Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nieudana premiera SimCity za oceanem, EA przeprasza i obiecuje, że w Europie obejdzie się bez przykrych niespodzianek

76 postów w tym temacie

Fascynujące jak ludzie nie rozróżniają stałego połączenia wymaganego przez Diablo 3 czy SimCity (żeby w ogóle dało się grać), a stałego połączenia wymaganego przez inne gry singleplayer (żeby sobie sprawdziło jakies pliki czy inne głupoty).

Twierdzenie, że da się spiracić Diablo 3 czy SimCity, to tak jakby powiedzieć, że da się spiracić OnLive.

fakt faktem, są dostępne piraty Diablo 3 z jakimiś emulatorami serwerów, ale wolę nawet nie wiedzieć jak to wygląda. Taki emulator można napisać tylko poprzez reverse engineering, a to przy "domowych" nakładach finansowych trwałoby kilka(naście) lat co najmniej, albo wykradając pliki z serwerów Blizzarda, a wtedy to by podchodziło pod prawo kryminalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 19:37, vegost napisał:

I tu pojawia się pytania, czy ludzie mają płacić za grę, której nie da się
odpalić bez internetu ? Mi się wydaje, że odpowiedź jest jedna jasna: Nie.


Założę się, że dokładnie to samo pisali kiedyś ludzie o grach wychodzących na płytkach CD - jak to, mam płacić za grę, której nie da się odpalić nie mając napędu CD? Zostaję przy moich dyskietkach*
Internet jest teraz tak powszechny, że staje się po prostu kolejną wymaganą do grania rzeczą (tak jak mysz i klawiatura). A że nie wszyscy mają? Cóż, kiedyś napędów CD też nie mieli...
A czy to dobrze, czy źle - ja jestem na nie.

* pomijam fakt instalowania i przechowywania samej gry, w tym porównaniu chodzi mi o konieczność posiadania dodatkowego akcesorium, do którego nie wszyscy mają dostęp. Jestem świadom słabości porównania nośnik gry / dodatkowe akcesorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to bylo wiadome ... nie ma to jak czekanie 30 min by uruchomic gre t trybie singleplayer ...

niestety wydawcy sie nie naucza poki gracze beda kupowac pre ordery i gry z takimi zabezpieczeniami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...pojawiły się opóźnienia, dotyczące niewielkiego odsetka użytkowników Origin.

Zdefiniuj, EA, "niewielki odsetek" w tym przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powiedza piszacy pochwalne teksty o koniecznosci dostepu do inetu gry w trybie SP, kiedy EA, jak to ma w swoim zwyczaju, za pare lat wylaczy serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urientuje się ktoś czy grac będzie można już dzisiaj od północy czy trzeba czekać bóg wie ile jeszcze zanim Origin się obudzi ?

Drugie pytanie czy da się jakoś sciągnąc klineta gry wcześniej niż premiera bo kupiłem wersję cyfrową i najpierw pewnie trzeba będzie ściągnąć jakieś 10 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 21:21, Garett napisał:

Ciekawe co powiedza piszacy pochwalne teksty o koniecznosci dostepu do inetu gry w trybie
SP, kiedy EA, jak to ma w swoim zwyczaju, za pare lat wylaczy serwery.


no tak... zrobienie patcha ''offline'' to rzecz niemozliwa ;) na 100% dawna maja gotowe rozwiazanie na taka ewentualnosc, a poki co beda golic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 21:31, maniekk napisał:

Tak z ciekawości: co jest w tej grze, że wymaga non-stop podłączenia do sieci? Rozumiem
mult, ale w singlu?


muli jest wymuszone z powodu masy przyszlych dlc (juz teraz pakiety ze stylami miast czy superbohaterem za kilkadzesiat zlotych w sumie) i walki z piractwem.

a tak to jak grasz z kims na tym samym obszarze (obszary mieszcza rozna ilosc miast) to nie ma typowego singla. miasta dzialaja ''rownoczesnie'' (ciagly przeplyw ludzi, uslug, towarow). a do tego solo nie zrobisz tego samego co w kilka osob. granie samemu jest ubozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 21:38, EmperorKaligula napisał:

muli jest wymuszone z powodu masy przyszlych dlc (juz teraz pakiety ze stylami miast
czy superbohaterem za kilkadzesiat zlotych w sumie) i walki z piractwem.


Dlc - zgoda, walka z piractwem - BS, chodzi o ostateczne uwalenie rynku wtornego.

Dnia 06.03.2013 o 21:38, EmperorKaligula napisał:

a tak to jak grasz z kims na tym samym obszarze (obszary mieszcza rozna ilosc miast)
to nie ma typowego singla. miasta dzialaja ''rownoczesnie'' (ciagly przeplyw ludzi, uslug,
towarow). a do tego solo nie zrobisz tego samego co w kilka osob. granie samemu jest
ubozsze.


Nie uwazasz, ze w tej sytuacji "patch offline", o ktorym piszesz wyzej niewiele wniesie, jesli w ogole ktos z ea go udostepni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 21:46, Garett napisał:

Nie uwazasz, ze w tej sytuacji "patch offline", o ktorym piszesz wyzej niewiele wniesie,
jesli w ogole ktos z ea go udostepni?


myslisz ze EA to bedzie obchodzic za X lat ? ;) a taki patch pozwoli sprzedac jeszcze troche egzemplarzy jak skoncza wspierac produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 22:00, EmperorKaligula napisał:

myslisz ze EA to bedzie obchodzic za X lat ? ;)


Gdybym tak myslal, nie zaczynal bym tematu. EA ma swoich klientow gdzies, co ciagle udowadnia, tym bardziej kupowanie od nich gry z takim typem drm jest dla mnie niezrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 19:58, EmperorKaligula napisał:

jak masz pelna grywalna gre w katalogu, ktory nie potrzebuje polaczenia z serverem to
sytuacja wyglada zupelnie inaczej. HotS pewno podzieli los podstawki i padnie zaraz po
premierze.

Jak każda gra singlowa.

Dnia 06.03.2013 o 19:58, EmperorKaligula napisał:

> Jest to jakieś wyjście, ale o serwerach emulowanych D3 słychać
> i tez o tym, że pierwszy akt jest całkowicie grywalny.

rok na akt. nice. czyli cos 2-3x dluzszego niz trial ktory bedzie (albo juz jest?) za
darmo. jak dla mnie nie mozna tego nazwac ''zlamaniem d3''

Wiesz.. coś za coś. Dla nich to tylko rok. My już przeszliśmy Diablo 3. Ci co nie płacą i idą na łatwiznę, muszą czekać, ale i tak w końcu dostaną to, co chcą.

Dnia 06.03.2013 o 19:58, EmperorKaligula napisał:

a mi ze: TAK. gralo sie sporo w rozne MMO gdzie musialem miec interent aby grac. byly
cale miesiace gdzie nawet nie tykalem singlowek. dla kogos kto gra cale zycie tylko offline
to moze byc problem.

Tylko, że... gry były od dawna tylko offline. Dopiero niedawno przyszła jakaś głupia moda na to, żeby gra zawsze potrzebowała połączenia z internetem. A potrzebuję go tylko po to, żeby sprawdzić, czy jest nowe DLC... W takim wypadku, można to nazwać czystym absurdem i dodać tryb offline dla ludzi. Bo to jest zwykłe chamstwo.

Dnia 06.03.2013 o 19:58, EmperorKaligula napisał:

latwo powiedziec. rownie dobrze przez rok mozna bylo wykrasc pelne dane i oprogramowanie
na temat serverow blizza, a tu ciagle nic.

Może wcale tego nie robią ? Tutaj trzeba porządnych hakerów z wyższej półki. Chociaż, nie jestem tego pewny. Skoro udaje się im prawie codziennie kraść hasła do kont, to nie powinni mieć problemu z wejściem na FTP''a i zabrać co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 22:20, vegost napisał:

Tutaj trzeba porządnych hakerów z wyższej półki.


yhym, takich z filmow a''la holywood ;)

Dnia 06.03.2013 o 22:20, vegost napisał:

Skoro udaje się im prawie codziennie kraść hasła do kont, to nie
powinni mieć problemu z wejściem na FTP''a i zabrać co trzeba.


zeby to jeszcze tak prosto wygladalo. wchodzisz, przeciagasz jeden katalog "diablo 3 server" na pulpit i czekasz, co ? :D a haslel do kont nie trzeba krasc. ludzie sa tak glupi ze podaja je sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 22:29, EmperorKaligula napisał:

yhym, takich z filmow a''la holywood ;)

Wystarczą ci, co zwą się grupą Anonymous :-)

Dnia 06.03.2013 o 22:29, EmperorKaligula napisał:

zeby to jeszcze tak prosto wygladalo. wchodzisz, przeciagasz jeden katalog "diablo 3
server" na pulpit i czekasz, co ? :D a haslel do kont nie trzeba krasc. ludzie sa tak
glupi ze podaja je sami.

Wątpię, żeby pliki były tak łatwo dostępne :) Ale ukraść można wszystko :) Co do haseł, to nie musza ich sami podawać. Wystarczy się wkraść do bazy danych. Wkradli się do SONY, to i mogą do Blizzarda. Skoro jeszcze tego nie zrobili, to widocznie nie mają powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 23:01, vegost napisał:

Wystarczą ci, co zwą się grupą Anonymous :-)


anonimowi to raczej idea, a nie grupa hakerow.

Dnia 06.03.2013 o 23:01, vegost napisał:

Ale ukraść można wszystko :)


hmmmm... nie. sa sposoby na skuteczna ochrone. to ze sony nie potrafi nawet zaszyfrowac informacji o kontach zostawie bez komentarza. dostac cos w swoje rece, a jeszcze moc z tego skorzystac to tez dwie rozne bajki - wspomniany wczesniej reverse engineering.

Dnia 06.03.2013 o 23:01, vegost napisał:

Skoro jeszcze tego nie zrobili, to widocznie nie mają powodu
:)


albo po prostu nie sa w stanie. co jak dla mnie jest lepszym wytlumaczeniem niz ''nie chce im sie''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czego się ludzie spodziewali bo przez dłuższy czas nie będą mogli zagrać w SimCity bo przez obecne 2 tygodnie serwery będą zalane przez graczy BF3 by pobrać Endgame. Nie wspomnę że jaja były przy wydaniu patch 1.07 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 12:06, Lordpilot napisał:

Odnośnie "w Europie nie będzie problemów":


A mijałem dzisiaj Media Markt, myślę sobie, wstąpię, kupię. Nie wstąpiłem, nie kupiłem, czyli plusik bo i tak bym nie mógł grać. Szkoda tylko że dorwać Sim City 4 Deluxe w polskiej wersji językowej graniczy z cudem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować