Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED wyjaśnia różnicę między Skyrimem a Wiedźminem 3

44 postów w tym temacie

>ostatnie takie cos pamietam przy premierze wiesia 2

że pamięć bywa wybiórcza to rozumiem, ale to jest kpina w żywe oczy

ewentualnie najpospolitsze malkontenctwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 16:25, Dared00 napisał:

> zaczynam odczuwac przesyt marketingiem i obietnicami...
Dokładnie. A został jeszcze rok.


A później biadolenie że gram.pl nie ma nic wspólnego z CDP. Formalnie może i nie ma, ale tak zwane "kolesiostwo" jak widać trzyma się dobrze. Tutaj dosłownie dzień w dzień jakieś newsik o nowym wiedźminie musi się znaleźć. Co ciekawe u konkurencji tak nie jest. Kolekcjonerki też pewnie tylko tutaj będzie można kupić.
Ech, dobrze że Bethesda wydała tego Skyrima, bo by nie było od kogo zrzynać. CDP pewnie teraz liczy na to że 15mln osób, które kupiły TES V, poleci w 2014 po W3. Niedoczekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 16:53, czopor napisał:

Nie wiadomo w sumie nic o grze a banda matołów już narzeka ...

Nie wiadomo w sumie nic o grze, a banda zaślepionych już ją uznaje za bezbłędną grę wszechczasów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, niech porównają Wiedźmina do Gothica 1 i 2. Wtedy porozmawiamy o otwartym (ale bez przesady) świecie i konkretnej trzymajacej poziom fabule, gdzie człek nie zapomina, po co własciwie sie włóczy po lokacjach.
Nie rozumiem dlaczego tak zawzięcie nawiązuja do Skyrim, któremu w moim przypadku udała sie rzecz niesamowita - po ponad 100 godzinach grania, rzuciłem w cholere gre nie kończac głównego watku i nie odkrywszy 1/3 lokacji :D
Zresztą nigdy nie mogłem pojąc dlaczego CDP tak konsekwentnie porównujac wiedźmina i 1 i 2 do innych gier, nigdy, ale to nigdy nie zajakneli sie o Gothic - w zadnym kontekscie..nie grali kuźwa czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 17:46, castlerock napisał:

Nie rozumiem dlaczego tak zawzięcie nawiązuja do Skyrim, któremu w moim przypadku udała
sie rzecz niesamowita - po ponad 100 godzinach grania, rzuciłem w cholere gre nie kończac
głównego watku i nie odkrywszy 1/3 lokacji :D

IMO świetna gra, która daje ponad 100 godzin grania w otwartym świecie bez konieczności kontynuowania głównego wątku. Miło, że tak ci się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 17:49, Dared00 napisał:

> Nie rozumiem dlaczego tak zawzięcie nawiązuja do Skyrim, któremu w moim przypadku
udała
> sie rzecz niesamowita - po ponad 100 godzinach grania, rzuciłem w cholere gre nie
kończac
> głównego watku i nie odkrywszy 1/3 lokacji :D
IMO świetna gra, która daje ponad 100 godzin grania w otwartym świecie bez konieczności
kontynuowania głównego wątku. Miło, że tak ci się podobała.


bo była... niezła..tylko potem zacząłem sie czuc jak w Simsach, zacząłem urzadzac chałupę, ustawiac jakies flaszki, ksiazki na półkach, w pewnym momencie wpadłem na pomysł, ze nie bede uzywał szybkiej podróży - jak realizm to realizm i wszedzie naginałem piechota :D zacząłem maksować co sie dało, a że za wrogów questy i monsterki nie dawali pd no to godzinami włóczyłem sie zbierajac, skupujac sztabki i zioła itp warzac potem mikstury i śleczac w kuźni....i nagle pomyslałem co ja kuźwa tu robie? A smok jakiś gdzies tam jest...a pitole nie chce mi sie go nawet szukać, czy z ludźmi na ten temat gadać bo a nuż jeszcze mi jakieś questy dowalą z których i tak nic nie bede miał, znowu jakis mobków trezba bedzie wytłuc i jedyny pozytek z tego to bedzie jakis item który i tak juz dawno miałem i sprzedałem albo wyrzuciłem bo dorwałem lepszy..i przestałem grać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2013 o 17:46, castlerock napisał:

Zresztą nigdy nie mogłem pojąc dlaczego CDP tak konsekwentnie porównujac wiedźmina i
1 i 2 do innych gier, nigdy, ale to nigdy nie zajakneli sie o Gothic - w zadnym kontekscie..nie
grali kuźwa czy jak?


Alleluja, chwalmy pana i Castlerocka. Chocbym myslal caly dzien to bym lepszego posta nie wymodzil.
Chociaz sam juz w kilku tematach podbijalem z podobnym pytaniem. Redzi sami w zapowiedziach zaczeli porownywac wieska do skyrima, wiec niech sie teraz nie dziwia ze i inni ludzie to robia.
Jednak jak sam zauwazyles nigdzie nie ma porownania, ani nawet nie wspomniana jest seria Gothic (ani Risen, ktorego to druga czesc jest rownie dobra co dwie pierwsze czesci Gothica). Piranie zrobily cos niesamowitego, zyjacy swiat w ktory sie wpada i nie chce sie z niego wyjsc, postacie ktore sie lubi i inne ktore sie nienawidzi. We wszystkich wymienionych wyzej grach mielismy swietna fabule, w ktorej wybory naprawde zmienialy rozgrywke.
O dziwo to samo sie slyszy od CDP, a mimo to sami porownuja gre do Skyrima, podczas wydawac by sie moglo ze powinni bardziej celowac w gry piranii. Czemuz sie tak dzieje? Czyzby nie czuli sie na silach? Moze dlatego ze w obu grach walka to ziewanie i walenie LPM bez konca? Nie wiem...

P.s. Powoli mam dosc tego wszechobecnego wieska, wiesiek tu, wiesiek tam, news, porownanie, wytlumaczenie, screen bla bla bla, no ludzie ile mozna.

P.s.s. Nauczy sie ten wiesiek chociaz skakac w nastepnej czesci? Czy dalej bedzie mocno niepelnosprytny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:23, TigerXP napisał:

Piranie zrobily cos niesamowitego, zyjacy swiat w ktory sie wpada i nie chce sie z niego
wyjsc, postacie ktore sie lubi i inne ktore sie nienawidzi.


No własnie, jestem niemal pewien, że 80% euro-azjatyckich (głównie ruskich) szanujacych sie graczy w nocy o północy wymieni mminimum 5-10 postaci z Gothic włacznie z ich krótka charakterystyka i własnymi pogladami na ich temat i jak skończą to robic będa mieli ochote znowu w Gothic zagrać :D
To jest magia gry ;)
Ciekawe ilu graczy ma podobny syndrom z Wiedźminem związany...
I własnie na Piraniach CDP powinno sie wzorować....
Ciesze się , że nie tylko jak tak myslę - bo juz sie sam o siebie zaczynałem niepokoić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:40, castlerock napisał:

No własnie, jestem niemal pewien, że 80% euro-azjatyckich (głównie ruskich) szanujacych
sie graczy w nocy o północy wymieni mminimum 5-10 postaci z Gothic włacznie z ich krótka
charakterystyka i własnymi pogladami na ich temat i jak skończą to robic będa mieli ochote
znowu w Gothic zagrać :D


Ba, mi wystarczyło, że ten fragment przeczytałem i dostałem zajawki na ponowne przejście serii. :)
Gramy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie 1 była cudowna z dwójką skończyłem po 4 godzinach słabo na dziki gon nie
> czekam wcale jakoś nie wyobrażam sobie sztywnego rpg z animacją otwierania drzwi i
> brakiem skakania i przy karzdej wspinaczce wciskanie guzika i czekanie aż tam
> wskoczy myślę że za wysoką poprzeczkę już przy 2 sobie postawili

Wydaje mi się, że popełniłeś spory błąd. Też przez pierwsze parę godzin wykrzywiałem się na widok tych wszystkich automatycznych animacji a mój "konsolo-sceptycyzm" sięgnął niemal zenitu, Na szczęście grywalność i fabuła późniejszych etapów zwyciężyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 17:46, castlerock napisał:

Nie rozumiem dlaczego tak zawzięcie nawiązuja do Skyrim


Ale czego tutaj nie rozumiesz? Przecież wszystko jest oczywiste, Skyrim sprzedał się świetnie i dlatego do niego tak porównują tego swojego Wiedźmina, bo pozazdrościli wysokiej sprzedaży Bethesdzie. Myślą że przyciągną w ten sposób tych, co kupili wcześniej Skyrima. TES V sprzątnął im także sprzed nosa praktycznie wszystkie liczące się nagrody w 2011 roku. A Gothic tak naprawdę - poza Polską i Niemcami - jest marką kompletnie nieznaną, więc nie chcą robić czegoś takiego, bo to by poza naszym krajem sprzedałoby się słabiutko. A w Polskę to oni nie celują, bo nasz rynek jest za mały na zarobienie kokosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:40, castlerock napisał:

No własnie, jestem niemal pewien, że 80% euro-azjatyckich (głównie ruskich) szanujacych
sie graczy w nocy o północy wymieni mminimum 5-10 postaci z Gothic włacznie z ich krótka
charakterystyka i własnymi pogladami na ich temat i jak skończą to robic będa mieli ochote
znowu w Gothic zagrać :D
To jest magia gry ;)


raczej magia katowania jednego tytulu do porzygu ;) skonczylem wszystki ghotici po razie bo wiecej mi sie nie chcialo. a pamietam z nich tyle samo co z innych zwyklych gier sprzed kilku ladnych lat, czyli ogolny zarys fabularny, kilka lokacji i zakonczenie. to logiczne ze jak ktos przechodzi jedna gre kilka razy to wiecej z niej pamieta. smuto mi ze nie jestem szanujacym sie graczem :)

co do skyrima (~130 godzin) i wiesia 2 (odpalem po jakis 5 godzinach) ciesze sie ze wzroruja sie na skyrimie ;) zdecydowanie wole ogromny swiat gdzie robie co chce, szukam sobie lore, walcze jak chce (magia, stealth, miecz 2h, miecz i tarcza itd), chodze gdzie chce (zroznicowana stylistyka lokacja, ide tam gdzie mam na to ochote) niz liniowego wieska z narzuconym systemem walki, ktory kompletnie mi nie odpowiadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>smuto mi ze nie

Dnia 07.03.2013 o 07:18, EmperorKaligula napisał:

jestem szanujacym sie graczem :)


przecież napisałem 80% ;) ty jesteś widocznie w tych 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zaś chodzi o konsekwencje wyborów, będzie ich całe mnóstwo. Znacie przecież
> Wiedźmina 2 - mówi.

>
> Znamy... Pewnie że będzie więcej takich konsekwencji, tylko szkoda że tak jak przy załadowaniu
> sejwa z W2, gówno nam dadzą...


aby załadować save z W1 do W2 wystarczy aby W1 było edycją rozszerzoną.Jeśli chodzi o to jak świat różni się po załadowaniu save z W1 w W2 to faktycznie ciężko zauważyć różnice...ale są np jeśli zabiłeś talara w 1 części to w 2 nie dostaniesz od niego listu itp

mam nadzieje że w W3 będzie można importować save z W1 oraz z W2 aby opowieść trzymała się kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie 1 była cudowna z dwójką skończyłem po 4 godzinach słabo na dziki gon nie czekam
> wcale jakoś nie wyobrażam sobie sztywnego rpg z animacją otwierania drzwi i brakiem skakania
> i przy karzdej wspinaczce wciskanie guzika i czekanie aż tam wskoczy myślę że za wysoką
> poprzeczkę już przy 2 sobie postawili
Myśle kolego, że za szybko się poddałeś. Szczerze to ja chciałem popełnić ten sam błąd jeszcze w czasie Prologu ale dałem szanse grze i nie żałuje. Animacje i wspomniane przez ciebie wspinanie faktycznie nie stoi na wysokim poziomie jednak tu liczy się fabuła a moim zdaniem bije na głowe Skyrim. W TES brakuje tego klimatu a nasze wybory nie mają aż takiego wpływu na rozwój wydarzeń. Ale to jest tylko moje zdanie. Trzymam za 3 Geralta kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Są erpegi i erpegi. Jedne są sandboxem, inne natomiast dają mniej wolności, ale zyskują na spójnej fabule oraz świetnych dialogach. Są oczywiście tytuły, które starają się połączyć obie strony, ale u większości efekt jest taki sobie. Ja jestem idealnym targetem dla W3, bo gry typu Skyrim szybko mnie męczą, choć nie uważam je za złe gry. Trzeba mieć czas i cierpliwość. To nie dla mnie, wolę ciągle siedzieć w ciekawej fabule. Dlatego lepsza gra dopracowana i świetna w swojej klasie, niż średnia łącząca kilka klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować