne jest Twoje życie.
>

Nie będę dyskutował na temat wydawcy bo to mnie zupełnie nie obchodzi. na pewno by się ktoś znalazł. Coś się tak tematu uczepił. Mało mnie on obchodzi. Skończ Waść bo sobie wstydu tylko robisz.

Jak to nie trafione porównanie ? Jak przychodzi do płacenia, nie ważne czy za grę czy za usługę jaką kolwiek nie ma ,żadnych ale. Płacisz wymagasz .Chcesz kupić taniej to idziesz na targ ryski i kupujesz po kosztach coś co się rozleci w 5 minut. No chyba ,ze faktycznie czekasz na promocje w przypadku gier. Czego tu nie rozumiesz?

I skąd na boga facet znalazłeś w moim poście informacje ,że mam z tym problem ? !!! >_< Naucz się czytać ze zrozumieniem a nie klep w klawisze ile bozia dała. Skończ z tym wmawianiem na około swoich dziwacznych poglądów. Zostałeś na Socialu zbanowany na amen . Teraz już wiem czemu. ''''Błogosławiony jest umysł zbyt ciasny by zwątpić''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2013 o 11:59, Bardock693 napisał:

Jak to nie trafione porównanie ? Jak przychodzi do płacenia, nie ważne czy za grę czy
za usługę jaką kolwiek nie ma ,żadnych ale. Płacisz wymagasz .Chcesz kupić taniej to
idziesz na targ ryski i kupujesz po kosztach coś co się rozleci w 5 minut. No chyba ,ze
faktycznie czekasz na promocje w przypadku gier. Czego tu nie rozumiesz?


Prosta, niewymagająca myślenia kwestia - w przypadku czynszu to osoba udostępniająca Ci mieszkanie wymaga od Ciebie czynszu, a nie Ty. W przypadku gry jest całkowicie odwrotnie. Czynsz to Twój obowiązek, gra to jedynie zachcianka. Jeśli w przypadku czynszu nie zapłacisz, to Cię wywalą na bruk. Jeśli w przypadku gry nie zapłacisz to... jej nie kupisz...

Dnia 05.03.2013 o 11:59, Bardock693 napisał:

I skąd na boga facet znalazłeś w moim poście informacje ,że mam z tym problem ? !!!
>_< Naucz się czytać ze zrozumieniem a nie klep w klawisze ile bozia dała. Skończ
z tym wmawianiem na około swoich dziwacznych poglądów. Zostałeś na Socialu zbanowany
na amen . Teraz już wiem czemu. ''''Błogosławiony jest umysł zbyt ciasny by zwątpić''''.


Zbanowany za obcowanie z osobami mającymi podobne problemy co Ty. Gdybyś nie miał z tym problemu, nie pisałbyś takich płonnych postów. I mniej wykrzykników byś robił :) Boga w to nie mieszaj :)
Na tym zakończę, bo zwykle ciężko jest wytłumaczyć osobie, która nie posiada własnego biznesu co to jest ekonomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 11:57, Phobos_s napisał:

> Ja jestem klientem ja wymagam, proste.

Nie Ty wymagasz tylko rynek jako całość. Jak zapewnisz takiemu EA Polska, że ich gry
będą się u nas sprzedawać w takiej ilości, że zrobienie do każdej dubbingu nie puści
ich z torbami, to będą ten dubbing robić nawet do tetrisa i to z pocałowaniem ręki.

> Powiedz w twojej radzie dzielnicy ,ze nie będziesz płacił czynszu bo tak jest
> taniej. Wszyscy zgodnie odpowiedzą Ci jednym chórem. Nic ich to nie będzie obchodzić.

Ty tak na serio?

> A może pracodawca nie wypłaci całej pensji tylko połowę ...bo tak taniej.

Nigdy nie słyszałeś o tym, że czasem pracodawcy nie wypłacają wynagrodzeń? Że z powodu
oszczędności robią redukcję zatrudnienia?
W sumie kogo ja pytam. W gimnazjum o tym się nie mówi.

> Ja jakoś muszę uciułać te 100 zł na ich grę a jak ukradnę z internetu to nie ma
przeproś ,ze taniej.

Podpowiem Ci. Nie, nie musisz. Bo gra to nie jest towar pierwszej potrzeby. I ja Ci szczerze
radzę, odłóż to 100 złotych i idź kup sobie nie wiem, wycinanki albo coś.

> Obłęd !

Masz rację. Inaczej tego co piszesz określić się nie da.


Kolejny delikwent który prze w zaparte bo nadepnieto mu na odcisk. Nie wymyslaj juz wiecej głupot bo z kazdym postem wychodzisz na idiote. Mówie ogólnie o usługach i towarach a nie tylko o samych grach.

Jesli nie rozumiesz co mam na mysli to inaczej. Wyobraz sobie panie gimnazjalisto ,ze jestes pracodawca który zatrudnia oczywiscie pracownika. Załózmy ,ze nie masz jak temu pracownikowi zapłacić za prace bo sam nie bedziesz mial na chelb. Pracownik sie na ciebie oczywiscie obrazi, bo on tez nie bedzie mial za co życ.Pracownik pujdzie do innej pracy a ciebie cmoknie w dupe i poda jeszcze do sadu aby odzyskac pieniadze. Jaki z tego morał?
Jak ja musze załpacic za cos i nie mam pieniedzy, nikogo to nie obchodzi, Ty mi na pewno nie dasz ani kto kolwiek inny.Mam dwie rece i rozum to musze sobie poradzic. Nie ma przepros. Wiec jesli nikt sie mna nie przejmuje to czemu ja mam kimkolwiek? Mnie nic za darmo w zycu nie przyszło.

Reasumująć . Co mnie obchodzi ,ze wydawcy nie stać na dubbing ?!!! Jak tupne noga ma byc dubbing i basta. Inaczej np nie kupie i tyle.

Sa to tylko luzne przyklady wiec nie wmawiaj mi ,ze obrarze sie na caly swiat bo np nie ma dubbingu w grze itd. To sa tylko aluzje bo twoj maly roumek widocznie tego nie ogarnia.

Nie chce mi sie wiecej pisac ,rozmowa zmierza do nikąd. Coraz głupsze argumety wymyslasz i uzywasz chwytów ponizej pasa...

Dnia 05.03.2013 o 11:57, Phobos_s napisał:

Obłęd !

>Masz rację. Inaczej tego co piszesz określić się nie da.

Czy ta wypowiedz cos wnosi ? Czy udowadnia mi cos ? Nie. Jest po prstu głupia.

Moj ostatni komentarz do ciebie w tych kwestiach jest taki:''''Sa we wszechswiecie dwie rzeczy nieskonczone, wszechswiat i ludzka głupota. Ale co do tego pierwszego mamy jeszcze watpliwosci''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 12:28, Bardock693 napisał:

/ciach/


Już raz prosiłem Cię chociaż o minimum kultury. Najwyraźniej nie wiesz co to słowo znaczy bo jakoś wciąż obrażasz tych z którymi rozmawiasz.
Ale wcale mnie to nie dziwi, bo z językiem polskim masz też najwyraźniej problemy.

Ty możesz sobie tupać nogą, a wydawca i tak wyda produkt tak, aby mu się to opłacało. Ja rozumiem, że nie pojmujesz czegoś tak podstawowego jak rentowność firmy, ale proszę, nie musisz swoją niewiedzą chwalić się wszystkim na forum.
Nie chcesz kupować? Nie kupuj. Będzie święty spokój.

I nie porównuj wypracowywania zysków wydawcy, do płacenia czynszu, czy wypłacania pensji. Bo to już totalnie żenujący brak logiki, sensu, i jakiejkolwiek podstawowej wiedzy.

Proszę Cię. Przestań już pisać, wyjdź na dwór, odetchnij świeżym powietrzem. Pobaw się z kolegami może.
I nie szafuj cytatami znalezionymi w internecie bo domyślam się, że nawet nie wiesz czyjego są autorstwa.

Jeśli o mnie chodzi kończę rozmowę z Tobą. Ośmieszasz się tylko z każdym postem i pokazujesz swój brak kultury.
Żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 10:45, Bardock693 napisał:

Panie Phobos ,za przeproszeniem to ty piszesz jak dziecko i to ty się zastanów co piszesz.
K^@%a facet ty jesteś ślepy i głupi czy tylko udajesz ?!!! Mam nadzieje ,ze to drugie ale osoba dorosła która z pewnością jesteś powinna POMYŚLEĆ zanim napisze coś.
Naucz się czytać ze zrozumieniem a nie klep w klawisze ile bozia dała. Skończ z tym wmawianiem na około swoich dziwacznych poglądów. Zostałeś na Socialu zbanowany na amen . Teraz już wiem czemu. ''''Błogosławiony jest umysł zbyt ciasny by zwątpić''''.
Kolejny delikwent który prze w zaparte bo nadepnieto mu na odcisk. Nie wymyslaj juz wiecej głupot bo z kazdym postem wychodzisz na idiote. Mówie ogólnie o usługach i towarach a nie tylko o samych grach.
Pracownik sie na ciebie oczywiscie obrazi, bo on tez nie bedzie mial za co życ.Pracownik pujdzie do innej pracy a ciebie cmoknie w dupe i poda jeszcze do sadu aby odzyskac pieniadze.
To sa tylko aluzje bo twoj maly roumek widocznie tego nie ogarnia.

Za brak szacunku dla rozmówców otrzymujesz degrad -1.

Dnia 05.03.2013 o 10:45, Bardock693 napisał:

Reasumująć . Co mnie obchodzi ,ze wydawcy nie stać na dubbing ?!!! Jak tupne noga ma byc dubbing i basta. Inaczej np nie kupie i tyle.

Twój wybór, i jedyna dostępna dla Ciebie forma zbojkotowania czy wynagrodzenia wydawcy sprowadza się właśnie do tego czy grę kupisz czy nie. Jeśli wydawca Twoich wymagań nie spełnia to gry nie kupuj, nie licz jednak na to że tupaniem cokolwiek osiągniesz bo wydawca nie ma obowiązku spełnić Twoich wymagań i to jest różnica pomiędzy nim a Tobą jako osobą płacącą czynsz czy pracodawcą wypłacającym pensję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 11:24, Phobos_s napisał:

Po trzecie, nie wtrącaj się do czyjejś rozmowy. Ja nawiązałem do wcześniejszej naszej dysputy z Vegostem a propos wydawania polskich wersji gier właśnie. Nie masz pojęcia o czym rozmawialiśmy to buzia na kłódkę.

Forum to nie priv. Każdy zainteresowany dyskusją może w niej uczestniczyć tak długo jak robi to na temat i kulturalnie (czego w tym wypadku Bardock693 nie robił ale to osobna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 13:25, Karharot napisał:

Forum to nie priv. Każdy zainteresowany dyskusją może w niej uczestniczyć tak długo jak
robi to na temat i kulturalnie (czego w tym wypadku Bardock693 nie robił ale to osobna
sprawa).


Racja, przepraszam. Mea culpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 09:15, Phobos_s napisał:

Widzę, że Ty z uporem maniaka nadal czepiasz się firmy, że nie robi tego co naraziłoby
ją na straty...
Serio wolisz, żeby polski oddział EA przestał istnieć a przez to gry od EA nie były wydawane
u nas wcale albo musiałby być sprowadzane w wyższych cenach? Zastanów się czasem zanim
coś napiszesz.


Szczerze ? Naprawdę chciałbym, żebym polski oddział EA przestał istnieć. Wyższe ceny ? Ty się zastanów co piszesz. Teraz gry od EA Polska kosztują co rok co raz więcej.. I są one już teraz droższe od oferowanych z innych krajów. 130 - 150 zł żartujesz sobie ? Chyba nie widziałeś tych cen w sklepach. I to nie były żadne empiki czy inne drogie salony. Saturn itp, gdzie ceny są aktualizowane na bieżąco. Nie obchodzi mnie to, czy oni przez to stracą czy też nie. Skoro mają kasę na jakiegoś beznadziejnego Crysisa, to powinni mieć pieniądze na Mass Effecta 3. I co z tego, że tam głosy podkładają 5 aktorów. Ostatnia część ME3 zapewne o wiele lepiej się sprzedała niż poprzednie części i zasłużyła na dubbing. Tak niszczenia jakości gier, to jeszcze u nikogo nie widziałem jak u EA Polska. A może przypomnieć sytuację z Dead Space 2 i 3 ? Chyba przespałeś ten okres. Nawet napisów tam nie ma. Szkoda gadać. Więc nie marudź naprawdę więcej o jakiś stratach czy nie stratach. Jako wydawca ma mieć kasę na lokalizacje, jeśli jej nie ma to niech spada z rynku. A o licencje gier EA się nie martw. Są inni wydawcy, którzy tylko czekają, żeby im zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro mają kasę na jakiegoś beznadziejnego Crysisa,
> to powinni mieć pieniądze na Mass Effecta 3. I co z tego, że tam głosy podkładają 5 aktorów.
> Ostatnia część ME3 zapewne o wiele lepiej się sprzedała niż poprzednie części i zasłużyła
> na dubbing. Tak niszczenia jakości gier, to jeszcze u nikogo nie widziałem jak u EA Polska.
> A może przypomnieć sytuację z Dead Space 2 i 3 ? Chyba przespałeś ten okres. Nawet napisów
> tam nie ma. Szkoda gadać. Więc nie marudź naprawdę więcej o jakiś stratach czy nie stratach.
> Jako wydawca ma mieć kasę na lokalizacje, jeśli jej nie ma to niech spada z rynku. A
> o licencje gier EA się nie martw. Są inni wydawcy, którzy tylko czekają, żeby im zabrać.

Czy zasłużyła czy nie to osobna kwestia, bo sam widzę po fanach, że wielu polskiej wersji nawet kijem nie tyka. Podstawową kwestią są, były i będą pieniądze (to oczywiste) wydane na dubbing do DLC (to już dla większości mniej oczywiste). Wydając kinówkę jest pewność, że niewiele wtopią kasy w dodatki, bo nie będą musieli znowu ściągać aktorów do nagrywania głosów. Tak powtórzyłaby się sytuacja z ME2, gdzie gra była dubbingowana, a LotSB nie był nawet oficjalnie dostępny/kompatybilny (bo że instalator i fanowskie spolszczenie powstało to już inna sprawa).
Co do kwestii przejęcie gier przez innych wydawców - najpierw w interesie EA musiałoby być, aby w ogóle zamknąć EA Polska, a nie wydaje mi się, żeby taka sytuacja im przyszła do głowy. Naiwne jest myślenie, że nawet jeśli ktoś by już ich tam przejął, byłby dubbing, bo to dodatkowe koszty. Szczególnie w czasach masy DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 09:30, Jikex napisał:

Wydaje mi się, że prawie wszyscy, którzy wystąpią w tym DLC są już na Cytadeli. Część
to obecna załoga Normandii, więc gdy statek dokuje na Cytadeli i Shepard ją odwiedza,
to oni też. Kasumi, Zaed, Miranda, Thane, Jack, a później też Jacob przebywali na Cytadeli
(nie jest do końca powiedziane, czy w tym samym czasie, bo niektórzy stoją i można z
nimi zawsze pogadać, a część pojawia się w misjach i nie wiadomo co się z nimi dzieje
między nimi, ale pewnie na potrzeby DLC będzie założenie, że akurat szczęśliwym trafem
wszyscy są na Cytadeli). Problem stanowi jedynie Grunt i Wrex, ale może dodadzą im jakiś
choćby połowicznie sensowny pretekst do pojawienia się na stacji w tym momencie.


DLC będzie dostępne po ataku Cerberusa na Cytadelę. Pojawi się w nim tylu towarzyszy, ilu aktualnie się "odblokuje". Np. żeby zobaczyć Jacoba, Mirandę, Jack itd. trzeba będzie najpierw zrobić misje, w których się oni pojawiają. Tak więc najwięcej contentu otrzyma się robiąc tą misję przed finałem.

@vegost: Normalne, że nie zrobią tego, co byłoby dla nich nieopłacalne. Dzięki temu nie masz kombinowania z instalacją dlc. Polska wersja przecież jest - napisy wystarczą dla nieznających angielskiego. Co do cen to akurat się mylisz - w USA normą jest cena gry 50-60 dolarów. W sprawie cen się mylisz, bo w USA jest sporo gier za 50-60 dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer jąder nie urywa, ale jest w porządku. O ile raczej nowy przeciwnik z pupy raczej nie będzie kogokolwiek obchodził to już możliwość pogawędki ze starymi znajomymi była oczekiwana przez wielu. Czy to DLC naprawi ME3? Nie. Czy to jednak zadowoli tych, którym do szczęścia brakowało jedynie takich właśnie akcji na grunt na szczycie krogańskiego sołdata? Jeżeli dobrze to zrobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, edycja wygasła, jak miałem wtedy zmieniać. Akurat ceny gier EA są w normie, bo zwykle jest to 129-139 zł. Inną sprawą pozostają wszelkie formy dodatkowych płatności, jak dlc czy transakcje w grze, które trudno określić jako "mikro". Brak dubbingu to akurat nie jest zły pomysł. W Polsce ze względu na zmianę wydawców, w przypadku ME nie zachowano nawet spójności głosów i tłumaczenia między dwiema pierwszymi częściami. Zapewne u nas byłoby o wiele trudniej ponownie nająć tych samych aktorów do dlc, co w USA jest zapewne łatwiejsze, bo mają dedykowanych aktorów głosowych, a u nas ściągniecie wiązałoby się zapewne z ponownymi umowami, koniecznością znalezienia czasu u tych aktorów itd., bo większość naszych aktorów traktuje dubbingowanie tylko jako pracę poboczną. Jakby EA zamknęło swój oddział, to raczej byłoby gorzej, niż lepiej, bo jakiś polski wydawca miałby jeszcze mniej środków na takie rzeczy. Poza tym Polska to nie Francja - u nas znajomość angielskiego jest wyższa. Może nie tak jak w Skandynawii, ale nie jest też znowu tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować