Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Organizacja broniąca praw zwierząt bierze na celownik Assassin`s Creed IV: Black Flag

71 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2013 o 09:03, rem_cio napisał:

Nie wiem co wy macie do PETA. Czy ginący gatunek zwierząt jakimi są wieloryby nie zasługuje
na ochronę ?


Oczywiście - jestem pewien, że każdy kto zagra w AC4 od razu kupi sobie szkuner i zacznie zabijać płetwale, bo gra tak go na to nakręci.
PETA, do boju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 09:03, rem_cio napisał:

Nie wiem co wy macie do PETA. Czy ginący gatunek zwierząt jakimi są wieloryby nie zasługuje
na ochronę ?


Nie chodzi o chronienie wielorybów, ale o sposób zachowania PETA. Nie mają nowego pomysłu na wypromowanie się, więc chcą się przejechać na fali popularności innej instytucji - w tym przypadku: UBI. Problem polega na tym, że takie zachowanie sprawia raczej, że ludzie patrzą na nich z politowaniem, zamiast rzeczywiście słuchać.

A przecież wystarczyło trochę pomyśleć, pogadać z UBI i np wrzucić gdzieś w grze informację o tym, że tego typu polowanie jest szczególnie okrutne itp. Ewentualnie dodać do pudełka z grą ulotkę na ten temat. UBI miałoby okazję na ocieplenie swojego wizerunku (patrzajcie, ludziska, jak współpracujemy z organizacjami chroniącymi zwierzaki!), PETA mogłoby nagłośnić sprawę połowów wielorybów - wilk syty i owca cała. Trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debile, którzy walczą o prawa wirtualnych zwierząt powinni pomyśleć zanim się odezwą. Jak chcą być dobrzy niech najpierw się zastanowią czemu pozwalają na maltretowanie i mordowanie innych ludzi, nie tylko wirtualnych, a także czemu popierają amerykańską tradycję polowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że PETA odwaliła kawał dobrej roboty. Jednym zdaniem zapewniła sobie czołówki w setkach miejsc. Najtańsza reklama ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie wiem co wy macie do PETA. Czy ginący gatunek zwierząt jakimi są wieloryby nie
> zasługuje
> > na ochronę ?
>
> Oczywiście - jestem pewien, że każdy kto zagra w AC4 od razu kupi sobie szkuner i zacznie
> zabijać płetwale, bo gra tak go na to nakręci.
> PETA, do boju!

Nie chodzi im o to ze po zagraniu zaraz bedziesz masowym morderca - ale ze bedziesz obojętny na taka sytuacje ( w sumie wiekszosc z was to i tak ignoranci ) . Sporo sie trudza by powstrzymac jakos masowe wyrzynanie wielorybów przez Japonczykow - a tu dostaja mila promocje w postaci - dzganie wieloryba jest ok !
Wiec skoro w grze jest to takie fajne , to co ci ludzie chca od Japończyków .
Mogli by się do wszystkiego czepiać - ale na dłuższa mete by później nikt nie słuchał czego oni tam chca .
Jesli ktoś uważa ze ich sprawa jest głupia i bzdet-na - pomyślcie jak inteligentnie wyglądają wasze posty o tym ze gdzieś brakuje polonizacji , dostępu do internetu ,bądź cena za wysoka - to dopiero komedia.

>Debile, którzy walczą o prawa wirtualnych zwierząt powinni pomyśleć zanim się odezwą. Jak chcą być dobrzy niech najpierw się >zastanowią czemu pozwalają na maltretowanie i mordowanie innych ludzi, nie tylko wirtualnych, a także czemu popierają amerykańską >tradycję polowań.

Tym sie zajmuja inne organizacje - czesto o tym mowia nawet w telewizji , tez macie ich za idiotów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

Sporo sie trudza by powstrzymac jakos masowe wyrzynanie wielorybów przez Japonczykow - a tu dostaja
mila promocje w postaci - dzganie wieloryba jest ok !

Idąc tym tokiem myślenia, to GTA promuje mordowanie ludzi, Burnout promuje wypadki samochodowe, a Diablo satanizm.

Jeżeli ktoś jest obojętny, to gra tego nie zmieni. Jeżeli ktoś nie jest obojętny, to gra też tego nie zmieni. No chyba, że jest idiotą. Ale wtedy też w sumie gra nic nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

Nie chodzi im o to ze po zagraniu zaraz bedziesz masowym morderca - ale ze bedziesz
obojętny na taka sytuacje ( w sumie wiekszosc z was to i tak ignoranci ) . Sporo sie
trudza by powstrzymac jakos masowe wyrzynanie wielorybów przez Japonczykow - a tu dostaja
mila promocje w postaci - dzganie wieloryba jest ok !


Po pierwsze - nie obrażaj innych gramowiczów. Po drugie - czy tylko wieloryby zasługują na specjalną ochronę? Nie słyszałem o krytykowaniu erpegów, w których bardzo często zabija się najróżniejsze zwierzęta, od wilków i szczurów zaczynając :D Po trzecie - w tej grze zabijamy rówież setki ludzi, więc zobojętnia nas na to? Nie wydaje mi się. Zastanów się najpierw zanim coś napiszesz. Nikt tutaj nie twierdzi, że zabijanie wielorybów jest czymś dobrym, ale to TYLKO gra. Tak samo jak wątpliwym jest, żeby ktoś tutaj popierał masowe zabijanie ludzi, a jednak w grach zabijamy ich setkami :D

Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

Wiec skoro w grze jest to takie fajne , to co ci ludzie chca od Japończyków .


Japończycy zabijają wieloryby w prawdziwym świecie, a nie wirtualnym. Ile rzeczy robiłeś w grach takich, których nigdy byś nie zrobił w realnym świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Afery ze szczurem w BF3 na razie nic nie pobije.
No nic nie pobija, ale wracając do tematu - czy zabijając wieloryba w grze , będzie ginął wieloryb w "realu" i dalej idąc, czy gracz pójdzie zrobić takie polowanie po wyłączeniu gry? Nie przesadzajmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powiem szczerze, że PETA odwaliła kawał dobrej roboty. Jednym zdaniem zapewniła sobie
> czołówki w setkach miejsc. Najtańsza reklama ever.

No tak, w końcu istotą uważających się za poważne organizacji, chcących osiągać jakieś tam cele społeczne jest bycie celebrytą dzięki skandalom niczym Doda czy jakaś inna Lady Gaga. A ja głupi myślałem, że powinno im zależeć na poprawieniu swojej reputacji, bo i tak już przytłaczająca większość ludzi uważa ich za bandę niebezpiecznych, choć niezbyt rozgarniętych fanatyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

Nie chodzi im o to ze po zagraniu zaraz bedziesz masowym morderca - ale ze bedziesz
obojętny na taka sytuacje


Bzdura kompletna. Równie dobrze można przyjąć, że osoba grająca w Medal of Honor, Call of Duty czy inne Battlefieldy jest obojętna na mordowanie ludzi w realnym świecie. Takie bajeczki to możesz sprzedawać osobnikom pokroju Jacka Thompsona.

Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

( w sumie wiekszosc z was to i tak ignoranci )


Weź może coś na wstrzymanie, dobrze? Na takie teksty możesz sobie pozwalać w stosunku do kolegów ze szkoły, a nie tutaj, szczególnie nie znając nikogo i mając status Robotnika. Spędź trochę czasu na forum, poznaj ludzi, a dopiero potem ich oceniaj.

Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

Sporo sie trudza by powstrzymac jakos masowe wyrzynanie wielorybów przez Japonczykow - a tu dostaja
mila promocje w postaci - dzganie wieloryba jest ok !


Gratuluję pomyślunku. Szkoda tylko, że nie zauważasz, iż mamy tu do czynienia (uwaga!) z GRĄ. Z czymś, co nie jest realne. Po drugie, weź poprawkę na to, że ludzie przez długi czas żyli właśnie z tego, co upolują i nie byli przekonani, że mleko pochodzi z supermarketu a mąka to sproszkowany chleb...

Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

Jesli ktoś uważa ze ich sprawa jest głupia i bzdet-na - pomyślcie jak inteligentnie wyglądają
wasze posty o tym ze gdzieś brakuje polonizacji , dostępu do internetu ,bądź cena za
wysoka - to dopiero komedia.


Nie dorabiaj, proszę, filozofii do tego, bo rzucasz teraz tekstami na poziomie "sławnych wegetarian" z onetu. Głupotą nikt nie nazwał sprawy (czyli chronienia zwierząt), tylko zachowanie i politykę PETA. Poczytaj sobie o tym, jak "promują" siebie i swoje przekonania. Ich wyskok z obrzuceniem Kim Kardashian mąką sprawił, że utracili wielu sympatyków i, paradoksalnie, to właśnie KK była postrzegana jako pokrzywdzona w tej sprawie. A rezultat? Kim prawdopodobnie kupi sobie nowe futro, czyli jedyne, co PETA tym osiągnęła, to przyczynienie się do cierpienia kolejnych zwierząt. Brawa dla tych państwa. A skoro jesteśmy przy brawach, poczytaj sobie o ich nowej (no, stosunkowo nowej, ma już rok) siedzibie na Zachodnim Wybrzeżu, na którą wydali kilka milionów dolarów. Tak, dobrze widzisz. Kilka milionów, które mogły iść na ochronę zwierząt! Jest to polityka, której nasz ZUS ze swoimi siedzibami by się nie powstydził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem pewien, że istotą rozgrywki w tej części gry będzie wielogodzinne oczekiwanie
> na zgon rannego wieloryba.

You made my day better :D hehehe
Aż sobie wyobraziłem te zostawianie kompa na kilka godzin, żeby wieloryb w końcu skonał. I teksty typu "kur... jeszcze nie zdechł...". Nie żebym był za zabijaniem zwierząt, ale sama akcja PETA pokazuje jacy nierozgarnięci ludzie tam muszą rządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 10:16, Benlor napisał:

( w sumie wiekszosc z was to i tak ignoranci )


Tu przyznaję Ci rację - nigdy nie przykuwałem się do drzewa, nie sabotowałem koparek, dałem też ani złotówki Greenpeacowi na ochronę łososia skądśtam.
PETA to sztuka dla sztuki - ich kampanie są skierowane do eko-świrów, freegan i podobnych, spot bez kawałków mięsa, obdzieranych ze skóry zwierząt czy innych pyszności to nie spot (zapraszam na ich stronę, którą swego czasu miałem nieprzyjemność przeglądać realizując projekt z marketingu). Nie tak prowadzi się kampanie społeczne - bo nikogo to nie przekona do ochrony zwierząt. To jak z parią polityczną, która zamiast zdobywać nowy elektorat daje staremu to, czego najbardziej chce (tutaj: krwiste kawałki, którymi można epatować na facebooku żeby pokazać, jakim to żarliwym obrońcą zwierząt się nie jest).

Wolałem dać dychę na kampanię "Mafia dla psa", przynajmniej pieniądze nie szły na zwierzęta z drugiego krańca globu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Nie wiem co wy macie do PETA. Czy ginący gatunek zwierząt jakimi są wieloryby
> nie
> > zasługuje
> > > na ochronę ?
Ludzie to też ginący gatunek. W Europie panuje niz demograficzny. Chrońcie nas!
> ( w sumie wiekszosc z was to i tak ignoranci )
PETA stwierdziła, że naturalne futra są złe, bo są naturalne i cierpią zwierzęta. Ja osobiście sprawdziłem, to o cierpieniach. To bzdura, chyba, że w Chinach, ale futer nie robi się z psów, albo w nielegalnych hodowlach. Sprawdziłem też to jaki wpływ ma odzież na zaśmiecanie środowiska (nie ma co się czarować zalewają nas śmieci). Nawet bez poprawki na to, że naturalne futro jest cieplejsze i nie trzeba pod nimi tyle warstw nosić, to porównując samą trwałość sztucznych i naturalnych futer, oraz szybkość ich rozkładu na wysypisku wychodzi, że różnica między sztucznym, a naturalnym futrem przyjmując, że każdy na Ziemi nosi naturalne, lub każdy na Ziemi nosi sztuczne) idzie w tony. Już pomijając, że ja noszę akurat raczej skóry, a te są pozyskiwane głównie ze świń i krów, które i tak zabijamy dla mięsa (nie ma co sie czarować musimy jeśćmięso, tak samo jak drapieżniki). Sprawdziłem też informacje o "humanitarnym, ręcznym" i "niehumanitarnym, maszynowym" uboju zwierząt. Otóż krowy zabija się z grubsza identycznie. Albo robi to facet dłutem i młotkiem, albo maszyna szpikulcem. Tyle, że maszyna zawsze trafia, a co do ludzi, to znam osobiście przypadek pijanego faceta, który wbił dłuto w oko. Krowa biegała z żelastwem w oku po całej wsi, aż zdechła w końcu. Dalej była jeszcze sprawa Kożuchowskiej w futrze z wielbłądziej wełny. Ktoś tam pyskował, że to niehumanitarne zabijać wielbłądy. Tylko, że taki szczegół i ciekawostka: wielbłądy się strzyże. Każda wełna pochodzi od żywego ostrzyżonego zwierzęcia.Obojętnie, czy to wielbłąd, czy owca. I kto tu jest ignorantem? Ja sprawdzający fakty, czy badna kolesi wołającym w tym kawale, gdzie kobieta zagadnięta na ulicy przez aktywistów odpowiada, że to poliester, a na to pada pytanie "Czy wie pani ile biednych poliestrów musiało umrzeć, żeby pani mogła kupić to futro?"
> . Sporo sie
> trudza by powstrzymac jakos masowe wyrzynanie wielorybów przez Japonczykow - a tu dostaja
> mila promocje w postaci - dzganie wieloryba jest ok !
Tak Bo AC I-III mówi o tym, że dźganie strażników (czyli obecnej policji) jest ok. Zresztą samo PETA przyznało niejako, że zabijanie psów i kotów jest ok. jeśli tak im wygodniej.
> Jesli ktoś uważa ze ich sprawa jest głupia i bzdet-na - pomyślcie jak inteligentnie wyglądają
> wasze posty o tym ze gdzieś brakuje polonizacji , dostępu do internetu ,bądź cena za
> wysoka - to dopiero komedia.
Jako konsumenci mamy prawo walczyć o swoje prawa (trochę masło maślane) i mamy prawo (znowu) wymagać odpowiedniego traktowania jako klienci oraz dostarczania towaru najwyższej jakości, przynajmniej w granicach rozsądku w korelacji do ceny. Ito jest trochę mniej śmieszne niz walka morderców tysięcy zwierząt domowych o prawa pikselowego wieloryba. rany ten wieloryb nawet nie istnieje! Jak chcesz mogę go zabić, a potem wskrzesić. A potem faceci z Ubi mogę z niego zrobić Mechagodzillę. To tylko kupka pokolorowanych kropek.
>
> >Debile, którzy walczą o prawa wirtualnych zwierząt powinni pomyśleć zanim się odezwą.
> Jak chcą być dobrzy niech najpierw się >zastanowią czemu pozwalają na maltretowanie
> i mordowanie innych ludzi, nie tylko wirtualnych, a także czemu popierają amerykańską
> >tradycję polowań.
>
> Tym sie zajmuja inne organizacje - czesto o tym mowia nawet w telewizji , tez macie ich
> za idiotów :]
No tych, którzy protestują przeciwko czapkom gwardzistów brytyjskich (tą sprawę już wyjaśnili odpowiedni rzecznicy strony brytyjskiej) faktycznie. Ale ja np. nie do końca zgadzam się z rytualnym ubojem (poszanowanie religii poszanowaniem religii, ale podrzynanie zwierzęciu gardła i zbieranie od konającego krwi do miseczki przez ileśtam czasu to nie na nasze czasy trochę), czy polowaniami na bizony, jak kiedyś, gdzie używało się do tego podobno pociągu i kartaczownicy gatlinga (tak wyginęło wiele stad), ale są pewne metody polowań, które są bardziej humanitarne (tak, zabijanie zwierząt jest humanitarne, bo jako wszystkożerni jesteśmy też mięsożerni i musimy jeść mięso, żeby żyć). Ciekawostka taka:podobno wyginięcie głuszca to częściowo wina całkowitego zakazu polowań na niego. Myśliwi zajmują się ochroną i opieką nad każdym gatunkiem, na który polują. Gdy zabroniono polowań na głuszce myśliwi przestali się nimi zajmować i głuszce zaczęły ginąć szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 11:51, Gniewny1j napisał:

> Jestem pewien, że istotą rozgrywki w tej części gry będzie wielogodzinne oczekiwanie

> na zgon rannego wieloryba.

You made my day better :D hehehe
Aż sobie wyobraziłem te zostawianie kompa na kilka godzin, żeby wieloryb w końcu skonał.
I teksty typu "kur... jeszcze nie zdechł...". Nie żebym był za zabijaniem zwierząt, ale
sama akcja PETA pokazuje jacy nierozgarnięci ludzie tam muszą rządzić.

DLC: Moby Dick Ultimate Battle. 20 godzin epickiej bitwy w której musimy wybić 5000 małych wielorybów, żeby pojawił się wkurzony MB, którego musimy zmiękczyć, a następnie na niego wskoczyć i 5 godzi robić QTE, żeby wskoczyć do środka i od środka rąbać go szablą, gdzie flaki będą latały na wszystkie strony (w grze, w której w życiu nie widziałem odciętego palca, nawet jak facet dostał z pełnego zamachu siekierą), a na końcu Edward wychodzi umazany krwią, wchodzi na statek i odpływa z zakrwawionym trupem wieloryba śmiejąc się okrutnie z ostatniego biednego, osieroconego wielorybka,który smutny płynie szlochając za zabitą mamą. A w epilogu widzimy Edwarda w skórze wieloryba mordującego foki i wybijającego wszystkie możliwe zagrożone gatunki zwierząt. A później gracze zamienieni przez grę w zombie chwytają z kuchni noże i biegają po drzewach mordując wiewiórki. Tak to mniej-więcej musi wyglądać w koszmarach ludzi z PETA.
Ale spoko. W 2. DLC, będącym cross-overem, gdzie Edward zostanie Templariuszem będziemy sterować narwalem-asasynem, który będzie chciał wywrzeć zemstę na Edwardzie za to, że zabił Moby Dicka.
http://www.youtube.com/watch?v=ykwqXuMPsoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam czasem wrażenie, że te różne organizacje broniące praw człowieka, zwierząt, etc. często bardziej przeszkadzają niż pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować